Rekordowa frekwencja i życiowe wyniki na V Sokolim Biegu

W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. odbył się “V Sokoli Bieg” pod patronatem Burmistrza Sokółki.

Na i przy podium

To już drugi raz, kiedy zmagania biegaczy odbywają się nad Zalewem Sokólskim. Impreza stała na wysokim sportowym poziomie, czego dowodem jest to, że wielu z zawodników pobiło na niej swoje życiowe wyniki. Frekwencja również była rekordowa, dopisali biegacze zarówno starsi, jak i ci najmłodsi.

Więcej informacji i zdjęć na stronie:

http://www.osir.sokolka.pl/2021/06/14/45283/

Zaproszenie na turniej tenisa stołowego

20 czerwca 2021 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, przy ul. Szkolnej 2, odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrz Sokółki.

Termin:
Kategoria I – godz. 9.00
Kategoria II – godz. 10.00
Kategoria III, IV i V – godz. 11.30
Kategoria VI – po skończeniu kategorii III, IV, V.

Kategorie:
I kategoria – szkoły podstawowe oddzielnie dla dziewcząt i chłopców klas 1-4.
II kategoria – szkoły podstawowe oddzielnie dla dziewcząt i chłopców klas 5-8.
III kategoria – mężczyźni do lat 55.
IV kategoria – mężczyźni powyżej 56 lat.
V kategoria – OPEN kobiet.
VI kategoria – OPEN deble.

Zgłoszenie zawodników:
Kategoria I i II – zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18.06.2021 tylko i wyłącznie na adres email: kzukowski0@gmail.com Podajemy: imię i nazwisko – klasa – miejsce zamieszkania, kontakt do opiekuna. Nie ma możliwości zapisu danej osoby przed zawodami, chyba że w zastępstwo osoby wcześniej zgłoszonej. Kategoria III-IV-V-VI – przez rozpoczęciem danej kategorii.

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami PZTS. Finał zamknięty. Mecze do dwóch wygranych setów w kategorii I i II. Mecze do trzech wygranych setów w kategorii III-IV-V-VI.

Organizatorzy:
Urząd Miejski w Sokółce
OSiR w Sokółce
Sokólski Klub Tenisa Stołowego
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce

DO POBRANIA: Komunikat organizacyjny turnieju tenisa stołowego

Karol Żukowski, SKTS Sokółka

Wyniki I Mistrzostw Powiatu Sokólskiego w Szachach

W sobotę 12 czerwca 2021 r odbyły się I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Sokólskiego w Szachach. Młodzi szachiści rywalizowali na sali gimnastycznej SP nr 3 w Sokółce.

Zdjęcie grupowe

Do rywalizacji przy szachownicach przystąpiło 44 szachistów z 9 Szkół Podstawowych powiatu sokólskiego. Turniej odbywał się pod hasłem ,,Edukacja przez Szachy w Szkole”. Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 i Akademia Sportów Umysłowych Sokółka. Do rywalizacji szachowej przystąpiło 9 szkół podstawowych z powiatu sokólskiego. Turniej posunięciem na szachownicy otworzyli z-ca burmistrza Adam Juchnik a w imieniu rodziców p. Ewa Rećko.

ZOBACZ WIĘCEJ

I Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach

Baner informacyjny

Akademii Sportów Umysłowych Sokółka zaprasza 12 czerwiec 2021 r. na I Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach pod Patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

1. Cele:
1.1. Wyłonienie Indywidualnego i drużynowego Mistrza/Mistrzyni Powiatu Sokólskiego Szkół Podstawowych
1.2. Popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci szkół podstawowych z powiatu sokólskiego
1.3. Integracja szkolnych środowisk szachowych.
2. Organizatorzy:
2.1. Akademia Sportów Umysłowych Sokółka
2.2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce

3. Uczestnictwo:
3.1. W turnieju biorą udział drużyny ze szkół z terenu powiatu sokólskiego
3.2. Drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodników reprezentujących jedną szkołę
3.3. Warunkiem dopuszczenia do turnieju jest okazanie legitymacji szkolnej i przekazanie organizatorom listy zawodników potwierdzonej podpisem dyrektora szkoły.

