DKF Fantom zaprasza na film

DKF Fantom zaprasza na polski dramat „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza.

Obraz ten to nostalgiczny powrót do czasów minionych, a jednocześnie wstrząsająca, niezwykle osobista historia dzieciństwa, naznaczonego piętnem alkoholizmu rodzica. W rolach głównych Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr, Teodor Koziar.

14 letni Tomek mieszka wraz z matką na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA . Jednak pewnego dnia Alek nieoczekiwanie staje w drzwiach swojego mieszkania.

Prelekcję poprowadzi dr Tomasz Adamski, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Zapraszamy 19.05.2022 r. o godz.18.00. Cena biletu 7 zł.

Marzana Plichta, Kino „Sokół”

Spotkanie z Sławomirą Łozińską w DKF „Fantom”

W sobotni wieczór w DKF „Fantom” prezentowany był poruszający dramat sensacyjny „Lokatorka”, inspirowany sprawą śmierci Jolanty Brzeskiej, warszawskiej działaczki, zaangażowanej w obronę eksmitowanych lokatorów.

Sławomira Łozińska w sokólskim DKF

Kobieta ta, jako jedna z niewielu wyraziła swój bunt i sprzeciw wobec działań mafii reprywatyzacyjnej, płacąc za to życiem. Została żywcem spalona w Lesie Kabackim. Wydarzenia te miały miejsce 10lat temu. Do tej pory nie wykryto sprawców, nikt nie poniósł kary.

Na ekranie zobaczyliśmy plejadę znakomitych aktorów, którzy stworzyli fantastyczne kreacje. Wśród nich Sławomira Łozińska, Krzysztof Stroiński, Barbara Jonak, Piotr Głowacki.

ZOBACZ WIĘCEJ

DKF zaprasza na film

Plakat
Źródło: filmweb.pl

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom w dniu 28 kwietnia 2022 r. o godz.18.00, zaprasza na pokaz filmu produkcji norweskiej, pt. „Najgorszy człowiek na świecie”.

To historia miłosna, nominowana do Oscara w dwóch kategoriach: najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz. Opowieść o 30 letniej Julie, pełnej życiowej energii, ale i też życiowych rozterek, która stara się
poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe. Jest szczęśliwa z Axelem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na uczuciową przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie, odrobine szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Wstęp płatny 7 zł.

Kino „Sokół”

Dobre kino dokumentalne w kinie “Sokół”

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym “Fantom”

Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Filmowym “Fantom” w Sokółce skupiło się wokół postaci Józefa Marcinkiewicza.

Prezentowany sokólskiej publiczności w dniu 7 kwietnia 2022 r. obraz “Wybraniec bogów” miał swoją premierę online w roku 2021 w trakcie trwania II Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach “Echa Katynia”. W Sokółce pojawił się w kontekście zbliżających się obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Widzowie po projekcji spotkali się z historykiem z Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku, Pawłem Niziołkiem oraz odtwórcą postaci Józefa Marcinkiewicza w części fabularyzowanej dokumentu, aktorem Sebastianem Słomińskim. Rozmowa dotyczyła tragicznej, tytułowej postaci geniusza matematycznego Józefa Marcinkiewicza, wywodzącego się z miejscowości Cimoszka, koło Janowa w pow. sokólskim.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kino Sokół zaprasza na film

W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Sokólski Ośrodek Kultury wraz z partnerami – Instytutem Pamięci Narodowej Oddziałem w Białymstoku, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Sokółce zapraszają na pokaz filmu upamiętniającego jedną z ważnych postaci świata nauki – ofiary zbrodni katyńskiej, prof. Józefa Marcinkiewicza.

Plakat

Józef Marcinkiewicz urodził się w Cimoszce, w gminie Janów powiatu Sokólskiego. Był świetnie zapowiadającym się matematykiem, który we wrześniu 1939 roku wybrał zamiast kariery naukowej za granicą udział w obronie swojej ojczyzny. Jest on symbolem wielu niezwykle wybitnych osób, które stały się ofiarami zbrodni katyńskiej.

