Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Logo Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce zaprasza do uczestnictwa w programie pn. „Aktywny Samorząd” w roku 2021.

Szczegółowe informacje na temat pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” dostępne są w załączonej informacji, na stronach internetowych:

oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 8, 16-100 Sokółka tel. 85 711 08 83, w godzinach 7.00 – 15.00, e mail: pcpr.sokolka@sokolka-powiat.pl

DO POBRANIA: Pełna treść informacji

Zaproszenie na wystawę fotograficzną

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną autorstwa Łukasza Horoszko pod hasłem “Panie i Panowie Lasów Podlaskich”. Styczniowa wystawa jest pierwszą z cyklu „Z aparatem wśród fauny Podlasia ”.

Wystawę można oglądać do końca stycznia w holu biblioteki – Os. Centrum 21, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30:17:00. Przypominamy o konieczności zachowania rygoru sanitarnego (maseczki oraz indywidualne zwiedzanie wystawy).

Pan Łukasz Horoszko jest dumnym mieszkańcem województwa podlaskiego, a dokładniej – Suchowoli. Ukończył suchowolskie liceum, z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Jednak swojego życia nie związał z edukacją. Obecnie pracuje jak regionalny kierownik sprzedaży dla producenta urządzeń grzewczych. Pan Łukasz od dzieciństwa związany był ze sportem, głównie badmintonem i piłką nożną. Niestety stan zdrowia nie pozwolił mu go czynnie uprawiać. Wtedy pojawiła się w jego życiu fotografia. Najpierw nieśmiało i do szuflady. Do szlifowania warsztatu fotograficznego i odwagi do wyjścia ze zdjęciami do ludzi zmotywowały Pana Łukasza słowa kolegi “Łukasz masz dobre oko”. ZOBACZ WIĘCEJ

Zapraszamy na lodowisko

Lodowisko w Sokółce

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od soboty 5 grudnia 2020 r. będzie otwarte Miejskie Lodowisko.

W ostatnich dniach listopada i pierwszych dniach grudnia pogoda zimowa utrzymywała się, lekki mróz ułatwił pracownikom wylanie tafli lodu. Dzięki temu już od jutra zapraszamy do korzystania z Miejskiego Lodowisko w Sokółce (boisko wielofunkcyjne przy ul. Mariańskiej 31). Działać będzie również wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy. Do dyspozycji klientów jest ponad 60 par łyżew. Dzieci pierwsze kroki na lodzie mogą stawiać z pomocą pingwinków. Nowością w tegorocznym sezonie jest profesjonalna rolba, dzięki której pracownicy dużo łatwiej będą mogli odnowić zjeżdżoną taflę lodu. ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na wystawę haftu krzyżykowego

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę haftu krzyżykowego autorstwa sokółczanki, Pani Barbary Maliszewskiej.

Wystawa obejmuje 20 lat twórczości hobbystycznej. Prace wykonane są metodą haftu krzyżykowego na bardzo drobnej kanwie, co często powoduje zastosowanie metody półkrzyżyka.

Wystawa haftu w holu biblioteki

Warto zwrócić uwagę na fakt, że prace wyszywane są różną grubością nici, a wszystko to powoduje trójwymiarowość obrazów. Niektóre z nich oddają wrażenie fotografii, a inne obrazu malowanego farbami. Zbiór charakteryzuje się różnorodnością tematyki oraz wykończenia, które wypływa z klimatu miejsca jego ekspozycji w domu. Wszechstronny talent autorki można zauważyć nie tylko w obrazach, ale i obrusach, torbach, ozdobach świątecznych i innych elementach dekoracji.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na Mikołajki

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Sokólski Ośrodek Kultury, jak co roku, zapraszają na imprezę mikołajkową. W tym roku świętujemy nieco inaczej z powodu pandemii. W niedzielę 6 grudnia czekają na Was niespodzianki.

