Menu / szukaj

Zaproszenie na Bazarek Zabawek

W najbliższy czwartek 12 lipca 2018 r. w Sokółce po raz pierwszy odbędzie się Bazarek Zabawek. Tego dnia i dzieci, i dorośli mogą przygotować – na kocu, na kartonie, na stoliku – stoisko z zabawkami.

Na bazarku można będzie zabawki sprzedać, kupić, wymienić się z innymi. Wiele artykułów będzie miało super okazyjne ceny! Dla dzieci będzie to nowe doświadczenie – zarabianie pieniędzy – nawet niewielkich sum z przeznaczeniem na lody czy inny wakacyjne przyjemności.

Zapraszamy sprzedających, kupujących i mieszkańców!

Początek bazarku o godz. 16:00. Miejsce: plac przed Kinem “Sokół”.

Sokólski Ośrodek Kultury

 

 

 

Zaproszenie na spotkanie branży turystycznej

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku zaprasza na spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych uzyskaniem wsparcia z funduszy europejskich na realizację projektów z zakresu turystyki i branży okołoturystycznej pt.: „Przedsiębiorcza Polskla Wschodnia – wsparcie z funduszy europejskich na rozwój turystyki ”.

Spotkanie odbędzie się 17 lipca 2018 r. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Białymstoku ul. Poleska 89, sala 318 B, III piętro.

Spotkanie będzie przeznaczone dla przedsiębiorców branży turystycznej i okołoturystycznej. Podczas spotkania omówione zostaną możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich mającą na celu wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej, z wykorzystaniem instrumentów finansowych.

Kontakt:
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
ul. Poleska 89, 15-874 Białystok, tel.: 0 801308013

WIĘCEJ INFORMACJI: rpo.wrotapodlasia.pl

GPIFE w Białymstoku

 

Zaproszenie na festyn

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza na festyn nad zalewem, który odbędzie się w piątek, 22 czerwca 2018 r. o godz. 18:00.

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury przygotował spotkanie z kulturą i tradycją regionu. Program artystyczny oparty na ludowych grach, zabawach i muzyce przygotowały dzieci i zespół “Razem” z Wiejskiego Klubu Kultury w Starej Kamionce. Nie zabraknie też plecenia i puszczania wianków na wodę oraz pieczenia kiełbasek nad ogniskiem. Dodatkową atrakcją będą występy zespołów promujących kulturę białoruską. Będą to: “Ad Rem” z Dąbrowy Białostockiej, “Czyżowianie” z Czyż, “Rozśpiewany GródeK” z Gródka, “Reczańka” z Koźlik oraz “Kałaski” i “Krynica” z Białegostoku. Zapraszamy!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Zaproszenie na Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej nr 1

W poniedziałek 11 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Grodzieńskiej 43 w Sokółce odbędzie się DZIEŃ RODZINY. Impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 17.

W ramach DNIA RODZINY przewidziano następujące atrakcje:

  • animacje i dmuchany plac zabaw;
  • gra terenowa na terenie szkoły;
  • zabawy sportowe (na zielonej sali);
  • możliwość zrobienia zdjęcia w fotobudce.

SP1

Otwarte Mistrzostwa Sokółki w Tenisie Stołowym

17 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce, ul. Szkolna 2, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Sokółki w Tenisie Stołowym o puchar Burmistrza Sokółki

I kategoria – szkoły podstawowe godz. 9.00
II kategoria – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne godz. 10.00
Oddzielne kategorie dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Sokółka o puchar Prezesa SKTS
III kategoria – OPEN – oddzielna dla kobiet i mężczyzn godz.11.30
IV kategoria – gra podwójna – deble (po zakończeniu gier indywidualnych)
W kat. OPEN – wpisowe 10 zł oraz OPEN deble 5 zł od zawodnika

Wszystkich chętnych zapraszamy! Szczegółowe informacje – tel. 508-056-162 lub 510-612-129.

DO POBRANIA: Regulamin

Karol Żukowski, SKTS

Zaproszenie na “Noc Bibliotek”

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej “Nocy Bibliotek”, która odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r.

Od godziny 17:00 na placu przed kinem “Sokół” na ten wyjątkowy wieczór zaplanowano wiele atrakcji – między innymi przejazd bryczką z postacią bajkową, dmuchańca, muzyczny odjazd z SOLATIUM, skecze młodzieży ZSR, szaleństwa z odjazdowem, zabawy z animatorami, darmową watę cukrową :) Na zakończenie będą dwie niespodzianki: o godz. 20:00 wystąpi Karawana bez Granic, a do domu rozejdziemy się po uprzednim zjedzeniu kawałka pysznego tortu :)

Zarezerwujcie więc sobotni wieczór i spędźcie go z biblioteką. Wstęp jest oczywiście wolny :) Zapraszamy!

