Artykuły w kategorii: Samorządowa Szkoła Muzyczna

Zaproszenie do wzięcia udziału w IV Festiwalu Piosenki Dziecięcej

Baner

Serdecznie zachęcamy dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia do wzięcia udziału w IV Festiwalu Piosenki Dziecięcej, organizowanym przez Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sokółce pod patronatem Burmistrza Sokółki. Konkurs polega na przygotowaniu, zaśpiewaniu polskiej piosenki z tzw. przedziału piosenki dziecięcej, dostosowanej … ZOBACZ WIĘCEJ

Warsztaty z kompozycji i improwizacji

Baner

W poniedziałek 18 marca 2024 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbędą się warsztaty z kompozycji i improwizacji prowadzone przez Magdalenę Barszcz. Warsztaty odbędą się w godzinach popołudniowych. W zależności od zainteresowania uczestnicy zostaną podzieleni na jedną lub dwie grupy. Na warsztaty … ZOBACZ WIĘCEJ

Koncert kolęd w Szkole Muzycznej

W uroczysty wieczór 19 grudnia 2023 roku Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce otworzyła swoje drzwi na koncert świąteczny, przenosząc publiczność w magiczny świat dźwięków, kolęd i atmosfery Bożego Narodzenia.

W sali panowała wyjątkowa atmosfera. Dekoracje świąteczne, ciepłe światło, oraz talent młodych muzyków tworzyły niepowtarzalny klimat. Publiczność, słuchając muzyki, przeniosła się w świat magii i tradycji bożonarodzeniowych.

Koncert kolęd w Szkole Muzycznej

Uczniowie szkoły oraz ich nauczyciele dostarczyli publiczności niezapomnianych dźwięków tradycyjnych polskich kolęd oraz piosenek świątecznych. Instrumenty, wokalne umiejętności, taniec i pasja przeplatały się, tworząc harmonię ducha świąt Bożego Narodzenia. Każda nuta była jak miła melodia, budząca nostalgiczne wspomnienia i wywołująca uśmiech na twarzach słuchaczy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nauczyciele jako wykonawcy muzyczni

17 października 2023 r. Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce uczciła Dzień Edukacji Narodowej w sposób nietypowy. Na scenie wystąpili nauczyciele szkoły muzycznej jako wykonawcy. To uhonorowanie pracy nauczycieli, którzy dzielą się wiedzą i pasją wkładając w to całe swoje serce, oraz uczniom za wykonanie pierwszego kroku, jakim było podjęcie nauki w szkole muzycznej i chęć rozwijania się.

To wydarzenie było prawdziwą ucztą dla miłośników muzyki. Nauczyciele wykazali się nie tylko wirtuozerią, ale także różnorodnością wykonanych utworów.

Na czele tego wyjątkowego występu stała Pani Paulina Oseńko, jedna z nauczycielek, która jest jednocześnie utalentowanym muzykiem, jak i znakomitą aktorką. Jej energia i pasja do muzyki zarażała wszystkich obecnych na sali. Nauczyciele wykonali utwory klasyczne, które poruszały emocje słuchaczy, jak i utwory rozrywkowe, które dodawały energii. Ze znaną “Polką Dziadek” w wykonaniu Marleny Ostrowskiej i Roberta Jurco (klarnet i akordeon), przez niesamowite wykonanie “Habanery” z opery Carmen przez Paulinę Oseńko (z akompaniamentem Magdaleny Borkowskiej na fortepianie i Marleny Ostrowskiej na klarnecie), po słynny temat z “Piratów z Karaibów” w wykonaniu Pawła Pogody (trąbka i fortepian) – każdy znalazł coś dla siebie.

Występ nauczycieli

Występy nauczycieli były prawdziwym majstersztykiem. Dyrektor szkoły Dariusz Jacek Drewnowski zagrał „Piosnkę litewską” Fryderyka Chopina na puzonie, a Marcin Rogalski wirtuozowską Sonatę e-moll op. 7 cz. I Allegro maestoso Edvarda Griega na fortepianie. Adam Drewnowski wzruszył wykonaniem “Serenady” Franza Schuberta na waltorni, a Grażyna Grabowska zachwyciła nas wykonaniem “Prelude and dance” Pascala Prousta na flecie z akompaniamentem fortepianu, przy którym zasiadł Marcin Rogalski.

ZOBACZ WIĘCEJ

Muzyczne podsumowanie roku szkolnego

Doroczny Koncert Uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce to uroczyste, muzyczne podsumowanie roku szkolnego przez uczniów. Koncert ten odbył się 22 maja 2023 r. w budynku szkoły przy ul. Mickiewicza 2a.