4. Termin i miejsce:
4.1. Termin: 12 czerwiec 2021 r /sobota/. rozpoczęcie: godz. 10.00
4.2. Weryfikacja zawodników: do godz. 9:45
4.3. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3; ul. Osiedle Zielone 2 Sokółka

ZOBACZ WIĘCEJ

XXIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Szachach

W dniach 4,5,6 czerwca 2021 r. Zajazd “Nad Zalewem” w Wasilkowie gościł ponad 100 szachistów na XXIII Mistrzostwach Województwa Podlaskiego.

Mistrzostwa rozgrywano w 11 grupach wiekowych. Tempo gry 30 minut+30 sekund za posunięcie. Organizatorem mistrzostw był Podlaski Związek Szachowy. Sędzią głównym p. Leszek Zega prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowali:
1. Dziełak Aleksander – brązowy medal w gr. C8, SP Janów. Z wynikiem 7 pkt. (do 1 miejsca strata 0,5 pkt.) zdobył III kategorię szachową.
2. Supeł Weronika – 4 miejsce w gr. D14, SP Janów, 5 pkt.
3. Maliszewski Stefan – miejsce 12 w gr.C14 SP Krynki, 4,5 pkt.
4. Pac Cyryl – miejsce 13 w gr.C12 SP 1 Sokółka, 4 pkt.
5. Bielec Laura – miejsce 7 w gr. D10, SP Janów, 3 pkt. zdobyła III kat. szachową.
6. Supeł Sebastian – miejsce 18 w gr. C12 SP Janów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sportowy Dzień Dziecka z OSiR

Baner Dzień Dziecka

Przed nami 1 czerwca – czyli dzień, na który niecierpliwie czekają wszystkie dzieci. To z myślą o najmłodszych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce szykuje kilka niespodzianek. O nudzie nie będzie mowy!

OSiR w Sokółce, gdzie słowo „sport” odmienia się codziennie przez wszystkie przypadki, przygotował masę aktywności na świeżym powietrzu!

Start 1 czerwca 2021 r. Plan dnia wygląda następująco:

Wydarzenie sportowe nr 1 – mini biegi dla przedszkolaków 

 • Miejsce: plaża nad Zalewem w Sokółce,
 • zapisy: od godziny 11:00 w biurze zawodów,
 • kategorie wiekowe (wg roku urodzenia): 1-2 latka, 3-4 latka, 5-6 lat,
 • start: godzina 11:30.

Wydarzenie sportowe nr 2 – gry i zabawy z instruktorami OSiR

 • Miejsce: Stadion OSiR w Sokółce,
 • zapisy: na bieżąco od godziny 13:30 do 17:30,
 • kategorie wiekowe: dzieci do 15 lat,
 • przewidziane konkurencje: tory przeszkód, „Mini Turbo Kozak” (sprawdzian umiejętności piłkarskich w formie zabaw).

Wydarzenie sportowe nr 3 – wyścigi kolarskie

 • Miejsce: bieżnia Stadionu OSiR w Sokółce,
 • zapisy: od 17:30 do 17:50 w biurze zawodów,
 • kategorie wiekowe (wg roku urodzenia): do 6 lat tj. rocznik 2015 i młodsi (oddzielnie chłopcy i dziewczynki), do 9 lat tj. rocznik 2012 i młodsi (oddzielnie chłopcy i dziewczynki), do 12 lat tj. rocznik 2009 i młodsi (oddzielnie chłopcy i dziewczynki), do 15 lat tj. rocznik 2006 i młodsi (oddzielnie chłopcy i dziewczynki).
 • start: godzina 18:00,
 • uczestnicy muszą posiadać sprawny rower i kask

Wydarzenie sportowe nr 4 – spotkanie z policją na „miasteczku ruchu drogowego”

 • Miejsce: Miasteczko ruchu drogowego na Osiedlu Zielonym w Sokółce,
 • start: godzina 12:00,
 • temat spotkania: „Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym”,
 • ponadto: pokaz motocyklu policyjnego.

Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Cenne zwycięstwo w II Polskiej Lidze Bilardowej

22 maja 2021 r. zawodnicy drużyny Metal-Fach LP II Sokółka, rozegrali mecz wyjazdowy w ramach 5 kolejki II Polskiej Ligi Bilardowej.

