Sokółka stawia na czyste powietrze i odnawialną energię

Mając na uwadze konieczność stałego polepszania warunków życia mieszkańców, Gmina Sokółka opracowała Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. To ważny dokument strategiczny, który ma wpływ na lokalną gospodarkę ekologiczną i energetyczną. Plan określa działania w zakresie ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki energetycznej oraz zwiększenia ilości energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka ma za zadanie przyczynić się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020 tj.:

  • redukcji emisji gazów cieplarnianych,
  • zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
  • redukcji zużycia energii finalnej, co ma zostać zrealizowane poprzez podniesienie efektywności energetycznej.

Na wykonanie opracowania Gmina pozyskała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, działanie 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej – plany gospodarki niskoemisyjnej. Dokument na zlecenie Gminy Sokółka wykonała Pomorska Grupa Konsultingowa S.A. z Bydgoszczy.

Wszystkich zainteresowanych zawartością opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka” zapraszamy na spotkanie organizowane w dniu 8 grudnia 2015 r. o godzinie 14.00 w Urzędzie Miejskim w Sokółce, Plac Kościuszki 1, sala nr 101.

Pomorska Grupa Konsultingowa S.A.

Informacja o przeprowadzanych badaniach ankietowych

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka.

W związku z powyższym na terenie miasta i gminy Sokółka zaczęły się badania ankietowe. Ankieterzy odwiedzają mieszkańców i przedsiębiorców osobiście oraz kontaktują się telefonicznie.

Uzyskane przez ankieterów informacje pozwolą jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości Gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków.

Ankieterzy działają na zlecenie wykonawcy Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka – Pomorskiej Grupy Konsultingowej w Bydgoszczy.

Więcej informacji o Planie dostępnych jest na stronie:
https://sokolka.pl/2015/05/22/ankieta-dot-planu-gospodarki-niskoemisyjnej/

Ankieta dot. planu gospodarki niskoemisyjnej

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka.

W związku z powyższym przekazujemy Państwu ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie, niezależnie od chęci uczestnictwa w programach wdrażanych przez Gminę lub dedykowanych bezpośrednio do przedsiębiorców i mieszkańców. Uzyskane informacje pozwolą jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości Gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków.

ZOBACZ WIĘCEJ

Planowanie gospodarki niskoemisyjnej

We wtorek 19 maja 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Sokółce odbyło się spotkanie z Romualdem Meyerem – Dyrektorem Zarządzającym Pomorskiej Grupy Konsultingowej z siedzibą w Bydgoszczy. Uczestniczyli w nim: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Antoni Stefanowicz, Sekretarz Sokółki Adam Łajkowski, Skarbnik Sokółki Janina Kucharewicz oraz Piotr Romanowicz z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Pomorska Grupa Konsultingowa będzie opracowywać Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka. Na przygotowanie tego dokumentu Sokółka otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość zadania to 41.820 zł, z czego dofinansowanie to 85 proc. ZOBACZ WIĘCEJ

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Sokółka

baner_ue_fundusz_spojnosci

Gmina Sokółka realizuje projekt „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka”. Projekt współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Priorytetu IX. Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna, Działanie 9.3. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej plany gospodarki niskoemisyjnej, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Plan gospodarki niskoemisyjnej to dokument strategiczny, który opisuje kierunki działań zmierzających do poprawy klimatu i jakości powietrza poprzez:

  • redukcję emisji gazów cieplarnianych,
  • zwiększenie udziału zużycia energii z odnawialnych źródeł,
  • redukcję zużycia energii pierwotnej,
  • poprawy jakości powietrza.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content