SOK: Weekend zapowiada się wielowymiarowo!

Z młodymi, tak duchem jak i ciałem, spotkamy się podczas wydarzenia multikulturalnego pod nazwą „ART na STREET’cie”.

W ramach podsumowania działań projektowych pod szyldem programu „WYbudźcie kulturę!” PIK-u w piątek o godz. 18.00, przy Kamienicy Tyzenhauza odpalamy HURMĘ vol. 2: RAP KONCERT i SILENT DISCO (godz. 20.00). Szczegółowe informacje:

„ART na STREET’cie” – HURMA vol. 2 – FILM

Rapować będą Zamotani Optymiści, Dekada, Złodziej Wokali do muzyki MUTANAUM, Damiana Kulmaczewskiego i Moniki Malickiej, a w słuchawkach cichej dyskoteki usłyszymy dźwięki prosto od MARMØ, Mateusza Grzybowskiego i Madzi Andrukiewicz. To wpadnie w ucho, a w oko… Swoją wizją street art’u podzielą się młodzi projektowicze i ich mentorzy – MJ Jacek Minkiewicz i Łukasz Kundzicz.


Maluchy zachęcamy do odwiedzenia Kina „Sokół”, od piątku gramy film pt. „Kicia Kocia 2” (godz. 17:00) z ciepłem traktujący o dziecięcej codzienności.

Dorosłą publiczność, której nie po drodze ze sztuką ulicy, zapraszamy do Kina z nieco przymrużonym okiem po „Porady na zdrady 2” (godz. 18.00).

Do zobaczenia!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Mirosławą Kiczuk

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławą Kiczuk, które odbędzie się 20 września 2023 r. (środa) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki.

Plakat

Mirosława Kiczuk – rodowita Warszawianka, ukończyła studia na Akademii Medycznej, gdzie uzyskała tytuł magistra farmacji. Wiedzę medyczną wykorzystywała w zawodzie bioterapeutki oraz masażystki. Matka czwórki dzieci oraz babcia. Twórczość artystyczną rozpoczęła w październiku 2003 roku. Współtworzyła almanach poetycki Strumienie życia oraz antologię satyry Piórem cięte. Największe uznanie i nagrody literackie zawdzięcza swoim tomikom wierszy: Przerwane milczenie, Pod gwiazdami, Równi ptakom, Wypędzeni z raju, Skarb niesiemy w naczyniach glinianych, W pamięci wody, Szepty i krzyki, Narodziny człowieka i Czas Wyciszenia.

Powodem naszego spotkania jest najnowszy tomik poetycki autorki – Czas Wyciszenia. Wspólnie zastanowimy się nad wszystkimi emocjami zamkniętymi w tych wierszach. Nie zabraknie oczywiście rozmowy o całokształcie twórczości poetki oraz dywagacji nad istotą sztuki, tego co potrafią przekazać poezja, a czego nie można odnaleźć w innych formach sztuki. Porozmawiamy też o wydanym w tym roku tomiku Dusza Kresów, będącym zbiorem wierszy Alfonsa Kiczuka – teścia pani Mirosławy. Urodzony w 1919 Pan Alfons pochodził z podlaskiej wsi Achrymówka. Jego wiersze są swoistym świadectwem czasów, w których żył i portretem naszego regionu.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na rozmowę o niezwykłych ludziach i artystach.

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Pożegnanie lata w Polankach

Baner

KGW „Polaneczki” w Polankach zaprasza na wyjątkowe pożegnanie lata, wszystkich mieszkańców Polanek tych obecnych i tych sprzed lat oraz wszystkich przyjaciół naszej wsi w piątek 15 września 2023 r. Polanki 1.

Za sprawą naszych wspaniałych kobiet wrócimy wspomnieniami do naszej wsi sprzed laty widzianymi oczami naszych dzielnych siłaczek. To wszystko i dużo więcej już w piątek 15 września.

Program:

  • 17.00 – Spacer w ramach projektu „Las naszym domem”
  • 18.00 – kino plenerowe, premiera filmu „Siłaczki z Polanek”. Film powstał w ramach projektu „Masz głos”, nad którym patronat objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
  • 19.00 – Piknik z potańcówką i zabawa do białego rana.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na ostatnie wakacyjne spotkanie z biblioteką

Plakat

To już ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Wakacje z biblioteką”. Tym razem odbędzie się piknik na pożegnanie lata. Kończąc jednak ten wspaniały czas, zamierzamy świetnie się bawić dzięki naszej bibliotecznej Smoczycy Zenobii, jej zagadkom, bajkowym aktywnościom i konkursom, które przygotowano na to wydarzenie.

