Zagłosuj na filmik „Co dla mnie znaczy UE?”

Pamiętacie filmik pt. „Co dla mnie znaczy UE?”*, który przygotowały pod skrzydłami SOK-u (a szczególnie Wojtka Panowa) 4 licealistki: Kinga, Ola, Olga i Magdalena? To ten, który w marcu znalazł się w finałowej dziesiątce konkursu „Europa z naszej ulicy Polskiej Fundacji dzieci i Młodzieży”. Sokólski Ośrodek Kultury zgłosił go do konkursu na VIII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w kategorii: instytucje publiczne, w tym samorządy.

Gala finałowa

Co o filmie myślą jurorzy dowiemy się już 29 września 2023 r. podczas gali w Kinie Rialto w Poznaniu. Konkurencja jest spora – spłynęły aż 42 obrazy z całej Polski. Trzymajcie kciuki! Oprócz nagród festiwalowego jury od 24 do 28 września film może zawalczyć także o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. I teraz czas na Was!

Możecie oddać głos na nasze lokalne filmowe przedsięwzięcie!

Formularz do głosowania: https://form.jotform.com/232545638832058

Wszystkie filmy będzie można obejrzeć na kanale Fundacji CSR Res Severa na YouTube:Festiwal Filmów Odpowiedzialnych/play listy biznes, NGO i instytucje publiczne VIII Festiwal.

Głosowanie jest bezpłatne, a na głosujących czekają NAGRODY, do dzieła!

Pamiętajcie, start 24 września od godz. 12.00, głosować będzie można do 28 września do godz. 24.00.

*A tu można wrócić pamięcią do konkursowego filmiku #CoDlaMnieZnaczyUE.

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

„Ścieżki we mgle” otworzyły sezon wystawienniczy

Sokólski Ośrodek Kultury zaprosił, w piątek 22 września 2023 r., na wernisaż wystawy fotografii pt. „Ścieżki we mgle” autorstwa Baty Wilczyńskiej.

Gości przybyło wielu, co nas bardzo cieszy, przywitała ich szefowa działu artystycznego Agnieszka Kozakiewicz, a przyjemność prowadzenia spotkania przypadła Anecie Tumiel.

„Ścieżki we mgle” otworzyły sezon wystawienniczy

Beata Wilczyńska, rocznik ’73, pochodzi z Sokółki, z wykształcenia jest plastykiem, z zawodu nauczycielem rysunku i malarstwa w PLSP w Supraślu. Fotografuje hobbystycznie. Była współautorką i prowadzącą 4 projekty Narodowego Centrum Kultury. Od kilku lat współprowadzi wasilkowską grupę fotograficzną „Krajobraźnia”. Ma za sobą kilka wystaw indywidualnych i grupowych np. w Akademii Supraskiej, w PIK-u, w Muzeum Synagogalnym we Włodawie, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. „Szeroki Kadr” pisał o Beacie w dziale „Inspiracje” a National Geographic opublikowało jedną z fotografii.

Jak świat widzi oko fotografki uzbrojone w obiektyw? Nieco efemeryczny, oniryczny, miejscami mroczny, pełen nietrwałości i melancholii. Zainteresowanych pracami odsyłamy na profil Fb autorki Ścieżki we mgle / Misty paths, – Cieszę się bardzo, że mogłam pokazać swoje fotki w rodzinnym mieście, zwłaszcza, że pierwszą w życiu wystawę, w wieku 17 lat, miałam także w Sokólskim Ośrodku Kultury – jakoś mi się to fajnie zamyka – komentowała artystka.

Wystawa będzie dostępna do 20 października 2023 r., zapraszamy!

ZOBACZ WIĘCEJ

Wyróżnienie dla Edyty Wiśniewskiej

Pracowniczka Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK – Edyta Wiśniewska, jest jedną z trójki wyróżnionych w tym roku przez Kapitułę Nagrody i Medalu im. Zygmunta Glogera.