1) Spektakl teatralny online pt. “Elfy trzy” w wyk. Teatru Kultureska – specjalnie dla dzieci z Sokółki – link do przedstawienia będzie aktywny od soboty 5 grudnia godz. 9:00 do godziny 21:00 w dniu 6 grudnia. Znajdziecie go na fanpage Sokólskiego Ośrodka Kultury. Elfy Trzy” to spektakl o świątecznej tematyce. Przeniesie widzów na rozśpiewany i roztańczony biegun północny, dzięki bajkowej świątecznej scenografii i kostiumom. Spektakl przesycony jest autorską świąteczną muzyką i wyjątkowymi efektami scenicznymi. Historia trzech elfów pełna jest żartów, komicznych scen, pięknych piosenek, ale i… zwrotów akcji. Zawiera wychowawczy morał i tłumaczy dzieciom, dlaczego nie warto być niegrzecznym. Gwarantujemy 60 minut dobrej zabawy, które mogą doprowadzić widzów do łez… ze śmiechu! Spektakl ma charakter rodzinny – dobrze bawią się nim zarówno dzieci, jak i dorośli.

2) Mikołaj Drive-Thru – 6 grudnia w godzinach 15:00 0 17:00 przejedź lub przejdź obok przystanku Mikołaja i odbierz upominek.
– Przystanek będzie się znajdował na Plac przed Kinem “Sokół”
– Zapraszamy dzieci do lat 10
– W zamian pozostaw Mikołajowi własnoręcznie zrobioną z kartonu pięknie przyozdobioną bombkę, na której napiszesz swoje imię i wiek.
– Wjazd i wejście do przystanku Mikołaja są tylko od ulicy Plac Jana Kilińskiego – dalej Plac Kościuszki. Wyjazd i wyjście- tylko na ulicę Józefa Piłsudskiego.
– Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości – po odbiór upominku czekamy w wyznaczonych miejscach oznaczonych świetlnymi balonami.

ZAPRASZAMY!

* Realizacja przedsięwzięcia Mikołaj Drive-Thru wg. pomysłu Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej – Dziękujemy za inspirację. Pozdrawiamy serdecznie i świątecznie!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Spotkanie autorskie online z Jerzym Rajeckim

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na relację ze spotkania z Jerzym Rajeckim, autorem albumu “Klimaty Podlasia”.

Plakat

W trakcie rozmowy przeniesiemy się w idylliczny świat podlaskiej wsi, którą na swych fotografiach już od kilkunastu lat uwiecznia Pan Jerzy. Wystarczy zasiąść wygodnie w zaciszu swego domu, włączyć komputer w piątek 20 listopada 2020 roku, o godzinie 17.00 i otworzyć Facebook Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Jerzy Rajecki – mieszka i pracuje w Białymstoku. Od dwóch dekad rozwija swoją pasję jaką jest fotografowanie. Jest autorem kilkudziesięciu tysięcy zdjęć, które od 2019 roku udostępnia na swojej stronie na Facebooku “Klimaty Podlasia”, liczącej sobie już ponad sto tysięcy obserwujących. Partner blogu “Białystok subiektywnie” oraz bohater reportażu Beaty Hyży-Czołpińskiej “Zatrzymanie świata”. W 2020 wydał album “Klimaty Podlasia”, w którym znalazły się najpiękniejsze zdjęcia wykonane przez autora w ciągu ostatnich ośmiu lat.

SOK

Zaproszenie do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do obejrzenia i wysłuchania spotu zachęcającego mieszkańców do zaśpiewania hymnu 11 listopada w południe, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcąc podtrzymać tradycję, zachęcamy, by śpiewać z zachowaniem zasad dystansu społecznego, albo w domach, wraz z rodziną, współlokatorami i najbliższymi. Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu materiałów:

Słowa Hymnu Państwowego: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_grafika.pdf

Nuty Hymnu rozpisane na głos: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_glos.pdf

Nuty Hymnu rozpisane na fortepian: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_fortepian.pdf

Nagranie Hymnu Państwowego: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/mazurek_dabrowskiego.wav

Biuro Programu „Niepodległa”

Zaproszenie na wystawę fotografii Julii Gutowskiej

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Julii Gutowskiej pod tytułem “Kobiety. Druga Część”.

