Konkurs plastyczny „Moja czarna zmora – uzależniora”

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza młodzież w wieku od 9 do 15 lat z miasta i gminy Sokółka do udziału w konkursie plastycznym „Moja czarna zmora – uzależniora”, gdzie młodzież w artystycznym wyrazie przedstawić może swoje lęki i obawy związane z dorastaniem i otaczającym je światem.

Plakat

Na prace wraz z kartą zgłoszenia, podpisanym regulaminem oraz klauzulą informacyjną, wykonane w technice dowolnej zainspirowane tytułem konkursu, czekamy do 31 stycznia 2022 r., do godz. 16.00 w Sokólskim Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego 1. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Dokumenty do pobrania pod poniższym linkiem:
https://sokolskiosrodekkultury.pl/konkurs-plastyczny…/

Zapraszamy!
Sokólski Ośrodek Kultury
Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska

Sylwia Nowakowska, SOK

Premiera spektaklu „Budujemy przyszłość”

W niedzielę, 16 stycznia 2022 r., na deskach sokólskiego kina miała miejsce premiera spektaklu „Budujemy przyszłość”, autorstwa czternastoosobowej grupy młodzieży z miasta i gminy Sokółka, która pod opieką Sokólskiego Ośrodka Kultury wzięła udział w trwającym od września 2021 r., projekcie „Teatr Bajkoczuli”, w ramach programu „Równać Szanse 2021”.

Budujemy przyszłość

Młodzież korzystając z pomocy zawodowych reżyserów, historyków, muzealników, filologów, plastyków, przygotowała przedstawienie w oparciu o wiersze Ignacego Krasickiego ale również Adam Mickiewicz, Juliusz Słowackiego czy współczesnego nam pisarza Michała Rusinka. Utwory powyższych idealnie wpisały się w ideę budowania przyszłości przez młodych ludzi.

Do obejrzenia przedstawienia zapraszamy na stronę youtube Sokólskiego Ośrodka Kultury gdzie już niebawem przedstawienie będzie udostępnione.

ZOBACZ WIĘCEJ

Atrakcje na ferie zimowe

Ferie zimowe

Od 24 stycznia do 4 lutego będą trwały tegoroczne ferie zimowe. Na czas odpoczynku od nauki, z myślą o uczniach, nasze placówki przygotowały mnóstwo atrakcji.

Poniżej przedstawiamy plan zajęć feryjnych, opracowany przez Sokólski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Bibliotekę Publiczną w Sokółce.

DO POBRANIA:

Propozycje na ferie 2022

Zakończenie projektu „Teatr Bajkoczuli”

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na uroczyste zakończenie trwającego od września 2021 roku, projektu „Teatr Bajkoczuli” w ramach programu Równać Szanse 2021.

Już w najbliższą niedzielę, 16 stycznia 2022 roku, o godz. 16.00 w kinie „Sokół” w Sokółce, młodzież zaprezentuje efekty swojej kilkumiesięcznej wspólnej pracy. Będzie to przedstawienie teatralne pt. „Budujemy przyszłość”, nad którym młodzi ludzie samodzielnie pracowali przez ostatnie miesiące. W programie odbędzie się również podsumowanie projektu oraz wspólny bufet z tradycyjnym tortem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt realizowany w ramach „Równać Szanse 2021” Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Civis Polonus.

SOK, Sylwia Nowakowska

Sokólski Ośrodek Kultury chce pomóc zwierzętom

Bilbord

Zamiast witać rok z łomotem, sztamę trzymaj z psem i kotem‍. Pod takim hasłem, po raz kolejny, Sokólski Ośrodek Kultury propaguje zachowania proekologiczne, a przede wszystkim mające na celu ochronę zwierząt i ich spokój.

Dom kultury zachęca, aby w sylwestra powstrzymać się od kupowania i strzelania fajerwerków, aby nie straszyć zwierząt domowych, nie płoszyć dzikich zwierząt, nie zanieczyszczać środowiska, ale także nie narażać swojego bezpieczeństwa!

Środki finansowe, które miałyby być wydane na hałasujące race, warto przeznaczyć na pomoc zwierzętom przebywającym w sokólskim schronisku. Zawsze potrzebne tam są: dobrej jakości karma dla kotów i psów (także dla maluchów i seniorów), zabawki dla zwierzaków czy koce i ręczniki, które nam już się nie przydadzą, a futrzakom zapewnią ciepło.

Sokólski Ośrodek Kultury zachęca do użycia na swoich kontach Facebookowych nakładek na zdjęcie profilowe, aby podkreślić swoje poparcie dla akcji ochrony bezpieczeństwa zwierząt. Zostały one przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury i są nazwane: ” Nie kupuję fajerwerków” i ” Nie strzelam w sylwestra”.

