Bo wiek to tylko liczba

Zdjęcie grupowe

6 grudnia 2023 r. w auli konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce miała miejsce konferencja pod tym samym tytułem co realizowany przez Gminę Sokółka z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego projekt: „Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej”.

Zaproszonych gości i prelegentów powitał Pan Czesław Sańko – Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Sokółce, a w wśród nich: Panią Wiesławę Burnos – Członka Zarządu Województwa Podlaskiego, Pana Adama Kowalczuka – Zastępcę Burmistrza Sokółki, Pana Jerzego Piątkowskiego – Wiceprezesa Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce, Panią Elżbietę Kędyś – Przewodniczącą Zarządu Rejonowego PZERiI w Sokółce, Panią Annę Bednarczyk – Przewodniczącą Oddziału ZNP w Sokółce, Pana Krzysztofa Hołownię – Lekarza Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medyk” s.c. Przychodnia nr 1 w Sokółce, młodszą aspirant Annę Olechowską i sierżanta sztabowego Marcina Augustynowicza z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, Panie Jolantę Wołągiewicz i Bożenę Bednarek z Ośrodka Wspierania Podlaskich Rad Seniorów w Białymstoku, Panią Natalię Jakimowicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zostań Mikołajem Igora

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce i Fundacja „Na jednej nodze” organizują Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Igora Antuszewskiego.

Plakat Akcja dla Igora

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację ucznia SP2 w Sokółce, który zmaga się z jałową martwicą głów kości udowych oraz z chorobą współistniejącą tj. zespół chorób urologicznych.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przeprowadzona internetowa licytacja ozdób świątecznych. Każdy zainteresowany może w dniach 4-17 grudnia 2023 r. odwiedzić stronę Fundacji „Na jednej nodze” i zakupić piękny stroik, bombkę lub inną dekorację bożonarodzeniową. Natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce wezmą udział w Kiermaszu Słodkości, który odbędzie się w szkole 13 grudnia 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Link do strony akcji na Facebooku:

Licytacja ozdób świątecznych na rzecz Igora Antuszewskiego | Facebook

Szkolne Koło Wolontariatu
Mały Samorząd SP 2 w Sokółce

Dziś wstęp na lodowisko jest bezpłatny!

Mikołaj na lodowisku

Mamy przemiłą niespodziankę dla wszystkich użytkowników lodowiska! Z inicjatywy Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej w dniu 6 grudnia 2023 r. zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli będą mogli skorzystać z bezpłatnego wstępu na lodowisko!

Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

Przy szkołach będzie bezpieczniej

W piątek 1 grudnia 2023 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowę z wykonawcą inwestycji, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przy dwóch sokólskich podstawówkach.

Zdjęcie grupowe

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie w ramach programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg , który ma na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, polegających w szczególności na budowie, przebudowie lub remoncie dróg dla pieszych, dróg dla pieszych i rowerów, dróg dla rowerów, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, peronów przystankowych wraz z dojściami do tych peronów na realizację dwóch zadań:

ZOBACZ WIĘCEJ

Będzie nowa droga do Polanek

W piątek 1 grudnia 2023 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowę na na wykonanie dokumentacji projektowej drogi do wsi Polanki. Wykonawcą będzie firma STRADA Tomasz Borowik z Białegostoku. Wartość to 239.850 zł.

Na mapie przebieg drogi ustalony na spotkaniu mieszkańców wsi Polanki i Jałówka z Panią Burmistrz Ewą Kulikowską.
Na mapie przebieg drogi ustalony na spotkaniu mieszkańców wsi Polanki i Jałówka z Panią Burmistrz Ewą Kulikowską.

Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej nr 103850B Jałówka – Polanki na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1300 B (Rozedranka Nowa – Jałówka – Rozedranka Stara) do miejscowości Polanki i granicy gminy Sokółka, drogi gminnej nr 103875B w miejscowości Polanki oraz ich łącznika.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej na odcinku Jałówka – Polanki z przebudową nawierzchni na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1300 B (Rozedranka Nowa – Jałówka – Rozedranka Stara) do miejscowości Polanki, oraz z odwodnieniem powierzchniowym, długość ok. 2300 m.

Teren planowanej inwestycji przebiega przez: otulinę Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej im. profesora Witolda Sławińskiego, Puszczę Knyszyńską Natura 2000. Termin realizacji dokumentacji projektowej to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Wykonawca po podpisaniu umowy w terminie 60 dni przedstawi zamawiającemu koncepcje przebiegu drogi wraz z rozwiązaniami technicznymi dot. obiektu mostowego z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych proponowanych rozwiązań.

(KS) Fot.: D. Biziuk

Informacja dot. wyborów uzupełniających ławników

Burmistrz Sokółki informuje, że do końca marca 2024 roku Rada Miejska w Sokółce przystąpi do wyboru uzupełniających ławników do sądów powszechnych do Sadu Rejonowego w Białymstoku – 5 ławników na kadencję 2024-2027 do orzekania z zakresu prawa pracy.

Nieprzekraczalny termin zgłaszania kandydatów upływa 29 grudnia 2023 r.

Zobacz więcej w Biuletynie Informacji Publicznych:

https://bip-umsokolka.wrotapodlasia.pl/

Warsztaty „Tradycyjna kuchnia tatarska”

Warsztaty „Tradycyjna kuchnia tatarska”

Przez dwa dni, ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach kulinarnych, które odbyły się 21 listopada w Białymstoku i 23 listopada 2023 r. w Bohonikach.

Temat był ciekawy przygotowanie pierekaczewnika – tradycyjnego dania tatarskiego i pokaz przygotowania herbaty w samowarze. Kilka osób obecnych już robiła to od dawna, ale zawsze można podpatrzeć inny przepis. Po upieczeniu można było degustować pieróg z mięsem, popić herbatką z samowara i kawę po turecku.

ZOBACZ WIĘCEJ

To już dziewiąta kadencja tej rady

Uczeń sokólskiego Zespołu Szkół Rolniczych Antoni Piskurewicz został Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce IX kadencji, która zainaugurowała pracę w czwartek 23 listopada 2023 roku. Uroczysta sesja odbyła się w sokólskim magistracie.

W obecności Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej, jej Zastępcy Adama Kowalczuka i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokółce 17 uczniów sokólskich szkół podstawowych i gimnazjalnych złożyło ślubowanie. Pani Burmistrz oraz Przewodniczący podziękowali wszystkim radnym minionych kadencji i pogratulowali tym, którzy właśnie zdobyli mandat w Młodzieżowej Radzie Miejskiej.

Zdjęcie grupowe

To właśnie Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska była inicjatorką powstania MRM w naszym mieście. Skupiająca uczniów rada działa od 2015 roku. Jej skład zmienia się co roku. Od początku opiekunem MRM jest nauczycielka Monika Klim ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Po złożeniu ślubowania, wybrano prezydium nowej MRM. Jednogłośnie poparto kandydaturę Antoniego Piskurewicza na Przewodniczącego MRM. Wiceprzewodniczącymi zostali: Patrycja Witulska i Natalia Domin. Funkcję Sekretarza będzie pełniła Karolina Bujwicka.

ZOBACZ WIĘCEJ

Święto Seniorów pod Patronatem Burmistrza Sokółki

17 listopada 2023 r. w sali „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, miała miejsce niezapomniana impreza zorganizowana w ramach projektu pn. „Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej”, dofinansowanego z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Seniorzy pod każdym względem udowodnili, że „jesień życia” może być równie atrakcyjna i piękna jak młodość.