Autorka zdjęć o sobie: Mam na imię Julia i zajmuję się fotografią. Najbardziej lubię fotografię portretową, dziecięcą i artystyczną. Chętnie robię również zdjęcia rodzinne i biznesowe. Niedawno pokochałam też reportaże. Podczas pracy staram się nie rzucać w oczy, uchwycić szczere emocje i naturalność, łapać ulotne chwile na pamiątkę. Podoba mi się naturalność i to staram się też pokazać w moich pracach. Poprzednie moje wystawy skupiały się wyłącznie na portretach. Tym razem postawiłam na ciało kobiet. Chciałabym, aby w słownikach ludzi nie pojawiały się stwierdzenia “niezdarna jak baba” a raczej “silna i zwinna jak kobieta”.

Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-17:00.

(KB) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Kwesta Rodacy-Bohaterom

Plakat

Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej zaprasza do wsparcia corocznej akcji „Rodacy Bohaterom”.

Rok 2020 jest rokiem szczególnym, związanym z wieloma ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19. Dlatego też Stowarzyszenie Odra-Niemen postanowiło zmienić nieco formułę kwest do puszek, organizowanych w każdym roku na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych lub w dni poprzedzające święto.

W bieżącym roku zachęcamy wszystkich swoich Darczyńców do wpłat na specjalne konto akcji Rodacy-Bohaterom. Wszystkie otrzymane środki przeznaczymy na pomoc środowiskom Kombatanckim, a także na pomoc dla Polaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Numer rachunku bankowego PKO BP SA: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308.

Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji.

Stowarzyszenie Historyczne
im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej

Zaproszenie na spotkanie autorskie online

Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury zaprasza 23 października 2020 r. (w piątek) o godz. 17.00 na transmisję na żywo spotkania autorskiego z Bartoszem Pankiem – autorem książki “U nas każdy jest prorokiem. O tatarach w Polsce”.

Plakat

Książka jest debiutem autorskim Bartosza Panka, dziennikarza radiowego i reportera, autora setek audycji i kilkudziesięciu reportaży prezentowanych między innymi we Włoszech, Francji, czy Wielkiej Brytanii. Laureat Prix Italia jednego z najważniejszych wyróżnień dla twórców radiowych na świecie.

W książce “U nas każdy jest prorokiem. O tatarach w Polsce” autor w niebywale barwny sposób przywołuje fascynujące życiorysy swoich bohaterów, przypominając tym samym jak ważny element naszego wspólnego dziedzictwa stanowią polscy Tatarzy.

W trakcie spotkania z Bartoszem Pankiem porozmawiamy o genezie powstania publikacji i jego doświadczeniach wynikających z pracy nad nią.

Rozmowa transmitowana będzie na żywo na stronie Facebook Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Muzeum Ziemi Sokólskiej

Zaproszenie do udziału w rajdzie rowerowym

Baner Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

UWAGA! Z uwagi na obecną sytuację związaną z Covid-19 rajd, który miał się odbyć 25 października 2020 r. ZOSTAŁ ODWOŁANY. O nowym terminie powiadomimy na Sokółka.pl.

Mając nadzieję, że rowerów jeszcze nie pochowaliście, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska serdecznie zaprasza na RAJD ROWEROWY z okazji otwarcia “Szlaku Tyzenhauza”.

Planowany przebieg rajdu rowerowego po Sokólszczyźnie 25 października 2020 r.

