DKF FANTOM zaprasza na film

DKF FANTOM zaprasza na film „Bezmiar” w reżyserii Emanuele Crialese. Gościem pokazu będzie Dominik Sołowiej- znawca kina, publicysta, dziennikarz. Wstęp 10 zł, początek o godz.18.00

Limmensita

Akcja tego obrazu osadzona jest w słonecznym Rzymie w latach siedemdziesiątych i opowiada o dramacie sfrustrowanej, żyjącej w dysfunkcyjnej rodzinie Clarze. Nie mogąca się rozwieść z mężem przemocowcem, Clara skupia całe swoje uczucia na dzieciach. To jej wewnętrzny azyl, osobne miejsce w świecie niemiłości. Agresja i brak miłości ze strony męża powoduje ,że Clara sama staje się dzieckiem. Czy będzie happy end?, nie zdradzimy.

Film który pokażemy w najbliższy czwartek w DKF Fantom jest nawiązaniem do zbliżającego się DNIA MATKI, z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych mam, do wylosowania drobne upominki. Pod „szczęśliwymi fotelami” znajdziecie Panie kopertę z informacją o wylosowanej niespodziance, ilość prezentów jest ograniczona. Zapraszamy, 25.05.2023 godz. 18.00.

Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

Plakat

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” zaprasza na pokaz filmu „Filip”, w reżyserii Michała Kwiecińskiego.

Film opowiada o losach młodego, dwudziestokilkuletniego atrakcyjnego mężczyzny, który godzi pracę kelnera w luksusowym hotelu z korzystaniem z życia w czasach, które jego radościom nie sprzyjają. Przyjemność nie musi jednak leżeć daleko od zemsty, a każdy kolejny dzień naznaczony jest niepewnością przetrwania.

Filip to obraz łączący w sobie kilka postaw bohatera , kamuflaż z autentycznością, spokój i metodyka zemsty. Pod postacią cynizmu i oportunizmu wewnątrz kryje się trauma, rozpacz , gniew i nienawiść, powoli i konsekwentnie realizuje swój plan zemsty na zbrodniarzach i świecie w którym przyszło mu żyć.

Zapraszamy 14.05.2023 r. o godz.17.00, wstęp 10 zł.

Gościem pokazu będzie reżyser filmu Michał Kwieciński.

(MP) Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

20 kwietnia 2023 r. o godz. 18:00, Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” zaprasza na spektakularną i widowiskową produkcje rodem z Hollywood „BABILON” w reżyserii Damiena Chazella. Gościem pokazu będzie znawca kina – Adam Radziszewski.

Kadr z filmu

Kres epoki kina niemego był dotkliwy dla wielu legend, które miewały problemy z dykcją, właściwym akcentem lub śpiewem. W tym czasie właśnie dzieje się akcja w filmie, gdzie pędzimy po świecie rozpusty, niekończących się imprez ale też widzimy miłość do kina. Babilon w swoim symbolicznym znaczeniu odnosi się do systemu uciskającego wolnych ludzi, zepsucia, upadku zasad oraz podziału na lepszych i gorszych. Plejada gwiazd gwarantuje niesamowite przeżycia.

(MP) Kino „Sokół”

Zaproszenie na bajkę w ramach cyklu „Rodzina do kina”

W niedzielę, 2 kwietnia 2023 r. o godz.12.00, zapraszamy na bajkę o przygodach dziewczynki o imieniu Basia. Ta rezolutna i ciekawa świata mała osóbka pomoże nam odkryć tajemnice otaczającego świata i znajdzie odpowiedź na nurtujące wszystkich pytania.

Grafika z bajki Basia

Cykl „Rodzina do kina” to tradycyjne, niedzielne spotkania dla najmłodszych, na których nigdy nie ma nudy. Specjalnie na tę okazję przygotujemy dla najmłodszych mini plac zabaw, oraz odpowiednio dostosujemy dźwięk i światło.

(MP) Kino „Sokół”

Z rodziną do kina

W pierwszą niedzielę marca, Kino „Sokół” zaprasza najmłodszych widzów na kolejne spotkanie z cyklu „Rodzina do kina”.