Będziemy witać rok szkolny wśród okrzyków radości i pełni optymizmu, gdyż w żadnym konkursie nie przewidujemy przegranych, a mamy jedynie nadzieję wszczepić wszystkim obecnym miłość do czytania i mądrego spędzania czasu.

Jaka książka tym razem będzie królować na naszym spotkaniu? Dowiecie się, gdy 31 sierpnia 2023 r. przybędziecie na skwer przed Bibliotekę Publiczną (Osiedle Centrum 21) o godz. 11.00 i włączycie się do naszego pożegnalnego szaleństwa! Zapraszamy!

(MWS) BP Oddział dla dzieci

Środa – święto fikania. SOK zaprasza dzieciaki na animacje

Akcja Lato w Sokólskim Ośrodku Kultury nie zwalnia tempa. 17 sierpnia zapraszamy dzieci na szalone zabawy z energicznymi i pełnymi pomysłów animatorkami z Animacji Fascynacji.

SOK zaprasza dzieciaki na animacje

Start godz. 17:00 / plac pod Kinem Sokół.

Lato kończymy 25 sierpnia mocnym akcentem – zapraszamy na koncert Sound’n’Grace, a na dzieciaki ponownie będą czekać atrakcje w tym, spotkanie z Animacjami Fascynacjami (godz. 17:00, plac przed Kinem).

Do zobaczenia!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Zaproszenie na „Gorące Lato z Motorowodniakami”

W najbliższy weekend szykuje się wiele fantastycznych atrakcji nad zalewem w Sokółce pod nazwą „Gorące Lato z Motorowodniakami”. Mieszkańcy Gminy Sokółka będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w pływaniu na nartach wodnych oraz na wakeboardzie.

Plakat

W sobotę od godziny 10:00 do 11:00 prowadzone będą zapisy na zajęcia, przeprowadzone zostanie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa na wodzie oraz udzielania pierwszej pomocy. Po szkoleniu aż do godziny 18:00 odbędą się zajęcia praktyczne z pływania na nartach wodnych, a także instruktaż prowadzenia łodzi motorowej. W międzyczasie przewidziane są również zajęcia rekreacyjne: rejsy motorówką, holowanie za motorówką na dmuchanych zabawkach wodnych. Na drugi dzień (niedziela) zaplanowane są zajęcia z doskonalenia pływania na nartach wodnych i wakeboardzie, instruktaż z pływania motorówką oraz atrakcje rekreacyjne.

Na te atrakcje zapraszają: Burmistrz Sokółki, OSiR Sokółka, Ministerstwo Sportu i Turystki oraz Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.

UWAGA! Osoby niepełnoletnie potrzebują zgody opiekuna. Zapraszamy!

(KZ) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

Zaproszenie na spotkanie autorskie z lokalną poetką

Plakat

Filia Biblioteczna Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Bibliotekę na Osiedlu Zielonym odwiedzi bibliotekarka, autorka wierszy i bajek dla dzieci Marta Wojewódzka-Szoda.

Autorka przedstawi małej publiczności wiersze ze swojej książeczki ,,Dinozaury w bibliotece! czyli wierszem niezłe hece! Wiersze, to nie jedyna atrakcja jaką szykują bibliotekarki. Będą, Dinozaury! Farby! Poszukiwania! Jajka! Może coś jeszcze…? Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny i Gminę Sokółka.

(IK)

Zaproszenie na wystawę fotografii Elwiry Zabłockiej

„Zdjęcia to tylko ułamek tamtej rzeczywistości, nie ma na nich strachu, radości, niepewności, nie słychać odgłosu wystrzałów, ani opowieści mieszkańców” – mówi pani Elwira Zabłocka – sokólska nauczycielka, wolontariuszka, autorka fotografii, które Biblioteka będzie miała okazję prezentować w swoich murach w sierpniu 2023 r.

