Zapisy na „WAKACJE W MIEŚCIE 2020”

Pomimo ograniczeń i wprowadzonych środków bezpieczeństwa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce postanowił zorganizować letni wypoczynek „WAKACJE W MIEŚCIE 2020”. I chociaż odbędzie się on w nieco innej formule, bo bez wycieczek autokarowych i w pomniejszonych grupach, to gorąco zachęcamy do uczestnictwa. Elektroniczne zapisy na półkolonie rozpoczną się już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 r. 

Poniżej szczegóły godzin zapisów i dane szczegółowe dotyczące turnusów i grup.

TURNUS I – zapisy w niedzielę 12 lipca 2020 r. O GODZINIE 17:00

 • termin wypoczynku: 20-24 lipiec 2020 r.,
 • rocznik: 2011-2013,
 • grupy: żeglarska, sportowa, taneczna,
 • zapisy potrwają do poniedziałku 13 lipca 2020 r. do godziny 23.59,
 • w każdej grupie po 10 uczestników,
 • LINK DO ZAPISÓW: https://elektronicznezapisy.pl/event/5027.html

ZOBACZ WIĘCEJ

Wakacyjna wystawa grafik komputerowych

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wakacyjną wystawę grafik komputerowych. Ich autorką jest Anna Jakoniuk – mieszkanka Kocka w województwie lubelskim, urzędniczka planowania przestrzennego, z zawodu architekt, z zamiłowania pasjonatka rysunku i grafiki.

Na Facebooku prowadzi profil „RysAnka” – tam tworzy, rysuje, projektuje. W sieci pojawiło się łącznie 133 grafiki jej autorstwa. Grafika to hobby, na którym opiera znaczną część wolnego czasu. Jeden obraz w zależności od stopnia trudności zabiera od kilku godzin do nawet kilku dni. Część prac opiera się na mottach życiowych wynikających z osobistych doświadczeń autorki. Największą i zarazem najważniejszą w życiu inspiracją i motorem napędowym jest syn Marcin i inne bliskie osoby. Większość prac powstaje na komputerze, niektóre szkicuje wcześniej ołówkiem. Grafiki można wydrukować. Zrobić motyw na koszulkę albo szablon tatuażu.

O swojej pasji mówi tak: „Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń. Ja jestem właśnie w tej podróży, a moim statkiem jest sztuka. Chcę na chwilę zawinąć do brzegu i spotkać się z Wami w moim świecie”.

Wystawę można oglądać w holu biblioteki w godzinach 8.00 – 16.00. Prace autorki będą dostępne przez dwa miesiące, a więc w lipcu i sierpniu. W drugiej połowie wakacji wymienimy bieżące grafiki na nowe. Serdecznie zapraszamy!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Kryta pływalnia wznowiła funkcjonowanie

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa od 1 lipca 2020 r. wznawia funkcjonowanie Kryta Pływalnia OSiR Sokółka. Obiekt będzie czynny w godzinach 14:00 – 22:00, przez siedem dni w tygodniu. Ze względów bezpieczeństwa obowiązywać będą limity osób, wprowadzone zostaną nowe procedury postępowania na terenie pływalni, natomiast sauny pozostaną nieczynne.

Zasady obowiązujące na Krytej Pływalni OSiR w Sokółce w czasie pandemii Covid-19:

 1. Zabrania się korzystania z Krytej Pływalni osobom z objawami infekcji, w szczególności dróg oddechowych. W uzasadnionych przypadkach będzie mierzona temperatura ciała.
 2. Po wejściu na krytą pływalnię należy zdezynfekować ręce. Można to zrobić w specjalnie wyznaczonym miejscu w holu basenowym.
 3. Na terenie całego obiektu pływalni obowiązuje zachowanie dystansu 2 metrów między osobami.
 4. Na terenie Krytej Pływalni obowiązkowe jest noszenie maseczki:
 • wchodząc – od wejścia aż do szatni basenowej,
 • wychodząc – od szatni basenowej do wyjścia.
 1. Bezpośrednio przed kasą pływalni może znajdować się jedna osoba, pozostali oczekujący ustawiają się w kolejce z dwumetrowymi odstępami.
 2. Obowiązują zmienione limity użytkowników. Z pływalni jednocześnie może korzystać maksymalnie 30 osób, w tym:
 • na jednym torze niecki dużej mogą jednocześnie znajdować się maksymalnie 4 osoby,
 • z wanny jacuzzi mogą jednocześnie korzystać maksymalnie 3 osoby,
 • w niecce małej może się znajdować maksymalnie 7 osób.
 1. Sauny są nieczynne.
 2. Z natrysków prysznicowych w szatniach męskich oraz damskich może korzystać jednocześnie maksymalnie po 5 osób.
 3. Po zakończeniu korzystania z pływalni, wychodząc z szatni prosimy o nie zamykanie szafek.

Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad. Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Kąpielisko przy Zalewie Sokólskim jest otwarte

OSiR logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza od 1 lipca 2020 r. wszystkich miłośników wodnych kąpieli nad Zalew Sokólski. Strzeżone kąpielisko będzie czynne siedem dni w tygodniu, w godzinach 10:00 – 18:00.

Przy miejskiej plaży funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie można wypożyczyć rowerki, kajaki czy żaglówki. Korzystajmy z pięknych, wakacyjnych dni i spędzajmy je aktywnie na świeżym powietrzu. Pływając, wiosłując, chwytając wiatr w żagle… Możemy też zawsze błogo poleniuchować na piaszczystej plaży.

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie na “Przystanek Historia” online

Plakat

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Sokólski Ośrodek Kultury w Sokółce i Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce zapraszają na Przystanek Historia poświęcony rodzinie Marcinkiewiczów.

Prelekcja online odbędzie się w środę 24 czerwca 2020 r. o godzinie 17.00 na profilu facebookowym Oddziału IPN w Białymstoku: https://www.facebook.com/IPN.Bialystok

Stowarzyszenie Historyczne
im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce

Zaproszenie na koncert online Karoliny Czarneckiej

Plakat

Z myślą o trudnym czasie koronawirusa i utrudnionym dostępie do kultury, proponujemy wyjątkowy, pierwszy w historii naszego miasta, koncert Karoliny Czarneckiej – prosto z Sokółki – na cały świat!

Koncert z sali “Lira” w Sokólskim Ośrodku Kultury będzie transmitowany online na żywo, 20 czerwca 2020 r. o godzinie 18:00 na Facebooku Sokólskiego Ośrodka Kultury
oraz na kanale Youtube Sokolka.tv

Organizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury, Burmistrz Sokółki.
Patron medialny: sokolka.tv

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Otwarte place zabaw i miasteczko ruchu drogowego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że ponownie otwarte będą place zabaw oraz miasteczko ruchu drogowego.

OSiR logo

To kolejny mały krok w powrocie do normalności, jednak w dalszym ciągu chcielibyśmy wszystkich prosić o zachowanie dystansu społecznego. Korzystając ze wszystkich sprzętów, pamiętajmy o utrzymaniu minimum 2 metrowych odstępów od drugiej osoby. Przypominać o tym będą plakaty umieszczone w widocznym miejscu na terenach placów. Zalecamy również, by z obiektów nie korzystały osoby z objawami chorobowymi. Bawmy się, śmiejmy się i ruszajmy się do woli na świeżym powietrzu, na powrót cieszmy się wspaniale wyposażonymi punktami rekreacji dla najmłodszych, ale róbmy wszystko to z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie na wystawę fotografii

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na czerwcową wystawę fotograficzną, która jest swoistym dokumentem rowerowej, charytatywnej podróży rowerem dookoła Polski Karola Dziedziula.

Wystawa w bibliotece

25 maja minął dokładnie rok od akcji o nazwie „Pomoc kręcona kilometrami”, w trakcie której Karol przejechał wzdłuż granic Polski 4168 kilometrów w 43 dni. Zebrane w jej trakcie pieniądze zostały przekazane na rehabilitację Jarosława Łukaszuka. Dwa lata temu uległ on wypadkowi samochodowemu, w skutek którego doznał porażenia czterokończynowego. Przygotowania do tej niezwykłej podróży zajęły Karolowi kilka miesięcy. Były treningi na rowerze, morsowanie, boks i pływanie, a mimo to podróż była niesamowitym wyzwaniem i sprawdzianem, zarówno fizycznym, jak i psychicznym dla jego organizmu. Wrócił zmęczony, ale i niesamowicie szczęśliwy. Zapowiedział, że ma pomysły na kolejne wyprawy i poinformuje o tym wkrótce.

-Przeżyłem setki przygód, poznałem wiele ciekawych, wspaniałych i pomocnych osób. Gdybym powiedział, że było lekko, to bym skłamał. Momentami bywało ekstremalnie, do tego doszła walka z własnymi słabościami. Ogólnie było cudownie i fantastycznie. Chętnie bym powtórzył jeszcze raz podróż, tylko w drugą stronę, bo mamy naprawdę bardzo piękny kraj, który warto zwiedzać – podsumował Karol Dziedziul. ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa czasowa w Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK

W Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury otwarta została wystawa czasowa “Jakub Smolski Wiejski fotograf z Łuki”, pochodząca ze zbiorów Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

Plakat

Kuratorem oraz autorem publikacji o tym samym tytule jest Wojciech Kowalczuk, etnograf muzealnik i kustosz. Autor wielu projektów wystawienniczo-badawczych z zakresu sztuki i rękodzieła ludowego.

