Zaproszenie na wystawę fotografii

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Agnieszki Nowik, pt. “Mały człowiek”. Wystawę można oglądać do końca czerwca 2021 r., w godzinach pracy biblioteki: 7:30-17:00

Autorka zdjęć

Agnieszka Nowik – kobieta, żona, matka, fotograf! W tej kolejności, bo właśnie to, że urodziła się kobietą, a później została matką zaprowadziło ją do świata fotografii. Fotografii dziecięcej, noworodkowej, ciążowej i rodzinnej. Cztery lata temu przewróciła swoje życie zawodowe do góry nogami. Poświęciła się całkowicie fotografii i od tamtej pory przebywa w magicznym świecie inspiracji, obrazu i światła. Prowadzi własną firmę Agnieszka Nowik Fotografia, a jej studio mieści się w Sokółce i właśnie tam rozwija swój warsztat fotograficzny. Głównie skupia się na pracy z dziećmi. Właśnie te dziecięce sesje stały się jej miłością, a zapisane obrazy są tego najlepszym dowodem. Swoje prace prezentuje na FB i specjalnie stworzonej stronie o nazwie www.agnieszkanowik.pl. Jest również redaktorem na portalu Kulisy Fotografii. Zdjęcia Agnieszki zdobywają nagrody w konkursach, są publikowane w magazynach branżowych. Na co dzień jest żoną uroczego mężczyzny, mamą 7-letniej Zosi, 4-letniej Marysi i od niedawna 7-miesięcznej Hani. Córeczki są inspiracją do wszystkiego, co robi! To od nich zaczęła się jej przygoda z fotografią. Bycie mamą trójki maluchów uwrażliwiło ją na ulotność chwil. Utwierdziła się w przekonaniu, że warto jest zatrzymać czas na fotografiach, aby stały się one piękną pamiątką w przyszłości.

Katarzyna Bułkowska
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2021 r.

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na Tydzień Bibliotek organizowany w dniach 8-15 maja. Tegoroczne święto Bibliotek będzie obchodzone pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji:

Tydzień Bibliotek 2021

Przez cały tydzień na naszych czytelników będzie czekało stanowisko pogotowia książkowego.

„Jeśli masz w domu książkę, z którą nie możesz się rozstać i czytałeś ją już tyle razy, że zaczęła się rozklejać, a okładka jest cała pogięta – mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Przynieś swoją książkę do Biblioteki Publicznej w Sokółce, a my postaramy się jej pomóc – obłożymy profesjonalną folią i skleimy luźne kartki”. Skorzystanie ze stanowiska pogotowia bibliotecznego jest bezpłatne. Regulamin akcji na stronie Biblioteki.

Filia Biblioteczna nr 2 serdecznie zaprasza do udziału w facebookowym konkursie plastycznym pod hasłem „Moja laurka dla biblioteki”.

Zdjęcie wykonanej pracy wystarczy wrzucić w komentarzu pod postem. Przewidziane są nagrody. Szczegóły na profilu filii: https://www.facebook.com/filiobiblio2sokolka

Filia Biblioteczna nr 1planuje spotkania z przedszkolakami z propozycją spotkań z biblioteką i książką – przygotowane zostaną filmy z czytanymi bajkami -niespodziankami (forma tradycyjna oraz teatrzyk Kamishibai).

Każde czytanie zakończy się propozycjami tematycznych zadań do wykonania. Szczegóły na profilu filii: https://www.facebook.com/Filia.Biblioteczna.Nr1.Sokolka

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do udziału w konkursie organizowanym we współpracy z wydawnictwem Jungoffska.

Do wygrania audioobok (w formie pliku cyfrowego) magicznej i czarującej opowieści Mary Norton: „Pożyczalscy” oraz „Pożyczalscy i wielki świat”.  Odbędzie się też konkurs na projekt zakładki do książki. Szczegóły: https://www.facebook.com/OdD.Sokolka

We wszystkich naszych placówkach będzie obowiązywać ABOLICJA. Zapraszamy wszystkich „zapominalskich” do odwiedzenia biblioteki głównej oraz filii i oddania książek bez żadnych opłat.