(KB)

Wystawa obrazów autorstwa Barbary Tatarczuk

Obraz autorstwa Barbary Tatarczuk

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na czerwcową wystawę prac autorstwa pani Barbary Tatarczuk pt. “Igłą malowane”. Wystawę można oglądać do końca miesiąca w siedzibie biblioteki, ul. Osiedle Centrum 21.

“Od wielu lat towarzyszyło mi pragnienie uchwycenia i zatrzymania myśli, zdarzeń, przeżyć. Pomiędzy życiem, a twórczością istnieje ścisły związek, ponieważ słowo jest narzędziem wizerunku rzeczywistości. To słowa wyjaśniają problemy dobra i zła, które wciąż napinają społeczną świadomość. Zapisywanie różnych wydarzeń, to wędrowanie przez życie, to upadanie i powstawanie, aby iść dalej i dalej. Jestem amatorką, ale jakaś siła żąda ode mnie podejmowania twórczego wysiłku. Doznaję wtedy duchowego oczyszczenia, nadziei, że spełnia się jakiś cel. A obrazy, to chęć dotknięcia prawdziwej sztuki wielkich twórców, jak: Van Gogh, Leonardo da Vinci, Gustaw Klimt, Józef Chełmoński, Kossak i inni, lub tworzenie czegoś pięknego, co pozostanie po mnie. ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na prelekcję

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza na prelekcję „Czy szklanka wody z kranu może być trująca?” która odbędzie się 8 czerwca (piątek) 2018 roku o godz. 13 w Kawiarni Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Prelekcję poświęconą możliwym zanieczyszczeniom wody do spożycia i związanym z tym zagrożeniom dla zdrowia, wygłosi prof. dr hab. inż. Marek Biziuk, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce z roku 1964.

Stadionowe atrakcje w ramach obchodów Dnia Dziecka

Plakat

Z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zapraszają wszystkie dzieci w sobotę 2 czerwca 2018 r. na Stadion Miejski w Sokółce. W programie to co dzieciaki lubią najbardziej: dmuchane zabawki (m.in. basen z piłeczkami, zjeżdżalnia, tunele), spotkanie z animatorami, gra w piłkę nożną z instruktorem i rozgrywki Bumper Balls.

Start o godz. 10:00. Wszystkie przygotowane atrakcje będą bezpłatne! W godzinach 13:00 – 15:00 wszystkie atrakcje przeznaczone będą wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych, które biorą udział w VII Pielgrzymce do Sokółki. Prosimy więc wszystkie dzieci i ich opiekunów, aby zarezerwowali sobie czas poza tymi godzinami. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 18:00.

Zapowiada się wspaniała zabawa! Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych

Plakat

W najbliższą sobotę – 2 czerwca 2018 r. odbędzie się VII Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Sokółce.

Początek wspólnego spotkania to Msza Święta o godz. 11:00 w Sanktuarium Św. Antoniego, podczas której dzieci wraz z rodzinami zgromadzą się, aby wspólnie podziękować za dar Eucharystii. Następnie cała pielgrzymka przemieści się na Stadion Miejski w Sokółce, gdzie czekać będzie wiele wspaniałych atrakcji m.in. dmuchańce, animatorzy zabaw, którzy przeprowadzą konkurencje sprawnościowe i malowanie twarzy, gra w Bumper Balls oraz wiele innych.

Pierwszokomunijni goście na stadionie spodziewani są ok. godz. 12:30 – 13:00, natomiast zakończenie pielgrzymki nastąpi ok. godz. 15:00, dlatego wszystkie pozostałe dzieci, nie związane z pielgrzymką, zapraszamy na stadion poza podanymi godzinami.

Paulina Sawicka, OSiR

Sokólski Triathlon dla małych i dużych

Plakat

Już w niedzielę, 3 czerwca 2018 r. nad zalewem w Sokółce odbędzie się IV Sokólski Triathlon pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował mnóstwo sportowych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zanim wystartuje główna konkurencja imprezy na start zaproszone zostaną dzieci i młodzież do biegów krótkich: 50, 200 oraz 500 metrów, w których mogą wystartować dzieci już od 1 do 15 roku życia! Na każdego z uczestników czekać będzie upominek!

