Zaproszenie na spotkanie z Pawłem Średzińskim

Baner

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Pawłem Średzińskim autorem książki „Puszcza Knyszyńska Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”.

Autor będzie opowiadał o swoich publikacjach 31 marca 2023 r. (piątek) w sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza (ul. Piłsudskiego 1). Początek godz. 17.00. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek i uzyskania autografu.

Paweł Średziński ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”.

(AT) SOK

Krajobraz (nie) utracony w poezji Krystyny Gudel

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce zapraszają 26 marca 2023 r. (w niedzielę) o godz. 14.00, do sali „Lira” na spotkanie z poetką Krystyną Gudel.

Poza autorką wiersze zaprezentują studenci UTW w Sokółce: Irena Gryszko, Zofia Filipowicz, Jadwiga Kułak, Alina Struczewska, Zdzisława Turowicz, Waldemar Maliszewski.

Prowadzenie: Leonarda Szubzda.

Oprawa muzyczna:

  • Zespół Uzależnieni
  • Grzegorz Górski
  • Agnieszka Kozakiewicz
  • Katarzyna Górska
  • Sławek Klimczak
  • Marek Kułak.

Krystyna Gudel (rocznik 1959) – nauczycielka, poetka, regionalistka. Laureatka wielu konkursów literackich na rożnych szczeblach. Inicjatorka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych w Suchowoli. Należy do Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku i do Stowarzyszenia Autorów Polskich II Oddział w Warszawie. Za działalność na rzecz kultury uhonorowana została dwukrotnie przez Kapitułę SAP Nagrodą im. Bolesława Prusa. Dwukrotna stypendystka Marszałka Woj. Podlaskiego (2019, 2023). Wydała: „Sady pozostawione” 2003, „Stopy na ścieżkach” 2008, „Tam rodziły się tęsknoty” 2011, „Stąd” (2015), „Którędy do domu?” 2016 – wiersze dla dzieci, „Pielgrzymka codzienna” 2018, „Ziemi mojej i ludziom” 2019, „Jeszcze z tobą zatańczę” 2020, „Spacery kota Mateusza i inne wiersze” – wiersze dla dzieci 2020, „Pęknięcia i szczeliny” 2023. Kilka jej wierszy przetłumaczono na język bułgarski i esperanto. W tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia pracy literackiej.

(AT) SOK

Zaproszenie na wernisaż wystawy pt. „Duchy Puszczy”

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury, 24 marca 2023 r. (piątek), o godz. 18.00, zaprasza do sali wystawienniczej w Kamienicy Tyzenhauza na wernisaż wystawy zbiorowej VI Pleneru plastyczno-rzeźbiarskiego pt. „Duchy Puszczy”.

Plener miał miejsce od 2 do 8 grudnia 2022 r. w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie. Za jego organizacją stało Stowarzyszenie Twórców Majstrownia oraz Dom Kultury w Czarnej Białostockiej, a malowało bądź rzeźbiło 17 autorów, a w tym nasz instruktor Adam Smólski.

Majstrownia już od 17 lat organizuje plenery, które umożliwiają uczestnikom rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych.

Wystawa będzie dostępna do 21 kwietnia. Zapraszamy!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Zaproszenie na otwarcie wystawy w sokólskim muzeum

17 marca 2023 r. (w piątek) o godz. 17:00 zapraszamy do Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK na otwarcie wystawy czasowej, która wprowadzi nas w świąteczny i wiosenny nastrój.

Plakat

Na ekspozycji “Pisanki świata ze zbiorów Beaty Mozolewskiej” zaprezentowana zostanie kolekcja zdobionych jaj będąca efektem ponad 20 letniej pasji Pani Beaty. Znajdziemy tu pisanki z różnych rejonów etnograficznych naszego kraju, pisane woskiem, wydrapywane, oklejane, malowane, te wykonane przez wybitnych twórców ludowych, ale i zachwycające ciekawostki ze świata, zdobione w nietypowy sposób jajka w różnej formie, wielkości i o różnym przeznaczeniu (puzderka, bombki) m.in. z Niemiec, Egiptu, Chin, Rosji, Belgii, Czech, Białorusi, Tunezji.