Film Basia

W holu kina czekać na Was będzie mini plac do zabawy, bufet z ciepłym popcornem oraz bardzo miłe towarzystwo do wspólnej zabawy. Seans jaki proponujemy dla naszych gości, to „BASIA”. Basia to mała, energiczna i bardzo ciekawa świata dziewczynka. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Co tym razem spotka na swojej drodze , przekonacie się sami.

Zapraszamy 5 marca 2023 r. o godz. 12.00.

(MP) Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza 23 lutego 2023 r. o godz.18.00, na wspaniałe dzieło Jerzego Skolimowskiego „IO”. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Plakat

„IO” to opowieść pokazana z perspektywy zwierzęcia. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności. Obraz ten, to zapierająca dech w piersiach odyseja, nakręcona z imponującym rozmachem i pokazująca obraz współczesnego świata. Jest to powieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina. Historia IO za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne.

Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury.

(MP) Kino „Sokół”

W kinie dobrej zabawy i atrakcji nie zabraknie

Zapraszamy rodziców z najmłodszymi pociechami na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklem „Rodzina do kina”, a w nim bajka „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu”.

Grafika z misiami

Ulewa zniszczyła wszystkie słoiki pysznego miodku. Nic nie uchowało się także w pszczelich kryjówkach. Mały Miś pragnie wyruszyć do Złotej Krainy w poszukiwaniu niezastąpionego składnika urodzinowego tortu. Niezawodnym kompanem wycieczki okaże się Tata Miś, który początkowo niechętnie zgadza się na wspólną wyprawę przez las. Czy podczas niezwykłej przygody Mały Miś zdoła wykazać się odwagą i samodzielnością? Podróż w nieznane to przecież wielka frajda! Wszystko, żeby uratować urodzinowy tort.

Podczas seansu:
– sala kinowa zostanie lekko przyciemniona,
– dźwięk zostanie odpowiednio przyciszony,
– na sali do dyspozycji dzieci będzie mini plac zabaw.
Początek o godz.12.00 12.02.2023

(MP) Kino Sokół

DKF „Fantom” zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” zaprasza 9.02.2023 r. o godz.18.00 na film Anny Jadowskiej pt. „Kobieta na dachu”. Prelekcję poprowadzi dr Maciej Białous, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Baner

„Kobieta na dachu” to film, w którym przejrzeć będzie się mogło, niczym w lustrze, mnóstwo Polaków. Mamy do czynienia z produkcją o ludziach niewidocznych, pomijanych, lekceważonych, takich, którym wydaje się, że jedyne, co im pozostało, to czekać na koniec. Nic bardziej mylnego. Choć Jadowska absolutnie nie daje tu żadnych rad ani nie prezentuje swojej bohaterki jako ponownie rozkwitającego kwiatu (klasyka — zmiana fryzury, zostawienie złego męża, nowe, satysfakcjonujące zajęcie),z pewnością możemy stwierdzić, że ten film może pomóc wielu ludziom, zwłaszcza kobietom, odnaleźć iskrę, która zapoczątkuje zmianę. Filmowa Mirka ma około 60 lat. Pracuje jako położna, mieszka w starym bloku, czasem pojedzie na działkę przekopać kilka roślinek. Mąż obwinia ją o wszystko, wyprowadzający się z domu syn traktuje jak służącą. Pewnego dnia kobieta budzi się, wiesza pranie, idzie kupić pokarm dla rybek, a następnie… wchodzi do banku z kuchennym nożem, informując kasjerkę, że to napad. Zanim pracownica zorientuje się, że nikt nie robi sobie z niej żartów i zacznie wybierać numer alarmowy, Mirka zdąży uciec. Jednak konsekwencje tego poranka dręczyć będą ją jeszcze bardzo długo.

(MP) Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza na arcyciekawy film „Infinite Storm”. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Początek 26.01.2023 r. o godz.18.00.

„Infinite Storm” to pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts, w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

Jej bohaterka, Pam Bales, wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie
musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. „Infinite Storm” wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji.

(MP) Kino Sokół

DKF „Fantom” zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” rozpoczyna nowy rok polskim filmem w reżyserii Jacka Lusińskiego o tajemniczym tytule „ŚUBUK”.

To projekt stworzony z potrzeby serca, zainspirowany autentyczną historią. Jest to historia matki autystycznego chłopca, której walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. To opowieść trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem oraz czułym humorem, pokazująca siłę kobiety, matki oraz wynosząca ponad horyzont odmienne postrzeganie świata.