Święto Seniorów 2023

Seniorzy – instruktorzy realizowanych w ramach projektu warsztatów: kulinarnych (Pani Irena Gryszko), sztuki ludowej (Pani Maria Radecka), fotograficznych (Pani Anna Maria Werner), historycznych (Pan Sławomir Maliszewski), aktywności fizycznej (Pan Władysław Karpowicz), gier umysłowych (Pani Teresa Galewska), kulturalnych (Pani Irena Plichta) i ogrodniczych (Pani Teresa Sołowiej) przygotowali poczęstunek i udekorowali salę ręcznie wykonanymi kwiatami i świecznikami.

ZOBACZ WIĘCEJ

Przedszkolaki w Urzędzie Miejskim

W piątek 17 listopada 2023 roku dzieci z Przedszkoli nr 1 i 4 odwiedziły sokólski magistrat. Przedszkolaki spotkały się z Burmistrzem Sokółki Ewą Kulikowską oraz Zastępcami Burmistrza Adamem Kowalczukiem i Adamem Juchnikiem.

Zdjęcie grupowe

Dzieci miały okazję porozmawiać z Panią Burmistrz i jej Zastępcami o ich pracy i codziennych obowiązkach. Przedszkolaki wyliczyły też, co – ich zdaniem – należałoby wybudować w Sokółce. Były to chociażby nowe place zabaw. Dzieci zostały obdarowane upominkami. Każde z nich otrzymało także „Przedszkolną księgę pamiątkową”.

Przedszkolaki podziękowały Pani Burmistrz za wspaniałe przyjęcie. Na zakończenie wizyty każde dziecko pozowało do wspólnego zdjęcia z Burmistrzem Ewą Kulikowską.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wyjaśnienia dot. przebudowy ul. Targowej i drogi przez cmentarz

Burmistrz wyjaśniła, o co chodzi z przebudową ul. Targowej i drogą przez cmentarz

W poniedziałek 20 listopada 2023 roku w sokólskim magistracie Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zorganizowała konferencję prasową w sprawie nieprawdziwych informacji przekazywanych opinii publicznej przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko, dotyczących przebudowy ul. Targowej i drogi przez cmentarz przy parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

Poniżej publikujemy oświadczenia odczytane w obecności mediów przez Burmistrza Sokółki Ewę Kulikowską.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wsparcie finansowe dla sokólskich klubów pływackich

W dniu 17 listopada 2023 r. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowy na realizację zadań publicznych z przedstawicielami klubów pływackich Uczniowskim Klubem Sportowym „BATORY” i Uczniowskim Klubem Sportowym „OMEGA”.

Kwota dotacji wyniosła po 10 000 zł. dla każdego klubu. Udzielona pomoc finansowa związana jest z trwającym remontem krytej pływalni w Sokółce. W ramach tej dotacji zostaną opłacone koszty transportu, wynajem torów i wstępu na pływalnie dla zawodników trenujących w tych klubach.

(JK) Zdjęcia D. Biziuk

Dzień Seniora

W piątek, 17 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w kawiarni „Lira” przy ul. Grodzieńskiej 1, Seniorzy z gminy Sokółka będą obchodzić swoje święto.

Dzień Seniora organizowany jest w ramach projektu „Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej” dofinasowanego z dotacji budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Zaplanowano występ zespołu AZALiSZ (Amatorski Zespół Ambitnych Ludzi i Sprawa Zamknięta) działającego przy Sokólskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Pauliny Oseńko oraz kabaretu „LUMBAGO” działającego przy Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Będzie można również posłuchać znanych i lubianych piosenek w wykonaniu Seniorek i Seniorów. Na gości będzie czekać słodki poczęstunek. Informacje w Sokólskim Centrum Organizacji Pozarządowych, Plac Kościuszki 26 w Sokółce.

(KKK) UMS

Były Burmistrz Sokółki przed sądem

W środę 15 listopada 2023 roku w Sądzie Rejonowym w Sokółce rozpoczął się proces byłego Burmistrza Sokółki Stanisława Małachwieja. O kulisach tej sprawy poinformowała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, która przed rozprawą zorganizowała przed budynkiem sądu konferencję prasową.