Na gości odwiedzających bibliotekę w tygodniu ich święta będą czekały drobne niespodzianki promujące czytelnictwo.

Zapraszamy także do naszego holu, który w maju zmienił się w przytulną, dziecięcą sypialnię. Zdjęcia autorstwa Agnieszki Nowik można oglądać w godzinach pracy biblioteki.

Bądźcie z nami w tym niezwykle ważnym dla nas tygodniu! Serdecznie zapraszamy!

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce

SOK zaprasza na wystawę czasową

Od 4 maja 2021 r. zapraszamy do siedziby Sokólskiego Ośrodka Kultury na ul. Piłsudskiego 1 (kamienica Tyzenhauza), na wystawę czasową ze zbiorów Muzeum Wojska w Białymstoku pt. „Konstytucja 3-go Maja 1791″.

Serdecznie zapraszamy, szczególnie szkoły podstawowe do nieodpłatnego zwiedzania ekspozycji. Dzięki niej uczniowie zapoznają się z najważniejszymi postaciami i faktami dotyczącymi ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Plakat informacyjny

Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Zmieniła ustrój państwa z monarchii elekcyjnej na monarchię dziedziczną, wprowadziła będący dziś ogólnoświatowym standardem konstytucyjnym trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Ograniczyła też znacząco demokrację szlachecką, zrównała w prawach politycznych mieszczan i szlachtę a chłopom zapewniła ochronę państwa.

Wystawa będzie dostępna nieodpłatnie w godzinach pracy Punktu Informacji Turystycznej (8.00-16.00) od poniedziałku do piątku, do końca maja 2021 r. Kontakt w sprawie zwiedzania: +48 85 555 81 00.

Edyta Wiśniewska, SOK

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza

3 maja 2021 roku będziemy obchodzić 230. rocznicę uchwalenia ustawy rządowej uchwalonej 3 maja 1791 roku, pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów znanej pod nazwą Konstytucja 3 Maja.

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza do włączenia się w obchody tego szczególnego dla wszystkich Polaków święta i wzięcia udziału w wydarzeniach przez nas przygotowanych.

W dniach od 22 kwietnia do 3 maja 2021 roku zapraszamy do podjęcia wyzwania na Facebooku #czytamykonstytucjezsokolskimosrodkiemkultury, rozpoczęliśmy akcję zapraszając przyjaciół naszej instytucji do czytania Konstytucji. Będzie można ich zobaczyć w codziennych postach na naszym fanpagu.

Zachęcamy, aby każdy wybrał ulubiony lub wg niego mający szczególne znaczenie fragment Konstytucji. Czytamy go, nagrywamy i udostępniamy na swoim profilu na Facebooku. Koniecznie oznaczamy hasztagiem #czytamykonstytucjezsokolskimosrodkiemkultury. Zaprośmy swoich znajomych do podjęcia takiego wyzwania i włączenia się w akcję czytania Konstytucji.

Na uczestników wyzwania czekają nagrody w postaci podstawek pod telefon z wygrawerowanym fragmentem konstytucji. Sponsorem nagród jest firma Sokółka Okna i Drzwi Produkcja.

3 maja 2021 roku zapraszamy do obejrzenia reportażu poświęconego genezie powstania Konstytucji 3 Maja oraz znaczeniu Konstytucji w życiu codziennym. Znajdzie się ona na fanpage i na kanale YouTube Sokólskiego Ośrodka Kultury

4 maja 2021 roku zapraszamy dzieci na godz.10:00 na plac przed Kamienicą Tyzenhauza przy ul Piłsudskiego 1, gdzie wspólnie zajrzymy przez lunetę i przeniesiemy się do roku 1791.

Patronat nad naszymi działaniami objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Rekrutacja do Samorządowej Szkoły Muzycznej

Dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce, uprzejmie informuje wszystkich zainteresowanych nauką w szkole muzycznej, o możliwości składania wniosków do wzięcia udziału w rekrutacji na rok szkolny 2021/2022.

