Akt Erekcyjny podpisany i wmurowany – Centrum Przesiadkowe już w 2025 roku

„Dla pamięci przyszłych pokoleń, w obecności władz samorządowych Gminy Sokółka oraz zaproszonych gości, dnia 22 marca 2024 roku podpisano Akt Erekcyjny pod budowę Gminnego Centrum Przesiadkowego w Sokółce. Niech to rozpoczęte dzieło zostanie pomyślnie zakończone oraz dobrze służy społeczeństwu przez lata” – napisano w dokumencie, który został uroczyście wmurowany w ścianę budynku, jaki powstaje w miejscu wyburzonego dworca PKP w Sokółce.

Uroczystość odbyła się w piątek 22 marca 2024 roku. Swoje podpisy pod Aktem Erekcyjnym złożyli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępcy Burmistrza Adam Kowalczuk i Adam Juchnik, Dyrektor Rejonu Budimex S.A. Piotr Doroszko, Dyrektor ZGKiM w Sokółce Mariusz Gurzyński, Prezes MPEC Sp. z o.o. w Sokółce Leszek Lulewicz, Kierownik Referatu Planowania i Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Sokółce Krzysztof Sarosiek, Kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Sokółce Antoni Stefanowicz oraz Główny Specjalista w Urzędzie Miejskim w Sokółce Michał Grynczel.

Obecnie na terenie dawnego sokólskiego dworca PKP prowadzone są roboty ziemne i fundamentowe. Gminne Centrum Przesiadkowe ma być gotowe pod koniec 2025 roku.

Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A z Warszawy. Gminne Centrum Przesiadkowe w Sokółce ma kosztować 36 mln 850 tys. 999 zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – z Programu Inwestycji Strategicznych wyniesie 26 mln 500 tys. zł, czyli 72% wartości inwestycji. Wkład Gminy Sokółka to 10 mln 350 tys. 999 zł, z czego prawie 3 mln zł to pieniądze ze sprzedaży sokólskiej spółki AGROMECH.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content