Migawki z podróży Lecha Pileckiego

W środę 24 maja 2023 roku Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła na spotkaniu autorskim Pana Lecha Pileckiego, który zawitał wraz z pokaźną kolekcją swoich dzwonków promując przy tym takie książki jak Ach, to Podlasie! Podróże do dworów, dworków i innych niebanalnych budowli regionu” (2021 r.) oraz „Ach, to Podlasie 2! Podróże do dworów, dworków i innych niebanalnych budowli regionu” (2022 r.) ; „Podróże z dzwonkami” (2016) i „Ach, ten świat! Migawki z podróży”.

Publiczna w Sokółce gościła na spotkaniu autorskim Pana Lecha Pileckiego

Lech Pilecki jako pisarz i podróżnik zabrał nas w niesamowitą podróż po 150 krajach, które odwiedził, powiększając przy tym coraz bardziej swą kolekcję dzwonków, mówiąc równocześnie o książce „Podróże z dzwonkami”. Autor przybliżył uczestnikom spotkania swoją największą pasję opowiadając dodatkowo historie jakie napotkał na drodze, aby je zdobyć. Obecnie kolekcja liczy blisko dziesięć tysięcy eksponatów Większość z nich została udostępniona i wystawiona w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Część z nich mieliśmy okazję zobaczyć podczas spotkania.

W trakcie rozmów nie zabrakło gradu pytań od widowni ciekawej wszelkich niebezpieczeństw, jak i miłych niespodzianek napotkanych po drodze w najbardziej odludnych zakątkach świata. Wielkie zainteresowanie wzbudziły w gościach wydarzenia z wyjazdu do Korei Północnej oraz południowo-azjatyckich krajów opisane w książce „Ach, ten świat! Migawki z podróży”.

Książki Pana Lecha Pileckiego wzbudziły wielką ciekawość uczestników spotkania tym bardziej, iż dotyczą regionu, w którym mieszkamy. Tytuły Ach, to Podlasie! Podróże do dworów, dworków i innych niebanalnych budowli regionu oraz „Ach, to Podlasie 2! Podróże do dworów, dworków i innych niebanalnych budowli regionu” wywołały żywą dyskusję dotyczącą naszego regionu i znajdujących się w nim budowli.

Pan Lechowi Pileckiemu bardzo dziękujemy za fascynujące spotkanie, a Państwa zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach w Bibliotece oraz korzystania z planowanych atrakcji.

Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content