Festiwal Żubroffka także w Kinie Sokół

Baner zubroffka_2023

W dniach 6-10 grudnia 2023 r. w Białymstoku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych “ŻUBROFFKA”. Organizatorem wydarzenia są Białostocki Ośrodek Kultury i DKF “GAG”. Pokazy festiwalowych filmów odbywają się w różnych ośrodkach naszego województwa, także w Sokółce.

Sokólski Ośrodek Kultury DKF “Fantom” Kino “Sokół” zapraszają 7 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 na pokaz trzech ciepłych i nagradzanych krótkometrażowych opowieści o ludzkich potrzebach, troskach i marzeniach.

Na początku do swojego świata zabierze nas Amelia (świetna Katarzyna Figura w filmie „Victoria’ Karoliny Porcari), atrakcyjna kobieta w średnim wieku, żona rekonstruktora średniowiecznych bitew. Ich małżeństwo stopniowo popada w rutynę, a przy tym nie daje kobiecie seksualnego spełnienia. Bohaterka nie jest nawet świadoma własnych pragnień i potrzeb, ale wkrótce to, co pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania.

Później, dzięki Wiktorowi i jego rodzinie (w roli matki w „Być kimś” Michała Toczka jak zawsze doskonała Jowita Budnik) zajrzymy do mieszkania, które niegdyś należało do Lecha Wałęsy, prostego elektryka, który został prezydentem Polski, symbolem wolności i legendą. Dziś pod oknami lokum na zwykłym popeerelowskim osiedlu zjawiają się gnane ciekawością wycieczki. Może nowi lokatorzy mogą na tym jakoś skorzystać?

Na zakończenie wybierzemy się w podróż z Zofią i Anią, bohaterkami „Moich starych” Nataszy Parzymies, brawurowo zagranymi przez mistrzynie polskiego kina Dorotę Pomykałę i Dorotę Stalińską. Obie kobiety spróbują sobie przypomnieć, co je niegdyś łączyło.

Program:
Victoria, Karolina Porcari, Polska 2022, 28′
Być kimś/Be Somebody, Michał Toczek, Polska 2023, 26′
Moje stare/My old Gals, Natasza Parzymies, Polska 2023, 25′

(MP) Kino Sokół


Zobacz również

Skip to content