Pożegnanie lata w Polankach

Koło Gospodyń Wiejskich w Polankach „Polaneczki” zaprosiło 15 września 2023 r. do siebie wszystkich mieszkańców i przyjaciół wsi Polanki, by wspólnie pożegnać tegoroczne lato.

Pożegnanie lata w Polankach

Korzystając z wyjątkowo sprzyjających okoliczności przyrody uczestnicy poszli na spacer w ramach projektu „Las naszym domem” by skorzystać z ostatnich promieni słonecznych. Naładowani witaminą D, rozsiedli się wygodnie by przed dużym ekranem spijać z ust naszych seniorek, ich historie, które wywoływały na twarzach całą paletę emocji od szczerego uśmiechu po skrycie wycieraną zakręconą w oku łezkę. Po projekcji nie obyło się bez słów podziękowań składanych na ręce naszych siłaczek, które w pierwszej kolejności złożyła Pani Burmistrz Ewa Kulikowska patronka filmu „Siłaczki z Polanek”.

ZOBACZ WIĘCEJ

„Sokólski Fundusz Lokalny” ogłasza nabór na stypendia

Zarząd Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” ogłasza nabór na stypendia dla uczniów szkół podstawowych i średnich zamieszkałych na terenie miasta i gminy Sokółka, na rok szkolny 2023/2024, w ramach następujących programów:

  • Stypendia „Prymus” i imienne – realizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Sokółce oraz dzięki wsparciu społeczności sokólskiej, przekazującej 1% podatku i biorącej udział w akcjach charytatywnych Fundacji „SFL”.
  • Stypendia Sokół – dla uczniów ostatniej klasy szkół średnich, zamieszkałych na terenie Gminy Sokółka, dla studentów (zarówno pierwszego roku studiów, jak i lat następnych, prowadzonych w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym, na uczelniach akredytowanych według obowiązujących praw) zamieszkałych na terenie gmin: Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Szudziałowo i Nowy Dwór, na rok szkolny/akademicki 2023/2024, w ramach programu „Sokół” finansowanego ze środków The Pucilowski Foundation z Nowego Jorku.

DO POBRANIA:

Ogłoszenie stypendia Prymus i imienne 2023-2024

Regulamin stypendia Prymus 2023-2024

Ogłoszenie stypendia Sokół 20023-2024

Regulamin stypendia Sokół 2023-2024

Regulamin stypendia imienia G. Sienkiewicz 2023-2024

(SFL)

Pożegnanie lata w Polankach

Baner

KGW „Polaneczki” w Polankach zaprasza na wyjątkowe pożegnanie lata, wszystkich mieszkańców Polanek tych obecnych i tych sprzed lat oraz wszystkich przyjaciół naszej wsi w piątek 15 września 2023 r. Polanki 1.

Za sprawą naszych wspaniałych kobiet wrócimy wspomnieniami do naszej wsi sprzed laty widzianymi oczami naszych dzielnych siłaczek. To wszystko i dużo więcej już w piątek 15 września.

Program:

  • 17.00 – Spacer w ramach projektu „Las naszym domem”
  • 18.00 – kino plenerowe, premiera filmu „Siłaczki z Polanek”. Film powstał w ramach projektu „Masz głos”, nad którym patronat objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
  • 19.00 – Piknik z potańcówką i zabawa do białego rana.

ZOBACZ WIĘCEJ

Seniorzy w życiu społeczności lokalnej

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Rola i miejsce seniorów w życiu społeczności lokalnej”.

Podlaskie

2 sierpnia 2023 r. w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Sokółce Czesław Sańko odebrali z rąk marszałka Artura Kosickiego symboliczny czek na kwotę 30 000,00 zł na realizację działań aktywizujących Seniorów.

Gmina Sokółka we współpracy z Miejską Radą Seniorów i przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce w okresie wrzesień – grudzień 2023r. zorganizuje:

  • warsztaty wspomagające rozwój i integrujące lokalnych Seniorów, upowszechniające zdrowy styl życia, rozwój kultury fizycznej i sportu wśród osób starszych oraz społeczności lokalnej,
  • wizytę studyjną w celu wymiany doświadczeń i wiedzy z Radą Seniorów w Gdańsku,
  • uroczyste obchody Dnia Seniora,
  • konferencję w celu wskazania Seniorom możliwości, oferty, instytucji sprzyjających samodzielnemu, zdrowemu, bezpiecznemu i niezależnemu życiu osób starszych.