7 kwietnia 2022 r. w Kinie “Sokół” o 18:00, zapraszamy na godzinny fabularyzowany dokument o postaci naukowca pt. “Wybraniec bogów” z 2021 roku, zrealizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w reżyserii Konrada Starczewskiego, Rafała Pękały oraz Tomasza Matuszczaka. O jego losach opowiedzą wybitni badacze m.in. historycy, matematycy, nauczyciele. Życie bohatera ilustrują poruszające fragmenty fabularyzowane, które pomagają nam wyobrazić sobie ile każda z ofiar katyńskich mogła nam jeszcze pozostawić, w różnych wymiarach. Gdyby tylko pozwolono im żyć…

Po pokazie odbędzie się spotkanie z ekspertem Pawłem Niziołkiem – historykiem z białostockiego oddziału IPN, badaczem rodu Marcinkiewiczów, autorem publikacji “Płacąc za wolność. Wojenne losy rodziny Marcinkiewiczów” oraz odtwórcą głównej roli w filmie – Sebastianem Słomińskim – aktorem, lektorem, reżyserem, pedagogiem teatralnym, absolwentem AT im. A. Zelwerowicza w Warszawie, współzałożycielem Teatru Pijana Sypialnia, wywodzącym się z sokólszczyzny.

Pokaz organizowany jest w ramach Dyskusyjnego Kluby Filmowego “Fantom” w Sokółce. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ponadto w ramach wydarzenia w foyer kina przypomnimy wystawę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Sokólskiej w 2019 roku, która powstała w ramach projektu edukacyjnego o wybitnym matematyku pt. “Józef Marcinkiewicz – geniusz z Cimoszki”, sfinansowanego z programu “Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK.

Zapowiedź filmu: https://www.youtube.com/watch?v=wVjydK1m5G4

SOK

DKF FANTOM zaprasza

31.03.2022 o godz.18.00 DKF FANTOM zaprasza miłośników dobrego kina na film „Matki równoległe” w reżyserii Pedro Almodowara.

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina.

Gościem pokazu będzie Dominik Sołowiej.

Marzanna Plichta
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza 17.03.2022 r. na film produkcji USA pt. „C’Mon C’Mon”.

Spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który wciela się w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los
Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad synkiem ,zabiera go ze sobą do Nowego Yorku. Wspólna podróż okaże się lekcją odpowiedzialności, cierpliwości i zwyczajnie :dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Prelekcję przed filmem wygłosi dr Tomasz Adamski, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Bilet 7zł, początek o godz.18.00

Marzanna Plichta
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” zaprasza na film Katarzyny Klimkiewicz pt. „Bo we mnie jest seks”.

To historia wzlotów i upadków zawrotnej kariery, jednej z największych ikon polskiej popkultury. Kalina Jędrusik, w tej roli Maria Dębska, wniosła koloryt do bezbarwnej peerelowskiej rzeczywistości, nie wpisywała się w ówczesny model kobiety. Próbowała żyć na własnych zasadach, a przekór pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Przez lata postać Kaliny Jędrusik urosła do rangi ikony kina, symbolu PRL-u , polskiej Marylin Monroe.

Reżyserka Klimkiewicz bierze na warsztat fragment życia aktorki, przedstawiając jej walkę o powrót na ekrany. Wydarzeniom z życia aktorki towarzyszy atmosfera szalonej zabawy, środowiska śmietanki towarzyskiej
Warszawy lat 60.

Po filmie odbędzie się spotkanie z aktorką Marią Dębską.

Zapraszamy w sobotę 5.03.2022 o godz.17.30. Wstęp 12 zł

Krystyna Kostera
Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy „Fantom” zaprasza w dniu 27 stycznia 2022 r. na najnowszy film Woodego Allena pt. „Hiszpański Romans”.

Mord i Sue to amerykańskie małżeństwo, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian. On jest byłym wykładowcą filmoznawstwa, a ona specjalistką od reklamy, pracującą dla młodego i obiecującego reżysera
Philippe. Mord szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz, że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys…..

Prelekcje do filmu wygłosi, znawca kina, publicysta i dziennikarz – Dominik Sołowiej.
Początek o godz.18.00, Wstęp 7zł.