Plakat informacyjny

O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się dzieci od 7 do 16 roku życia, a nawet młodsze. Gdy w danym roku kalendarzowym dziecko kończy 6 lat, może wziąć udział w rekrutacji w przypadku, gdy korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole muzycznej, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole, wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Wnioski wraz załącznikami należy składać do 21 maja 2021 r. drogą elektroniczną na adres email: rekrutacja@ssmsokolka.pl

Oryginały dokumentów, należy dostarczyć najpóźniej w dzień badań predyspozycji muzycznych.

O datach badań predyspozycji kandydatów, które polegają na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji fizyczno-manualnych do nauki gry na instrumentach, szkoła będzie informować na bieżąco, na stronie internetowej www.ssmsokolka.pl oraz na profilu facebook szkoły #ssmsokolka.

Szczegóły dotyczące rekrutacji, dostępne na stronie:

http://ssmsokolka.pl/a,117,rekrutacja-na-rok-szkolny-20212022

DO POBRANIA:

Wniosek kandydata o przyjęcie do SSM I stopnia w Sokółce

Wzór zaświadczenia od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Kontakt:
SSM I st. w Sokółce, ul. Mickiewicza 2a, 16-100 Sokółka
Godziny pracy sekretariatu: od poniedziałku do piątku, w. godz. 9:00 – 17:00
e-mail: sekretariat@ssmoskolka.pl
tel. (85) 711 28 17

Justyna Kozłowska
Sekretariat SSM

Zaproszenie na wyjątkową wystawę plecionek

Wystawa plecionek "MAKRAMA"

W kwietniu Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wyjątkową wystawę plecionek o tajemniczej nazwie “MAKRAMA”.

Autorką sznurkowych cudów jest sokółczanka Monika Wierzchoń. Z zawodu psycholog zarządzania, nauczyciel, trener ale przede wszystkim artystka. Prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dorosłych i młodzieży, gdzie stosuje leczenie sztuką.

MAKRAMA to sztuka wiązania sznurków znana od starożytności. Do pracy używa się tylko dłoni. Samo słowo wywodzi się z języka arabskiego i oznacza wiązaną ozdobę.
Sztuka makramy to nie tylko umiejętność dokładnego wykonania splotów, ale także kreatywność oraz inwencja twórcza zaplatającego, a także niesamowity relaks.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

20 marca 2021 r. o godz. 10:00, w Sali “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury (ul. Grodzieńska 1) odbędą się zajęcia przygotowujące do świąt Wielkanocnych, które poświęcone będą wykonywaniu palm wielkanocnych oraz tworzeniu pisanek.

Plkat zapraszający na warsztaty

Zbliża się Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku o tej porze zapraszamy rodziny z dziećmi na spotkanie z tradycjami wielkanocnymi. Na zajęciach będzie możliwość wspólnego wykonania palm wielkanocnych oraz nauki wykonywania pisanek metodą batikową (zdobienie za pomocą rozgrzanego wosku). Chętnych na warsztaty prosimy o zabranie ze sobą gałązek bukszpanu oraz gotowanych jajek lub wydmuszek. Uwaga! Obowiązują zapisy poprzez stronę Sokólskiego Ośrodka Kultury na Facebooku:

https://pl-pl.facebook.com/sokolskiosrodekkultury

Warsztaty odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (obowiązują maseczki ochronne).

Edyta Wiśniewska

Warsztaty wykonywania Pająków

Koło Rękodzielnicze działające przy Muzeum Ziemi Sokólskiej zaprasza na zajęcia poświęcone tematyce tradycyjnych ozdób izb wiejskich ze słomy – zwanych Pająkami.

Bezpłatne warsztaty są skierowane do osób dorosłych + dziecko (w wieku powyżej 5 lat), odbędą się w budynku muzeum (na pierwszym piętrze) dnia 19 marca 2021r (piątek). Zapraszamy na godzinę 16.30.

Na warsztatach:
– dowiedz się jak pozyskiwać materiał do pracy chcąc wykonać tradycyjną formę ozdoby
– poznasz historię i formy pająków
– nauczysz się podstaw konstrukcji
– dowiesz się jak robić gwiazdki, kwiatki z bibuły, papieru do ozdoby pająka.