Tkaczka Edyta Wiśniewska

Ogólnopolska Nagroda im. Zygmunta Glogera przyznawana jest od 1983 r. za istotne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej w wybranej dziedzinie lub za całokształt dokonań. Honoruje się nią twórców, naukowców, badaczy, animatorów kultury tradycyjnej, którzy wzorem Glogera gromadzą, chronią i przekazują wiedzę o kulturze regionu dla przyszłych pokoleń – czytamy na www.stopkapress.com.pl.

Edyta Wiśniewska jest twórczynią ludową, tkaczką krajek. Nagroda pieczętuje jej dotychczasowy wkład w podtrzymywanie tradycji rękodzieła artystycznego. Od 2018 r. jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Ludowych (specjalizacja – tkanie krajek), w 2017 r. współtworzyła publikację pt. „Krajki – tkane pasy z terenu Sokólszczyzny” (wyd. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego), w 2016 r. była stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Od roku 2016 r. prowadzi zajęcia tkackie dla dorosłych i dla dzieci. Współpracuje z Podlaskim Instytutem Kultury, Warsztatami Kultury w Lublinie, Podlaskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym, Gminnymi Ośrodkami Kultury w Lipsku, w Grajewie, w Czarnej Białostockiej. Brała udział w wystawach indywidualnych i grupowych dotyczących tkaniny ludowej, w Święcie Szlaku Rękodzieła Ludowego w Niemczynie, w imprezach regionalnych w charakterze wystawcy rękodzieła ludowego. W 2019 r. współtworzyła publikację „Krajka – Sokólska Tkanina Ludowa”, (wyd. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej). Prowadziła kółko tkackie dla dzieci i dorosłych w Sokólskim Ośrodku Kultury (2021-2022). Była instruktorką tkactwa w projektach (m.in. dot. tworzenia Szlaku im. A. Tyzenhauza, Sokółka – Grodno).

Więcej pod linkiem: Krajka – rekonstrukcje | Facebook

Konkurs o Nagrodę i Medal im. Zygmunta Glogera po raz 34. organizuje Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” w Łomży we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i Urzędem Miejskim w Łomży. Laureaci uhonorowani zostaną podczas uroczystej sesji glogerowskiej, w łomżyńskiej Hali Kultury 22 września, a towarzyszyć jej będzie konferencja naukowa nt. „Co nas czeka? Świat – kraj – dom”.

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury, Fot. A. Pluta

ART mocno wybrzmiał na STREET’cie!

Za nami multikulturalne wydarzenie, na które złożył się Rap Koncert – HURMA vol. 2 oraz Silent Disco, a całość graficznie domknęła sceneria prac graffiti – dzieło młodych i ich projektowych mentorów.

Art na streecie

Wydarzenie zorganizowane (15 września 2023 r.) przez Sokólski Ośrodek Kultury, Studio Qultura i Rap Kolektyw HURMA finalizowało działania projektowe „ART na STREET’cie” pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u.

O co chodziło w projekcie? By młodych, wspartych merytorycznie i warsztatowo przez fachowców z HURMY, zaprosić na pokład naszych rozmaitych działań kulturalnych jako regularnych odbiorców ale przede wszystkim jako ich twórców i inicjatorów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Oniryczne klimaty fotografii Beaty Wilczyńskiej

Sokólski Ośrodek Kultury otwiera nowy sezon działań artystycznych. 22 września 2023 r. (piątek) zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Beaty Wilczyńskie pod tytułem „Ścieżki we mgle”, godz. 17.00, sala wystawiennicza w Kamienicy Tyzenhauza.

Plakat

Jaki świat rysuje autorka obiektywem? Nieco efemeryczny, pełen nietrwałości i zmienności. Fotografka widzi go malarsko, nie bez przypadku – uczy tej sztuki przyszłych artystów. Jej zdjęcia to opowieści osadzone w niespiesznym, niezmąconym klimacie, gdzie człowiek i natura występują na tych samych prawach.