Plakat

Wystawa ukazuje Ukrainę w ujęciach obiektywu od pierwszych dni wojny, która rozpoczęła się w lutym 2022 r., w takich miejscowościach, jak: Lwów, Bucza, Irpień, Mikołajów, Chersoń, Odessa, Charków, Zaporoże, Kijów i wielu innych. Pani Elwira we współpracy z różnymi organizacjami niesie pomoc dokumentując swoje przedsięwzięcia za pomocą aparatu. Mówi, że największy wpływ na wyjazd za wschodnią granicę miała na nią grupa „Kobiety za kółko” – która zrzesza kobiety pragnące pomóc w bezpłatnym transporcie uciekinierkom i ofiarom wojny na Ukrainie bezpiecznie dostać się z granicy do punktu, do którego dążą w jak najlepszych warunkach. Autorka zdjęć nie skupia się na sprecyzowanej grupie docelowej, jej wyjazdy dotyczą zarówno żołnierzy, domów dziecka, organizacji pomocowych w Ukrainie, szkół, schronisk, ale także osób prywatnych. Fotografie są niezwykle poruszające i pobudzają do refleksji – przypominają o ludzkim wymiarze taktycznych manewrów wojskowych, które z niepokojem mamy okazję śledzić w mediach.

Wystawa zdjęć do obejrzenia w holu Biblioteki Publicznej w Sokółce, Os. Centrum 21, sierpień, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Koło Gospodyń Wiejskich „Polaneczki” zaprasza na wykład

KGW Polaneczki zaprasza do udziału w wykładzie terenowym na terenie Puszczy Knyszyńskiej, który przeprowadzony będzie w ramach projektu „Las naszym domem”.

Plakat

Wraz z Pawłem Średzińskim sprawdzimy ile puszczy jest w puszczy? Odpowiemy sobie na pytanie czy jesteśmy lesunami czy zapolnikami?
A jak będziemy cicho… To kto wie?! Może nawet zobaczymy króla puszczy i nie chodzi tu wcale o żubra :)

Na zapisy czekamy pod adresem email: kgwpolaneczki@gmail.com Potwierdzeniem udziału będzie odpowiedź z adresem spotkania. UWAGA: Ilość miejsc ograniczona!

PAWEŁ ŚREDZIŃSKI ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”.

„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”

Koordynator: Sylwia Nowakowska

Wernisaż wystawy grafik i fotografii Anny Jakoniuk

Serdecznie zapraszamy w piątek, 14 lipca / godz. 17.00 / do Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK na wernisaż wystawy grafik i fotografii Anny Jakoniuk pt. „Zielnik hAnki”,

Plakat

Bohaterów wystawy spotykamy na łąkach, polach, w lasach i ogrodach, ba, na trawnikach, które mijamy codziennie… Stanowią źródło mikroelementów i witamin, to naturalne leki wspomagające leczenie wielu schorzeń.

W obiektywie autorki znalazły się m.in. kocanki, osty, dzika marchew, jastrzębiec, zaś koniczyna, wrotycz, rumianek, jarzębina, mak czy chaber zyskały graficzną wersje – w efekcie dostajemy bardzo współczesne, świeże spojrzenie na tradycyjny zielnik.

ANNA JAKONIUK – architektka, ilustratorka, rysowniczka, grafik z długoletnim doświadczeniem w agencjach reklamowych i wydawnictwach, autorka plakatów, ilustracji książkowych. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Swoje prace prezentuje w sieci na autorskim profilu fb „Ania Jakoniuk ilustracje”, Instagramie oraz platformie Behance. Na koncie ma liczne wystawy autorskie na terenie całego kraju m.in. Warszawa, Sokółka, Siemiatycze. Swoje prace sprzedaje w Polsce i za granicą głównie w Szwajcarii i USA. Autorka cyklu „Olimpijki” przedstawiającego ikony polskiego sportu, który cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Pasjonatka fotografii, w tym technik szlachetnych. Prywatnie miłośniczka motoryzacji i wyczynowej jazdy na rowerze. Serce dzieli między Bieszczady i Podlasie.

https://www.facebook.com/rysowanki111

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

Weekendowy plan przyjemności z SOK-iem

Festiwal Tyzenhauza

W ten piątek otwieramy Festiwal Tyzenhauza (II edycja).

Zaczniemy na siodełku rowerowym – Rajd Tyzenhauza, w sobotę potupiemy na potańcówce z Kapelą Batareja – a w niedzielę – złapiemy oddech wysłuchując wykładu dr. n. hum. Grzegorza Ryżewskiego na temat „Dworów w krajobrazie kulturowym Sokólszczyzny”. Startujemy każdego dnia o godz. 17.00, w (lub przy) Kamienicy Tyzenhauza. /Organizatorzy: SOK, Burmistrz Sokółki, OSiR/

Także w piątek jesteście zaproszeni (nie dotyczy komarów) o godz. 21.00 na wspólne oglądanie pod chmurką komedii pt. „A oni dalej grzeszą, dobry Boże” (plac przed Kinem „Sokół”), a w weekend Kino wyświetla „Miraculous: Biedronka I Czarny Kot” (godz. 16.00), a o 19.00 „Transformers: Przebudzenie bestii”.