Sokółczanie w składzie: Szymon Miroń, Karol Zielenkiewicz, Harutyun Sahakyan oraz kapitan Krystian Piekarski, zmierzyli się z drużyną z Mazur – SKB Mrągowo. Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczęły się pojedynki pierwszego meczu. Po bardzo dobrej grze i w błyskawicznym tempie swój pojedynek zakończył Krystian wygrywając 8:0 zapisał na konto drużyny z Podlasia pierwszy duży punkt. Kilkanaście minut później wynik spotkania brzmiał już 2 do 0. Kolejny punkt na konto Sokółczan dopisał debel Miroń/Sahakyan pewnie pokonując swoich rywali 8:3. W tym momencie skupienie wszystkich przeniosło się na stół, w którym swój pojedynek rozgrywali Karol Zielenkiewicz z Igorem Ziewcem. Zawodnik gospodarzy wykorzystał kilka prostych błędów aktualnego Mistrza Polski Juniorów w 14/1 i zakończył pojedynek na swoją korzyść wynikiem 8:6. Po pierwszym spotkaniu wynik brzmiał 2 do 1 dla drużyny z Sokółki. Po kilkuminutowej przerwie i przetasowaniu w rozstawieniu, zawodnicy rozpoczęli mecz rewanżowy. Ponownie bardzo dobrze dysponowany Krystian wyprowadza sokółczan na prowadzenie. Pewnie pokonuje Igora Ziewca wynikiem 8:4, rewanżując się tym samym za porażkę Karola w pierwszym meczu. Okazałe zwycięstwo odnosi również debel. Tym razem w składzie Zielenkiewicz/Sahakyan nie dają szans przeciwnikom wygrywając 8:3. Zwycięstwo pieczętuje Szymon Miroń, który do końca pojedynku nie oddaje kilku partii przewagi i efektownym zagraniem kończy swój pojedynek wygrywając 8:5.

Bardzo cenne zwycięstwo 5 do 1 pozwala drużynie Metal-Fach LP II Sokółka wskoczyć na 2 miejsce w grupie. Przypomnijmy, że po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy w listopadzie zmierzą się w Łodzi w turnieju barażowym, którego stawką będzie awans do I Polskiej Ligi Bilardowej. Już 12 czerwca ponownie czekają nas derby Podlasia. Tym razem gospodarzem będzie drużyna Elidy Białystok.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Ruszyły zapisy na V Sokoli Bieg

Plakat

Oto przed nami kolejna odsłona naszego cyklicznego Sokolego Biegu pod Patronatem Burmistrza Sokółki. Piąte spotkanie w ramach tej sportowej imprezy odbędzie się 13 czerwca 2021 r.

Podobnie jak w roku ubiegłym do pokonania będzie trasa biegnąca wokół Zalewu Sokólskiego. Malownicza sceneria i niepowtarzalny klimat tego miejsca zostały bardzo entuzjastycznie odebrane przez uczestników poprzedniej edycji. W letniej odsłonie wypadnie to jeszcze lepiej, zapewniamy Państwa! Gorąco zachęcamy do zgłaszania chęci uczestnictwa poprzez elektroniczne zapisy pod linkiem: https://elektronicznezapisy.pl/event/5738.html Zapisy są już aktywne!

Starty rozstrzygną się niezmiennie na trzech dystansach: 2 km, 5 km oraz 10 km. W trosce o kondycję fizyczną dzieci, która mogła zostać ostatnio nadszarpnięta przez „zostanie w domu”, przygotowaliśmy specjalnie dla najmłodszych krótsze trasy biegowe na dystansach 100 m i 500 m. Ale spokojnie, jest jeszcze trochę czasu na podbudowanie formy przed zawodami. ZOBACZ WIĘCEJ

Kolejne zwycięstwa drużyny Metal-Fach LP Sokółka

Polscy najlepsi bilardziści kontynuują rywalizację drużynową. 9 zespołów Polskiej Ekstraklasy Bilardowej walczących o tytuł drużynowego Mistrza Polski rozegrało kolejne mecze.

