Znakomity pianista Szymon Nehring zagrał w Sokółce

Wydarzenie muzyczne niezwykłej rangi miało miejsce w naszym mieście. Sokólski Ośrodek Kultury po raz trzeci był beneficjentem artystycznych wspaniałości w ramach projektu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca „Z klasyką przez Polskę”, dzięki któremu już od 5 lat publiczność z mniejszych ośrodków wielu regionów Polski ma możliwość podziwiania na żywo najwybitniejszych artystów muzyki klasycznej.

Tegoroczny sezon „Z klasyką przez Polskę” na Podlasiu zainaugurował recitalem chopinowskim znakomity pianista Szymon Nehring. Artysta jest m.in. zwycięzcą Konkursu Pianistycznego im. A. Rubinsteina w Tel Awiwie (2017) i laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie (2015).

Publiczność zgromadzona w sobotę 23 marca 2024 r. w Kinie „Sokół” doceniła maestrię pianisty i dała temu wyraz owacjami na stojąco. Kino wypełnione było do ostatniego fotela. Sokółczanie w wielkiej ciszy i skupieniu odbierali niełatwy repertuar.

Koncert otworzyła Agnieszka Kozakiewicz, wicedyrektorka SOK-u. W imieniu burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, odpowiedzialnej także za współorganizację całości, podziękowania na ręce pianisty złożył wiceburmistrz Adam Kowalczuk.

– Gratuluję frekwencji, skupienia i koncentracji, za rok Sokółka znowu będzie na liście koncertów „Z klasyką przez Polskę” – tymi słowami zamknął recital Marcin Gorayski, kierownik Polskiego Impresariatu Muzycznego.

Seria koncertów „Z klasyką przez Polskę” realizowana jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content