DKF FANTOM zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na amerykańsko-kanadyjski film dokumentalny Sary Dosy „Wulkan miłości”.

To prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowców Katii i Maurice Krafftów, oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. „Wulkan Miłości” jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oporach dymu i lawy w temperaturze 1200 stopni.

Film otrzymał nagrodę za najlepszy montaż na tegorocznym festiwalu w Sundance.

Zapraszamy 22.09.2022 r. o godz.18.00. Wstęp 7 zł.

Gościem pokazu będzie filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku doktor Maciej Białous.

Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

Po wakacyjnej przerwie Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM wznawia swoją działalność i zaprasza miłośników kina na film pt. „Stracone złudzenia”.

To brawurowa, pełna werwy adaptacja arcydzieła Honore de Balzaca, która zdobyła 7 statuetek Cezara( w tym dla najlepszego filmu). Za sprawą błyskotliwej reżyserii film trafia w samo sedno współczesnych debat o awansie społecznym, przywilejach, elitach, mediach i pracy w kulturze. Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton. Ów mezalians wiedzie chłopca na paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on, utalentowanych, ambitnych, nie mających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce, którą ze ścieżek wybierze bohater by wedrzeć się na salony?

Gościem pokazu będzie Dominik Sołowiej – dziennikarz, publicysta.

Zapraszamy 15.09.2022 r. o godz.18.00, wstęp 7 zł.

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”.

Pierwszy wakacyjny seans pod chmurką

W najbliższą sobotę, 30 lipca 2022 r. o godz.21.00, na placu przed kinem „Sokół”, zapraszamy wszystkich na pierwszy wakacyjny seans pod chmurką. Gwiazdorska obsada filmu zapewni państwu doskonała zabawę i umili wakacyjny wieczór. Wstęp wolny.

Producent filmowy Max Barber od wielu lat zajmuje się kręceniem, nie tylko filmów. Nawet po największej klapie (czyli zawsze) udaje mu się jakoś wyjść na swoje. Tym razem jednak sytuacja jest podbramkowa, bo Max winien jest forsę mafii i szansa na szczęśliwe zakończenie niepokojąco się oddala. Krótko mówiąc albo znajdzie się kasa, albo to Max się znajdzie… w betonowych butach na dnie oceanu. Z nożem na gardle niektórzy okazują się wyjątkowo kreatywni. Max wpada na genialny, choć odrobinę wątpliwy moralnie pomysł. Do nowej, wybitnie niebezpiecznej roli zatrudnia starzejącego się gwiazdora Duke’a Montanę, który słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów. Duke zostaje wysoko ubezpieczony, a Max musi tylko dopilnować, żeby na planie wydarzył mu się śmiertelnie nieprzyjemny wypadek. Jest tylko jedno „ale” – Duke z każdego wypadku wychodzi bez szwanku tworząc kreację na miarę Oscara, a jedną złotą figurką mafii się nie spłaci… „CWANIAKI Z HOLLYWOOD”, to doskonała komedia, którą koniecznie trzeba zobaczyć.

Kino „Sokół”

Letnia Noc Horrorów

Sokólski Ośrodek Kultury i Kino Sokół zapraszają na Letnią Noc Horrorów.

W najbliższy piątek, 22 lipca 2022 r. w kinie „Sokół” zostaną wyświetlone dwa doskonałe horrory:

  • o godzinie 19.00 – „CZARNY TELEFON” prod. USA.
  • o godzinie 21.00 – „MEN” prod. Brytyjskiej.

„CZARNY TELEFON” to trzymająca w napięciu historia nastolatka, który zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, W pomieszczeniu dochodzi do niewytłumaczalnego zdarzenia – odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie nagle zaczyna dzwonić…

„MEN” opowiada o młodej kobiecie, która po tajemniczej śmierci męża zaszywa się w odludnej, angielskiej posiadłości, gdzie próbuje uporać się z dręczącą ją przeszłością. Jednak coś lub ktoś z okolicznych lasów nie pozwala jej zaznać spokoju.

Bilet wstępu na jeden film – 17 zł, na dwa filmy – 30 zł. Zapraszamy.

Krystyna Kostera
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

DKF Fantom zaprasza na amerykański dramat pt. „Córka” na podstawie opowiadania Eleny Ferrante.

Seans odbędzie się 2 czerwca 2022 r. o godz.18.00. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

„Córka” to jeden z najbardziej prowokacyjnych filmów ostatnich lat. Reżyserka Maggie Gyllenhaal nie boi się zadawać niełatwych pytań o istotę macierzyństwa i jego wpływu a życie kobiety. Film otrzymał nagrody na wielu prestiżowych festiwalach. Leda(Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina(Dakota Johnson), która mierzy się z trudnościami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje u Ledy wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którym od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować.

(MP) Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

DKF Fantom zaprasza na polski dramat „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza.

Obraz ten to nostalgiczny powrót do czasów minionych, a jednocześnie wstrząsająca, niezwykle osobista historia dzieciństwa, naznaczonego piętnem alkoholizmu rodzica. W rolach głównych Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr, Teodor Koziar.