Kolekcję Pani Beaty Mozolewskiej muzeum sokólskie po raz pierwszy pokazywało w roku 2016, a ponieważ jest ona wciąż wzbogacana i poprzednio cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród miejscowych placówek edukacyjnych – postanowiono ekspozycję powtórzyć.

Ilustracją do barwnych pisanek i jaj będą pocztówki wielkanocne użyczone na cele wystawy ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Wystawa potrwa do 17 kwietnia 2023 r. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Czas zwiedzania z przewodnikiem – ok. 20 min. Grupy zorganizowane (przedszkolne, szkolne) mogą rezerwować zwiedzanie z przewodnikiem pod numerem telefonu: 690 333 590 lub mailowo poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

(EW) Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK

Zapisy na warsztaty zielarskie

Baner

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza Was na kolejne spotkanie i warsztaty zielarskie z Agnieszką Prymaka do Muzeum Ziemi Sokólskiej. Tym razem uczestnicy wykonają na zajęciach maść topolową oraz aromatyczną herbatę.

Wiosna to czas pączków, ale nie takich które robi się z okazji tłustego czwartku. Mowa tu o pączkach które wypuszczają drzewa i krzewy, a które moją w sobie ogromną siłę i moc leczniczą.

Na warsztat weźmiemy pąki topoli, w których występuje bogactwo związków prze​ciwzapa​lnych, jak chociażby salicyna i jej pochodne. Ekstrakty topolowe stosowane zewnętrznie zmniejszają stan zapalny, a co za tym idzie, zmniejszają odczuwanie bólu. Dodatkowym plusem jest piękny zapach, jaki unosi się podczas maceracji pąków. Będą to bardzo pachnące warsztaty, na których stworzymy MAŚĆ TOPOLOWĄ, która jest bardzo pomocna w OBRZĘKACH stawów, STANACH ZAPALNYCH stawów i skóry, KONTUZJACH, zakwasach, BÓLACH MIĘŚNI, nerwobólach, oparzeniach.

Na warsztatach wykonamy macerat topolowy tłuszczowy, który posłuży do wykonania maści, ale dowiemy się i o innych metodach ekstrakcji pączków topolowych. Ugotujemy i spróbujemy aromatycznej i zdrowej herbatki z „patyków”.

Obowiązują zapisy: tel. 690 333 590 lub poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Miejsce: Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK, ul. Piłsudskiego 2
Data: 23 marca (czwartek) 2023 r.
Początek o godz. 17:00
Czas trwania – ok. 2 godzin
Cena – 50 zł/os.

Każdy uczestnik zabierze ze sobą słoiczek (60 ml) maści do domu.

O prowadzącej: AGNIESZKA PRYMAKA – zielarka, dyplomowany zielarz-fitoterapeuta, pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą, jest autorką marki Zielska Kolonia https://www.facebook.com/zielskakolonia

(EW) Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK

Zaproszenie na premierę „Zemsty”

Teatr amatorski Sokólskiego Ośrodka Kultury szykuje (oho!) „Zemstę” – a to lektura po prawdzie obowiązkowa w Roku Aleksandra Fredry (230. rocznica urodzin pisarza)… Spokojnie, nie musicie od razu biec do biblioteki – po prostu dajcie się zaprosić do Kina „Sokół” na premierę, 12 marca 2023 r. o godz. 15.00.

Plakat

Aktorzy-amatorzy od miesięcy przygotowują się pod czujnym okiem reżysera Dariusza Szady-Borzyszkowskiego. Jak przyznają – łatwo nie jest – bo język bardzo niewspółczesny i do tego rymowany. Dodają jednak zaraz, że – zabawa przy tym jest przednia – bo Fredro to komizm do potęgi trzeciej: sytuacji, postaci i języka. Nie bez kozery autor uznany za najwybitniejszego polskiego komediopisarza.

