Lubisz śpiewać? zgłoś się!

Plakat

W Sokólskim Ośrodku Kultury powstaje rozrywkowy zespół wokalny.

Poszukiwane są osoby w wieku 13-20 lat:
– z pasją,
– chcące śpiewać… i dobrze przy tym się bawić,
– chcące się rozwijać muzycznie i samorealizować przez śpiew.

Instruktor prowadzący zespół – Michał Gieniusz – trener wokalny oraz czynny wokalista, ma na koncie występy w talent show oraz liczne koncerty, teledyski, płyty, na których współtworzył lub wystąpił gościnnie. Jednym zdaniem dobry wokalista z dobrą energią.

Lubisz śpiewać – zgłoś się! Napisz e-mail na adres: michal.gieniusz@gmail.com. W tytule wiadomości wpisz: “Przesłuchania do zespołu wokalnego+ imię i nazwisko”.

Do zobaczenia!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Zaproszenie na warsztaty wielkanocne

Muzeum Ziemi Sokólskiej serdecznie zaprasza grupy dzieci przedszkolnych i szkolnych (klasy I-III) wraz z opiekunami do udziału w warsztatach wielkanocnych.

Plakat

W ofercie są dwa rodzaje warsztatów:

  1. Warsztaty bezpłatne, w ramach których zostaną przypomniane dzieciom tradycje wielkanocne, zaprezentowany stół wielkanocny, omówiona tradycja śmigusa-dyngusa oraz prezentacja otwartej 3 marca 2020 r. wystawy czasowej dotyczącej obrzędowości.
  2. Warsztaty płatne (3 zł/osoba), w ramach których zostaną przypomniane dzieciom tradycje wielkanocne, zaprezentowany stół wielkanocny, omówiona tradycja śmigusa-dyngusa oraz prezentacja otwartej 3 marca 2020 r. wystawy czasowej dotyczącej obrzędowości. Dodatkowo przy wspólnym stole dzieci ozdobią drewniane jajka, które zabiorą ze sobą do domów.

Zajęcia odbywać się będą w terminie 18.03.2020 – 10.04.2020. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w terminie do 14.03.2020 r. W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz zarezerwowania terminu zajęć prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 85 711 24 86 w godzinach 8:00-16:00.

Muzeum Ziemi Sokólskiej
Sokólskiego Ośrodka Kultury

Dzień Kobiet na Krytej Pływalni

OSiR logo

Wielki dzień wszystkich Pań już w najbliższą niedzielę. Mimo, że te święto należy celebrować każdego dnia, to data 8 marca zobowiązuje by docenić Kobiety w iście wyjątkowy sposób.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce szykuje dla swoich drogich Klientek pyszną i aromatyczną niespodziankę oraz promocyjne wejścia na pływalnię. W niedzielę – 8 marca 2020 r. wszystkie Panie obowiązuje cena 3 zł za godzinę pływania. Korzystanie ze strefy saun wg cennika. A od godziny 12:00 w holu Krytej Pływalni będzie serwowana gorąca kawa i wyjątkowe łakocie, tak dla osłody życia. Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Otwarcie wystawy w Muzeum Ziemi Sokólskiej

3 marca 2020 roku w Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury, miało miejsce otwarcie wystawy czasowej “Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych”. Na wystawie zaprezentowane zostały prace pokonkursowe corocznego wojewódzkiego przeglądu organizowanego pod tym samym tytułem, który prowadzony jest już od 1995 roku w Monieckim Ośrodku Kultury.

Prelekcję wygłosiła Krystyna Kunicka

Prelekcję do wystawy wygłosiła Pani Krystyna Kunicka wieloletnia jurorka konkursu, a na co dzień pracownik Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Pani Krystyna opowiedziała zgromadzonym na otwarciu gościom, wśród których znalazła się młodzież Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, o historii konkursu oraz znaczeniu zaprezentowanych eksponatów w kulturze ludowej. Goście mogli z bliska przyjrzeć się ręcznie wykonywanym wycinankom, kompozycjom kwiatowym, pająkom oraz palmom i pisankom. ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na otwarcie wystawy fotograficznej

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Obrazki z Podlasia” Łukasza Horoszko.