14 letni Tomek mieszka wraz z matką na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA . Jednak pewnego dnia Alek nieoczekiwanie staje w drzwiach swojego mieszkania.

Prelekcję poprowadzi dr Tomasz Adamski, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Zapraszamy 19.05.2022 r. o godz.18.00. Cena biletu 7 zł.

Marzana Plichta, Kino „Sokół”

Spotkanie z Sławomirą Łozińską w DKF „Fantom”

W sobotni wieczór w DKF „Fantom” prezentowany był poruszający dramat sensacyjny „Lokatorka”, inspirowany sprawą śmierci Jolanty Brzeskiej, warszawskiej działaczki, zaangażowanej w obronę eksmitowanych lokatorów.

Sławomira Łozińska w sokólskim DKF

Kobieta ta, jako jedna z niewielu wyraziła swój bunt i sprzeciw wobec działań mafii reprywatyzacyjnej, płacąc za to życiem. Została żywcem spalona w Lesie Kabackim. Wydarzenia te miały miejsce 10lat temu. Do tej pory nie wykryto sprawców, nikt nie poniósł kary.

Na ekranie zobaczyliśmy plejadę znakomitych aktorów, którzy stworzyli fantastyczne kreacje. Wśród nich Sławomira Łozińska, Krzysztof Stroiński, Barbara Jonak, Piotr Głowacki.

ZOBACZ WIĘCEJ

DKF zaprasza na film

Plakat
Źródło: filmweb.pl

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom w dniu 28 kwietnia 2022 r. o godz.18.00, zaprasza na pokaz filmu produkcji norweskiej, pt. „Najgorszy człowiek na świecie”.

To historia miłosna, nominowana do Oscara w dwóch kategoriach: najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz. Opowieść o 30 letniej Julie, pełnej życiowej energii, ale i też życiowych rozterek, która stara się
poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe. Jest szczęśliwa z Axelem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na uczuciową przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie, odrobine szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Wstęp płatny 7 zł.

Kino „Sokół”

Dobre kino dokumentalne w kinie “Sokół”

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym “Fantom”

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym “Fantom” w Sokółce skupiło się wokół postaci Józefa Marcinkiewicza.

Prezentowany sokólskiej publiczności w dniu 7 kwietnia 2022 r. obraz “Wybraniec bogów” miał swoją premierę online w roku 2021 w trakcie trwania II Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach “Echa Katynia”. W Sokółce pojawił się w kontekście zbliżających się obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Widzowie po projekcji spotkali się z historykiem z Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku, Pawłem Niziołkiem oraz odtwórcą postaci Józefa Marcinkiewicza w części fabularyzowanej dokumentu, aktorem Sebastianem Słomińskim. Rozmowa dotyczyła tragicznej, tytułowej postaci geniusza matematycznego Józefa Marcinkiewicza, wywodzącego się z miejscowości Cimoszka, koło Janowa w pow. sokólskim.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kino Sokół zaprasza na film

W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Sokólski Ośrodek Kultury wraz z partnerami – Instytutem Pamięci Narodowej Oddziałem w Białymstoku, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Sokółce zapraszają na pokaz filmu upamiętniającego jedną z ważnych postaci świata nauki – ofiary zbrodni katyńskiej, prof. Józefa Marcinkiewicza.

Plakat

Józef Marcinkiewicz urodził się w Cimoszce, w gminie Janów powiatu Sokólskiego. Był świetnie zapowiadającym się matematykiem, który we wrześniu 1939 roku wybrał zamiast kariery naukowej za granicą udział w obronie swojej ojczyzny. Jest on symbolem wielu niezwykle wybitnych osób, które stały się ofiarami zbrodni katyńskiej.

7 kwietnia 2022 r. w Kinie “Sokół” o 18:00, zapraszamy na godzinny fabularyzowany dokument o postaci naukowca pt. “Wybraniec bogów” z 2021 roku, zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w reżyserii Konrada Starczewskiego, Rafała Pękały oraz Tomasza Matuszczaka. O jego losach opowiedzą wybitni badacze m.in. historycy, matematycy, nauczyciele. Życie bohatera ilustrują poruszające fragmenty fabularyzowane, które pomagają nam wyobrazić sobie ile każda z ofiar katyńskich mogła nam jeszcze pozostawić, w różnych wymiarach. Gdyby tylko pozwolono im żyć…

Po pokazie odbędzie się spotkanie z ekspertem Pawłem Niziołkiem – historykiem z białostockiego oddziału IPN, badaczem rodu Marcinkiewiczów, autorem publikacji “Płacąc za wolność. Wojenne losy rodziny Marcinkiewiczów” oraz odtwórcą głównej roli w filmie – Sebastianem Słomińskim – aktorem, lektorem, reżyserem, pedagogiem teatralnym, absolwentem AT im. A. Zelwerowicza w Warszawie, współzałożycielem Teatru Pijana Sypialnia, wywodzącym się z sokólszczyzny.