Produkty zakupione na rzecz sokólskiego schroniska dla zwierząt zbierane są w Sokólskim Ośrodku Kultury, Kamienica Tyzenhauza, ul. Piłsudskiego 1, w terminie od 28 grudnia 2021r. do 5 stycznia 2022 r. w godzinach 8:00 –16:00. Zapraszamy. Dziękujemy w imieniu zwierząt!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Relacja z rodzinnych warsztatów rękodzielniczych

Okres przedświąteczny w Sokólski Ośrodek Kultury obfitował w różnego rodzaju warsztaty rękodzielnicze. Skierowane one były do całych rodzin, które w ten twórczy sposób mogły wspólnie spędzić czas.

Warsztaty rodzinne

W sobotę 4 grudnia 2021 r. warsztaty prowadzone przez markę „Boso na łące” miały na celu własnoręczne wykonanie prezentów mikołajkowych. Były to ekologiczne i pachnące mydełka, kule kąpielowe oraz woskowe tabliczki. Najmłodszych cieszyło wybieranie składników, wlewanie, mieszanie, wąchanie i oczywiście ostateczny efekt pracy.

Tydzień później, w sobotę 11 grudnia odbyły się warsztaty ozdób bożonarodzeniowych. Uczestnicy mogli wykonać świąteczny stroik, który ozdobi wnętrza domów lub białego aniołka z błyszczącymi skrzydłami. ZOBACZ WIĘCEJ

Koncert zespołu “Ojcowizna”

Koncert Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Ojcowizna z Wileńszczyzny odbył się w sokólskim Kinie „Sokół” w ostatnią niedzielę. Na zaproszenie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej zespół zaprezentował półtoragodzinny, składający się z trzech części program pokazujący miłość do ojczyzny, tęsknotę i przywiązanie. Wzruszenie, liczne westchnienia i wspomnienia płynęły od publiczności ku artystom, którzy z pełnym zaangażowaniem prezentowali pieśni i piosenki oraz tańce.

Koncert zespołu “Ojcowizna”

Nazwa zespołu Ojcowizna nawiązuje do słów Jana Pawła II, który pisał: „Wyraz ojczyzna łączy się z pojęciem i rzeczywistością ojca. Ojczyzna to jest poniekąd to samo, co ojcowizna, czyli zasób dóbr, które otrzymaliśmy w dziedzictwie po ojcach.”. Jak na zespół dwupokoleniowy przystało, występują w nim całe rodziny (pary małżeńskie, rodzeństwa, rodzice i dzieci), które łączy hasło patriotyczne „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Warsztaty mikołajkowe w Sokólskim Ośrodku Kultury

W sobotę 4 grudnia 2022 r., Sokólski Ośrodek Kultury zaprosił do na warsztaty mikołajkowe dzieci wraz z rodzicami, by własnoręcznie wykonały drobne upominki.

Warsztaty mikołajkowe 2021

Dzieci pod okiem znanej i lubianej instruktorki, prowadzącej swoją stronę pod nazwą Boso na łące, własnoręcznie wykonały trzy produkty: kule do kąpieli, mydełka i woskowe tabliczki. Wszystkie prezenty zapewne już w kolejne dni trafiły do mikołajkowych skarpet ciesząc tym samym swoich najbliższych.

Zapraszamy na kolejne spotkania z rękodziełem bożonarodzeniowym w Sokólskim Ośrodku Kultury.

ZOBACZ WIĘCEJ

Mikołaj miał pełne ręce roboty

Mikołajki to dzień tradycji, która sięga historią jeszcze czasów starożytnych. Nazwa święta wywodzi się od Biskupa Miry, który otrzymując spadek po swoich rodzicach, rozdał go ubogim. Dzień Świętego Mikołaja, który przypada 6 grudnia, kultywowany jest na całym świecie, a Mikołaja uznano za patrona dzieci. Do dzisiaj to właśnie one najbardziej czekają na ten dzień, aby dostać prezenty.

W Sokółce, w niedzielne popołudnie 5 grudnia 2021 roku odbyły się Mikołajki przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury.

Zdjęcie z Mikołajem

Mikołaj spotkał się z dziećmi na placu przed kinem „Sokół”. Już przed wyznaczoną godziną 15:00, w pięknym, czerwonym płaszczu, czapie z pomponem, wyjątkowy gość zasiadł w wygodnym fotelu stojącym obok kominka i rozświetlonej choinki. Na dzieci, które licznie gromadziły się na placu, czekała także Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz worki pełne prezentów. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęło się zabawą z elfem „Gwiazdą”. Ruchowe i skoczne gry, zabawy i tańce animacyjne rozgrzewały dzieci i dbały, żeby nie zmarzły.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wernisaż wystawy „Moje Anioły… Moje Demony…”

„Moje Anioły ….. Moje Demony….” to tytuł wystawy, której wernisaż miał miejsce w piątek 3 grudnia 2021 r., w Sokólskim Ośrodku Kultury w sali wystawienniczej przy ul. Piłsudskiego 1.