Po zmaganiach najmłodszych biegaczy wystartuje główna konkurencja czyli Sokólski Triathlon. Gdy ostatni zawodnicy pokonają pierwszą część zmagań (przepłynięcie 400 metrów przez zalew) na start zaproszona zostanie młodzież do konkurencji Aquathlon (pływanie 200 m + bieg 500 m) oraz Duathlon (bieg 500 m + jazda rowerem 500 m).

Zapowiada się świetna zabawa przy okazji sportowej rywalizacji. Chcesz wystartować? nie czekaj! Do startu niezbędna jest rejestracja na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/2771.html

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie na Noc Muzeów 2018

Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury, Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej oraz Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zapraszają w sobotę 19 maja 2018 roku na Noc Muzeów 2018.

Plakat

Wydarzenie to włącza się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości, dlatego też tematem przewodnim będą dzieje Sokółki z pierwszej połowy XX wieku oraz postać Józefa Piłsudskiego. W związku z tym zapraszamy na godzinę 15.00 do Kina „Sokół”, na pokaz filmu „Orzeł i chryzantema” poświęconego postaci Bronisława Piłsudskiego, badacza ludów Azji Wschodniej i niezwykłego brata Marszałka. O godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Ziemi Sokólskiej na otwarcie wystawy „Drogi do Niepodległości: Sokółka”, opisującej dzieje Sokółki w latach 1914-1924.

Ponadto w Muzeum w godzinach 16-23 będzie można odpocząć w saloniku Józefa Piłsudskiego, a dzieci skorzystają kącika dla najmłodszych i pobawią się w dawne podwórkowe gry i zabawy.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Sokółka na działania w zakresie kultury w 2018 r. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

W związku z organizacją wystawy „Drogi do Niepodległości: Sokółka”, organizowaną przez Muzeum wraz ze Stowarzyszeniem Historycznym im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej, przy okazji Nocy Muzeum 2018 (19 maja 2018 r.), zwracamy się z prośbą o udostępnienie na czas wystawy (wypożyczenie lub udostępnienie kopii) pamiątek z lat 1914-22, będących w rękach prywatnych. Osoby zainteresowane współtworzeniem wystawy prosimy o kontakt z Muzeum: muzeum.sokolka@gmail.com lub tel. 85 7112486.

muzeumsokolka.pl

Zaproszenie na spotkanie wokalno-autorskie

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na spotkanie wokalno-autorskie, które odbędzie się 19 maja 2018 r. o godz. 14:00 w sali “Lira”.

Po raz pierwszy w naszym mieście wystąpi zespół Dwa Kolory. W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie dorobek literacki jednego z członków zespołu – pana Michała Laszuka. Fragmenty jego książek będą czytały koleżanki z zespołu. Natomiast po spotkaniu, autor rozlosuje kilka swoich pozycji wśród słuchaczy.

Wydarzenie honorowym patronatem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, a współorganizatorami są: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce oraz Sokólski Ośrodek Kultury.

(KB)

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2003 a 2011 rokiem. Jednym z warunków niezbędnych do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS.

Logo KRUS

Podstawą skierowania dziecka jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lipca 2013 r. w sprawie warunków i trybu kierowania przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na świadczenia i usługi rehabilitacyjne (Dz.U. z 2013 r. poz. 860). Do wniosku obligatoryjnie powinien zostać dołączony formularz z informacją o stanie zdrowia dziecka wraz z oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego zawierające m.in. zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Rusza Grand Prix w Tenisie Ziemnym

Ruszają rozgrywki Grand Prix w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Sokółki. Podobnie, jak w roku ubiegłym tegoroczny kalendarz imprez obfituje w zmagania tenisistów na kortach OSiR w Sokółce.

Plakat

Cykl turniejów Grand Prix Sokółki o Puchar Burmistrza rozpocznie się w ostatni weekend maja (26-27.05.2018 r.). Zmagania potrwają do października, a w każdym turnieju zawodnicy będą walczyć o punkty do rankingu. W ostatnim turnieju do zgarnięcia będzie podwójna pula „oczek”. Zwycięzcę poznamy po zsumowaniu punktów z całego cyklu!

Zapisy do pierwszego turnieju należy nadsyłać drogą mailową na adres: osir@sokolka.pl w treści należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu.

Terminarz Grand Prix o Puchar Burmistrza Sokółki:

26-27.05.2018 r.
30.06-1.07.2018 r.
21-22.07.2018 r.
18-19.08.2018 r.
15-16.09.2018 r.
13-14.10.2018 r.

Do pobrania:
Regulamin grand prix
Regulamin turnieju
Oświadczenie o stanie zdrowia

Paulina Sawicka