***
Beata Wilczyńska, rocznik 1973, o sobie: „Z wykształcenia jestem plastykiem, z zawodu nauczycielem rysunku i malarstwa oraz niechętnym realizatorem fuch, lub jak się mówi – chałtur. Prywatnie szczęśliwa żona, matka dorosłych już dzieci. Karmicielka psów i kotów. Praca w szkole zapewnia mi odrobinę wolnego czasu, a ja zamiast łapać etaty wolę ganiać chmury i wymyślać niestworzone historie. Fotografuję hobbystycznie nawet z pewnym powodzeniem. Byłam współautorką i prowadzącą 4 projekty Narodowego Centrum Kultury. Razem z Magdaleną Właszek od kilku lat prowadzimy wasilkowską grupę fotograficzną „Krajobraźnia”, pod opieką MOAK w Wasikowie. Mam za sobą parę wystaw indywidualnych i grupowych na przykład w Akademii Supraskiej, w Podlaskim Instytucie Kultury, w Muzeum Synagogalnym we Włodawie, w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu itp. „Szeroki Kadr” zaszczycił mnie publikacją o mnie w dziale „Inspiracje”, i National Geographic, też kiedyś opublikował jakieś zdjęcie. Podobno na jesień Książnica Podlaska wyda moją pierwszą powieść, więc w przyszłości mam szczery zamiar zaniedbać fotografię na rzecz pisania”. https://www.facebook.com/scezkiwemgle

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

SOK: Weekend zapowiada się wielowymiarowo!

Z młodymi, tak duchem jak i ciałem, spotkamy się podczas wydarzenia multikulturalnego pod nazwą „ART na STREET’cie”.

W ramach podsumowania działań projektowych pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u w piątek o godz. 18.00, przy Kamienicy Tyzenhauza odpalamy HURMĘ vol. 2: RAP KONCERT i SILENT DISCO (godz. 20.00). Szczegółowe informacje:

„ART na STREET’cie” – HURMA vol. 2 – FILM

Rapować będą Zamotani Optymiści, Dekada, Złodziej Wokali do muzyki MUTANAUM, Damiana Kulmaczewskiego i Moniki Malickiej, a w słuchawkach cichej dyskoteki usłyszymy dźwięki prosto od MARMØ, Mateusza Grzybowskiego i Madzi Andrukiewicz. To wpadnie w ucho, a w oko… Swoją wizją street art’u podzielą się młodzi projektowicze i ich mentorzy – MJ Jacek Minkiewicz i Łukasz Kundzicz.


Maluchy zachęcamy do odwiedzenia Kina „Sokół”, od piątku gramy film pt. „Kicia Kocia 2” (godz. 17:00) z ciepłem traktujący o dziecięcej codzienności.

Dorosłą publiczność, której nie po drodze ze sztuką ulicy, zapraszamy do Kina z nieco przymrużonym okiem po „Porady na zdrady 2” (godz. 18.00).

Do zobaczenia!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Zaproszenie na RAP KONCERT & Silent Disco

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na „ART na STREET’cie” RAP KONCERT & Silent Disco – HURMA vol – 15 września 2023 r., godz. 18.00, plac przy Kamienicy Tyzenhauza.

RAP KONCERT > Zamotani Optymiści, Dekada, Złodziej Wokali do muzyki MUTANAUM, Damiana Kulmaczewskiego i Moniki Malickiej SILENT DISCO > MARMØ, Mateusz Grzybowski i Madzia Andrukiewicz GALERIA > projektowicze i ich mentorzy: MJ, Łukasz Kundzicz

Organizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury / Studio Qultura / Hurma

Projekt dofinansowany w ramach programu „WYbudźcie kulturę!” Podlaskiego Instytutu Kultury.

Więcej Informacji:

https://sokolskiosrodekkultury.pl/art-na-streetcie-rap-koncert-silent-disco-hurma-vol-2-juz-15-wrzesnia/

SOK

Czas na lokalne super-bohaterki

Sokólski Ośrodek Kultury rusza z kolejnym projektem! W ramach grantu od Fundacji BGK po raz 3. startujemy z programem „Dzieci Kapitana Nemo, IV edycja 2023”.