Doroczny koncert SSM

Prowadząca koncert Pani Paulina Oseńko i dyrektor szkoły Dariusz Jacek Drewnowski serdecznie przywitali wszystkich obecnych na koncercie. Głos zabrała również Pani Anna Sidor-Żemajduk Kierownik Referatu Oświaty Urzędzie Miejskim w Sokółce. Przytoczyła ona historię powstania szkoły, która niosła za sobą dużo pracy i determinacji ze strony Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej oraz obecnego dyrektora szkoły. Dzięki tym działaniom, aktualnie naukę w szkole muzycznej pobiera 94 uczniów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Rekrutacja do SSM w Sokółce na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce, uprzejmie informuje o upływającym terminie składania wniosków do wzięcia udziału w rekrutacji na rok szkolny 2023/2024. Wnioski wraz z załącznikami należy składać do wtorku 30 maja 2023 r.

Szkoła Muzyczna prowadzi kształcenie w I stopniu na instrumentach: flet, klarnet, waltornia, puzon, akordeon, saksofon, sakshorn, skrzypce, fortepian, trąbka i gitara.

PlakatO przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się dzieci od 7 do 16 roku życia, a nawet młodsze. Jeżeli w danym roku kalendarzowym dziecko kończy 6 lat, może wziąć udział w rekrutacji w przypadku, gdy korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole muzycznej, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole, wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

ZOBACZ WIĘCEJ

W Szkole Muzycznej odbył się Dzień Otwarty

We wtorek 25 kwietnia 2023 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się Dzień Otwarty. Szkołę licznie odwiedzili rodzice z dziećmi zaciekawionymi tajnikami świata muzyki.

Dzień otwarty w SSM

Goście wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, który otworzył zespół instrumentalny pod dyrygenturą pani Grażyny Grabowskiej z utworem Wojciecha Kilara “Polonez” z filmu “Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy oraz zespół ludowy pod kierunkiem pani Emilii Tryzna, który urozmaicił występ tanecznym krokiem. Koncert poprowadził pan Ròbert Jurčo – nauczyciel akordeonu. Po koncercie wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć instrumenty muzyczne z bliska i spróbować wydobyć z nich dźwięk pod czujnym okiem nauczycieli.

ZOBACZ WIĘCEJ

III Festiwal Piosenki Dziecięcej

19 kwietnia 2023 r. odbył się finał III Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sokółce. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Zdjęcie grupowe

Po raz trzeci, w auli konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce wystąpiły młode talenty prezentując swoje umiejętności wokalne. Wszyscy ci, którzy wystąpili na scenie przeszli pierwszy etap Festiwalu, który polegał na nagraniu materiału audio-wideo i przesłaniu go do organizatora. Spośród trzydziestu zgłoszeń organizatorzy wybrali dwudziestu uczestników, których wykonanie było na bardzo wysokim poziomie.

ZOBACZ WIĘCEJ

I Szkolny Konkurs Kompozytorski “Moja Muza”

Zdjęcie grupowe laureatów

15 kwietnia 2023 roku w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się I Szkolny Konkurs Kompozytorski “Moja Muza”. Celem konkursu było rozbudzanie chęci tworzenia własnej muzyki wśród uczniów, a także umożliwienie im publicznej prezentacji swojej twórczości.

Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 9 kompozycji muzycznych autorstwa uczniów szkoły muzycznej. Młodzi kompozytorzy wykonali swoje utwory w Auli Konferencyjnej przed zgromadzoną publicznością.

ZOBACZ WIĘCEJ

Występy muzyczne dały wiele radości

Uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce wystąpili w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym im. Janusza Korczaka w Sokółce.

To była wesoła godzina

Na zaproszenie Pani dyrektor Elżbiety Szomko, uczniowie szkoły muzycznej zawitali w murach ośrodka. Prezentując swe umiejętności sprawili dzieciom i młodzieży wiele radości, co było widoczne w ich uśmiechniętych oczach.

To była wesoła godzina. Jakże fajnie, że w Sokółce mamy szkołę muzyczną.

ZOBACZ WIĘCEJ

Koncert Świąteczny w SSM

W sobotę, 17 grudnia 2022 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się Koncert Świąteczny.

Po dwóch latach pandemicznych restrykcji uniemożliwiających wspólne kolędowanie, społeczność szkolna z utęsknieniem i radością spotkała się w szkolnej auli. Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z rodzinami, nauczyciele, a także goście honorowi – Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk.

Koncert Świąteczny w SSM

Młodzi muzycy grą i śpiewem przybliżyli zgromadzonej publiczności atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Na świątecznie przystrojonej scenie zabrzmiały kolędy wykonane na fortepianie, gitarze, skrzypcach, flecie poprzecznym, trąbce, waltorni, sakshornie i puzonie. Można było posłuchać także występów wokalnych. Uczniowie zaprezentowali się zarówno solo, jak i w zespołach. Zwieńczeniem koncertu był występ chóru szkolnego, którym zadyrygowała Pani Iwona Słoma. Koncert poprowadzili nauczyciele – Pani Marlena Ostrowska i Pan Marcin Rogalski.

ZOBACZ WIĘCEJ

Uczniowie SSM w Sokółce wzięli udział w konkursie

19 listopada 2022 r. pięcioro uczniów z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce wzięło udział w XI Regionalnym Konkursie Instrumentalnym “Muzyk Pierwsza Klasa”.