Gwarantujemy, że jak zwykle reżyser i „artyści” zaskoczą publiczność swoją interpretacją słynnej komedii, która obnaża ludzie przywary, aktualne wczoraj i dziś, bo: „Nie ma dnia bez sprzeczki, zwady / Lecz potrzebne i układy”. Wstęp na premierę jest wolny. Gorąco zapraszamy, przybywajcie „jeśli nie chcecie naszej zguby…

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Zaproszenie na spotkanie dot. facemodelingu

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych, w szczególności Panie, na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się 8 marca 2023 r. o godzinie 17:00, w czytelni biblioteki.

Gościem będzie certyfikowana terapeutka odnowy biologicznej twarzy – facemodelingu, Pani Paulina Baciocha, która przybliży nam temat facemodelingu, rehabilitacji estetycznej twarzy, jako naturalnej alternatywy dla medycy estetycznej, po której kosztowne zdobycze, z różnym skutkiem, coraz częściej sięgają współczesne kobiety, opowie nam o kinesiotapingu bio-estetycznym jako profilaktyce pozabiegowej oraz domowej. Spotkanie wzbogaci uczestniczki w praktyczną wiedzę oraz techniki, które będą mogły zastosować samodzielnie w domu.

Zapraszamy!

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zaproszenie na wystawę obrazów Sylwii Łukowskiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę obrazów autorstwa Sylwii Łukowskiej pt. „Ptaki”, którą będzie można oglądać w holu biblioteki do końca marca 2023.

Plakat

„Ptaki” to nie pierwszy projekt artystyczny, który gościmy w bibliotece. Sylwia ma wiele artystycznych zainteresowań, a jej debiutancką wystawę pt. „Pod skrzydłami” mieliśmy okazję oglądać w 2018 roku. Były to aniołki wykonane z masy solnej. Tym razem możemy podziwiać zbiór pięknych, kolorowych akwareli.

Jak mówi autorka: Moją pasją jest malowanie akwarelą. Zdarza mi się czasami wyjść poza schemat i próbuję nowych technik, lub wracam z sentymentem do starych. Prowadzę konto na Instagramie „Skrzydlaty Kramik”, zapytasz pewnie dlaczego Skrzydlaty? Wszystko zaczęło się od Aniołów z masy solnej, kończąc na malowanych na drewnie. Jednak nie tylko Anioły mają skrzydła. Właśnie stąd wziął się pomysł na wystawę pt.: „Ptaki”, aby zachować charakter Skrzydlatego, obudzić w nim życie. Marzec to idealny czas, bo właśnie zaczyna się okres lęgowy ptaków. Idzie wiosna!

ZOBACZ WIĘCEJ

Z rodziną do kina

W pierwszą niedzielę marca, Kino „Sokół” zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie z cyklu „Rodzina do kina”.

Film Basia

W holu kina czekać na Was będzie mini plac do zabawy, bufet z ciepłym popcornem oraz bardzo miłe towarzystwo do wspólnej zabawy. Seans jaki proponujemy dla naszych gości, to „BASIA”. Basia to mała, energiczna i bardzo ciekawa świata dziewczynka. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Co tym razem spotka na swojej drodze , przekonacie się sami.

Zapraszamy 5 marca 2023 r. o godz. 12.00.

(MP) Kino „Sokół”

Nabór uzupełniający na zajęcia plastyczne

W Sokólskim Ośrodku Kultury trwa nabór uzupełniający na zajęcia plastyczne dla młodzieży i dorosłych.

Młodzież w wieku 13 + zapraszamy w każdą środę, w godzinach od 17.00 do 18.30, natomiast dorosłych w każdy czwartek w godzinach od 17.00 do 18.30.

Zajęcia dedykowane są dla pasjonatów malarstwa i wszystkich sztuk pokrewnych jak rysunek czy szkic. Organizator zajęć dba o to aby odbywały się one w sali wyposażonej we wszystkie niezbędne do pracy materiały w atmosferze współpracy i rozwoju twórczego. Zapraszamy szczególnie młodych ludzi, którzy planują swoją dalszą edukację w szkołach plastycznych. Odpowiednie przygotowanie i prowadzenie zajęć pozwoli na zdobycie solidnych podstaw malarstwa i rysunku.