Pomoc finansowa została przyznana Gminie Sokółka z budżetu Województwa Podlaskiego w formie dotacji celowej w ramach zadania pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

(KKK) UMS
Zdjęcia: podlaskie.eu

Konkurs na wsparcie inicjatyw lokalnych

Rozpoczął się ostatni w tym roku nabór wniosków w ramach konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych. Młode Organizacje Pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą się ubiegać o dotację w wysokości do 5000 zł. Składanie wniosków jest możliwe do 30 sierpnia 2023 r. do godziny 23:59.

Baner

Nabór wniosków będzie się odbywać poprzez złożenie formularza w formie online przy pomocy Generatora wniosków dostępnego na naszej stronie. Inicjatywy można realizować w terminie od 14 września do 14 listopada bieżącego roku. Okres realizacji Inicjatywy może być krótszy niż podane wyżej daty graniczne. Pula środków na zrealizowanie projektów wynosi 111 000 zł.

Podczas naboru przeprowadzone zostanie szkolenie, w którym dowiesz się, jak poprawnie skonstruować wniosek. Organiozatorzy odwiedzą także kilka powiatów naszego regionu, gdzie podczas otwartych spotkań informacyjnych omówione zostaną szczegóły dotyczące konkursu. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profilu na Facebooku, żeby być na bieżąco z wszelkimi nowymi informacjami. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz poradnikiem wypełniania formularza w generatorze wniosków. Są tam zawarte wszelkie informacje niezbędne do prawidłowego skonstruowania wniosku.

Informacje dostępne są na stronie:

Rusza ostatni w tym roku konkurs na wsparcie inicjatyw lokalnych! – Podlaskie Lokalnie

(WR) podlaskielokalnie.pl

A wszystko zaczyna się od nasionka…

A wszystko zaczyna się od nasionka… tak podsumować można spotkanie, na który zaprosiło KGW w Polankach „Polaneczki” wszystkich zainteresowanych, w ramach projektu „Las naszym domem”, w sobotę 5 sierpnia. Kiedy to odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Leśnej „Stara Wyłuszczarnia” im. Leśników Puszczy Knyszyńskiej w Czarnej Białostockiej.

Jest takie miejsce, które zasila w nasiona drzew iglastych trzy okoliczne puszcze: swoją rodzimą Puszczę Knyszyńską, Puszczę Białowieską oraz Puszczę Augustowską.

A wszystko zaczyna się od nasionka...

Dzięki wielkiej gościnności Pana Wojciecha Rudnika, specjalisty SL ds edukacji leśnej zwiedzający poznali historię działania wyłuszczarni nasion, która swą historią sięga lat 30 XX wieku. Prowadzący przeprowadził odwiedzających przez każdy etap pracy wyłuszczarni od historycznych po współczesne metody pozyskiwania nasion drzew iglastych. Całość połączona z ciekawą ekspozycją, na którą składały się archiwalne sprzęty, fotografie i inne pozyskane w najróżniejszy sposób atrtefakty na trzech kondygnacjach budynku „Stara Wyłuszczarnia” , sprawiła ogromną frajdę zwłaszcza najmłodszym członkom wycieczki. Po wszystkim nie zabrakło wspólnej integracji przy ognisku.

„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”

ZOBACZ WIĘCEJ

Nowa fundacja w zabytkowej kamienicy

W środę 26 lipca 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Fundacji Na Jednej Nodze. Mieści się ona w położonej w centrum Sokółki zabytkowej kamienicy przy Placu Kościuszki 26. W imieniu Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej, w wydarzeniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

– Pragniemy wprowadzać nowe działania, pomysły, inicjatywy...

– Fundacja Na Jednej Nodze powstała w listopadzie 2022 roku. Za nami kilka akcji takich jak: udział w festynach, organizacja imprez charytatywnych, I Charytatywny Rajd Rowerowy zorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem Oczy Podlasia, amatorskie zawody w siłowaniu się na rękę, obóz rehabilitacyjny, prelekcje dotyczące alkoholizmu i narkomanii wśród młodzieży szkolnej. Przed nami kolejne festyny, obozy rehabilitacyjne i ciekawe inicjatywy takie jak projekt „Uchronić od izolacji” czy spotkania z osobami po lub w trakcie choroby nowotworowej. Pomysłów jest dużo, tylko brakuje czasu na realizację wszystkiego – poinformowała Prezes Zarządu Fundacji Na Jednej Nodze Joanna Raczkowska.