Na wystawę zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00 do połowy stycznia 2022. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa prac Adama Ślefarskiego

Na wystawę składają się prace malarza Adam Ślefarskiego, który jako czujny obserwator otaczającego nas świata swoje spostrzeżenia przenosi na płótno. Prezentowane na wystawie prace powstały w ciągu ostatnich dziesięciu lat twórczości autora, lat bardzo trudnych, stąd na pracach dominują barwy ciemne symbolizując jednocześnie takie zjawiska jak zanieczyszczenie środowiska, manipulacja społeczeństwem czy różnica w standardzie życia. Autor skupia się również na ciele ludzkim uznając je za najpiękniejszy boski cud, co też widać na przepięknych aktach i portretach.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na występ Zespołu Pieśni Tańca z Wileńszczyzny

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Sokólski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert „Ojcowizna” Polskiego Zespołu Pieśni Tańca z Wileńszczyzny, który odbędzie się w kinie „Sokół” w Sokółce, 12 grudnia 2021 r. (niedziela), o godzinie: 12:00. Wstęp wolny!

Plakat

Motto koncertu:
„W każdym sercu bije Polska,
W każdej duszy Matki śpiew.
Od Chicago do Tobolska,
Bije w żyłach Polska krew”

W programie:
część I – Na ludową nutę
część II – Dzisiaj w Betlejem
część III – Dawnych wspomnień czar

Nazwa zespołu nawiązuje do słów Jana Pawła II, który pisał:

„Wyraz ojczyzna łączy się z pojęciem i rzeczywistością ojca. Ojczyzna to jest poniekąd to samo, co ojcowizna, czyli zasób dóbr, które otrzymaliśmy w dziedzictwie po ojcach.”

Jak na zespół dwupokoleniowy przystało, występują w nim całe rodziny (pary małżeńskie, rodzeństwa, rodzice i dzieci), które łączy hasło patriotyczne „Bóg, Honor, Ojczyzna”. W repertuarze zespołu są teksty autorskie (piosenki i wiersze) Gabriela Jana Mincewicza, utwory patriotyczne i religijne oraz folklor polski, głównie z terenów Wileńszczyzny.

Głównym kierownikiem i dyrygentem zespołu „Ojcowizna” jest Wioletta Leonowicz, choreografem — Teresa Andruszkiewicz, kierownikiem orkiestry – Krzysztof Stankiewicz

Ilość miejsc zgodna z obowiązującymi zasadami obostrzeń epidemicznych.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Zaproszenie na rodzinne warsztaty

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na rodzinne warsztaty „Mikołajkowy prezent własnoręcznie wykonany”.

Plakat

Warsztaty odbędą się 4 grudnia 2021 r. o godzinie 11:00 w Sokólskim Ośrodku Kultury, ul. Grodzieńska 1, sala Lira.

Wspólnie (dziecko z opiekunem) własnoręcznie wykonacie 3 mikołajkowe prezenty: kula do kąpieli, mydełko, woskowa tabliczka.

Warsztaty rodzinne przeznaczone są dla rodziców i dzieci 4+. Dla dużego i małego i każdego chętnego!

ZAPISY:

– wyślij e-mail na: poczta@sokolskiosrodekkultury.pl

– temat: warsztaty mikołajkowe

– treść: imię i nazwisko dziecka oraz opiekuna

– cena: 10 zł od pary (za 3 prezenty)

– Ilość miejsc ograniczona.

SOK

Zaproszenie na warsztaty dla dorosłych

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty dla dorosłych: „Zrób sobie własnoręcznie mikołajkowy prezent – serum olejowe z kwasem hialuronowym”.

Plakat

Warsztaty odbędą się 4 grudnia 2021 r. o godzinie 14:00 w Sokólskim Ośrodku Kultury, ul. Grodzieńska 1, sala Lira.

Będzie można wykonać także dodatkowo płatne (każdy w cenie ok 40 zł): balsam do ciała, odżywkę do włosów i skóry głowy, krem nawilżający na dzień (dopasowany do wieku i cery).

Zapisy:

– wyślij e-mail na: poczta@sokolskiosrodekkultury.pl

– temat: warsztaty mikołajkowe dla dorosłych

– treść: imię i nazwisko

– opłata: 20 zł /osoba/ serum

– Ilość miejsc ograniczona.

– prowadzenie: Boso na łące.

SOK

Mikołajki z Sokólskim Ośrodkiem Kultury

Plakat

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców Sokółki do wspólnego świętowania w niedzielę 5 grudnia 2021 r. o godzinach 15:00-16:30 na placu przed kinem „Sokół”.

W programie: Zabawa z Elfem „Gwiazdą”, spotkanie z Mikołajem, prezenty, rozświetlenie choinki w parku miejskim.

Warunkiem otrzymania prezentu mikołajkowego jest własnoręczne wykonanie bombki i zawieszenie jej na choince na placu przed kinem.

Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Sokólski Ośrodek Kultury

Skip to content