Łukasz Horoszko jest dumnym mieszkańcem Podlasia, a dokładniej Suchowoli. To fotograf pasjonat, który na co dzień zawodowo zajmuje się zupełnie czymś innym. Fotografowanie jest dla niego odskocznią od dnia codziennego. Obiekty, które fotografuje znajdują się głównie w północno-wschodniej Polsce.

Spotkania odbędzie się w piątek 6 marca 2020 r. o godzinie 17:00, w holu biblioteki, Os. Centrum 21. Wystawę będzie można oglądać do końca marca.

Ewelina Kaźmierowicz
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zaproszenie na otwarcie wystawy

Muzeum Ziemi Sokólskiej zaprasza na otwarcie wystawy czasowej “Zdobnictwo Obrzędowe Cyklu Wiosennego Świąt Wielkanocnych”, która odbędzie się 3 marca 2020 roku (wtorek), o godzinie 14:00 w sali wystaw czasowych na I piętrze.

Plakat

Zaprezentowane zostaną prace pokonkursowe – kompozycje kwiatowe, pisanki, wycinanki, palmy – wojewódzkiego konkursu na sztukę obrzędową. Prelekcję wygłosi Pani Krystyna Kunicka – plastyczka, jurorka corocznego wojewódzkiego przeglądu na co dzień pracownik Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Przegląd zapoczątkowany został w 1995 roku przez Moniecki Ośrodek Kultury oraz Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

Występ na wydarzenie jest bezpłatny.

Sylwia Nowakowska

Wyjątkowy Dzień Kobiet z Biblioteką

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wyjątkowe obchody Dnia Kobiet.

Na warsztatach kosmetycznych ph. “Być Kobietą – sekrety urody z Mary Kay” uczestnicy poznają praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji skóry twarzy oraz zasady doboru kosmetyków pod potrzeby skóry. Każdy będzie mógł wziąć udział w zabiegu wygładzająco – nawilżającym dłonie.

Spotkanie przeprowadzi doradca kosmetyczny Katarzyna Mieczkowska. Zapewniamy dobry nastrój i słodki poczęstunek!

WSTĘP WOLNY (obowiązują zapisy tel. 85-711-23-69).

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zaproszenie na warsztaty haftu dla początkujących

Koło Rękodzielnicze działające przy Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz Farfar zapraszają na warsztaty haftu dla początkujących.

Plakat

Warsztaty odbędą się 29 lutego 2020 roku, w sobotę o godzinie 14.00, w Muzeum Ziemi Sokólskiej przy ul. Piłsudskiego 2.  Koszt uczestnictwa – 30 zł od osoby. Organizatorzy zapewniają materiały. Zapisy pod numerami tel. 533 412 916, 692 206 167.

Pani Justyna – farfar – młoda adeptka sztuki haftu była wielokrotnie nagradzana w konkursach na rękodzieło. Jej prace wystawiane były m.in. w Podlaskim Instytucie Kultury czy Centrum Trzech Kultur w Suchowoli. W swej pracy wzoruje się na tradycyjnych makatkach, jednakże na każdej z nich stara się dodać własne teksty budząc tym emocje u odbiorcy.

To już kolejne spotkanie z farfar i jej wyjątkowymi makatkami, a treści na nich to niejako przesłanie i kobiecy manifest XXI wieku. Zapraszamy nowe osoby oraz uczestniczki poprzednich warsztatów wraz z tamborkami. Mulina dostępna będzie na miejscu, a na osoby pierwszy raz odwiedzające warsztaty haftu czeka zestaw tamborek, płótno i mulina. Zapraszamy do zapisów.

Sylwia Nowakowska

OSiR zaprasza w tłusty czwartek

W tłusty czwartek nie liczymy kalorii! Tłusty czwartek po to jest, żeby sobie pofolgować z tymi wszystkimi pączusiami, ciasteczkami, babeczkami, lukrowanymi wypiekami…

OSiR logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce również chce skusić do odwiedzenia obiektów OSiR w tym dniu. Na pokuszenie przygotowano słodki poczęstunek z pyszną kawą, który na Krytej Pływalni czekać będzie od godziny 12:00, natomiast na Miejskim Lodowisku od godziny 15:00. Zatem zapraszamy do odwiedzin! Pamiętajcie, tego dnia objadamy się słodkościami bez wyrzutów sumienia!