Najwięcej podejmowanych przez Fundację działań skupia się na Sokółce i Zambrowie, ale stara się ona realizować swoje zadania na terenie całej Polski.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na leśną wycieczkę

KGW Polaneczki w ramach projektu „Las naszym domem” zaprasza na wspólną wycieczkę połączoną ze zwiedzaniem z przewodnikiem Ośrodka Edukacji Leśnej w Czarnej Białostockiej.

Plakat

Na terenie kompleksu zwiedzimy „Starą wyłuszczarnie”, po której oprowadzi nas pracownik Nadleśnictwa Czarna Białostocka odkrywając przed nami tajemnice najstarszych metod pozyskiwania drewna. Poznany również tajniki puszczy i dowiemy się jak prawidłowo zachowywać się w lesie. Nie zabraknie chwili relaksu i odpoczynku. Po intensywnym zwiedzaniu zapraszamy na ognisko i poczęstunek przygotowany w ramach projektu.

Wyruszamy 5 sierpnia (sobota) 2023 r. o godz. 15.30, spod wiaty wiejskiej w Polankach przy budynku nr 1. Na zgłoszenia czekamy pod adresem email: kgwpolaneczki@gmail.com  Ilość miejsc ograniczona !

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny”, Gminę Sokółka.

Koordynator projektu: Sylwia Nowakowska

Siłaczki z Polanek

Panie z roczników lat 30 – tych, 40-tych 50 – tych i kolejnych, rodzimych mieszkanek Polanek oraz tych, które przyjechały tu innych zakątków Polski, jak również takich, które wyjechały z rodzinnej wsi by wracać, podzieliły się swoimi historiami.

Dowiadujemy się z od nich jak dawniej mieszkało się na Polankach. Jakie były związane ze wsią zwyczaje, jak spędzało się czas wolny i jak wyglądała szara codzienność dnia przepełnionego różnymi obowiązkami i pracą. Nie zabrakło też zabawnych historii związanych z zabawą czasem wolnym i beztroskim dzieciństwem.

Siłaczki z Polanek
Na zdjęciu od lewej, góra: Stanisława, Aleksandra, Czesława, Władysława z Julcią; dół: Irena, Mirosława, Bronisława, Janina z wnukiem.

Projekt, KGW z Polanek „Polaneczki” prowadzony jest od marca tego roku. Jego celem jest zebranie materiału filmowego oraz archiwalnych fotografii dokumentujących życie kobiet wiejskich na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu lat.

Dziękujemy za zaufanie i pomoc w tworzeniu wspólnego projektu pierwszym rozmówczyniom: Pani Czesławie, Pani Władysławie i Pani Stanisławie jak również Pani Weronice, Mirosławie, Irenie i kolejnym kobietom, które chciały podzielić się z nami swoimi historiami.  Efekty pracy zaprezentowane zostaną już niebawem.

Akcja Masz Głos jest inicjatywą Fundacji Batorego realizowaną w edycji 2023 we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, z Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju „Inspiracje”, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju – PZR, Fundacja Teatrikon. W latach 2022-2023 akcja jest współfinansowana przez Open Society Foundations. Patroni medialni: Onet.pl, Ngo.pl. www.maszglos.pl. Partnerzy: @Fundacja Batorego, @Sokólski Ośrodek Kultury, @Urząd Miasta Sokółka

Koordynator projektu: Sylwia Nowakowska
zdj. arch. KGW Polaneczki

Organizacje NGO mogą korzystać z bezpłatnych porad

Organizacje pozarządowe mogą korzystać z bezpłatnych porad dotyczących ich działalności. W ramach Podlaskiego Centrum NGO można sięgnąć po poradę ekspertów do spraw prawnych, projektowych i finansowych. Konsultację można odbyć zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Plakat

Twoja organizacja pozarządowa potrzebuje porady prawnej? Potrzebujesz konsultacji wniosku? Zastanawiasz się, jak rozliczyć projekt? Zgłoś się po bezpłatną poradę do Podlaskiego Centrum NGO! Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz osoby, które chcą je założyć, mogą otrzymać poradę w sprawach projektowych, prawnych i finansowych.