Plakat

Tym razem w zgodzie z założeniami grantodawcy – przywracamy do zbiorowej świadomości sylwetki Polaków i Polek, których osiągnięcia zrewolucjonizowały myśl ludzką i mogą inspirować młodych do własnych poszukiwań.

Zapraszamy na pokład „Latających dywanów Eleonory Plutyńskiej (1886-1969)”! Zaproszenie kierujemy do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych z gminy Sokółka.

W formie warsztatów (1,5h teorii i praktyki) uczestnicy dowiedzą się kim była ELEONORA PLUTYŃSKA i dlaczego jej działania były tak ważne dla lokalnej tradycji. Poznają tradycyjne metody tkania, sami zafarbują materiały pozyskane z recyclingu. Przy wsparciu naszych fachowczyń (twórczyni ludowej Edyty Wiśniewskiej i etnografki Aleksandry Pluty) wytkają samodzielnie prace-dywaniki, które przekażemy wspólnie do lokalnego schroniska.

Nauczycieli prosimy o zapisy klas do 15 września br.

tel. +48 85 7112435, zapisy@sok.org.pl

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury / Muzeum Ziemi Sokólskiej

Finał „ART na STREET’cie”

RAP KONCERT & Silent Disco – HURMA vol. 2 – 15 września 2023 r.

Sokólski Ośrodek Kultury, Studio Qultura oraz Rap Kolektyw Hurma zapraszają na artystyczne wydarzenie finalizujące projekt „ART na STREET’cie” pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u.

Plakat

W ramach działań projektowych grupa młodych ambitnych ludzi z miasta i okolic pod okiem fachowców z HURMY uczestniczyła w warsztatach produkcji muzycznej, pisania hip-hopowych tekstów, realizacji foto/video oraz tworzenia graffiti.

Czas na artystyczne dożynki i prezentację efektów ostatnich tygodni, zapraszamy 15 września, 18.00, plac przy Kamienicy Tyzenhauza – odpalamy finał „ART na STREET’cie” z RAP KONCERTEM i SILENT DISCO. Rapować będą Zamotani Optymiści, Dekada, Złodziej Wokali do muzyki MUTANAUM, Damiana Kulmaczewskiego i Moniki Malickiej, a w słuchawkach usłyszymy dźwięki prosto od MARMØ, Mateusza Grzybowskiego i Madzi Andrukiewicz. Przestrzeń wydarzenia wypełnią prace graficzne projektowiczów – każdy z nich podzieli się autorską wizją street artu. Kto był z nami 2 czerwca (HURMA vol. 1) – ten wie, że warto 15 września być w zasięgu dźwięku, a kto nie był – niech przygotuje się na pokaźne pakiety pozytywnych doznań muzyczno-wizualnych.

Projekt został dofinansowany w ramach programu „WYbudźcie kulturę!” Podlaskiego Instytutu Kultury. Narodowe Centrum Kultury / Województwo Podlaskie / Podlaski Instytut Kultury

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Ruszają nabory na zajęcia taneczne

Tanecznym krokiem wchodzimy w sezon edukacyjny 2023/24. 5 września 2023 r. (wtorek) – pierwsze zajęcia taneczne z Szkołą Tańca Towarzyskiego „Kadryl”.

Zapisy wyłącznie telefonicznie 606 975 995. 2 października (poniedziałek) – DZIEŃ OTWARTY z Akademią Tańca Paulina i Krzysztof Twarowscy.

Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Lato z SOK-iem smakowało wybornie!

To musiało kiedyś nastąpić… do albumu zatytułowanego „Akcja Lato z SOK-iem” wkładamy ostatnie fotografie, i wiecie co – sądząc po dokumentacji zdjęciowej – to był bardzo udany wspólny sezon.