Zapisy przyjmujemy pod adresem: poczta@sokolskiosrodekkultury.pl W temacie wpisać proszę nazwę zajęć. Wprowadzamy jednorazową opłatę za wszystkie zajęcia w sezonie od marca do czerwca 2023: młodzież – 50 zł, dorośli – 100 zł. Opłatę należy uiścić u prowadzącego w trakcie pierwszego spotkania.

(SN) Sokólski Ośrodek Kultury

Zaproszenie na warsztaty „Pisanki woskiem pisane”

Jak co roku, na miesiąc przed Wielkanocą, Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza małych i dużych na warsztaty „Pisanki woskiem pisane”.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek marca, w godzinach od 17.00 do 18.30. Pierwsze trzy czwartki marca tj. 2,9 i 16 rezerwujemy dla dzieci i młodzieży, natomiast na dwa ostatnie 23 i 30 marca zapraszamy dorosłych.

Najpiękniejsze pisanki wezmą udział w XXVII Wojewódzki Przegląd „Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”.

Zapisy: poczta@sokolskiosrodekkultury.pl

Wydmuszki weź ze sobą lub kup na miejscu. Zajęcia są bezpłatne.

(SN) SOK

Weekendowy rozkład jazdy SOK

23 lutego 2023 r. /czwartek, godz.18.00/ – DKF Fantom zaprasza na ucztę filmową – dzieło Jerzego Skolimowskiego pt. „IO”, nominowane do Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego. „Jest to powieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka…”. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Wstęp 10 zł.

24 lutego /piątek, godz. 17:00/ – Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK zaprasza na spotkanie z etnografem, animatorem, muzealnikiem, twórcą jednej z największej kolekcji muzealnych poświęconych dywanom podwójnym w naszym kraju i autorem niedawno wydanego albumu pt. „Tkanina dwuosnowowa” – WOJCIECHEM KOWALCZUKIEM. Miłośnicy tematu musieli czekać aż 13 lat (!) na kolejną publikację tego typu. Tkaniny dwuosnowowe uważane na Sokólszczyźnie za pospolite, stanowiące zwyczajowo podarek ślubny, są tak naprawdę ewenementem na szerokim tle kultury tradycyjnej naszego kraju. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Od piątku 24 lutego /godz. 17.00/ Kino „Sokół” zaprasza młodego widza na film pt. „ASTERIKS I OBELIKS: IMPERIUM SMOKA” – tam, gdzie panuje chaos i bezprawie… oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie (i dużo) podjeść można spotkać dwóch Galów z zapasem magicznego napoju …a starszą młodzież zapraszamy o 19.00 na… stypę czyli komedię polską pt. „MASZ CI LOS!” Po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią…

(AT) SOK

Spotkanie wokół tkaniny dwuosnowowej

W najbliższy piątek, 24 lutego 2023 r. o godz. 17:00 Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury wraz z partnerem wydarzenia – Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej zapraszamy na spotkanie z etnografem, animatorem, muzealnikiem, twórcą jednej z największej kolekcji muzealnych poświęconych zjawisku dywanów podwójnych w naszym kraju i autorem niedawno wydanego albumu „Tkanina dwuosnowowa” – Wojciechem Kowalczukiem.

Przyczynkiem do wykładu i rozmowy ze specjalistą będzie wystawa czasowa prezentowana w muzeum „Monidła – dawne portrety ślubne”, gdzie oprócz tytułowych portretów zobaczyć można piękne tkaniny dwuosnowowe posagowe ze zbiorów mieszkańców Sokólszczyzny. Głównym jednak powodem do spotkania jest najnowsze wydawnictwo Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej – wspomniany już album poświęcony wełnianym dywanom dwuosnowowym, który jest „próbą usystematyzowania i pełniejszego ukazania tego zjawiska, jego najważniejszych ośrodków i pracowni oraz zmieniającego się na przestrzeni lat wzornictwa.”