Z bezpłatnych porad skorzystać mogą organizacje pozarządowe z całej Polski, tj: Stowarzyszenia, Fundacje, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Sportowe, Parafie, Ochotnicze Straże Pożarne, Spółdzielnie Socjalne, Spółki Kapitałowe non-profit.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie do udziału w programie „Czyste Sołectwo”

Plakat

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wraz z Organizacją Odzysku ASEKOL PL serdecznie zapraszają do udziału w programie „Czyste Sołectwo”.

Projekt „Czyste Sołectwo” skierowany jest do sołectw/sołtysów i polega na zbiórce elektroodpadów. Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, a sołectwa nie ponoszą żadnych kosztów związanych z akcją. Co więcej – sołectwa mogą tylko zyskać zdobywając dodatkowe nagrody pieniężne!

Zgłoszenia udziału można dokonać na stronie: https://czystesolectwo.pl/

(MK) Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów

Wykład terenowy w Puszczy Knyszyńskiej

W niedzielne popołudnie 16 lipca 2023 r. uczestnicy warsztatów wybrali się z na wykład terenowy po Puszczy Knyszyńskiej.

Warsztaty w Puszczy Knyszyńskiej

Jak przyjemnie było schować się w lesie przed upałem. Przyjemny chłodek wspaniała soczysta zieleń i doborowe towarzystwo – tego wszystkiego nie zabrakło na wspólnym spacerze z Pawłem Średzińskim, który KGW „Polaneczki” z Polanek zorganizowało w ramach projektu „Las naszym domem”.

PAWEŁ ŚREDZIŃSKI ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie do projektu „Wielokulturowość w działaniu”

Związek Tatarów RP Oddział Bohoniki serdecznie zaprasza mieszkańców Sokólszczyzny do udziału w projekcie pod hasłem „Wielokulturowość w działaniu”.

Serca nasze, cieszyło ogromne wielopokoleniowe zainteresowanie uczestników Tatarskiego Święta Wiosny „Navruz”, dlatego postanowiliśmy kontynuować działania w kierunku zaspokojenia ciekawości wielokulturowością, z której słynie nasz region. Na działania w ramach projektu składać się będą trzy warsztaty, których historia sięga starożytności.

Plakat

Na pierwszych zajęciach poznamy makramę, sztukę wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii.

Na drugich warsztatach poznamy sztukę ebru. Kunszt marmurkowania Turcy seldżuccy oraz osmańscy rozpowszechnili stosując ją w kaligrafii oraz w sztuce dekorowania i oprawiania książek.

W trakcie trzeciego działania uszczkniemy odrobinę wiedzy z zielarstwa. Zioła towarzyszyły człowiekowi od zawsze, a ich wykorzystywanie w kulinariach należy do daleko sięgającej tradycji.

Projekt planujemy zrealizować w miesiącach lipiec-październik. Wypatrujecie doniesień w szeroko rozumianych mediach.

Warsztaty odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka.

Katarzyna Bułkowska

Koło Gospodyń Wiejskich „Polaneczki” zaprasza na wykład

KGW Polaneczki zaprasza do udziału w wykładzie terenowym na terenie Puszczy Knyszyńskiej, który przeprowadzony będzie w ramach projektu „Las naszym domem”.

Plakat

Wraz z Pawłem Średzińskim sprawdzimy ile puszczy jest w puszczy? Odpowiemy sobie na pytanie czy jesteśmy lesunami czy zapolnikami?
A jak będziemy cicho… To kto wie?! Może nawet zobaczymy króla puszczy i nie chodzi tu wcale o żubra :)

Na zapisy czekamy pod adresem email: kgwpolaneczki@gmail.com Potwierdzeniem udziału będzie odpowiedź z adresem spotkania. UWAGA: Ilość miejsc ograniczona!

PAWEŁ ŚREDZIŃSKI ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”.

„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”

Koordynator: Sylwia Nowakowska

Harcówka w nowej odsłonie

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska w obecności swoich zastępców, radnych Rady Miejskiej, pracowników Sokólskiego Ośrodka Kultury przekazała harcerzom klucze do nowej harcówki.

Pomieszczenie znajduje się w budynku kina Sokół, a zostało wyremontowane przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sokółce.

Pani Burmistrz przekazując pomieszczenie w użytkowanie podkreśliła ogromną rolę wychowawczą harcerstwa i wielkie zasługi tej organizacji dla Sokółki.