Obowiązują zapisy przez stronę facebookową Muzeum Ziemi Sokólskiej i Koła Rękodzielniczego-Sokółka oraz pod numerem telefonu 85 711 24 86. Ilość miejsc ograniczona! Zajęcia odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Muzeum Ziemi Sokólskiej

Aukcje charytatywne na rzecz podopiecznych SOSW

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcjach charytatywnych na rzecz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Pod Skrzydlami”.

Dochód przeznaczony zostanie na turnusy rehabilitacyjne.

Lista aukcji dostępna jest na Facebookowej stronie SOSW:

https://www.facebook.com/groups/691208924881375/?ref=share

Zapraszamy!

Dyrektor SOSW Elżbieta Szomko
Prezes Stowarzyszenia “Pod Skrzydłami” Beata Tur

Zaproszenie na spotkanie ph. “Siła kobiet”

W przeddzień Dnia Kobiet – w niedzielę 7 marca 20201 r. o godzinie 14.00, zapraszamy do Sokólskiego Ośrodka Kultury na spotkanie pod hasłem “Siła kobiet”.

Pkalat

Spotkamy się z Panią Anną Kowlaczyk – autorką książki “Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich”. Z Panią Anną, która jest dziennikarką, felietonistką blogerką i herstoryczką, porozmawiamy o jej książce i roli kobiet w naszym społeczeństwie na przestrzeni wieków. Odpowiemy na pytania: dlaczego wiemy o kobietach w historii Polski tak mało i co możemy zrobić aby zmienić ten stan?

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wiadomość w aplikacji Messenger Sokólskiego Ośrodka Kultury. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na uczestników czekają niespodzianki.

UWAGA! nowa lokalizacja: ul. Piłsudskiego 1, Kamienica Tyzenhauza (parter). Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Relacja z wydarzenia będzie transmitowana online na Facebooku Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Sylwia Nowakowska
Punkt Informacji Turystycznej w Sokółce

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Logo Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce zaprasza do uczestnictwa w programie pn. „Aktywny Samorząd” w roku 2021.

Szczegółowe informacje na temat pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” dostępne są w załączonej informacji, na stronach internetowych:

oraz w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 8, 16-100 Sokółka tel. 85 711 08 83, w godzinach 7.00 – 15.00, e mail: pcpr.sokolka@sokolka-powiat.pl

DO POBRANIA: Pełna treść informacji

Zaproszenie na wystawę fotograficzną

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną autorstwa Łukasza Horoszko pod hasłem “Panie i Panowie Lasów Podlaskich”. Styczniowa wystawa jest pierwszą z cyklu „Z aparatem wśród fauny Podlasia ”.

Wystawę można oglądać do końca stycznia w holu biblioteki – Os. Centrum 21, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30:17:00. Przypominamy o konieczności zachowania rygoru sanitarnego (maseczki oraz indywidualne zwiedzanie wystawy).

Pan Łukasz Horoszko jest dumnym mieszkańcem województwa podlaskiego, a dokładniej – Suchowoli. Ukończył suchowolskie liceum, z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Jednak swojego życia nie związał z edukacją. Obecnie pracuje jak regionalny kierownik sprzedaży dla producenta urządzeń grzewczych. Pan Łukasz od dzieciństwa związany był ze sportem, głównie badmintonem i piłką nożną. Niestety stan zdrowia nie pozwolił mu go czynnie uprawiać. Wtedy pojawiła się w jego życiu fotografia. Najpierw nieśmiało i do szuflady. Do szlifowania warsztatu fotograficznego i odwagi do wyjścia ze zdjęciami do ludzi zmotywowały Pana Łukasza słowa kolegi “Łukasz masz dobre oko”. ZOBACZ WIĘCEJ

Zapraszamy na lodowisko

Lodowisko w Sokółce

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od soboty 5 grudnia 2020 r. będzie otwarte Miejskie Lodowisko.