W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Gorol, znana z takich filmów jak „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, oraz „Magnezja” Maćka Bochniaka. Aktorka o swej roli w filmie mówi, że „Jest to najważniejsze i najpotężniejsze zadanie jakie postawiono jej do tej pory w kinie”. W filmie wystąpią również Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna oraz Filip Pławiak.

Gościem pokazu będzie Tomasz Adamski – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Początek 12.01.2023 o godz.18.00 wstęp 7 zł.

(MP) Kino „Sokół”

Zaproszenie do kina na „Seans Seniora”

Kino Sokół w Sokółce zaprasza na koleje spotkania z cyklu „Seans Seniora”. 10 oraz 11 grudnia 2022 r. o godz.15.00 zachęcamy do obejrzenia filmu o człowieku niebywałym, charyzmatycznym oddanym krajowi oraz Bogu.

Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.

Grafika

Stefan Wyszyński, „Prymas Tysiąclecia” posiadał niezwykłą moc zjednywania sobie ludzi i rozbudzania w nich wiary, nadziei i wrażliwości. Obraz „PROROK”, opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Pozorne porozumienie zmienia się w cichą wojnę, walkę o wolność religijną i godność człowieka.

(MP) Kino „Sokół”

Zaproszenie na ŻUBROFFKA Special: Nowe kino bułgarskie

8 grudnia 2022 r. o godz. 18:00, DKF FANTOM zaprasza na ŻUBROFFKA Special: Nowe kino bułgarskie. Wstęp wolny.

Jeżeli założylibyśmy, że kino jest – w większym lub mniejszym stopniu – odzwierciedleniem rzeczywistości danego państwa, politycznych czy społecznych nastrojów, to można powiedzieć, że kino bułgarskie jest właśnie takim zwierciadłem. W bułgarskim kinie trwa zmiana pokoleniowa, a w ostatnich latach dodatkowo można „poczuć zapach” czegoś nowego, innego, trochę niespodziewanego. Głównym celem twórców nie jest już sława ani sukces finansowy. Filmowcy chcą teraz opowiadać o ważnych sprawach, poruszać śmiałe tematy. I nie skupiać się już tylko na lokalności, tak jak kiedyś, gdy bułgarskie kino kojarzyło się głównie z kozami, owcami i wielkimi wąsatymi facetami, biegającymi po górach i przekrzykującymi się z echem. Młodzi twórcy chcą zadawać konkretne pytania dotyczące konkretnych spraw, próbują rozwiązywać realne problemy. Interesują ich takie tematy: jak wojna, pokój, problemy osób LGBT, stres po covidzie czy niesprawiedliwość kapitalizmu. Taka sama zmiana jest widoczna w całym bułgarskim społeczeństwie. Trwa walka o wolność.

Program:

  • War, Dimitar Dimitrov, 2022, 6’28”
  • Mona Lisa, Veselka Kuncheva, 2022, 9’39”
  • Shell in Love, Svilen Dimitrov, 2021, 16’05”
  • Eggshells, Slava Doycheva, 2020, 15’27”
  • Hunger, Petar Krumov, 2021, 29’48”
  • Peace, Dimitar Dimitrov, 2020, 6′

Kurator i gość pokazu: Toma Waszarow

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”

Zaproszenie na SEANS SENIORA

„ZOBACZ ANIOŁA” to kolejny tytuł z cyklu „SEANS SENIORA”.

Ten wspaniały dokument zabiera nas po największych sanktuariach Świętego Michała Archanioła między innymi: Monte Snat`Angelo – Gargano-Włochy, Mont Saint Michele – Francja, Rzym – Włochy, Santa Maria La Nova – Włochy, Jasna Góra – Polska. Misję Świętego Michała przybliżą nam wspaniali goście: Abp Henryk Hoser, Ks. Marcello Stanzione, Ks. Henri
Gesmier, Ks. Dariusz Wilk oraz osoby które doświadczyły obecności Świętego Michała na Ziemi. Dokument pobudza do refleksji nad rzeczywistością świata Aniołów Bożych i eschatologiczną misją, jaką wypełnia ich wódz.

Zapraszamy w sobotę, 12.11.2022 r. o godz.15.00.