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie na koncert walentynkowy

Plakat

Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska oraz społeczność Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce, mają przyjemność zaprosić na koncert walentynkowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej.

Koncert odbędzie się 14 lutego 2020 r. (piątek) o godzinie 16:30 w sali “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Wstęp wolny.

Sekretariat
Samorządowej Szkoły Muzycznej I st.
w Sokółce

Zaproszenie na “Przystanek Historia”

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce zapraszają w środę, 12 lutego 2020 r. o godz. 17.00 do sali “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, ul. Grodzieńska 1, na kolejny “Przystanek Historia”.

Na spotkaniu odbędzie się prezentacja książki wydanej przez IPN o. Białystok pt. “Wojewodowie Białostoccy 1919-1939”.

Będzie możliwość nabycia w/w publikacji.

Organizatorzy

Walentynkowy koncert na dwa serca

Plakat

W muzyczną podróż po romantycznych piosenkach z lat 20-tych i 30-tych zapraszają Kasia Garłukiewicz oraz The Consonance Trio.

Na koncert zapraszamy w WALENTYNKI 14 lutego 2020 r. do Kina “Sokół” w Sokółce. Początek o godz. 18:00. Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie kina.

Kasia Garłukiewicz- wokalistka, która doszła do finału programu Śpiewaj i walcz, a jako Kasia Kubik pojawiła się w pierwszej edycji The Voice of Poland.

The Consonance Trio – zespół utworzony w 2014 roku przez trzech przyjaciół. Muzyka, którą tworzą jest wspólnym mianownikiem rozmaitych zainteresowań muzycznych począwszy od muzyki klasycznej poprzez jazz, muzykę etniczną po szeroko rozumianą muzykę rozrywkową.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na spotkanie Koła Rękodzielniczego

Plakat

We wtorek, 11 lutego 2020 roku, o godzinie 16.30 w budynku Muzeum Ziemi Sokólskiej przy ul. Piłsudskiego 2 (I piętro) odbędzie się kolejne spotkanie Koła Rękodzielniczego.

Walentynki … odwieczny problem co podarować ukochanemu? I tu wkracza Koło Rękodzielnicze – Sokółka i Zielska Kolonia z niezawodną Agnieszką, która pomoże przygotować Paniom ekologiczne, pachnące i pieniące się męskie mydło do golenia, natomiast dla posiadaczy bujnego zarostu, balsam do pielęgnacji brody. Produkty wykonane zostaną z najwyższej jakości naturalnych składników świetnie sprawdzające się u alergików. Własnoręcznie wykonany eko kosmetyk będzie idealnym prezentem walentynkowym. A jeśli nie posiadasz partnerki, która ten bezcenny produkt Ci przygotuje przyjdź do nas i sam zrób sobie prezent :)

Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 533 412 916 lub 692 206 167. Koszt: 30 zł od osoby.

Sylwia Nowakowska

Sokólski Fundusz Lokalny zaprasza na Wieczór Darczyńców

Plakat

Fundacja “Sokólski Fundusz Lokalny” zaprasza chętnych na Wieczór Darczyńców, który odbędzie się 22 lutego 2020 r. w kawiarni “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, w godz. 16.00-21.00, pod honorowym patronatem Burmistrz Sokółki Pani Ewy Kulikowskiej.

Organizatorzy proponują wspaniałą zabawę, którą zapewnią: zespół “Azalisz”, członkowie Klubu Żeglarskiego Żagiel (zaśpiewają szanty), młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych (wystawią teatr “Baśń Alibaba”).

W przerwach między występami przewidziany jest smaczny poczęstunek oraz licytacja, z której dochód zasili program “Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szczegóły na załączonym plakacie.

Maria Talarczyk, SFL

Zaproszenie na spotkanie z Wojciechem Haponikiem

Plakat zapraszajacy na spotkanie

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na spotkanie z turystą motocyklowym Wojciechem Haponikiem.

Gość biblioteki – podróżnik i motocyklista – opowie o swojej wyprawie motocyklowej na Bałkany.

