DKF Fantom zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza na arcyciekawy film „Infinite Storm”. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Początek 26.01.2023 r. o godz.18.00.

„Infinite Storm” to pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts, w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

Jej bohaterka, Pam Bales, wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie
musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. „Infinite Storm” wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji.

(MP) Kino Sokół

DKF „Fantom” zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” rozpoczyna nowy rok polskim filmem w reżyserii Jacka Lusińskiego o tajemniczym tytule „ŚUBUK”.

To projekt stworzony z potrzeby serca, zainspirowany autentyczną historią. Jest to historia matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. To opowieść trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem oraz czułym humorem, pokazująca siłę kobiety, matki oraz wynosząca ponad horyzont odmienne postrzeganie świata.

W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Gorol, znana z takich filmów jak „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, oraz „Magnezja” Maćka Bochniaka. Aktorka o swej roli w filmie mówi, że „Jest to najważniejsze i najpotężniejsze zadanie jakie postawiono jej do tej pory w kinie”. W filmie wystąpią również Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna oraz Filip Pławiak.

Gościem pokazu będzie Tomasz Adamski – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Początek 12.01.2023 o godz.18.00 wstęp 7 zł.

(MP) Kino „Sokół”

Zaproszenie do kina na „Seans Seniora”

Kino Sokół w Sokółce zaprasza na koleje spotkania z cyklu „Seans Seniora”. 10 oraz 11 grudnia 2022 r. o godz.15.00 zachęcamy do obejrzenia filmu o człowieku niebywałym, charyzmatycznym oddanym krajowi oraz Bogu.

Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.

Grafika

Stefan Wyszyński, „Prymas Tysiąclecia” posiadał niezwykłą moc zjednywania sobie ludzi i rozbudzania w nich wiary, nadziei i wrażliwości. Obraz „PROROK”, opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

(MP) Kino „Sokół”

Zaproszenie na ŻUBROFFKA Special: Nowe kino bułgarskie

8 grudnia 2022 r. o godz. 18:00, DKF FANTOM zaprasza na ŻUBROFFKA Special: Nowe kino bułgarskie. Wstęp wolny.

Jeżeli założylibyśmy, że kino jest – w większym lub mniejszym stopniu – odzwierciedleniem rzeczywistości danego państwa, politycznych czy społecznych nastrojów, to można powiedzieć, że kino bułgarskie jest właśnie takim zwierciadłem. W bułgarskim kinie trwa zmiana pokoleniowa, a w ostatnich latach dodatkowo można „poczuć zapach” czegoś nowego, innego, trochę niespodziewanego. Głównym celem twórców nie jest już sława ani sukces finansowy. Filmowcy chcą teraz opowiadać o ważnych sprawach, poruszać śmiałe tematy. I nie skupiać się już tylko na lokalności, tak jak kiedyś, gdy bułgarskie kino kojarzyło się głównie z kozami, owcami i wielkimi wąsatymi facetami, biegającymi po górach i przekrzykującymi się z echem. Młodzi twórcy chcą zadawać konkretne pytania dotyczące konkretnych spraw, próbują rozwiązywać realne problemy. Interesują ich takie tematy: jak wojna, pokój, problemy osób LGBT, stres po covidzie czy niesprawiedliwość kapitalizmu. Taka sama zmiana jest widoczna w całym bułgarskim społeczeństwie. Trwa walka o wolność.

Program:

  • War, Dimitar Dimitrov, 2022, 6’28”
  • Mona Lisa, Veselka Kuncheva, 2022, 9’39”
  • Shell in Love, Svilen Dimitrov, 2021, 16’05”
  • Eggshells, Slava Doycheva, 2020, 15’27”
  • Hunger, Petar Krumov, 2021, 29’48”
  • Peace, Dimitar Dimitrov, 2020, 6′

Kurator i gość pokazu: Toma Waszarow

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”

Zaproszenie na SEANS SENIORA

„ZOBACZ ANIOŁA” to kolejny tytuł z cyklu „SEANS SENIORA”.

Ten wspaniały dokument zabiera nas po największych sanktuariach Świętego Michała Archanioła między innymi: Monte Snat`Angelo – Gargano-Włochy, Mont Saint Michele – Francja, Rzym – Włochy, Santa Maria La Nova – Włochy, Jasna Góra – Polska. Misję Świętego Michała przybliżą nam wspaniali goście: Abp Henryk Hoser, Ks. Marcello Stanzione, Ks. Henri
Gesmier, Ks. Dariusz Wilk oraz osoby które doświadczyły obecności Świętego Michała na Ziemi. Dokument pobudza do refleksji nad rzeczywistością świata Aniołów Bożych i eschatologiczną misją, jaką wypełnia ich wódz.

Zapraszamy w sobotę, 12.11.2022 r. o godz.15.00.

(MP) Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

DKF FANTOM zaprasza na film pt. „SONATA” w reżyserii Bartosza Blaschke. Początek o godz.18.00 w dniu 10.11.2022 r. Prelekcję przed filmem wygłosi Dominik Sołowiej, dziennikarz i publicysta.