Wystawa prezentuję cześć z ponad dwustu fotografii Jakuba Smolskiego mieszkańca wsi Łuki, która w latach 80-tych XX została zlikwidowana na potrzeby budowy zbiornika wodnego. Fotografie prezentowane są w układzie tematycznym: Dzieciństwo, Szkoła, Dorastanie, Rodzina, Życie rodzinne wsi, Umieranie.

Na facebook.com/MuzeumZiemiSokolskiej prezentowane będę kolejne odsłony wystawy. Wystawa dostępna będzie do końca sierpnia 2020 r.

Sylwia Nowakowska
Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK

Burmistrz zaprasza po odbiór sadzonek

Polska flaga

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza w dniach 3-4 maja 2020 roku w godz. 8-18 do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce po odbiór sadzonek jabłonek odmiany Gold Millenium i innych.

Sadzonki są 2-letnie z genem odpornościowym na grzyby. UWAGA! Otrzymacie Państwo sadzonki po okazaniu np. flagi państwowej, kotylionu, pracy plastycznej lub innych motywów związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja.

Z okazji święta zachęcam do wywieszania flag państwowych na domach.

Burmistrz Sokółki 

Podpis: Ewa Kulikowska

 

 

 

 

Lubisz śpiewać? zgłoś się!

Plakat

W Sokólskim Ośrodku Kultury powstaje rozrywkowy zespół wokalny.

Poszukiwane są osoby w wieku 13-20 lat:
– z pasją,
– chcące śpiewać… i dobrze przy tym się bawić,
– chcące się rozwijać muzycznie i samorealizować przez śpiew.

Instruktor prowadzący zespół – Michał Gieniusz – trener wokalny oraz czynny wokalista, ma na koncie występy w talent show oraz liczne koncerty, teledyski, płyty, na których współtworzył lub wystąpił gościnnie. Jednym zdaniem dobry wokalista z dobrą energią.

Lubisz śpiewać – zgłoś się! Napisz e-mail na adres: michal.gieniusz@gmail.com. W tytule wiadomości wpisz: “Przesłuchania do zespołu wokalnego+ imię i nazwisko”.

Do zobaczenia!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Zaproszenie na warsztaty wielkanocne

Muzeum Ziemi Sokólskiej serdecznie zaprasza grupy dzieci przedszkolnych i szkolnych (klasy I-III) wraz z opiekunami do udziału w warsztatach wielkanocnych.

Plakat

W ofercie są dwa rodzaje warsztatów:

 1. Warsztaty bezpłatne, w ramach których zostaną przypomniane dzieciom tradycje wielkanocne, zaprezentowany stół wielkanocny, omówiona tradycja śmigusa-dyngusa oraz prezentacja otwartej 3 marca 2020 r. wystawy czasowej dotyczącej obrzędowości.
 2. Warsztaty płatne (3 zł/osoba), w ramach których zostaną przypomniane dzieciom tradycje wielkanocne, zaprezentowany stół wielkanocny, omówiona tradycja śmigusa-dyngusa oraz prezentacja otwartej 3 marca 2020 r. wystawy czasowej dotyczącej obrzędowości. Dodatkowo przy wspólnym stole dzieci ozdobią drewniane jajka, które zabiorą ze sobą do domów.

Zajęcia odbywać się będą w terminie 18.03.2020 – 10.04.2020. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w terminie do 14.03.2020 r. W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz zarezerwowania terminu zajęć prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 85 711 24 86 w godzinach 8:00-16:00.

Muzeum Ziemi Sokólskiej
Sokólskiego Ośrodka Kultury

Dzień Kobiet na Krytej Pływalni

OSiR logo

Wielki dzień wszystkich Pań już w najbliższą niedzielę. Mimo, że te święto należy celebrować każdego dnia, to data 8 marca zobowiązuje by docenić Kobiety w iście wyjątkowy sposób.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce szykuje dla swoich drogich Klientek pyszną i aromatyczną niespodziankę oraz promocyjne wejścia na pływalnię. W niedzielę – 8 marca 2020 r. wszystkie Panie obowiązuje cena 3 zł za godzinę pływania. Korzystanie ze strefy saun wg cennika. A od godziny 12:00 w holu Krytej Pływalni będzie serwowana gorąca kawa i wyjątkowe łakocie, tak dla osłody życia. Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Sokólskiej

3 marca 2020 roku w Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury, miało miejsce otwarcie wystawy czasowej “Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”. Na wystawie zaprezentowane zostały prace pokonkursowe corocznego wojewódzkiego przeglądu organizowanego pod tym samym tytułem, który prowadzony jest już od 1995 roku w Monieckim Ośrodku Kultury.