Akcja lato 2023

W obiektywie Wojtka Panowa dużo roześmianych i rozentuzjazmowanych twarzy. Zaczęliśmy z wysokiego C „Festiwalem Tyzenhauza”. Odwiedziły nas Foodtrucki i razem świętowaliśmy kolorowe Holi. W wakacyjne miesiące spotykaliśmy się z wami regularnie podczas zajęć animacyjnych i rozmaitych warsztatów, począwszy od sensorycznych (z maluchami), po rękodzielnicze (Muzeum Ziemi Sokólskiej), robotyczne, produkcji muzycznej (Studio Qultura) – kończąc na plastycznych, na które zaprosiliśmy zarówno dzieci jak i „starszą” młodzież.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nowe graffiti „na legalu”

Baner

Skoro są już w przestrzeni naszego miasta napowietrzne siłownie – krzepiące ciało, to czas na napowietrzne galerie – cieszące ducha i oko. Taki rodzaj zewnętrznej galerii stworzyli autorzy prac graffiti w okolicy garaży przy ul. Kolejowej, oczywiście za zgodą właściciela obiektu – tu ukłon w kierunku Zarządu za udostępnienie ścian młodej sztuce.

Graffiti na legalu w Sokółce

Twórcami grafik byli uczestnicy projektu „ART na STREET’cie” pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u. W sierpniowy weekend (19-20.08) młodzi warsztatowicze oraz ich mentorzy Jacek Minkiewicz – grafik pasjonat i Łukasz Kundzicz – uznany grafik uliczny, zmagali się z tropikalnym upałem i grafficiarską materią.

ZOBACZ WIĘCEJ

Adios lato… – zakończenie wakacji muzycznym akcentem

Nie da się ukryć, za dni kilka wracamy do całkiem innego rytmu życia, ale póki co, o tym sza… Jeszcze ładujemy baterie energią słoneczną… i muzyczną. Była do tego świetna okazja w ostatni piątek sierpnia. Małych i dużych zaprosiliśmy w imieniu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej na WAKACYJNE SHOW – czyli festyn rodzinny w sąsiedztwie Kina „Sokół” oraz w zielonej scenerii parku miejskiego.

Koncert

Festyn był także okazją do podziękowania wszystkim, zarówno tworzącym działania Akcji Lato Sokólskiego Ośrodka Kultury jak i uczestniczącym w nich. Otworzyła go Dyrektorka SOK-u Barbara Maj wraz z zawiadującą działem artystycznym Agnieszką Kozakiewicz.

Na dzień dobry – scenę „opanowały” zespoły działające pod skrzydłami SOK-u – Złote Nutki (podopieczne Michała Gieniusza), a po nich „piguła” energetyczna czyli zespół AZALiSZ pod opieką Pauliny Oseńko. Rozśpiewaną publiczność przejęła Kapela BTL-a (Białostockiego Teatru Lalek) i biesiadne standardy echo niosło daleko poza centrum. Równolegle dzieci fikały koziołki z animatorkami z „Animacji Fascynacji”, bądź wdrapywały się w wiadomym celu na dmuchańce, piknikowi towarzyszyły stoiska handlowe.

Koniec ciepłego wieczoru należał do chóru Sound’n’Grace, mieszającego wybornie rytmy gospel, pop’u, soul’u, R&B i funk’a.

Występ zapowiedziała Burmistrz Ewa Kulikowska, koncertowi przysłuchiwali się także zastępcy Burmistrz Adam Kowalczuk oraz Adam Juchnik.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Współorganizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury / Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok

ZOBACZ WIĘCEJ

Realizacja muzyczna od kuchni

Baner

Szczypta inwencji, odrobina zapału, kilka świeżych bitów – miksujemy i… to nie takie proste, ale do zrobienia – przekonywali się o tym Monika, Magda i Damian – uczestnicy projektu „ART na STREET’cie” pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u.

O to, co słychać w słuchawkach warsztatowiczów zapytaliśmy ich projektowego anioła stróża Michała Gieniusza. – Monika i Damian tworzą bity i pracują nad nimi wykorzystując do tego sprzęt z zasobów Studia Qultura. Poznają tym samym od kuchni warsztat realizatora i workflow producenta muzycznego. Natomiast Magda przyswoiła już podstawy pracy z kontrolerem DDJ, tworzy swoją selektę utworów, poznaje metody miksowania – a efekty, czyli autorskie sety DJ-skie testuje na reszcie. Wyciągamy wnioski, poprawiamy – jeśli trzeba, szkolimy się – idziemy do przodu.

Organizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury / Studio Qultura / Hurma

Projekt został dofinansowany w ramach programu „WYbudźcie kulturę!” Podlaskiego Instytutu Kultury.

Narodowe Centrum Kultury / Województwo Podlaskie / Podlaski Instytut Kultury

Fot. Wojciech Panow
(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Lato kończymy mocnym akcentem

W piątek 25 sierpnia 2023 r. widzimy się z małymi i dużymi podczas WAKACYJNEGO SHOW – czyli plenerowego festynu rodzinnego. Startujemy o godz. 16.00 na placu przed Kinem Sokół w Sokółce.

Plakat

Wystąpią:

  • 16.00 zespoły Sokólskiego Ośrodka Kultury: Złote Nutki i AZALiSZ
  • 17.30 Kapela BTL-a (Białostockiego Teatru Lalek)
  • 19.00 Gwiazda wieczoru: SOUND’N’GRACE

Ponadto: Animacje dla dzieci z „Animacje Fascynacje” / Dmuchańce / Stoiska handlowe

Zaprasza Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska

Współorganizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury / Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok

Do zobaczenia!

(AT) SOK

Komiks, graffiti, kaligrafa… stąd czerpie sztuka ulicy

Baner

Za nami kolejny blok warsztatów w projekcie „ART na STREET’cie” pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u, tym razem dotyczący różnorodności stylów i technik wykonania form graficznych osadzonych w przestrzeni miejskiej.

– Każdy z uczestników kilkuosobowej grupy finalnie stworzy swoją grafikę, która zostanie zaprezentowana podczas finału projektu „ART na STREET’cie”. Taka praca może zawierać w sobie np. komiks, graffiti, kaligrafię lub totalną abstrakcję, wybór należeć będzie do autora – mówi prowadzący Jacek Minkiewicz, z zamiłowania grafik i twórca różnych form graficznych, w swoich projektach sięgający po elementy graffiti, komiksu czy typografii.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania przez uczestników własnego podejścia do tematu street artu. Omówione zostały wybrane przykłady prac oraz wspólnie ustalono kolorystykę i rozmiar planowanych grafik.

Organizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury / Studio Qultura / Kolektyw Hurma

Projekt został dofinansowany w ramach programu „WYbudźcie kulturę!” Podlaskiego Instytutu Kultury.

Fot. Wojciech Panow

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Środa – święto fikania. SOK zaprasza dzieciaki na animacje

Akcja Lato w Sokólskim Ośrodku Kultury nie zwalnia tempa. 17 sierpnia zapraszamy dzieci na szalone zabawy z energicznymi i pełnymi pomysłów animatorkami z Animacji Fascynacji.

SOK zaprasza dzieciaki na animacje

Start godz. 17:00 / plac pod Kinem Sokół.

Lato kończymy 25 sierpnia mocnym akcentem – zapraszamy na koncert Sound’n’Grace, a na dzieciaki ponownie będą czekać atrakcje w tym, spotkanie z Animacjami Fascynacjami (godz. 17:00, plac przed Kinem).

Do zobaczenia!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

O kompozycji, kadrowaniu i… emocjach 

Logotypy

Trwają w najlepsze warsztaty „ART na STREET’cie” prowadzone w Sokólskim Ośrodku Kultury pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u. Tym razem z Wojtkiem Panowem, naszym super specem od sztuki wizualnej, spotkali się młodzi z bakcylem fotograficznym.

Zdjęcie z zajęć fotograficznych

W części teoretycznej nie zabrakło informacji o różnych narzędziach do tworzenia zdjęć i filmów, także o sprzęcie, z którego kiedyś korzystano. Było o współczesnych mistrzach fotografii, kompozycji, sztuce kadrowania, także o retuszu i o tym, że każde zdjęcie wrzucone w obieg jest po jakiejś obróbce.