 • Godz. 9.00 zbiórka uczestników, wydanie koszulek startowych i elementów odblaskowych, sprawy organizacyjne
 • Godz. 9:30 rozpoczęcie Rajdu przy kamienicy (retrospekcja powstania Szlaku Tyzenhauza i zapowiedź do zwiedzania zabytków Sokółki)
 • Godz. 10:45 rozpoczęcie rajdu nad Zalewem (pamiątkowe zdjęcie + pigułka historii)
  Przystanek w Bohonikach – degustacja potraw tatarskich i zwiedzanie meczetu
  Przystanek w Klimówce – zwiedzanie Kościoła Świętej Trójcy i św. Dominika
  Przystanek w Kuźnicy – gry i zabawy

  Mapa

  W trakcie rajdu odwiedzimy 4 gospodarstwa agroturystyczne, przewidziano degustację potraw lokalnych i regionalnych.
  Powrót przewidziany jest tą samą trasą
  Zakończenie rajdu nad zalewem w Sokółce (około godz. 16:30)

Podpisane dokumenty rekrutacyjne należy dostarczyć w formie elektronicznej na adres: sienkiewicz@sokolka.pl, lub osobiście na adres: Urząd Miejski w Sokółce, Plac Kościuszki 1, 16-100 Sokółka, do dnia 23 października 2020 r. do godziny 12:00.
Kontakt telefoniczny: Agnieszka Sienkiewicz 531 497 634. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z COVID organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

RAJD ROWEROWY po Sokólszczyźnie organizowany jest w ramach projektu “Szlakiem Tyzenhauza – utworzenie szlaku turystycznego w celu promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego dwóch miast Sokółka i Grodno” współfinansowanym ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Cel tematyczny (CT) – Dziedzictwo.

DO POBRANIA:
Regulamin rajdu rowerowego
Karta zgłoszenia
Oświadczenia
Klauzula informacyjna

(AS)

Śpiewać każdy może

Plakat

AZALiSZ, czyli Amatorski Zespół Ambitnych Ludzi i Sprawa Zamknięta czeka na męskie głosy, instrumentalistów, ale przede wszystkim pozytywnych ludzi.

Grupa w myśl zasady, że śpiewać każdy może, nie dyskryminuje nikogo, a jeżeli nie umiesz śpiewać to w towarzystwie super ludzi i pod batutą wspaniałej Pauliny Oseńko pomaszerujesz w rytm patriotycznych pieśni, nad którymi w ramach projektu obecnie zespół pracuje. Zapraszamy Panie i Panów (z akcentem na Panów) do fajnej przygody.

Informacje i zapisy: 531 497 634.

(AS)

 

Zaproszenie na IV Memoriał im. Edmunda Mackiewicza

UWAGA! W związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzeniem od dnia 17 października 2020 r. czerwonej strefy w powiecie sokólskim, turniej tenisa stołowego zostaje odwołany.

Tenis stołowy

Zapraszamy na IV Memoriał im. Edmunda Mackiewicza – turniej tenisa stołowego o puchar Burmistrza Sokółki, który odbędzie się w niedziele 18.10.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce, przy ul. Szkolnej 2.

Turniej rozegrany zostanie w kategoriach:
I kategoria – OPEN mężczyzn do lat 55
II kategoria – OPEN mężczyzn powyżej 55 lat
III kategoria – OPEN kobiet
IV kategoria – OPEN deble

Start o godzinie 10.00.

Szczegółowe informacje tel. 502556059, 510612129.

DO POBRANIA: Regulamin turnieju

Karol Żukowski, SKTS

Zaproszenie na wystawę fotograficzną

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną pt. Natura oczami studentów UTW.

Autorami zdjęć są studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z sekcji fotograficznej: Lila Asanowicz, Elżbieta Haponik, Waldemar Lesiak, Teresa Sołowiej, Anna Trembowska, Anna Werner. Trenerem i opiekunem początkujących fotografów jest Krzysztof Frejus, autor licznych wystaw fotograficznych.