Pokaz organizowany jest w ramach Dyskusyjnego Kluby Filmowego “Fantom” w Sokółce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ponadto w ramach wydarzenia w foyer kina przypomnimy wystawę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Sokólskiej w 2019 roku, która powstała w ramach projektu edukacyjnego o wybitnym matematyku pt. “Józef Marcinkiewicz – geniusz z Cimoszki”, sfinansowanego z programu “Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK.

Zapowiedź filmu: https://www.youtube.com/watch?v=wVjydK1m5G4

SOK

DKF FANTOM zaprasza

31.03.2022 o godz.18.00 DKF FANTOM zaprasza miłośników dobrego kina na film „Matki równoległe” w reżyserii Pedro Almodowara.

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina.

Gościem pokazu będzie Dominik Sołowiej.

Marzanna Plichta
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza 17.03.2022 r. na film produkcji USA pt. „C’Mon C’Mon”.

Spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który wciela się w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los
Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad synkiem ,zabiera go ze sobą do Nowego Yorku. Wspólna podróż okaże się lekcją odpowiedzialności, cierpliwości i zwyczajnie :dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Prelekcję przed filmem wygłosi dr Tomasz Adamski, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Bilet 7zł, początek o godz.18.00

Marzanna Plichta
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” zaprasza na film Katarzyny Klimkiewicz pt. „Bo we mnie jest seks”.

To historia wzlotów i upadków zawrotnej kariery, jednej z największych ikon polskiej popkultury. Kalina Jędrusik, w tej roli Maria Dębska, wniosła koloryt do bezbarwnej peerelowskiej rzeczywistości, nie wpisywała się w ówczesny model kobiety. Próbowała żyć na własnych zasadach, a przekór pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Przez lata postać Kaliny Jędrusik urosła do rangi ikony kina, symbolu PRL-u , polskiej Marylin Monroe.

Reżyserka Klimkiewicz bierze na warsztat fragment życia aktorki, przedstawiając jej walkę o powrót na ekrany. Wydarzeniom z życia aktorki towarzyszy atmosfera szalonej zabawy, środowiska śmietanki towarzyskiej
Warszawy lat 60.

Po filmie odbędzie się spotkanie z aktorką Marią Dębską.

Zapraszamy w sobotę 5.03.2022 o godz.17.30. Wstęp 12 zł

Krystyna Kostera
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” zaprasza w dniu 27 stycznia 2022 r. na najnowszy film Woodego Allena pt. „Hiszpański Romans”.

Mord i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy, pracującą dla młodego i obiecującego reżysera
Philippe. Mord szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz, że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys…..

Prelekcje do filmu wygłosi, znawca kina, publicysta i dziennikarz – Dominik Sołowiej.
Początek o godz.18.00, Wstęp 7zł.

Krystyna Kostera
Kino „Sokół”, tel. (85)711-25-40

DKF „Fantom” zaprasza

DKF „Fantom” zaprasza 19 grudnia 2021 r. (w niedzielę) o godz.17.30, na ostatni w tym roku pokaz filmu „Moje wspaniałe życie”. Gościem pokazu będzie reżyser filmu Łukasz Grzegorzek.

Główną bohaterką najnowszego filmu Łukasza Grzegorzka jest Joanna (grana przez Agatę Buzek) z zawodu nauczycielka języka angielskiego, a prywatnie żona dyrektora szkoły(w tej roli Jacek Braciak), matka dwóch synów, teściowa i młoda babcia. Przemęczona nadmiarem obowiązków, cierpiąca z powodu braku czasu i swobody dla siebie, kobieta regularnie odwiedza mieszkanie swojej mamy, gdzie zaczyna prowadzić drugie życie. Pewnego dnia otrzymuje anonimową wiadomość zwiastującą ogromne problemy…

Bilety w cenie 12 zł. Zapraszamy.

Krystyna Kostera, Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

DKF Fantom zaprasza 2 grudnia 2021 r. o godz.18.00 na film „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom”

Jest to oparta na faktach opowieść o niesamowitej kobiecie, oraz o sile i nadziei na największych życiowych zakrętach. Sam Bloom razem z rodziną wiedzie szczęśliwe, pełne radości życie. Ona uwielbia sport, wodę i dalekie podróże, on jest fotografem i uwiecznia niemal każdą wspólną chwilę. Podczas wakacji w Tajlandii Sam ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jej życie….

Za ekranizację tej chwytającej za serce historii odpowiada producentka takich hitów jak, „Wielkie kłamstewka”, ” Od nowa”, oraz „Zaginiona dziewczyna”. W roli Sam Bloom występuje nominowana do Oscara- Naomi Wats.

Prelekcję przed filmem wygłosi dr Tomasz Adamski, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Krystyna Kostera, Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza w czwartek, 4 listopada 2021 r. na pokaz filmu „Najmro. Kocha Kradnie Szanuje”.

Jest to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go
kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. Główną rolę w tym filmie gra znakomity aktor młodego pokolenia Dawid Ogrodnik, obok niego występują Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Marta Wągrodzka. Film reżyserował Mateusz Rakowicz.

Gościem pokazu będzie pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, dr Maciej Białous.

Krystyna Kostera, Kino „Sokół”

Skip to content