Bądźcie z nami!

(AT), fot. W. Panow
Sokólski Ośrodek Kultury

Akcja LATO w Sokólskim Ośrodku Kultury

Tegoroczne lato w SOK-u zaplanowano na bogato! Przygotowano szeroką i różnorodną ofertę zajęć dla młodszych i trochę starszych odbiorców.

Plakat

Kino „Sokół” zaprasza dzieci w każdy poniedziałek o godz. 12.00 na Wakacyjne poranki filmowe. Z dorosłymi amatorami kina gatunkowego z kolei widzimy się na seansach ph. Noc Horrorów (30.06 i 28.07, godz. 21.00) a także w kinie plenerowym (4.07 i 18.08, godz. 21.00).

Muzeum Ziemi Sokólskiej w lipcowe środy (godz. 11.00) zaprasza 7-12-latków na cykl warsztatów rękodzielniczych ph. ARTprzygoda w Muzeum.

Na ciekawe świata i nowinek technicznych dzieciaki w wieku 9-12 lat 10 lipca (godz. 10:00 i 12.00) czekają Mobilne laboratoria przyszłości oraz Warsztaty robotyczne IT for SHE Kids, 26-28 lipca (godz. 10.00-14.00).

Młodzież w wieku 12+ zapraszamy na plener malarski 10-14 lipca (10.00-14.00, koszt materiałów plast. 50 zł/os.) oraz Warsztaty produkcji muzycznej z programem Ableton 5-7 oraz 10-12 lipca (godz. 10.00-13.00).

Artystycznie „wyszaleć się” dzieciakom pozwolą Warsztaty FANplastyczne – 10, 17 i 24 sierpnia, godz. 10.00 – dzieci w wieku 8-11 lat, a na godz. 11.30 zapraszamy 5-7-latki. Z maluchami (2-4 lata) i ich opiekunami będziemy się spotykać 10, 17 i 24 sierpnia (godz. 13.00) na zajęciach sensorycznych ph. Mali odkrywcy.

Część letnich aktywności plastycznych zamkną Warsztaty ze sztuką w tle ph. Sztuka Ciebie szuka* – adresowane do uczestników w wieku 16+ (9, 16 i 23 sierpnia, godz. 16.30) – *Zapisy: anetatumiel@sokolskiosrodekkultury.pl w tytule maila: Warsztaty ze sztuką w tle 16+ / W treści: imię i nazwisko uczestnika, godzina zajęć, wiek, nr kontaktowy. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy na pozostałe warsztaty drogą elektroniczną: sylwia.nowakowska@sokolskiosrodekkultury.pl W tytule maila: nazwa zajęć – warsztatu / W treści: imię i nazwisko uczestnika, godzina zajęć, wiek, nr kontaktowy.

Do zobaczenia!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury

II Festiwal Tyzenhauza – Sokółka 7-9 lipca 2023 r.

Plakat

Serdecznie zapraszamy na 2. edycję Festiwalu Tyzenhauza, który zaplanowany jest na weekend 7-9 lipca. Wzorem roku ubiegłego podczas 3-dniowego świętowania nie zabraknie działań z różnych dziedzin kultury.

W ramach otwarcia festiwalu przewidziany jest rajd rowerowy biegnący trasą „Szlaku Tyzenhauza”. Zaprosimy do wspólnej degustacji Leguminy Tyzenhauza oraz pląsów podczas tradycyjnej potańcówki z Kapelą Batareja. Festiwal zakończy wykład dr. Grzegorza Ryżewskiego na temat lokalnej historii. W tym roku przypada 290. rocznica urodzin podskarbiego litewskiego Antoniego Tyzenhauza (1733-1785) – festiwal ma utrwalić w świadomości mieszkańców postać patrona i przywołać jej ważny wpływ na rozwój dawnej Sokółki i Sokólszczyzny.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zastrzyk folkowej energii – ENEJ

DNI SOKÓŁKI – SOBOTA 10 czerwca 2023 r. godz. 21.00

enej-fot.-Michal-Zdanowicz
fot. Michał Zdanowicz

ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie.

Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną.

ZOBACZ WIĘCEJ

Publiczność rozgrzeje SŁAWOMIR

DNI SOKÓŁKI – SOBOTA 10 czerwca 2023 r. godz. 19.00

09.06.2022 WARSZAWA MOKOTOW UL.WORONICZA BUDYNEK T - STUDIO IMPRESARIATU
 N/Z KAJRA I SLAWOMIR - WOKALISCI

Cześć tu Sławomir – twórca, wokalista, wizjoner

Twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. W teledyskach Sławomira występują największe gwiazdy. Małgorzata Socha, Ewa Kasprzyk, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Witold Dębicki oraz legendarna Grupa Vox. Wokalista udowadnia, że American Dream możliwy jest też w Ojczyźnie. W zaledwie trzy miesiące od premiery „Megiery”, Sławomir został zaproszony na Sopot Hit Festiwal, gdzie wystąpił jako gwiazda. Narodziny nowej muzycznej legendy z zapartym tchem oglądały tysiące ludzi w Operze Leśnej oraz miliony widzów przed telewizorami. Mimo późnej pory, artysta Rock Polo poderwał cały amfiteatr. Jego siła estradowa była niepodważalna. W ciągu następnych dwóch dni posypały się propozycje z „Dancing with the Stars”, programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz największych wytwórni muzycznych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na monodram dla uczniów klas VII i VIII

Burmistrz Ewa Kulikowska oraz Sokólski Ośrodek Kultury zapraszają uczniów kl. VII i VIII szkół podstawowych z Gminy Sokółka, wraz z Nauczycielami i Dyrekcją, na monodram autorstwa sokółczanina Adama Andryszczyka pt. „Normalka” w wykonaniu bydgoskiego aktora Jana Mierzyńskiego.

Plakat

Spektakl zostanie zaprezentowany nieodpłatnie 12 czerwca /poniedziałek/ o godzinie 9.00 w Kinie „Sokół” w ramach realizowanego przez Gminę Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

„Normalka” opowiada historię alkoholika Bołtrysia, którego podczas pijackich wizji nawiedza jego zmarły kolega Andryś. Główny bohater prowadząc rozmowę ze swoim przyjacielem, opowiada gorzką historię swojego życia, które jest podyktowane alkoholem, strachem przed trzeźwością i normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Mimo totalnego rozkładu psychicznego i fizycznego próbuje usprawiedliwić samego siebie i swoje zachowania. (źródło: www.terazteatr.pl)

Monodram głęboko inspirowany jest życiem to, „historie prawdziwe, bo dotknięte. Ktoś może się pośmieje, ktoś zapłacze – a inny ktoś weźmie do serca i zacznie zmieniać swoje życie”. (www.adam.andryszczyk.pl)

(AT) SOK

Zaproszenie na zawody w wyciskaniu sztangi

Plakat

W ramach obchodów Dni Sokółki, zapraszamy 10 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 (stadion OSiR), na zawody w wyciskaniu sztangi o puchar Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Zawody odbędą się w 3 kategoriach:
1. Mężczyźni open w formule Wilks’a ( ciężar maksymalny )
2. Mężczyźni wyciskanie połowy ciężaru ciała na ilość powtórzeń
3. KOBIETY wyciskanie sztangi na ilość powtórzeń

Gościem specjalnym zawodów będzie dietetyk Mariusz Lewczuk, który zaprasza na BEZPŁATNĄ analizę składu ciała najnowocześniejszą maszyną InBody 120.

(MS)

Zaproszenie na wystawę obrazów Gabriela Gryko

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę hiperrealistycznych obrazów Gabriela Gryko, którą będzie można zobaczyć w holu Biblioteki w czerwcu 2023 r.

Plakat

Gabriel Gryko urodził się w 1992 r. w Sokółce. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Skończył Wydział Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Białostockiej z tytułem mgr inż. Jest zapalonym sportowcem – piłkarzem Sokoła Sokółka i Pogranicza Kuźnica, nurkiem w federacji ISSF, strzelcem sportowym klubu 9mm Białystok. Zaczął przygodę z malowaniem w 2020 r., kiedy kontuzja kolana zakończyła jego aktywności sportowe i zawodowe. Nieudana operacja rekonstrukcji kolana zmieniła się w zapalenie kości, z którym walczy po dziś dzień jako 31-letni rencista.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content