SOKÓŁKA

Gmina Sokółka to urokliwy teren położony w północnej części Niziny Podlaskiej. Od strony wschodniej graniczy z Białorusią, od zachodniej – otacza ją Puszcza Knyszyńska. Przez miasto przebiega międzynarodowa trasa drogowa i kolejowa Warszawa – Grodno i dalej w kierunku na Wilno, Rygę, Sankt Petersburg, Mińsk, Moskwę.

Posiadające 400-letnią tradycję miasto Sokółka leży na styku kultur Wschodu i Zachodu. Usytuowanie na obszarze przygranicznym i historyczne losy sprawiły, że przez wieki krzyżowały się tutaj wpływy różnych narodowości: Polaków, Białorusinów, Żydów, Tatarów, Rosjan, Litwinów, Niemców. Sokółka i jej okolice to prawdziwa mozaika kulturowo – etniczna. Bogata historia Sokółki, wyjątkowo gościnni mieszkańcy, przepiękne tereny – to tylko niektóre atuty naszej gminy, do odwiedzenia której serdecznie wszystkich zapraszamy.

W ciągu ostatnich lat miasto i gmina Sokółka zmieniły się nie do poznania. Dotyczy to przede wszystkim infrastruktury. W tym okresie zrobiono bardzo dużo – wypiękniało centrum miasta, wyremontowane zostały budynki i dziesiątki kilometrów ulic oraz chodników w różnych częściach miasta i gminy. Wybudowano wiele nowoczesnych obiektów m.in. nowoczesne kino, krytą pływalnię, przyszkolne hale sportowe, boiska sportowo–rekreacyjne, place zabaw itd. Powstały galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe itp.

DO POBRANIA: Informacje o Sokółce

Umiejscowienie Sokółki na mapie:


Wyświetl większą mapę

Skip to content