Konkurs muzyczny w Biskupcu

Konkurs odbył się w Biskupcu w województwie warmińsko-mazurskim, w filii Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.

Uczestników oceniało Jury złożone z uznanych muzyków i pedagogów, którego przewodniczącą była Pani Anja Maja z Finlandii. Ideą konkursu jest spotkanie uczniów, którzy prezentują na scenie swoje umiejętności gry na instrumencie po pierwszym roku nauki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Uroczyste pasowanie w Samorządowej Szkole Muzycznej

10 października 2022 roku w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów pierwszych klas.

Zdjęcie grupowe

Pierwszoklasiści zgromadzili się wraz z rodzinami w auli konferencyjnej, gdzie dyrektor Dariusz Jacek Drewnowski pasował ich na uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce. Na scenę zapraszani byli kolejno uczniowie wszystkich szkolnych klas instrumentalnych: fletu poprzecznego, saksofonu, klarnetu, fortepianu, akordeonu, gitary, skrzypiec, trąbki i waltorni. Koledzy i koleżanki ze starszych klas oraz nauczyciele witali pierwszaków grą na instrumentach.

ZOBACZ WIĘCEJ

Dzień Otwarty w SSM I st. w Sokółce

W poniedziałek 23 maja 2022 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się dzień otwarty. Szkołę odwiedzili liczni rodzice z dziećmi zaciekawionymi tajnikami świata muzyki.

Dzień Otwarty w SSM I st. w Sokółce

Goście mogli wysłuchać koncertu, podczas którego uczniowie zaprezentowali brzemienia wszystkich instrumentów, na których można nauczyć się grać w sokólskiej szkole muzycznej. Młodsza część publiczności wspólnymi siłami odgadywała nazwy instrumentów z pomocą prowadzącej koncertu, Pani Marleny Ostrowskiej. Uczniowie pokazali również, jaką radość sprawiają im wspólne występy. Na scenie można było zobaczyć między innymi szkolny zespół instrumentalny, którym zadyrygowała Pani Grażyna Grabowska, chór prowadzony przez Panią Justynę Wieruszewską-Biniek oraz prezentacje przygotowane przez Panią Emilię Tryznę na zajęciach rytmiki – taniec z chusteczkami i wspólne wykonanie “Panie Janie” na bum-bum rurkach i dzwonkach.

Po koncercie wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć instrumenty muzyczne z bliska i spróbować wydobyć z nich dźwięk. Odwiedzających do sal z różnymi instrumentami prowadziły kolorowe drogowskazy i rysunki własnoręcznie wykonane przez uczniów.

Już wkrótce, w sobotę 4 czerwca, odbędą się przesłuchania wstępne do szkoły muzycznej. Do poniedziałku 30 maja 2022 r. w sekretariacie szkoły można składać wnioski o przyjęcie do szkoły na rok szkolny 2022/2023.

Więcej o rekrutacji: http://ssmsokolka.pl/a,137,rekrutacja-na-rok-szkolny-20222023

Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce
ul. Mickiewicza 2a, 16-100 Sokółka
tel. 85 711 28 17, e-mail:

ZOBACZ WIĘCEJ

Doroczny koncert uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej

Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce obchodzi w tym roku piąte urodziny. Z tej okazji w poniedziałek 9 maja 2022 r. odbył się doroczny koncert uczniów.

Doroczny koncert uczniów

Na scenie pojawili się reprezentanci wszystkich szkolnych klas instrumentalnych. Publiczność mogła posłuchać pięknych dźwięków fortepianu, skrzypiec, akordeonu i gitary, a także bogactwa barw instrumentów dętych – fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, waltorni, sakshornu i puzonu. Uczniowie zaprezentowali się nie tylko jako soliści, lecz także w formacjach zespołowych. Koncert zainaugurował szkolny zespół instrumentalny prowadzony przez Panią Grażynę Grabowską.

ZOBACZ WIĘCEJ

Rekrutacja do szkoły muzycznej na rok szkolny 2022/2023

Dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce, uprzejmie informuje wszystkich zainteresowanych nauką w szkole muzycznej, o możliwości składania wniosków do wzięcia udziału w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023.

Szkoła muzyczna prowadzi kształcenie w I stopniu na instrumentach: flet, klarnet, waltornia, puzon, akordeon, saksofon, sakshorn, skrzypce, fortepian, trąbka i gitara.

O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się dzieci od 7 do 16 roku życia, a nawet młodsze. Jeżeli w danym roku kalendarzowym dziecko kończy 6 lat, może wziąć udział w rekrutacji w przypadku, gdy korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole muzycznej, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole, wydaną przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać do 30 maja 2022 r. osobiście w sekretariacie SSM I st. w Sokółce, ul. Mickiewicza 2a, pok. 17 lub drogą elektroniczną na adres email: . W przypadku wysłania wniosku wersją elektroniczną oryginały dokumentów i zaświadczenia należy dostarczyć najpóźniej w dniu badań predyspozycji.

Badania kandydatów, które polegają na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na instrumentach odbędą się 4 czerwca 2022 r. (sobota).

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content