Nasz zespół „Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka I w składzie: Konrad Piekarski, Hubert Łopotko, Dominik Zając, Grzegorz Lasota oraz trener Lech Piekarski. Po rewelacyjnym otwarciu sezonu i zwycięstwach w 3 meczach jako lider tabeli przystąpił do kolejnych spotkań: 7 i 8 maja nasi bilardziści dopisali kolejne zwycięstwa na swoje konto pokonując kolejno 14:11 zespół WSB M13 Warszawa, i 14:9 Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki umacniając się na pozycji lidera. Kolejny zaplanowany na 9 maja mecz określany jako hit kolejki to starcie z głównym kandydatem do tytułu, Nosanem Kielce. Niestety sokółczanie złapali niesamowity dołek, kompletnie nic nie szło i Kielczanie wysoko zwyciężyli 14:4.

Kolejne mecze odbędą się 10-12 września. Sokółczanie zmierzą się z ;Akademia Bilardowa Rokietnica oraz Green Club Gdańsk. To będą ostatnie mecze rundy zasadniczej. 4 najlepsze drużyny tej rundy awansują do fazy PLAY OFF, gdzie 1 i 2 drużyna zagrają o złoto, grając dwa mecze, w przypadku 1-1 w meczach o tytule zdecydują rzuty karne. 3 i 4 drużyna zagrają 1 mecz o brązowy medal.

9 maja rozegrana została również III kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej. Zespół Metal-Fach LP II Sokółka podejmował drużynę SEVEN Kętrzyn nasz zespół opierający się głównie na juniorach ( Szymon Miroń, Karol Zielenkiewicz, Tomasz Górski , Maciek Białous) wspieranych doświadczeniem Harytuana Sahakyana i kapitana Krystiana Piekarskiego i, odniósł zwycięstwo 4:2 (2:1, 2:1). Kolejne spotkanie naszych 2-ligowców już 22 maja, panowie wyjadą na dwumecz do SKB Mrągowo.

Mecze możemy oglądać na żywo w TVSports.pl, retransmisje na YouTube i kanale SPORTKLUB.

Na zdjęciach zawodnicy Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka: Hubert Łopotko, Dominik Zając, Konrad Piekarski, Grzegorz Lasota.

Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka

Karol Zielenkiewicz Mistrzem Polski Juniorów!

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard 2021 rozgrywane przez 5 dni majowego weekendu w Łódzkim Klubie FRAME, to najważniejsza rywalizacja najmłodszych polskich bilardzistów. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach bilardowych: 8bil, 9bil, 10bil oraz 14.1 z podziałem na 2 kategorie wiekowe: juniorzy młodsi i starsi.

Prawo udziału w mistrzostwach otrzymała najlepsza 32-ka wśród młodszych i 16-ka wśród starszych, wyłoniona w turniejach Grand Prix Polski 2020. Wśród zakwalifikowanych znalazło się 3 zawodników LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka: Karol Zielenkiewicz i Tomasz Górski juniorzy młodsi, Szymon Miroń rywalizował w kategorii juniorów starszych.

Świetny występ odnotował Karol Zielenkiewicz zdobywając złoty medal i tytuł Mistrz Polski w 14.1 (najtrudniejsza i najbardziej rozwojowa odmiana). Jednak łatwo nie było, początek Mistrzostw był trudny dla Karola. Młody sokółczanin, który wymieniany był jako jeden z kandydatów do złota, dwukrotnie przegrywał w ćwierćfinałach w 8 i 9 bil. Pokazał jednak, że zgodnie ze słowami Św. Augustyna „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”, trzeba walczyć do końca i ostatni dzień mistrzostw należał do niego.

Dobrze ocenić trzeba występ jednego z najmłodszych uczestników mistrzostw Tomaszka Górskiego, który rywalizował tylko w 2 turniejach zajmując 9 miejsce w 10bil i 17te w 9bil. Ma czego żałować najbardziej doświadczony z naszych juniorów Szymon Miroń zaliczany do grona faworytów (2 w rankingu Polski Juniorów Starszych 2020), który zaprezentował piękną techniczną grę mimo to czegoś zabrakło i 3 krotnie ulegał w walce o ćwierćfinał zajmując 3 x 7 miejsce w 8 bil, 9 bil i 10 bil.

Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że nasi najmłodsi bilardziści przysporzą nam jeszcze wielu dobrych emocji związanych z ich sukcesami. Karolowi Zielenkiewiczowi będziemy kibicować na Mistrzostwach Europy Juniorów gdzie będzie reprezentował Polskę. Mistrzostwa odbędą się w dniach 1-8 sierpnia 2021 r. w Słowenii.

LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka

OSiR zaprasza na trening pod chmurką

21 kwietnia 2021 r. o godzinie 17.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce (na boisku sztucznym, sektor najbliżej basenu OSiR) odbędzie się bezpłatny trening obwodowy (całego ciała).

OSiR logo

Trening jest pierwszym z cyklu “trening pod chmurką”, który będzie kontynuowany w przyszłości. Ze względu na obowiązujące zasady związane z Covid (25 osób na jedynym treningu) obowiązują zapisy na profilu Facebook Aktywni z OSiR Sokółka (poprzez komentarz pod postem lub w informacji prywatnej).

Korzystajmy z pogody! zapraszamy do wspólnych ćwiczeń!

Paulina Sawicka, OSiR

Świetny początek sezonu dla Metal-Fach LP Sokółka

Najlepsi bilardziści z 9 drużyn rozpoczęli rywalizację drużynową o mistrzostwo w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej. Hotel Tęczowy Młyn w Kielcach przez kilka ostatnich dni był miejscem zmagań najlepszych drużyn w kraju. Już od wielu lat w tym doborowym towarzystwie mamy nasz zespół – Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka I.

Po dobrym otwarciu sezonu w rywalizacji indywidualnej w II Polskiej Lidze Bilardowej wierzyliśmy, że to dobry prognostyk na dalsze coraz bardziej wymagające starty naszych bilardzistów. I rzeczywiście panowie nie zwalniają tempa, śmiało można mówić o rewelacyjnym otwarciu sezonu w Ekstraklasie. Nasz zespół w składzie: Konrad Piekarski, Hubert Łopotko, Dominik Zając, Grzegorz Lasota oraz trener Lech Piekarski rozegrał w czasie pierwszego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy trzy mecze we wszystkich odnosząc cenne zwycięstwa. Zwycięstwa tym bardziej cenne, gdyż zespół z Lubina to zwycięzca Ekstraklasy 2019, a Tczewianie to aktualni brązowi medaliści tych rozgrywek. Wyniki meczów:
12 marca 2021 r. z „Kosmopell Arkadia Tczew” – 14:12
13 marca 2021 r. z „TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz” – 14:2
14 marca 2021 r. z „Baribal Zagłębie Lubin” – 14:11.

ZOBACZ WIĘCEJ

Udany turniej szachowy Alka

Szachista Akademii Sportów Umysłowych Sokółka rozegrał udane partie w 7 rudzie XXVI Edycji Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 8.

6 latek z ASU Sokółka Alek Dziełak

Na turnieju po raz drugi wystąpił 6 latek z ASU Sokółka – A. Dziełak. Alek zagrał dobry turniej, opanował tremę i uzyskał 5 wygranych z 7 partii. Na 26 szachistów biorących udział w lidze Alek zajął 5 miejsce. Tym samym potwierdził postęp w rozwoju szachowym (z 22 miejsca awans na 5), co jest dobrą wiadomością przed Mistrzostwami Województwa do lat 7, które odbędą się 20 marca 2021 r. w Białymstoku.

Sędzią turnieju był Leszek Zega – prezes Podlaskiego Związku Szachowego. Udział w turnieju był dofinansowany przez Burmistrz Sokółki p. Ewę Kulikowską – dziękujemy.

Akademia Sportów Umysłowych Sokółka

73 sportowców otrzymało stypendia sportowe

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przyznała 73 stypendia sportowe dla zawodników 14 klubów sportowych.

Docenione zostały osiągnięcia z 2020 roku  m.in. w  kolarstwie, boksie, narciarstwie biegowym, pływaniu, jeździectwie, karate olimpijskim, taekwon-do, szachach, piłce siatkowej, gimnastyce artystycznej.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.

Wykaz stypendystów

(JK)

Skip to content