Krystyna Kostera
Kino „Sokół”, tel. (85)711-25-40

DKF „Fantom” zaprasza

DKF „Fantom” zaprasza 19 grudnia 2021 r. (w niedzielę) o godz.17.30, na ostatni w tym roku pokaz filmu „Moje wspaniałe życie”. Gościem pokazu będzie reżyser filmu Łukasz Grzegorzek.

Główną bohaterką najnowszego filmu Łukasza Grzegorzka jest Joanna (grana przez Agatę Buzek) z zawodu nauczycielka języka angielskiego, a prywatnie żona dyrektora szkoły(w tej roli Jacek Braciak), matka dwóch synów, teściowa i młoda babcia. Przemęczona nadmiarem obowiązków, cierpiąca z powodu braku czasu i swobody dla siebie, kobieta regularnie odwiedza mieszkanie swojej mamy, gdzie zaczyna prowadzić drugie życie. Pewnego dnia otrzymuje anonimową wiadomość zwiastującą ogromne problemy…

Bilety w cenie 12 zł. Zapraszamy.

Krystyna Kostera, Kino „Sokół”

DKF Fantom zaprasza

DKF Fantom zaprasza 2 grudnia 2021 r. o godz.18.00 na film „Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom”

Jest to oparta na faktach opowieść o niesamowitej kobiecie, oraz o sile i nadziei na największych życiowych zakrętach. Sam Bloom razem z rodziną wiedzie szczęśliwe, pełne radości życie. Ona uwielbia sport, wodę i dalekie podróże, on jest fotografem i uwiecznia niemal każdą wspólną chwilę. Podczas wakacji w Tajlandii Sam ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jej życie….

Za ekranizację tej chwytającej za serce historii odpowiada producentka takich hitów jak, „Wielkie kłamstewka”, ” Od nowa”, oraz „Zaginiona dziewczyna”. W roli Sam Bloom występuje nominowana do Oscara- Naomi Wats.

Prelekcję przed filmem wygłosi dr Tomasz Adamski, filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku.

Krystyna Kostera, Kino „Sokół”

DKF FANTOM zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza w czwartek, 4 listopada 2021 r. na pokaz filmu „Najmro. Kocha Kradnie Szanuje”.

Jest to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go
kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. Główną rolę w tym filmie gra znakomity aktor młodego pokolenia Dawid Ogrodnik, obok niego występują Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Marta Wągrodzka. Film reżyserował Mateusz Rakowicz.

Gościem pokazu będzie pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, dr Maciej Białous.

Krystyna Kostera, Kino „Sokół”

Rodzina do kina

Jesienna pora nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu z rówieśnikami. Żeby rozwiać nudę i umilić maluchom niedzielne popołudnie, zapraszamy rodziców z maluchami do Kina „Sokół” na spotkanie z filmem w tle.

Zapraszamy 7.11.2021 r. o godz.12.00 na bajkę „WIKING TAPPI”. Bilet w cenie 13 zł, dzieci do lat 2 wchodzą za darmo.

Podczas seansu:

  • sala kinowa zostanie lekko przyciemniona
  • dźwięk na sali zostanie odpowiednio przyciszony
  • na sali do dyspozycji będzie mini plac zabaw

Krystyna Kostera

Aktor Tomasz Ziętek był gościem DKF Fantom

Widzowie DKF Fantom obejrzeli najnowszy film Jana P. Matuszyńskiego „Żeby nie było śladów” – obraz nagradzany licznymi nagrodami oparty jest na historii pobicia Grzegorza Przemyka przez milicjantów w PRL-u.

