Artykuły w kategorii: Inwestycje gminne

Przebudowa drogi gminnej Plebanowce – Nowowola (do granicy gminy Sokółka)

Umowa na przebudowę drogi w Plebanowcach

2 kwietnia 2024 r. została zawarta umowa pomiędzy Gminą Sokółka reprezentowaną przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską a przedsiębiorcą Krzysztofem Błahuszewskim – Usługi Drogowe w Sokółce, dotycząca realizacji inwestycji nie drogowej związanej z przebudową odcinka drogi publicznej o kategorii drogi gminnej wewnętrznej w Plebanowcach położonej na … ZOBACZ WIĘCEJ

Gmina Sokółka wyróżniona certyfikatem Srebrnego Samorządowego Lidera Inwestycji

Certyfikat Samorządowy Lider Inwestycji

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Sokółka została wyróżniona certyfikatem Srebrnego Samorządowego Lidera Inwestycji za miesiąc marzec 2024. Tytuł Samorządowego Lidera Inwestycji przyznawany jest Samorządom oraz jednostkom organizacyjnym, których działalność ma największy wpływ finansowy i inwestycyjny na polski rynek gospodarczy. Pełne informacje na temat celu i … ZOBACZ WIĘCEJ

Akt Erekcyjny podpisany i wmurowany – Centrum Przesiadkowe już w 2025 roku

Centrum Przesiadkowe ma być gotowe pod koniec 2025 roku

„Dla pamięci przyszłych pokoleń, w obecności władz samorządowych Gminy Sokółka oraz zaproszonych gości, dnia 22 marca 2024 roku podpisano Akt Erekcyjny pod budowę Gminnego Centrum Przesiadkowego w Sokółce. Niech to rozpoczęte dzieło zostanie pomyślnie zakończone oraz dobrze służy społeczeństwu przez lata” – napisano w dokumencie, … ZOBACZ WIĘCEJ

Budowa drogi gminnej polepszy życie mieszkańców Drahli

Przez 14 lat mieszkańcy wsi Drahle zmagali się z uciążliwym ruchem ciężkich pojazdów transportujących kruszywo przez ich wieś. Dopiero upór i determinacja Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej przyniosły oczekiwane rezultaty w postaci podpisania w dniu 20 marca 2024 r. umowy trójstronnej pomiędzy Gminą Sokółka – reprezentowaną … ZOBACZ WIĘCEJ

Prace rozbiórkowe na dworcu

Prace rozbiórkowe na dworcu

W środę 24 stycznia 2024 roku na terenie dworca PKP w Sokółce odbyła się I Rada Budowy. Uczestniczyli w niej: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcą Burmistrza Adamem Juchnikiem, a także przedstawiciele wykonawcy inwestycji, kierownicy budowy, inspektorzy nadzoru, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz jednostek podległych.

Prace rozbiórkowe na dworcu

Obecnie na terenie sokólskiego dworca PKP prowadzone są prace rozbiórkowe. Za dwa lata w tym miejscu powstanie Gminne Centrum Przesiadkowe.
Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A z Warszawy. Gminne Centrum Przesiadkowe w Sokółce ma kosztować 36 mln 850 tys. 999 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – z Programu Inwestycji Strategicznych wyniesie 26 mln 500 tys. zł, czyli 72% wartości inwestycji. Wkład Gminy Sokółka to 10 mln 350 tys. 999 zł, z czego prawie 3 mln zł to pieniądze ze sprzedaży sokólskiej spółki AGROMECH.

ZOBACZ WIĘCEJ

To będzie wizytówka miasta

Trwają prace związane z wyburzeniem starego dworca PKP i wybudowaniem w tym miejscu Gminnego Centrum Przesiadkowego. O inwestycji mówiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas konferencji prasowej, która została zorganizowana w środę 17 stycznia 2024 roku.

-To historyczna inwestycja, na którą czekaliśmy bardzo długo. Nowy budynek, który zostanie wybudowany w miejscu zdewastowanego dworca, będzie wizytówką naszego miasta – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska

Trwają prace związane z wyburzeniem starego dworca PKP w Sokółce

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A z Warszawy. Gminne Centrum Przesiadkowe w Sokółce ma kosztować 36 mln 850 tys. 999 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – z Programu Inwestycji Strategicznych wyniesie 26 mln 500 tys. zł, czyli 72% wartości inwestycji. Wkład Gminy Sokółka to 10 mln 350 tys. 999 zł, z czego prawie 3 mln zł to pieniądze ze sprzedaży sokólskiej spółki AGROMECH.