Uczestnicy zajęć nabywali nowe umiejętności głównie w czterech miejscach w plenerze, dzięki czemu tematyka wystawy jest szeroka. Pierwsze nauki odbyły się w Schronisku dla Zwierząt w Sokółce. Okazało się, że psiaki są trudnymi modelami ze względu na ich radosną ruchliwość. Z kolei następne kroki w wiedzy zdobywane były na Rodzinnych Ogródkach Działkowych, gdzie kwiaty szalały ferią barw i wyciągały główki do słońca… albo aparatu fotograficznego :) Natomiast w Kundzinie uczestnicy z zapałem starali się uwiecznić w kadrze przepiękne zachody słońca. Ostatnim miejscem pobierania nauk było „Kraśne życie” – agroturystyka konna w Kraśnianach. Stawiający pierwsze kroki w fotografii nie tylko pstrykali zdjęcia ciekawskim koniom, ale również rozpieszczali je karmiąc łakociami – marchewką i suchym chlebem.

Wystawę można oglądać przez cały październik w holu biblioteki – Os. Centrum 21.

(KB)

Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Laszukiem, który będzie promował swoją najnowszą książkę, wydaną w bieżącym roku, pt. Skąd ta siła w człowieku. Autorowi będą towarzyszyć przyjaciele, którzy sobotnie spotkanie uświetnią wokalnie: Jolanta Gacka – śpiewem, natomiast Piotr Śmiejczak grą na instrumencie. Spotkanie odbędzie się 3 października 2020 r. o godz. 12:00 w sali “Lira”.

Michał Laszuk urodził się 5 czerwca 1941 roku na wsi Kowale, jest autorem wielu książek o zróżnicowanej tematyce, m.in. obyczajowej „Na szlaku życia” oraz poematu wierszowanego „Echo dni”. To znakomity obserwator zjawisk i ludzi, pasjonat historii oraz niestrudzony przewodnik. Prywatnie mąż, ojciec i dziadek, który z powodzeniem i humorem wprowadza młodzież w tajniki życia ubiegłego stulecia.

Współorganizatorami są: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce oraz Sokólski Ośrodek Kultury.

(KB)

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Renatą Wroną

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Renatą Wroną, autorką książki “Szczęśliwa kobieta rozwój, kariera, miłość”. Rozpoczęcie 1 października 2020 r. (w czwartek) o godzinie 16:00, w czytelni biblioteki – Os. Centrum 21.

Plakat

Obowiązują zapisy: osobiście w siedzibie biblioteki lub telefoniczne (85) 711 23 69, przez e-mail: bibliotsok@gmail.com oraz formularz rejestracyjny: https://forms.gle/qs143UEnNdSBjpCC8

W dzisiejszych czasach kobieta to “człowiek instytucja”. Praca zawodowa, wychowanie dzieci, organizacja domu. Jednocześnie promowany jest w mediach wizerunek “kobiety idealnej”. Czy taka istnieje? Czy można być szczęśliwą i spełnioną zarówno w życiu osobistym i zawodowym? Opowie o tym trenerka rozwoju osobistego, managera i właścicielką Prime Image oraz autorka dwóch poradników dla kobiet.

Pragnę aby ta książka pomogła kobietom w odnalezieniu swojego szczęścia. Uważam, że każda kobieta jest inna i każda ma prawo mieć swoje marzenia, swoje spojrzenie na świat, swoją indywidualną wizję przyszłości – mówi Renata Wrona – certyfikowany coach ACC ICF, trenerka rozwoju osobistego, PR managerka i właścicielka Prime Image.

Autorka specjalizuje się we wspieraniu ludzi w ich rozwoju, pomaga im w osiąganiu najlepszej wersji siebie samego, motywuje do poszukiwania szczęścia i propaguje zdrowy styl życia. W efekcie warsztatów i sesji coachingowych pomaga innym odkryć i nauczyć się w pełni wykorzystywać swój potencjał, osiągnąć sukces w życiu zawodowym i poczucie spełnienia w życiu osobistym. Stosuje pracę z obrazem wykorzystując metodę Points of You. Prywatnie biegaczka, miłośniczka podróży i stylu wege.

Spotkanie odbędzie się w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.

(EK) Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content