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na kolejne warsztaty ekologiczne

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na kolejne warsztaty ekologiczne z cyklu „Chemia bez chemii. Dla domu”, które poprowadzi Paulina Karczewska (Rękociało).

Plakat

Paulina Karczewska– ekolożka i edukatorka. Zajmuje się naturalną pielęgnacją, kosmetykami oraz środkami czystości domowej roboty. Od lat prowadzi warsztaty w tej tematyce. Prywatnie mama córki i ciekawa świata kobieta.

Podczas warsztatów porozmawiamy o ekologii, naturalnych środkach czyszczących i wykonamy produkty przydatne w każdym domu: zapachową tabliczkę florencką, świecę sojową oraz ekologiczny odświeżacz powietrza. Każdy uczestnik produkty te zabierze do domu!

Warsztaty odbędą się 24 lutego 2023 (piątek) o godzinie 17.00. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne!: 85 711 23 69

Projekt „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała” sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” Edycja 5/2022.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Weekendowy rozkład jazdy SOK

W piątek (17.02.2023 r.) Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Jarosława Jakóbczaka pt. „Podlaska karawana” /godz. 17.00, sala wystawiennicza Kamienicy Tyzenhauza/. Fotograf pochodzi z Krynek. Od 10 lat obiektywem najczęściej celuje w żubry. Jest laureatem i uczestnikiem licznych konkursów fotograficznych, wśród nich: Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. W. Wołkowa „Podlasie w obiektywie” (II miejsce).

W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie autorskie wokół albumu pt. „Kobieta Sybiru. Prawo do pamięci” (wyd. 2022 r. Białystok) „dokumentującego świadectwa kobiet Sybiraczek – deportowanych i represjonowanych więźniarek, zesłanek i łagierniczek”. O pracy nad jego powstawaniem opowiedzą autorki Bożena Bednarek i Dorota Ostrożańska. Zaprezentują też film o tym samym tytule, który powstał w trakcie realizacji projektu około wydawniczego.

Kino „Sokół” na weekend przygotowało ofertę dla amatorów dużego ekranu w każdym wieku. Od 18 lutego, zapraszamy dzieci na film pt. „Mumie” (godz. 17.00). Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali… O 19.00 seanse dla 'starszaków’ – pokażemy film pt. „Magic Mike. Ostatni taniec”.

W niedzielę o godz. 14.30 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Seans seniora”. Tym razem w filmie pt. „Fabelmanowie” Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca.

(AT) SOK

Zaproszenie na wernisaż wystawy fotografii

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Jarosława Jakóbczaka pt. „Podlaska karawana”, który odbędzie się 17 lutego /piątek/ o godz. 17.00 w sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza /ul. Piłsudskiego 1/. Wystawa dostępna będzie do 15 marca 2023 r.

Pkalat

Jarosław Jakóbczak – fotograf amator, pochodzi z Krynek. Fotografuje od 10 lat, głównie w okolicy Puszczy Knyszyńskiej. Obiektywem najczęściej celuje w żubry – największe ssaki zamieszkujące nasz kontynent. Koledzy z branży fotograficznej nazywają go foto specjalistą od kryńskich żubrów. Laureat i uczestnik licznych konkursów fotograficznych, wśród nich: Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. Wiktora Wołkowa „Podlasie w obiektywie” (II miejsce), kilkukrotnie wyróżniony (w tym wyróżnienie specjalne) przez Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Podlaski. Zdobywca I miejsca oraz dwóch wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Polska jest piękna”. Laureat Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Krajobraz naturalny Suwalszczyzny” oraz zdobywca I i II miejsca i dwóch wyróżnień (w kategorii: ssaki i w kategorii: krajobraz) w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Perły Polskiej Przyrody”. Trzykrotne wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej „Foto-Eko” oraz na Międzynarodowym Festiwalu „Sztuka Natury”.

Wystawy i prezentacje:

  • Wystawa zdjęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynkach – 2022 r.
  • Slajdowisko w MOAK Wasilków zorganizowane przez grupę fotograficzną Krajobraźnia – 2020 i 2022 r.
  • Pokaz zdjęć podczas II Rajskich Spotkań Fotograficznych „Zbliżenia” – 2022 r.