Inwestycja ma być gotowa za 42 miesiące od daty podpisania umowy, czyli w roku 2026.

ZOBACZ WIĘCEJ

Przy szkołach będzie bezpieczniej

W piątek 1 grudnia 2023 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowę z wykonawcą inwestycji, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przy dwóch sokólskich podstawówkach.

Zdjęcie grupowe

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie w ramach programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg , który ma na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, polegających w szczególności na budowie, przebudowie lub remoncie dróg dla pieszych, dróg dla pieszych i rowerów, dróg dla rowerów, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, peronów przystankowych wraz z dojściami do tych peronów na realizację dwóch zadań:

ZOBACZ WIĘCEJ

Będzie nowa droga do Polanek

W piątek 1 grudnia 2023 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowę na na wykonanie dokumentacji projektowej drogi do wsi Polanki. Wykonawcą będzie firma STRADA Tomasz Borowik z Białegostoku. Wartość to 239.850 zł. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej budowy drogi … ZOBACZ WIĘCEJ

Basen do remontu, drogi do przebudowy

Zdjęcie grupowe

W środę 18 października 2023 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowy z wykonawcami inwestycji, które w najbliższym czasie będą prowadzone w mieście i gminie Sokółka.

Polski Ład

Chodzi o przebudowę i rozbudowę dróg Kundzin – Orłowicze, rozbudowę ul. Majowej i Alei ks. dr Dariusza Sańko, budowę ul. Pawłowskiego w Sokółce oraz termomodernizację, przebudowę i remont budynku krytej pływalni w Sokółce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Jest dworzec, będzie Gminne Centrum Przesiadkowe

Już wkrótce rozpocznie się budowa Gminnego Centrum Przesiadkowego w Sokółce. Poświęconą tej inwestycji konferencję prasową zorganizowała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Odbyła się ona w poniedziałek 9 października 2023 roku. Uczestniczył w niej Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński.

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego dworca kolejowego

Centrum Przesiadkowe powstanie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się dworzec PKP. O założeniach tej inwestycji opowiedziała podczas konferencji Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

– W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych otrzymaliśmy 26 mln 500 tys. zł. Wkład Gminy Sokółka to ponad 10 mln zł. Wkrótce ruszą prace związane z tą budową. Chciałabym bardzo podziękować Jarosławowi Zielińskiemu, który jako jedyny Poseł z województwa podlaskiego służył nam pomocą w pozyskaniu środków zewnętrznych na ten cel – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Parter Centrum Przesiadkowego zajmą pomieszczenia związane z obsługa podróżnych – poczekalnia, wc, pomieszczenia techniczne, gastronomiczne, sklepy. Na piętrach zostaną umieszczone pomieszczenia biurowo – użytkowe.

ZOBACZ WIĘCEJ

Gmina wyremontuje zabytkową kamienicę i kapliczkę

O uzyskanym przez Gminę Sokółka dofinansowaniu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków mówiła podczas konferencji prasowej Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. W zorganizowanej w czwartek 20 lipca 2023 roku przed sokólskim magistratem konferencji uczestniczyli również: Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński oraz Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sokółce Mariusz Gurzyński.

Gmina wyremontuje kapliczkę

Gmina Sokółka wyremontuje zabytkową kamienicę przy ul. Białostockiej 19 (z 1900 roku) oraz kapliczkę przy zbiegu ulic Grodzieńskiej i Kresowej (z 1906 roku). Całkowita wartość projektu to 2 mln 158 tys. zł. Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wyniesie 1 mln 200 tys. zł. Wkład własny Gminy Sokółka to 958 tys. zł.

Z tego miejsca chciałam bardzo podziękować Panu Posłowi Jarosławowi Zielińskiemu za wspieranie podejmowanych przez nas działań – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. – Chciałabym również zaapelować do prywatnych właścicieli zabytkowych kamienic, aby postarali się wyremontować te obiekty. Dodam, że wśród nich są znane osoby z powiatu sokólskiego – powiedziała Pani Burmistrz.