Prelekcję wygłosiła Krystyna Kunicka

Prelekcję do wystawy wygłosiła Pani Krystyna Kunicka wieloletnia jurorka konkursu, a na co dzień pracownik Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Pani Krystyna opowiedziała zgromadzonym na otwarciu gościom, wśród których znalazła się młodzież Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, o historii konkursu oraz znaczeniu zaprezentowanych eksponatów w kulturze ludowej. Goście mogli z bliska przyjrzeć się ręcznie wykonywanym wycinankom, kompozycjom kwiatowym, pająkom oraz palmom i pisankom. ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na otwarcie wystawy fotograficznej

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Obrazki z Podlasia” Łukasza Horoszko.

Łukasz Horoszko jest dumnym mieszkańcem Podlasia, a dokładniej Suchowoli. To fotograf pasjonat, który na co dzień zawodowo zajmuje się zupełnie czymś innym. Fotografowanie jest dla niego odskocznią od dnia codziennego. Obiekty, które fotografuje znajdują się głównie w północno-wschodniej Polsce.

Spotkania odbędzie się w piątek 6 marca 2020 r. o godzinie 17:00, w holu biblioteki, Os. Centrum 21. Wystawę będzie można oglądać do końca marca.

Ewelina Kaźmierowicz
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zaproszenie na otwarcie wystawy

Muzeum Ziemi Sokólskiej zaprasza na otwarcie wystawy czasowej “Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego Świąt Wielkanocnych”, która odbędzie się 3 marca 2020 roku (wtorek), o godzinie 14:00 w sali wystaw czasowych na I piętrze.

Plakat

Zaprezentowane zostaną prace pokonkursowe – kompozycje kwiatowe, pisanki, wycinanki, palmy – wojewódzkiego konkursu na sztukę obrzędową. Prelekcję wygłosi Pani Krystyna Kunicka – plastyczka, jurorka corocznego wojewódzkiego przeglądu na co dzień pracownik Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Przegląd zapoczątkowany został w 1995 roku przez Moniecki Ośrodek Kultury oraz Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

Występ na wydarzenie jest bezpłatny.

Sylwia Nowakowska

Wyjątkowy Dzień Kobiet z Biblioteką

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wyjątkowe obchody Dnia Kobiet.

Na warsztatach kosmetycznych ph. “Być Kobietą – sekrety urody z Mary Kay” uczestnicy poznają praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji skóry twarzy oraz zasady doboru kosmetyków pod potrzeby skóry. Każdy będzie mógł wziąć udział w zabiegu wygładzająco – nawilżającym dłonie.

Spotkanie przeprowadzi doradca kosmetyczny Katarzyna Mieczkowska. Zapewniamy dobry nastrój i słodki poczęstunek!

WSTĘP WOLNY (obowiązują zapisy tel. 85-711-23-69).

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zaproszenie na warsztaty haftu dla początkujących

Koło Rękodzielnicze działające przy Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz Farfar zapraszają na warsztaty haftu dla początkujących.

Plakat

Warsztaty odbędą się 29 lutego 2020 roku, w sobotę o godzinie 14.00, w Muzeum Ziemi Sokólskiej przy ul. Piłsudskiego 2.  Koszt uczestnictwa – 30 zł od osoby. Organizatorzy zapewniają materiały. Zapisy pod numerami tel. 533 412 916, 692 206 167.

Pani Justyna – farfar – młoda adeptka sztuki haftu była wielokrotnie nagradzana w konkursach na rękodzieło. Jej prace wystawiane były m.in. w Podlaskim Instytucie Kultury czy Centrum Trzech Kultur w Suchowoli. W swej pracy wzoruje się na tradycyjnych makatkach, jednakże na każdej z nich stara się dodać własne teksty budząc tym emocje u odbiorcy.

To już kolejne spotkanie z farfar i jej wyjątkowymi makatkami, a treści na nich to niejako przesłanie i kobiecy manifest XXI wieku. Zapraszamy nowe osoby oraz uczestniczki poprzednich warsztatów wraz z tamborkami. Mulina dostępna będzie na miejscu, a na osoby pierwszy raz odwiedzające warsztaty haftu czeka zestaw tamborek, płótno i mulina. Zapraszamy do zapisów.

Sylwia Nowakowska

OSiR zaprasza w tłusty czwartek

W tłusty czwartek nie liczymy kalorii! Tłusty czwartek po to jest, żeby sobie pofolgować z tymi wszystkimi pączusiami, ciasteczkami, babeczkami, lukrowanymi wypiekami…

OSiR logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce również chce skusić do odwiedzenia obiektów OSiR w tym dniu. Na pokuszenie przygotowano słodki poczęstunek z pyszną kawą, który na Krytej Pływalni czekać będzie od godziny 12:00, natomiast na Miejskim Lodowisku od godziny 15:00. Zatem zapraszamy do odwiedzin! Pamiętajcie, tego dnia objadamy się słodkościami bez wyrzutów sumienia!

Paulina Sawicka, OSiR

Skip to content