Obecne władze miasta w konkretny sposób pomagają sokólskim harcerzom. Przypomnijmy, OSiR przekazał busa, a Komenda Hufca ma nową siedzibę w budynku SOK-u.

ZOBACZ WIĘCEJ

Dofinansowanie działań organizacji senioralnych

W dniu 30 czerwca 2023 r. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowy na realizację zadań publicznych z nowo wybranymi członkami zarządów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Sokółce oraz Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce.

Realizowane będą projekty pt. „Aktywność seniorów zawsze na czasie” oraz „Zdrowe jedzenie, zdrowe rozrywki seniora działają jak leczenie”.

Dofinansowanie ze strony budżetu Gminy Sokółka wynosi po 10 500 zł dla każdej organizacji.

(JK) UMS

Certyfikaty na działania lokalne

Zdjęcie grupowe

We wtorek 20 czerwca 2023 roku odbyło się wręczenie małych grantów w ramach programu Działaj Lokalnie, realizowanego przez Fundację Sokólski Fundusz Lokalny. Grantobiorcom pogratulowali biorący udział w uroczystości Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

Certyfikaty odebrali przedstawiciele 20 organizacji. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska życzyła im osiągnięcia zakładanych celów. Podkreśliła też rolę oddolnych inicjatyw, kierowanych do lokalnych społeczności. Na tegoroczną edycję programu Działaj Lokalnie SFL rozdysponował 60 tysięcy zł.

ZOBACZ WIĘCEJ

Granty w konkursie „Działaj Lokalnie 2023” przyznane

Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny informuje, że w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2023” Komisja dokonała oceny 26 złożonych wniosków. Wszystkie spełniły wymogi formalne.

Program Działaj Lokalnie jest finansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ze środków Urzędów Miejskich w: Sokółce, Dąbrowie Białostockiej i Urzędów Gmin w: Nowym Dworze, Szudziałowie, a także współfinansowany ze środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Plakat DL 2023

W tym roku, w związku z rekordową liczbą złożonych wniosków, 5 osobowa Komisja (1 przedstawiciel administracji samorządowej, 1 przedstawiciel oświaty, 1 przedstawiciel organizacji pozarządowych, 1 przedstawiciel biznesu, 1 przedstawiciel administracji sądowej) miała bardzo trudne zadanie. Na jednym, kilkugodzinnym posiedzeniu, w dniu 13.06.2023 r. Komisja obradująca w 3 osobowym składzie przyznała dofinansowanie 20 projektom, na łączną kwotę 60 000 zł. Z powodu ograniczonego budżetu, 6 projektów z najniższą liczbą punktów uzyskanych podczas oceny, nie otrzymało dotacji.

Wszystkim Grantobiorcom gratulujemy udanych projektów i życzymy sukcesów w realizacji. Prosimy o dostosowanie harmonogramu i budżetu do kwoty przyznanej dotacji w generatorze do dnia 18-06-2023 r. O terminie podpisania umów i wręczenia certyfikatów poinformujemy grantobiorców mailowo.

DO POBRANIA: Pełna treść komunikatu

(EM) SFL

Zaproszenie seniorów do udziału w projekcie

Związek Tatarów RP Oddział Bohoniki zaprasza seniorki i seniorów do udziału w projekcie pt. W różnorodności działań – zdrowie seniora. Projekt będzie realizowany w miesiącach: czerwiec-wrzesień.

Palkat

Styl życia jest ważny! Relaks i wypoczynek mają ogromne znaczenie dla zdrowia, dlatego pragniemy krzewić chęć do aktywnego spędzania czasu.

Na program projektu składają się cztery działania. Z warsztatów w Starej Szkole skorzystają dwie grupy. Aerobik na basenie nie tylko poprawi kondycję fizyczną i psychiczną, ale również relaksacyjną. Wycieczka w okolice Kętrzyna i Giżycka będzie okazją do integracji społecznej i poznania pięknych regionów naszego kraju. Na spotkaniu edukacyjnym obalimy mity alkoholowe i spędzimy miło czas przy grach stolikowych.

Działania odbędą się dzięki dofinansowaniu z Gminy Sokółka na realizację zadania publicznego z zakresu profilaktyki i rozwiazywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii 2023.

(KB)

Skip to content