W ostatnich dniach listopada i pierwszych dniach grudnia pogoda zimowa utrzymywała się, lekki mróz ułatwił pracownikom wylanie tafli lodu. Dzięki temu już od jutra zapraszamy do korzystania z Miejskiego Lodowisko w Sokółce (boisko wielofunkcyjne przy ul. Mariańskiej 31). Działać będzie również wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy. Do dyspozycji klientów jest ponad 60 par łyżew. Dzieci pierwsze kroki na lodzie mogą stawiać z pomocą pingwinków. Nowością w tegorocznym sezonie jest profesjonalna rolba, dzięki której pracownicy dużo łatwiej będą mogli odnowić zjeżdżoną taflę lodu. ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na wystawę haftu krzyżykowego

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę haftu krzyżykowego autorstwa sokółczanki, Pani Barbary Maliszewskiej.

Wystawa obejmuje 20 lat twórczości hobbystycznej. Prace wykonane są metodą haftu krzyżykowego na bardzo drobnej kanwie, co często powoduje zastosowanie metody półkrzyżyka.

Wystawa haftu w holu biblioteki

Warto zwrócić uwagę na fakt, że prace wyszywane są różną grubością nici, a wszystko to powoduje trójwymiarowość obrazów. Niektóre z nich oddają wrażenie fotografii, a inne obrazu malowanego farbami. Zbiór charakteryzuje się różnorodnością tematyki oraz wykończenia, które wypływa z klimatu miejsca jego ekspozycji w domu. Wszechstronny talent autorki można zauważyć nie tylko w obrazach, ale i obrusach, torbach, ozdobach świątecznych i innych elementach dekoracji.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na Mikołajki

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Sokólski Ośrodek Kultury, jak co roku, zapraszają na imprezę mikołajkową. W tym roku świętujemy nieco inaczej z powodu pandemii. W niedzielę 6 grudnia czekają na Was niespodzianki.

1) Spektakl teatralny online pt. “Elfy trzy” w wyk. Teatru Kultureska – specjalnie dla dzieci z Sokółki – link do przedstawienia będzie aktywny od soboty 5 grudnia godz. 9:00 do godziny 21:00 w dniu 6 grudnia. Znajdziecie go na fanpage Sokólskiego Ośrodka Kultury. Elfy Trzy” to spektakl o świątecznej tematyce. Przeniesie widzów na rozśpiewany i roztańczony biegun północny, dzięki bajkowej świątecznej scenografii i kostiumom. Spektakl przesycony jest autorską świąteczną muzyką i wyjątkowymi efektami scenicznymi. Historia trzech elfów pełna jest żartów, komicznych scen, pięknych piosenek, ale i… zwrotów akcji. Zawiera wychowawczy morał i tłumaczy dzieciom, dlaczego nie warto być niegrzecznym. Gwarantujemy 60 minut dobrej zabawy, które mogą doprowadzić widzów do łez… ze śmiechu! Spektakl ma charakter rodzinny – dobrze bawią się nim zarówno dzieci, jak i dorośli.

2) Mikołaj Drive-Thru – 6 grudnia w godzinach 15:00 0 17:00 przejedź lub przejdź obok przystanku Mikołaja i odbierz upominek.
– Przystanek będzie się znajdował na Plac przed Kinem “Sokół”
– Zapraszamy dzieci do lat 10
– W zamian pozostaw Mikołajowi własnoręcznie zrobioną z kartonu pięknie przyozdobioną bombkę, na której napiszesz swoje imię i wiek.
– Wjazd i wejście do przystanku Mikołaja są tylko od ulicy Plac Jana Kilińskiego – dalej Plac Kościuszki. Wyjazd i wyjście- tylko na ulicę Józefa Piłsudskiego.
– Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości – po odbiór upominku czekamy w wyznaczonych miejscach oznaczonych świetlnymi balonami.

ZAPRASZAMY!

* Realizacja przedsięwzięcia Mikołaj Drive-Thru wg. pomysłu Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej – Dziękujemy za inspirację. Pozdrawiamy serdecznie i świątecznie!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content