Trenuj z wojskiem

Plakat

Sprawdź, czy TY też możesz zostać żołnierzem?

Zwiększ swoją wiedzę i możliwości z zakresu samoobrony, obsługi broni oraz pierwszej pomocy medycznej. Uzbrój się w granat i staw czoła nacierającej piechocie! Sprawdź swoją celność na symulatorze strzału! Przyjdź i zobacz!! Na start otrzymasz Indywidualną Rację Żywnościową S-R oraz wodę, aby z zaangażowaniem i siłą wykonać postawione zadania przez dowódcę szkolenia „Trenuj z Wojskiem”!

Termin: 8 lipca 2023 r. godzina: 8:00
Miejsce: skrzyżowanie dróg Feliksa Filipowicza, Konstantego Ciołkowskiego, Wiadukt
Organizator: 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy
Kontakt: 261-398-410 lub 794-435-689

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/trenuj-z-wojskiem

Zapisy: https://docs.google.com/forms/

WCR Białystok

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek na terenie całej Polski.

W naszym regionie szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbędą się w dn. 22 i 23 lipca 2023 r., w Sokółce, w Zespole Szkół, ul. A. Mickiewicza 11.

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

  • Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.
  • Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej.
  • Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

W czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkt promocyjno – informacyjny lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji.

ZAPISY:
WCR Białystok, ul. Lipowa 35
889 590 443, 887 704 312
wcrbialystok.rekrutacja@ron.mil.pl

WCR Białystok

Szkolenia z samoobrony dla kobiet odbędą się w Sokółce

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek na terenie całej Polski. W naszym regionie szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbędą się w Sokółce w dniach 22 i 23 lipca 2023 r.

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach.

Plakat

To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

ZOBACZ WIĘCEJ

Trenuj jak żołnierz

Akcja „Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry.

Plakat

Pierwszy etap, który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia 2023 r. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich. W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy – 130 zł za dzień szkolenia. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru pod adresem:

https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Plakat

15 listopada 2022 roku o godzinie 10:00 na terenie Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.

Celem spotkania będzie uzyskanie szczegółowych informacji na temat służby w Wojsku Polskim, jak również korzyści, jakie za tym idą, a te to nie tylko wynagrodzenie za służbę, lecz również dostęp do rożnego rodzaju szkoleń i kursów oraz możliwość rozwoju kwalifikacji i wiele więcej. Serdecznie zapraszamy do udziału zainteresowane osoby.

(AK) Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku

WCR w Białymstoku zaprasza na spotkanie informacyjne

Plakat

22 września 2022 roku o godzinie 10:00 na terenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku.

Celem spotkania będzie uzyskanie szczegółowych informacji na temat służby w Wojsku Polskim, jak również korzyści, jakie za tym idą, a te to nie tylko wynagrodzenie za służbę, lecz również dostęp do rożnego rodzaju szkoleń i kursów oraz możliwość rozwoju kwalifikacji i wiele więcej. Serdecznie zapraszamy do udziału zainteresowane osoby.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku

Dodatkowy termin szkoleń w WOT

Czy wiesz, że terytorialną służbę wojskową możesz połączyć z dotychczasową aktywnością? Nie czekaj zgłoś się już dziś!

Plakat

Złóż do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku wniosek o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej lub zarejestruj się na Portalu Rekrutacyjnym zostanzolnierzem.pl

Najbliższe szkolenie podstawowe w #1PBOT rusza 20 sierpnia i 2 września, a wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy 28 sierpnia i 10 września

Skontaktuj się z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku: tel. 261 398 292.

WCR

Mobilny Punkt Rekrutacyjny zaprasza

Baner Mobilne Punkty Rekrutacyjne

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku informuje, że osoby zainteresowane służbą w Wojsku Polskim będą miały możliwość zapoznania się w Mobilnych Punktach Rekrutacyjnych z procesem rekrutacji i warunkami pełnienia służby wojskowej.

Podczas spotkania będzie możliwość złożenia wniosku o powołanie do służby wojskowej (nie zapomnijcie dowodu osobistego!).

Przedstawicieli WCR można spotkać w:

Starostwie Powiatowym w Sokółce, ul. Piłsudskiego 8, w każdy poniedziałek w godz. 08.00-11.00

Wstąp w szeregi Wojska Polskiego, masz do wyboru kilka dróg:

  • dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, która polega na 28 – dniowym szkoleniu podstawowym i 11-miesięcznym szkoleniu specjalistycznym
  • terytorialna służba wojskowa – pozwala na połączenie dotychczasowej aktywności i zatrudnienia ze służbą Ojczyźnie,
  • studia wojskowe lub szkoła podoficerska
  • Legia Akademicka – wojskowe przeszkolenie studentów uczelni cywilnych
  • aktywna rezerwa.

WCR w Białymstoku

Skip to content