Nagrody dla KGW “Polaneczki”

Koło Gospodyń Wiejskich w Polankach “Polaneczki” działa od lutego tego roku ale na swoim koncie ma już inicjatywy, które docenione zostały w Województwie Podlaskim.

Nagroda dla KGW "Polaneczki"

2 grudnia 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku w trakcie kongresu “KGWPodlaskie” przedstawicielki koła Justyna Wesołowska wraz z Iwoną Popko odebrały wyróżnienie z rąk przedstawicieli Fundacji Okno na Wschód w ramach konkursu “Działamy, więc pokazujemy”. Koło do konkursu zgłosiło przygotowane przez siebie wydarzenie “Pożegnanie lata w Polankach”, w trakcie którego miała miejsce premiera filmu dokumentalnego “Siłaczki z Polanek”. Wyróżnieniu towarzyszyła nagroda rzeczowa w wysokości 600 zł.

Natomiast w poniedziałek 4 grudnia przedstawicielki koła Stanisława Sterna, Irena Paszko, Grażyna Anikiej oraz Sylwia Nowakowska w budynku Książnicy Podlaskiej w Białymstoku odebrały nagrodę za III miejsce w kategorii “Działania skierowane poza obręb gminy, ale mieszczące się w ramach województwa”, konkursu “Olimpiada Aktywności Wiejskiej” edycja IX, gdzie doceniony został film “Siłaczki z Polanek”. Otrzymały tam nagrodę finansową w wysokości 2500 zł.

Dokument Siłaczki z Polanek powstał w ramach akcji “Masz głos” Fundacji Batorego i Fundacji SocLab- Laboratorium Badań i Działań Społecznych. Partnerami projektu był Sokólski Ośrodek Kultury natomiast patronat nad filmem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Opr. Sylwia Nowakowska


Zobacz również

Skip to content