Konferencja przed sądem

Poniżej przytaczamy oświadczenie odczytane przez Panią Burmistrz.

Szanowni Państwo, informuję Państwa, że dziś (15.11.2023 r.) w Sądzie Rejonowym w Sokółce rozpoczął się proces karny byłego Burmistrza Sokółki Stanisława Małachwieja. Pamiętacie Państwo jak postawiono mi zarzuty w sprawie Karcz? Od początku były nieprawdziwe, co potwierdziła na koniec sama prokuratura, oczyszczając mnie z zarzutów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Niepodległa ma 105 lat

W ciągu ostatnich dwóch wieków Polska tylko przez czterdzieści cztery lat była państwem niepodległym. Dzień 11 listopada to narodowe święto wolności, o której marzyły i o którą walczyły pokolenia Polaków. Od 1918 roku nasza Ojczyzna doświadczyła już śmiertelnego zagrożenia w wojnie z bolszewikami, przeżyła koszmar wojny i okupacji oraz półwiecze sowieckiego komunizmu. W sobotę 11 listopada 2023 roku w Sokółce świętowano 105. rocznicę odzyskania niepodległości.

11 listopada 2023 r.

W rocznicowych obchodach – w imieniu Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej – uczestniczył Zastępca Burmistrza Adam Juchnik.

Obchody rozpoczęło nabożeństwo w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Sokółce. Po nim odprawiono mszę za Ojczyznę w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na czele kolumny szła Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół w Suchowoli.

ZOBACZ WIĘCEJ

Jaki kolor ma lilia

Zdjęcie grupowe

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprosiła wychowanków kilku sokólskich placówek oświatowych do wspólnego sadzenia cebulek kwiatów.

W piątek 10 listopada 2023 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1, Przedszkole nr 3, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 oraz Przedszkole nr 5. W każdej z tej placówek – z inicjatywy Pani Burmistrz – zorganizowano wspólne sadzenie kwiatowych cebulek.
– Mamy tutaj cebulki czosnku ozdobnego, lilii oraz mieczyków. Wszystkie one pięknie zakwitną na wiosnę i ozdobią trawniki przed waszymi szkołami i przedszkolami. Wtedy zobaczycie, jakie te kwiaty mają kolory – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Ponieważ ogrodnicza akcja odbyła się w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, dzieci i młodzież wspólnie z Panią Burmistrz punktualnie o godz. 11.11 odśpiewały Hymn Państwowy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sokólskie mażoretki mają 10 lat

W sobotę 28 października 2023 roku w sokólskim kinie „Sokół” świętowano 10 urodziny mażoretek Stella Sokółka. W uroczystości uczestniczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Sokólskie mażoretki mają 10 lat

– Serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu, tym bardziej, że Wasza działalność wymaga wielkiego zaangażowania, poświęcenia i wyrozumiałości najbliższych. Wszystkim mażoretkom dziękuję za uświetnienie swoimi występami uroczystości i spotkań oraz promocję Gminy Sokółka na wielu koncertach i festiwalach. Całej Waszej grupie życzę wiele satysfakcji ze wspólnych występów, niesłabnącego aplauzu publiczności oraz dalszych sukcesów w życiu artystycznym i prywatnym – powiedziała Pani Burmistrz.

ZOBACZ WIĘCEJ

Gmina Sokółka przyjazna rowerzystom

W czwartek 19 października 2023 roku w siedzibie Zarządu Głównego PTTK w Warszawie Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcą Adamem Juchnikiem odebrali nagrodę przyznaną w ramach XII edycji Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom.

Sokółka została laureatem konkursu, gdyż znalazła się wśród gmin, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą infrastrukturę rowerową, inicjują lub wspierają organizowanie imprez rowerowych, wydają mapy i przewodniki rowerowe.

W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 79 gmin.

(AK)

Skip to content