(MP) Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

DKF FANTOM zaprasza na film pt. „SONATA” w reżyserii Bartosza Blaschke. Początek o godz.18.00 w dniu 10.11.2022 r. Prelekcję przed filmem wygłosi Dominik Sołowiej, dziennikarz i publicysta.

SONATA to oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki,(Michał Sikorski),który po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena. Chęć zagrania staje się z czasem obsesją i jedynym celem w życiu młodego człowieka. To jednak też czas walki – tym razem z systemem edukacji i szukaniem w nim miejsca dla osoby z jednej strony obarczonej deficytem, z drugiej obdarzonej ponadprzeciętnymi zdolnościami. A także okres zmagań z własnym ego i redefinicji relacji rodzinnych, które już i tak napięte jak struna, są coraz bliżej pęknięcia.

(MP) Kino „Sokół”

Kino Sokół zaprasza na „Seans seniora”

„SEANS SENIORA” to propozycja nowego cyklu spotkań dla widzów, którzy z różnych względów nie mają możliwości skorzystania z oferty Kina „Sokół” w godzinach wieczornych.

Kina „Sokół” będzie starało się zaproponować dla widzów ciekawe tytuły, których nie pokazywało dotąd w regularnym repertuarze. Kino jest otwarte na sugestie i propozycje od widzów.

Już 30.10.2022 r. o godz.15.00 zapraszamy na pierwszy pokaz z nowego cyklu. Będzie to dokument o znanej i lubianej aktorce Annie Przybylskiej, która zasmuciła środowisko filmowe swoim przedwczesnym odejściem. Dokument „ANIA”, to wspomnienia jej rodziny przyjaciół zebrane we wzruszającą całość.

Zapraszamy.

(MP) Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

DKF Fantom zaprasza na film dokumentalny pt. „Simona” w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz.

To filmowa opowieść o Simonie Kossak, naukowcu, miłośniczce przyrody, kobiecie mądrej, pełnej miłości do zwierzą i natury. Kim naprawdę była Simona Kossak-legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej. Dlaczego uciekła od rodziny-słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 80-tych.

Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do prastarej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji.

Projekcja odbędzie się w dniu 20.10.2022 r. o godz.18.00. Wstęp 12 zł.

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu atalia Koryncką Gruz, które poprowadzi Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na film Agi Woszczyńskiej „Cicha Ziemia”.

Akcja filmu rozgrywa się w wakacje na włoskiej wyspie, gdzie wynajmują dom z widokiem, Anna (Agnieszka Żulewska) i Adam(Dobromir Dymecki). Z daleka, jak wiadomo widok jest piękny, dlatego małżeństwo woli zachować dystans(fantastycznie uchwycony w zdjęciach Bartosza Świniarskiego).

Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i równie szczelnie zamknięte oczy gwarantują im ochronę z rzeczywistością- do czasu, gdy odkrywają że w posiadłości nie działa basen. Ta usterka rozszczelni ich strefę komfortu, powodując przeciek, który do wygodnego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć. A błoga cisza okaże się zwykłą zmową milczenia.

Początek o godz.18.00, wstęp 7zł. Prelekcję przed filmem wygłosi doktor Maciej Białous – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Marzanna Plichta, Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza na amerykańsko-kanadyjski film dokumentalny Sary Dosy „Wulkan miłości”.

To prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo naukowców Katii i Maurice Krafftów, oraz uwielbiane przez nich wulkany. Przez ćwierć wieku podróżowali razem do wszystkich, które mogli znaleźć na naszej planecie, stając się tym samym najsłynniejszymi i najbardziej żarliwymi wulkanologami na świecie. Zginęli także wspólnie – podczas erupcji w Japonii w 1991 roku. Dzięki ich pasji powstało olbrzymie archiwum fascynujących zdjęć i filmów. „Wulkan Miłości” jest hipnotyczną analizą życia na krawędzi przepaści, w oporach dymu i lawy w temperaturze 1200 stopni.

Film otrzymał nagrodę za najlepszy montaż na tegorocznym festiwalu w Sundance.

Zapraszamy 22.09.2022 r. o godz.18.00. Wstęp 7 zł.

Gościem pokazu będzie filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku doktor Maciej Białous.

Kino „Sokół”

Skip to content