Tomasz Ziętek był gościem DKF Fantom

Film trudny i niewygodny, ale bardzo potrzebny z uwagi nie tylko na zrozumienie przeszłości, ale też refleksję na temat dzisiejszej rzeczywistości. Film „Śladów już nigdy nie będzie” wg. scenariusza Kai Krawczyk-Wnuk koncentruje się wokół postaci Jurka Popiela, kolegi Grzegorza Przemyka i naocznego świadka brutalnego pobicia chłopaka. W rolę tę wcielił się Tomasz Ziętek, który był naszym gościem i po pokazie filmu spotkał się z widzami DKF-u. Określany jako gwiazda młodego, polskiego kina. Tomasz Ziętek grał w filmach takich jak „Kamienie na szaniec”, „Boże ciało”, „Żużel”, „Hiacynt”, „Cicha Noc”. Mówił o tym, że zanim w jego życiu pojawiło się kino największą pasją była muzyka. Od kilku lat gra w zespole The Fruitcakes. Gdy nie jest na planie, pisze teksty i komponuje. Stwierdził, że taki artystyczny płodozmian bardzo mu służy. Kiedy przygotowuje sie do roli, punktem wyjścia i rzeczą najważniejszą jest dla niego scenariusz. Tworząc graną przez siebie postać skupia sie na zrozumieniu bohatera, jego potrzeb i funkcji w całej historii.

Film „Żeby nie było śladów” jest polskim kandydatem do Oscara. To już druga produkcja nominowana do tej prestiżowej nagrody, w której gra nasz bohater. Wszyscy trzymamy kciuki za Tomasza Ziętka – aktora utalentowanego, z dużym potencjałem, a jednocześnie wrażliwego i skromnego człowieka.

Krystyna Kostera

DKF FANTOM zaprasza

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprasza w najbliższy czwartek 21 października 2021 r. o godz. 17.00 na pokaz filmu prod. polskiej „Żeby nie było śladów”. Gościem pokazu będzie aktor, odtwórca głównej roli Tomasz Ziętek.

Plakat

Film „Żeby nie było śladów” to najnowsze dzieło Jana P. Matuszyńskiego. Przedstawia historię zbrodni, która poruszyła cały naród-śmiertelnego pobicia maturzysty Grzegorza Przemyka. W maju 1983 władze Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej zaangażowały swój aparat państwowy, by zatrzeć okoliczności tej śmierci. Film zrealizowany został na podstawie nagrodzonego Literacką Nagrodą Nike reportażu Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów”. Jest dziełem godnym uwagi ze względu na to ,że ukazuje „poruszający obraz świata napędzanego propagandą, przesiąkniętego cynizmem i skażonego kłamstwem, w którym mimo wszystko mają odwagę żyć ludzie niezłomnie wierzący w prawdę”. Film zdobył nagrodę Srebrnych Lwów na tegorocznym Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni i jest polskim kandydatem do Oskara.

Krystyna Kostera
Kino „Sokół”

Przedpremierowy pokaz filmu w kinie Sokół

2 września 2021 r. w kinie Sokół odbył się przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Omar. Jak nie być innym.”

Na pokazie obecni byli realizatorzy filmu: Krzysztof Dzięciołowski – reżyser, Grzegorz Sokół – scenarzysta, Paweł Banasiuk – autor zdjęć. Towarzyszył im główny bohater wraz ze swoją rodziną.

Film został zakwalifikowany do prestiżowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity.

Film opowiada o Tatarach mieszkających w Sokółce poprzez pryzmat młodego człowieka, Omara Szczęsnowicza i jego rodziny. Kamera przez dwa lata towarzyszyła im w różnych sytuacjach: w pracy, w spotkaniach rodzinnych, na ringu bokserskim, nawet na randkach Omara z jego dziewczyną Natalią. W efekcie powstał film, który pokazuje jak można być jednocześnie Tatarem , muzułmaninem i Polakiem.

Krystyna Kostera, Kino „Sokół”

Zaproszenie do kina na Noc Horrorów

Grafika

Kino Sokół Sokólskiego Ośrodka Kultury zaprasza wszystkich w najbliższy piątek 23.07.2021 r. na Noc Horrorów.

Będzie można obejrzeć dwa trzymające w napięciu filmy: „Obecność3. Na rozkaz diabła” o godz. 19.00 oraz „Obecność2” o godz. 21.00.

Bilety w cenie 15 zł ulgowy, 17 zł normalny. Przyjmowane są również rezerwacje pod numerem tel. 85 711 25 40.

Marzanna Plichta
Kino „Sokół”

Skip to content