Więcej zdjęć autora:

(AT) SOK

Zaproszenie na wystawę malarstwa Barbary Sawickiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wernisaż wystawy Barbary Sawickiej pt. „Dlaczego Nie…”, który odbędzie się 3 lutego 2023 r. (w piątek) o godz. 14.00 w holu biblioteki.

Plakat

Barbara Sawicka urodziła się w Jeleniej Górze w woj. Dolnośląskim. Na skutek różnych wydarzeń życiowych wraz z rodziną znalazła się na białostocczyźnie. Pierwszym miejscem zamieszkania była Czarna Białostocka, a od 1975 roku mieszka w Sokółce. Od zawsze miała tzw. „ciągoty” artystyczne. Niekoniecznie wyrażało się to w malowaniu obrazów. Spełniała się artystycznie wyszywając obrazy i układając bukiety z suchych kwiatów.

Wystawa „Dlaczego Nie…” jest poniekąd kontynuacją cyklu wystaw które miały miejsce w bibliotece w wcześniejszych latach. Wystawy: „Pokonując ograniczenia”, „Pokonując ograniczenia cd.” oraz „Wbrew” to projekty artystyczne, których motywem przewodnim jest przede wszystkim natura. Najistotniejszy jest jednak optymistyczny przekaz jaki mają. Pani Barbara jako osoba z dysfunkcją narządu wzroku, nie pozwala, aby to ograniczenie nadawało ton jej życiu. Wręcz przeciwnie, stawia na samorealizację, aktywność i spełnianie własnych pasji.

Obrazy Pani Barbary wykonane zostały techniką akrylową, zatrzymują czas i ukazują piękno otaczającego nas świata. Będzie można je oglądać do końca lutego w godzinach pracy biblioteki.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Weź udział w Sokólskim Turnieju Gier Retro

Plakat

W dniach 4-5.02.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce przy ul. Mickiewicza 2A odbędzie się Sokólski Turniej Gier Retro.

Organizatorem jest Stowarzyszenie „Sokólscy Retro Maniacy”. Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Sokółki z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sokółce.

Udział w turnieju jest bezpłatny. Możliwość wzięcia udziału w poszczególnych grach jest możliwy tylko przy wcześniejszym zapisaniu się w dniu 4.02.2023 do godziny 11:00. W każdym z turnieju liczba uczestników jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zapisów. W trakcie imprezy odbędą się dodatkowe konkursy.

Poznaj smak gier z minionej epoki na takich konsolach jak Amiga 500, Sega Mega Drive II, Playstation czy Xbox pierwszej generacji.

ZOBACZ WIĘCEJ

31. Finał WOŚP w Sokółce

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie na 31. Finał WOŚP do Kina „SOKÓŁ”.

W niedzielę, 29 stycznia 2023 r. od godz. 10:00 w holu czekać na Państwa będzie kiermasz różności (domowe wypieki, rękodzieło itp.). Od godz. 15:00 zaplanowaliśmy licytacje gadżetów orkiestrowych oraz bonów i voucherów podarowanych przez lokalne firmy (Piekarnia Jaskółka, Edumission, Kraśne Życie – Agroturystyka Konna Kraśniany). Do wylicytowania będzie także – gratka – firanka z logo WOŚP wykonana ręcznie na szydełku przez panią Józefę przy współpracy członków UTW w Sokółce.

Na scenie zaprezentują się: Kadryl SOK Sokółka, Mażoretki Stella Sokółka oraz zespół wokalny „Złote nutki”, o godz. 17.00 wystąpi grupa „AZALiSZ”, a część koncertową zamknie o godz. 18.30 F.B.I. Blues Band.

Szczegóły na stronie SOK:

https://sokolskiosrodekkultury.pl/kino-sokol-zaprasza-na-final-wosp/

„ŻYJ ZDROWO W ZDROWYM ŚWIECIE!”
Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Do zobaczenia!

(AT) SOK

Skip to content