Muzyczne podsumowanie roku szkolnego

Doroczny Koncert Uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce to uroczyste, muzyczne podsumowanie roku szkolnego przez uczniów. Koncert ten odbył się 22 maja 2023 r. w budynku szkoły przy ul. Mickiewicza 2a.

Doroczny koncert SSM

Prowadząca koncert Pani Paulina Oseńko i dyrektor szkoły Dariusz Jacek Drewnowski serdecznie przywitali wszystkich obecnych na koncercie. Głos zabrała również Pani Anna Sidor-Żemajduk Kierownik Referatu Oświaty Urzędzie Miejskim w Sokółce. Przytoczyła ona historię powstania szkoły, która niosła za sobą dużo pracy i determinacji ze strony Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej oraz obecnego dyrektora szkoły. Dzięki tym działaniom, aktualnie naukę w szkole muzycznej pobiera 94 uczniów.

Koncert zainaugurował szkolny zespół instrumentalny prowadzony przez Panią Grażynę Grabowską, któremu towarzyszył zespół ludowy prowadzony przez Panią Emilię Tryzna. Na scenie pojawili się reprezentanci wszystkich szkolnych klas instrumentalnych. Publiczność mogła posłuchać pięknych dźwięków fortepianu, skrzypiec, akordeonu i gitary, a także bogactwa barw instrumentów dętych – fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, waltorni, sakshornu i puzonu. Uczniowie zaprezentowali się nie tylko jako soliści, lecz także w zespołach kameralnych.

Przypominamy o trwającej nadal rekrutacji do szkoły muzycznej na rok szkolny 2023/2024. Wnioski należy składać do 30 maja (wtorek). Więcej o rekrutacji na stronie:

http://ssmsokolka.pl/a,161,rekrutacja-na-rok-szkolny-20232024

SSM


Zobacz również

Skip to content