ZOBACZ WIĘCEJ

Rewitalizacja obiektów przez Gminę Sokółka

Gmina Sokółka otrzymała dofinansowanie na termomodernizację kamienicy przy ul. Białostocka 19 w Sokółce i remont kapliczki zlokalizowanej na rogu ul. Grodzieńskiej i ul. Kresowej w Sokółce.

Całkowita wartość projektu: 2 158 000,00 zł
Dofinansowanie: 1 200 000,00 zł
Wkład własny Gminy Sokółka: 958 000,00 zł

ZOBACZ WIĘCEJ

Przebudowa i rozbudowa OSP w Starej Kamionce

W dniu 11 maja 2023r. Burmistrz Ewa Kulikowska wraz z zastępcą Adamem Juchnikiem oraz radnym Andrzejem Kirpsza odwiedzili plac budowy inwestycji pn. Rozbudowa i przebudowa budynku OSP w Starej Kamionce gdzie Wykonawcą jest firma Kruder Budownictwo Sp. z o.o. Zgodnie z umową to zadanie ma … ZOBACZ WIĘCEJ

Rozbudowa i przebudowa remizy, budowa drogi. Dzień Sołtysa

W dniu 22.03.2023 r. w Klubie Wiejskim w Starej Kamionce odbyło się uroczyste podpisanie umów na Rozbudowę i przebudowę budynku OSP w Starej Kamionce oraz na Przebudowę drogi gminnej nr 103720B na odcinku od granic miasta Sokółka tj. koniec ul. Dolnej do Wojnach.

W spotkaniu wzięli udział:

 • Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska;
 • II Zastępca Burmistrza Adam Juchnik;
 • Antoni Stefanowicz kierownik wydziału Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa;
 • Poseł na Sejm Jarosław Zieliński;
 • Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce Dariusz Wojtecki;
 • Barbara Szymczyk reprezentująca firmę P.U.H. KAMPOL Barbara Szymczyk (wykonawca drogi);
 • Robert Wyszyński reprezentujący firmę Kruder Budownictwo Sp. z o.o. (wykonawca remizy);
 • strażacy OSP w Starej Kamionce i Starej Rozedrance;
 • radni gminni i powiatowi;
 • przedstawiciele jednostek;
 • sołtysi.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kanał deszczowy zostanie przebudowany

W poniedziałek 6 marca 2023 roku Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Juchnik podpisał umowę z wykonawcą inwestycji – przebudowa kanału deszczowego w drodze wewnętrznej na ul. Zacisze w Sokółce. Ze względu na zły stan techniczny istniejącej kanalizacji deszczowej zaplanowano jej wymianę. Przebudowywany kanał deszczowy o długości … ZOBACZ WIĘCEJ

Na spotkaniu o Centrum Przesiadkowym

Z inicjatywy Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej w sokólskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie projektowe dotyczące budowy Gminnego Centrum Przesiadkowego w Sokółce. Zorganizowano je w piątek 20 stycznia 2023 roku. Jego uczestnikami byli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, pracownicy sokólskiego magistratu, przedstawiciele firmy Budimex S.A. oraz jednostki … ZOBACZ WIĘCEJ

Jedna z najstarszych kamienic w Sokółce oddana do użytku

W dniach 11-14 października 2022r. komisja w składzie: Grzegorz Krzysztof Kucharewicz, Krzysztof Szamreta, Adam Narbutt, Maciej Michalczuk, Stanisław Kuźmiński oraz Marcin Leszczyński dokonała końcowego odbioru robót zadania inwestycyjnego zrealizowanego w ramach projektu pt. „Przebudowa budynku kamienicy na cele społeczne z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych”

Kamienica po remoncie

W dniu 21 października 2022r. Zastępca Sokółki Adam Juchnik, Kierownik Budowy Adam Narbutt, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Stanisław Kuźmiński, Kierownik I Wydziału Inspekcji Zabytków Agnieszka Płocka – Wojtala, Inspektor Ochrony Zabytków Patrycja Wagenhejm dokonali odbioru robót budowlanych przy zabytku.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content