SONATA to oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki,(Michał Sikorski),który po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena. Chęć zagrania staje się z czasem obsesją i jedynym celem w życiu młodego człowieka. To jednak też czas walki – tym razem z systemem edukacji i szukaniem w nim miejsca dla osoby z jednej strony obarczonej deficytem, z drugiej obdarzonej ponadprzeciętnymi zdolnościami. A także okres zmagań z własnym ego i redefinicji relacji rodzinnych, które już i tak napięte jak struna, są coraz bliżej pęknięcia.

(MP) Kino „Sokół”

Kino Sokół zaprasza na „Seans seniora”

„SEANS SENIORA” to propozycja nowego cyklu spotkań dla widzów, którzy z różnych względów nie mają możliwości skorzystania z oferty Kina „Sokół” w godzinach wieczornych.

Kina „Sokół” będzie starało się zaproponować dla widzów ciekawe tytuły, których nie pokazywało dotąd w regularnym repertuarze. Kino jest otwarte na sugestie i propozycje od widzów.

Już 30.10.2022 r. o godz.15.00 zapraszamy na pierwszy pokaz z nowego cyklu. Będzie to dokument o znanej i lubianej aktorce Annie Przybylskiej, która zasmuciła środowisko filmowe swoim przedwczesnym odejściem. Dokument „ANIA”, to wspomnienia jej rodziny przyjaciół zebrane we wzruszającą całość.

Zapraszamy.

(MP) Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

DKF Fantom zaprasza na film dokumentalny pt. „Simona” w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz.

To filmowa opowieść o Simonie Kossak, naukowcu, miłośniczce przyrody, kobiecie mądrej, pełnej miłości do zwierzą i natury. Kim naprawdę była Simona Kossak-legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej. Dlaczego uciekła od rodziny-słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 80-tych.

Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do prastarej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji.

Projekcja odbędzie się w dniu 20.10.2022 r. o godz.18.00. Wstęp 12 zł.

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu atalia Koryncką Gruz, które poprowadzi Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na film Agi Woszczyńskiej „Cicha Ziemia”.

Akcja filmu rozgrywa się w wakacje na włoskiej wyspie, gdzie wynajmują dom z widokiem, Anna (Agnieszka Żulewska) i Adam(Dobromir Dymecki). Z daleka, jak wiadomo widok jest piękny, dlatego małżeństwo woli zachować dystans(fantastycznie uchwycony w zdjęciach Bartosza Świniarskiego).

Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i równie szczelnie zamknięte oczy gwarantują im ochronę z rzeczywistością- do czasu, gdy odkrywają że w posiadłości nie działa basen. Ta usterka rozszczelni ich strefę komfortu, powodując przeciek, który do wygodnego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć. A błoga cisza okaże się zwykłą zmową milczenia.

Początek o godz.18.00, wstęp 7zł. Prelekcję przed filmem wygłosi doktor Maciej Białous – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na amerykańsko-kanadyjski film dokumentalny Sary Dosy „Wulkan miłości”.

To prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowców Katii i Maurice Krafftów, oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. „Wulkan Miłości” jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oporach dymu i lawy w temperaturze 1200 stopni.

Film otrzymał nagrodę za najlepszy montaż na tegorocznym festiwalu w Sundance.

Zapraszamy 22.09.2022 r. o godz.18.00. Wstęp 7 zł.

Gościem pokazu będzie filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku doktor Maciej Białous.

Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

Po wakacyjnej przerwie Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM wznawia swoją działalność i zaprasza miłośników kina na film pt. „Stracone złudzenia”.

To brawurowa, pełna werwy adaptacja arcydzieła Honore de Balzaca, która zdobyła 7 statuetek Cezara( w tym dla najlepszego filmu). Za sprawą błyskotliwej reżyserii film trafia w samo sedno współczesnych debat o awansie społecznym, przywilejach, elitach, mediach i pracy w kulturze. Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton. Ów mezalians wiedzie chłopca na paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on, utalentowanych, ambitnych, nie mających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce, którą ze ścieżek wybierze bohater by wedrzeć się na salony?

Gościem pokazu będzie Dominik Sołowiej – dziennikarz, publicysta.

Zapraszamy 15.09.2022 r. o godz.18.00, wstęp 7 zł.

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”.

Pierwszy wakacyjny seans pod chmurką

W najbliższą sobotę, 30 lipca 2022 r. o godz.21.00, na placu przed kinem „Sokół”, zapraszamy wszystkich na pierwszy wakacyjny seans pod chmurką. Gwiazdorska obsada filmu zapewni państwu doskonała zabawę i umili wakacyjny wieczór. Wstęp wolny.