Spotkanie odbędzie się w środę 29 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Beata Grecka

Kolędy i pastorałki – na styku kultur

26 stycznia 2020 r. (w niedzielę) o godzinie 16:00 w Kinie “Sokół”odbędzie się koncert kolęd, który przybliża tradycję śpiewania kolęd przez wyznawców katolicyzmu i prawosławia. Wydarzenie promuje wielokulturowość naszego regionu, służy integracji środowiska i wzajemnemu poznawaniu kultury i tradycji.

Plakat

Na scenie zaprezentują się:
– Chór parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce
– Zespół AZALiSZ
– Chór Winnica z Białegostoku
– Chór męski Magdalion z Białegostoku
– Chór rodzinny Parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia NMP w Ostrowiu Płn.
– Chór parafii prawosławnej Św. Wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy z Białegostoku

Wstęp wolny. Nieodpłatne wejściówki dostępne w kasie Kina “Sokół” od dnia 21.01.2020 r. Zapraszamy!

Organizatorzy i współorganizatorzy:
Sokólski Ośrodek Kultury
Parafia Prawosławna Św. Aleksandra Newskiego w Sokółce
Bractwo Św. Spirydona w Sokółce
Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu i Polaków Ratujących Żydów

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej, Zjednoczenie „Shomer-International” na rzecz dialogu żydowsko-chrześcijańskiego na Białorusi, Instytut Pamięci Narodowej zapraszają 23 stycznia 2020 r. na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu i Polaków Ratujących Żydów.

W programie:
godzina 17.00 – składanie kwiatów przy tablicy pamięci o sokólskich Żydach (przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce)
godzina 18.00, Kino “Sokół” w Sokółce:
– Przywitanie gości
– Prelekcja historyczna – Instytut Pamięci Narodowej
– ” Notatnik więźnia grodzieńskiego getta” – dokumentalny performance teatralny
– Koncert muzyki instrumentalnej żydowskiej, polskiej i klasycznej- Zespół instrumentalny Zjednoczenia „Shomer-International” z Białorusi

Wstęp wolny. Nieodpłatne wejściówki dostępne w kasie kina. Zapraszamy!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Zaproszenie na turniej tenisa stołowego

26 stycznia 2020 r. (niedziela) w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce ul. Szkolna 2 odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrz Sokółki.

SKTS

Turniej rozegrany zostanie w następujących kategoriach:

I kategoria – uczniowie klas 1-4 – godz. 9.00

II kategoria – uczniowie klas 5-8 – godz. 9.00

III kategoria – OPEN – 11.30

IV kategoria – OPEN DEBLE

Kategoria I, II i III oddzielna dla kobiet i mężczyzn, kat. OPEN DEBLE wspólna dla wszystkich.

Kategoria I i II jest bezpłatna, wpisowe do turnieju OPEN – 10,00 zł i OPEN DEBLE – 5,00 zł

Szczegółowe informacje tel. 502 556 059, 510 612 129. Wszystkich chętnych zapraszamy!

DO POBRANIA: Regulamin

Karol Żukowski

Zaproszenie na Galowy Koncert Noworoczny

Plakat

Na Galowy Koncert Noworoczny zatytułowany “W krainie uśmiechu” zaprasza mieszkańców Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Noworoczna Gala to najpopularniejsze przeboje musicalowe, operowe i operetkowe oprawione w najlepsze anegdoty za świata muzyki. Wspaniały koncert poprowadzi niezapomniany Kazimierz Kowalski (polski śpiewak operowy (bas), związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny; publiczności polskiej znany jest głównie dzięki telewizji, gdzie występował m.in. w licznych programach.

Koncert odbędzie się 24 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00, w sali kina “Sokół” w Sokółce. Bilety w cenie 20 zł są dostępne w kasie kina od 10 stycznia 2020 r. Zapraszamy!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Zaproszenie na koncert

Plakat

Burmistrz Sokółki oraz Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce, mają przyjemność zaprosić całe rodziny, a w szczególności babcie i dziadków na koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, pt. “Muzyka łączy pokolenia”.

Uczniowie, akcentem muzycznym pragną umilić wszystkim seniorom obchody ich święta, czyli Dnia Babci i Dziadka. Koncert odbędzie się 14 stycznia 2020 r. o godzinie 17:30 w sali “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, ul. Grodzieńska 1.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Sekretariat SSM

Skip to content