– Poruszyłem także temat fotek wrzucanych przez „insta-modelki”, bo te zdjęcia, hmm, zakrzywiają rzeczywistość… Z resztą, każdego one psują. Chłopcy powiększają „bicki” a dziewczęta poprawiają swoją urodę. Eh, ten wyścig zbrojeń, niestety, trwa – warto nie dać się w niego wciągnąć! – komentował Wojciech Panow.

Organizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury / Studio Qultura / Kolektyw HURMA

Projekt został dofinansowany w ramach programu „WYbudźcie kulturę!” Podlaskiego Instytutu Kultury.

Narodowe Centrum Kultury / Województwo Podlaskie / Podlaski Instytut Kultury

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury
Fot. Wojciech Panow

Jak smakował lipcowy SOK?

Wybornie, bo dużo w nim słońca i świeżych komponentów! Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK zaprosiło na cykl warsztatów rękodzielniczych ph. ARTprzygoda. Było wspólne tworzenie auto-monideł, zielarskich zakładek i łapaczy snów.

Jak smakował lipcowy SOK?

Kino „Sokół” gościło młodych kinomaniaków w każdy poniedziałek w ramach Wakacyjnych poranków filmowych, a z dorosłymi amatorami kina gatunkowego spotykaliśmy się na seansach tematycznych i w kinie plenerowym. Zakręcone technologicznie dzieciaki zaprosiliśmy na warsztaty robotyczne. a nieco starszych na warsztaty produkcji muzycznej z programem Ableton. Z młodzieżą spotykaliśmy się także podczas kilkudniowego pleneru malarskiego – tu za gościnę ukłony kierujemy do państwa Wiśniewskich, właścicieli Agroturystyki „Zielona Dolina” Kuryły.

A CO PRZED NAMI?
Artystycznie „wyszaleć się” dzieciakom pozwolą Warsztaty FANplastyczne – 10, 17 i 24 sierpnia, godz. 10.00 (wiek 8-11 lat), a na godz. 11.30 zapraszamy 5-7-latki. Z maluchami (2-4 lata) i ich opiekunami będziemy się spotykać 10, 17 i 24 sierpnia (godz. 13.00) na zajęciach SENSORYCZNYCH ph. Mali odkrywcy. Zapisy: sylwianowakowska@sokolskiosrodekkultury.pl w tytule maila: Nazwa zajęć / W treści: imię i nazwisko uczestnika, godzina zajęć, wiek, nr kontaktowy. Część letnich aktywności plastycznych zamkną Warsztaty ze sztuką w tle ph. SZTUKA CIEBIE SZUKA* – adresowane do uczestników w wieku 16+ (9, 16 i 23 sierpnia, godz. 16.30) *Zapisy: anetatumiel@sokolskiosrodekkultury.pl w tytule maila: Warsztaty ze sztuką w tle 16+ / W treści: imię i nazwisko uczestnika, godzina zajęć, wiek, nr kontaktowy.

Sierpień będzie u nas przebiegał niezmiennie pod hasłami: SPRZEDAJ / WYMIEŃ / ODKUP / ODDAJ + Wesprzyj braci mniejszych. Liczymy, że 7 sierpnia plac przed Kamienicą Tyzenhauza wypełnią mali i duzi sprzedający/kupujący – po raz kolejny organizujemy Bazarek zabawek i Ryneczek SOK-u. Odwiedź wtedy koniecznie także KRAMIK NA RZECZ SCHRONISKA.

Warto także w letnią kanikułę zajrzeć do Muzeum Ziemi Sokólskiej i zobaczyć wystawę czasową grafik Anny Jakoniuk pt. „Zielnik hAnki”.

Lato kończymy 25 sierpnia mocnym akcentem – koncertem Sound’n’Grace i wakacyjnym show z animacjami i dmuchańcami (godz. 17:00 plac przed Kinem).

Do zobaczenia! Smakuj z nami letni SOK!

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content