Producent filmowy Max Barber od wielu lat zajmuje się kręceniem, nie tylko filmów. Nawet po największej klapie (czyli zawsze) udaje mu się jakoś wyjść na swoje. Tym razem jednak sytuacja jest podbramkowa, bo Max winien jest forsę mafii i szansa na szczęśliwe zakończenie niepokojąco się oddala. Krótko mówiąc albo znajdzie się kasa, albo to Max się znajdzie… w betonowych butach na dnie oceanu. Z nożem na gardle niektórzy okazują się wyjątkowo kreatywni. Max wpada na genialny, choć odrobinę wątpliwy moralnie pomysł. Do nowej, wybitnie niebezpiecznej roli zatrudnia starzejącego się gwiazdora Duke’a Montanę, który słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów. Duke zostaje wysoko ubezpieczony, a Max musi tylko dopilnować, żeby na planie wydarzył mu się śmiertelnie nieprzyjemny wypadek. Jest tylko jedno „ale” – Duke z każdego wypadku wychodzi bez szwanku tworząc kreację na miarę Oscara, a jedną złotą figurką mafii się nie spłaci… „CWANIAKI Z HOLLYWOOD”, to doskonała komedia, którą koniecznie trzeba zobaczyć.

Kino „Sokół”

Letnia Noc Horrorów

Sokólski Ośrodek Kultury i Kino Sokół zapraszają na Letnią Noc Horrorów.

W najbliższy piątek, 22 lipca 2022 r. w kinie „Sokół” zostaną wyświetlone dwa doskonałe horrory:

  • o godzinie 19.00 – „CZARNY TELEFON” prod. USA.
  • o godzinie 21.00 – „MEN” prod. Brytyjskiej.

„CZARNY TELEFON” to trzymająca w napięciu historia nastolatka, który zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, W pomieszczeniu dochodzi do niewytłumaczalnego zdarzenia – odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie nagle zaczyna dzwonić…

„MEN” opowiada o młodej kobiecie, która po tajemniczej śmierci męża zaszywa się w odludnej, angielskiej posiadłości, gdzie próbuje uporać się z dręczącą ją przeszłością. Jednak coś lub ktoś z okolicznych lasów nie pozwala jej zaznać spokoju.

Bilet wstępu na jeden film – 17 zł, na dwa filmy – 30 zł. Zapraszamy.

Krystyna Kostera
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

DKF Fantom zaprasza na amerykański dramat pt. „Córka” na podstawie opowiadania Eleny Ferrante.

Seans odbędzie się 2 czerwca 2022 r. o godz.18.00. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

„Córka” to jeden z najbardziej prowokacyjnych filmów ostatnich lat. Reżyserka Maggie Gyllenhaal nie boi się zadawać niełatwych pytań o istotę macierzyństwa i jego wpływu a życie kobiety. Film otrzymał nagrody na wielu prestiżowych festiwalach. Leda(Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina(Dakota Johnson), która mierzy się z trudnościami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje u Ledy wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którym od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować.

(MP) Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

DKF Fantom zaprasza na polski dramat „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza.

Obraz ten to nostalgiczny powrót do czasów minionych, a jednocześnie wstrząsająca, niezwykle osobista historia dzieciństwa, naznaczonego piętnem alkoholizmu rodzica. W rolach głównych Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr, Teodor Koziar.

14 letni Tomek mieszka wraz z matką na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA . Jednak pewnego dnia Alek nieoczekiwanie staje w drzwiach swojego mieszkania.

Prelekcję poprowadzi dr Tomasz Adamski, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Zapraszamy 19.05.2022 r. o godz.18.00. Cena biletu 7 zł.

Marzana Plichta, Kino „Sokół”

Spotkanie z Sławomirą Łozińską w DKF „Fantom”

W sobotni wieczór w DKF „Fantom” prezentowany był poruszający dramat sensacyjny „Lokatorka”, inspirowany sprawą śmierci Jolanty Brzeskiej, warszawskiej działaczki, zaangażowanej w obronę eksmitowanych lokatorów.

Sławomira Łozińska w sokólskim DKF

Kobieta ta, jako jedna z niewielu wyraziła swój bunt i sprzeciw wobec działań mafii reprywatyzacyjnej, płacąc za to życiem. Została żywcem spalona w Lesie Kabackim. Wydarzenia te miały miejsce 10lat temu. Do tej pory nie wykryto sprawców, nikt nie poniósł kary.

Na ekranie zobaczyliśmy plejadę znakomitych aktorów, którzy stworzyli fantastyczne kreacje. Wśród nich Sławomira Łozińska, Krzysztof Stroiński, Barbara Jonak, Piotr Głowacki.

ZOBACZ WIĘCEJ

DKF zaprasza na film

Plakat
Źródło: filmweb.pl

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom w dniu 28 kwietnia 2022 r. o godz.18.00, zaprasza na pokaz filmu produkcji norweskiej, pt. „Najgorszy człowiek na świecie”.

To historia miłosna, nominowana do Oscara w dwóch kategoriach: najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz. Opowieść o 30 letniej Julie, pełnej życiowej energii, ale i też życiowych rozterek, która stara się
poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe. Jest szczęśliwa z Axelem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na uczuciową przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie, odrobine szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Wstęp płatny 7 zł.

Kino „Sokół”

Skip to content