Świetny początek sezonu dla Metal-Fach LP Sokółka

Najlepsi bilardziści z 9 drużyn rozpoczęli rywalizację drużynową o mistrzostwo w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej. Hotel Tęczowy Młyn w Kielcach przez kilka ostatnich dni był miejscem zmagań najlepszych drużyn w kraju. Już od wielu lat w tym doborowym towarzystwie mamy nasz zespół – Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka I.

Po dobrym otwarciu sezonu w rywalizacji indywidualnej w II Polskiej Lidze Bilardowej wierzyliśmy, że to dobry prognostyk na dalsze coraz bardziej wymagające starty naszych bilardzistów. I rzeczywiście panowie nie zwalniają tempa, śmiało można mówić o rewelacyjnym otwarciu sezonu w Ekstraklasie. Nasz zespół w składzie: Konrad Piekarski, Hubert Łopotko, Dominik Zając, Grzegorz Lasota oraz trener Lech Piekarski rozegrał w czasie pierwszego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy trzy mecze we wszystkich odnosząc cenne zwycięstwa. Zwycięstwa tym bardziej cenne, gdyż zespół z Lubina to zwycięzca Ekstraklasy 2019, a Tczewianie to aktualni brązowi medaliści tych rozgrywek. Wyniki meczów:
12 marca 2021 r. z „Kosmopell Arkadia Tczew” – 14:12
13 marca 2021 r. z „TBC Investment BSB Maximus Bydgoszcz” – 14:2
14 marca 2021 r. z „Baribal Zagłębie Lubin” – 14:11.

ZOBACZ WIĘCEJ

Udany turniej szachowy Alka

Szachista Akademii Sportów Umysłowych Sokółka rozegrał udane partie w 7 rudzie XXVI Edycji Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 8.

6 latek z ASU Sokółka Alek Dziełak

Na turnieju po raz drugi wystąpił 6 latek z ASU Sokółka – A. Dziełak. Alek zagrał dobry turniej, opanował tremę i uzyskał 5 wygranych z 7 partii. Na 26 szachistów biorących udział w lidze Alek zajął 5 miejsce. Tym samym potwierdził postęp w rozwoju szachowym (z 22 miejsca awans na 5), co jest dobrą wiadomością przed Mistrzostwami Województwa do lat 7, które odbędą się 20 marca 2021 r. w Białymstoku.

Sędzią turnieju był Leszek Zega – prezes Podlaskiego Związku Szachowego. Udział w turnieju był dofinansowany przez Burmistrz Sokółki p. Ewę Kulikowską – dziękujemy.

Akademia Sportów Umysłowych Sokółka

73 sportowców otrzymało stypendia sportowe

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przyznała 73 stypendia sportowe dla zawodników 14 klubów sportowych.

Docenione zostały osiągnięcia z 2020 roku  m.in. w  kolarstwie, boksie, narciarstwie biegowym, pływaniu, jeździectwie, karate olimpijskim, taekwon-do, szachach, piłce siatkowej, gimnastyce artystycznej.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.

Wykaz stypendystów

(JK)

Ruszyła rywalizacja w II Polskiej Lidze Bilardowej

W sobotę 27 lutego 2021 r. rozpoczęto rywalizację w II Polskiej Lidze Bilardowej. Z 41 zespołów z całego kraju zostało utworzonych 7 grup.  Zwycięzcy każdej z grup na koniec roku zagrają w turnieju barażowym a dwie najlepsze ekipy awansują do I Ligii.  Zespół Metal-Fach LP II Sokółka trafił do grupy 2.

Zdjęcie grupowe

Rywalami Sokółczan w tym sezonie będą drużyny Seven Kętrzyn, SKB Mrągowo, Elida Białystok, Montownia Rozrywki Warszawa oraz 147 Break autazeszwajcarii.pl Warszawa.

Kadra  którą ma do dyspozycji w tym sezonie  trener  jest choć bardzo zróżnicowana wiekowo od 11 do 58 lat wydaje się mocna jak nigdy dotąd: kapitan Krystian Piekarski,  Karol Zielenkiewicz, Szymon Miroń, Tomasz Górski, Piotr Rygasiewicz, Maciej Nowak, Maciej Białous, Harytyun Sahakyan, Zbigniew Kozioł, Lech  Piekarski.

W I kolejce odbyły się derby Podlasia, mecz z doświadczoną drużyna Elidy Białystok. Po dobrej grze i wielu dramatycznych zwrotach akcji sokółczanie zwyciężyli 5:1.

Bardzo dobry wynik uzyskany w I kolejce, z bardzo silnym przeciwnikiem, napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Najbliższe już niespełna za dwa tygodnie, w meczu wyjazdowym Metal-Fach LP II Sokółka zmierzy się z stołeczną drużyną Montownia Rozrywki Warszawa.

LP Bilard

Relacja z turnieju szachowego “Mini-Elo Białystok 2021”

W miniony weekend szachiści Akademii Sportów Umysłowych doskonalili swoje umiejętności w 23. turnieju kwalifikacyjnym „Mini-Elo Białystok 2021”.

Turniej szachowy Mini-Elo Białystok 2021

W turnieju uczestniczyło 54 szachistów z województwa podlaskiego. Turniej przebiegał na dystansie 7 rund z tempem 30 minut + 30 sekund dla zawodnika na partię.

Organizatorem turnieju był MUKS Stoczek 45 Białystok. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem turnieju sprawował sędzia FA Leszek Zega. Turniej przeprowadzono zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Szachowego odnośnie zachowania zasad sanitarnych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Srebrny medal dla billardzistów w Grand Prix Polski

Mimo wielu wyzwań związanych z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i na świecie, polscy bilardziści stanęli do rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie. Turnieje odbywają się z zachowanie należytych zasad bezpieczeństwa. Maseczki nie ułatwiają gry, ale nikt już o tym nie myśli, ważne że można weryfikować swoje umiejętności w rywalizacji z najlepszymi w kraju i Europie.

Zdjęcie grupowe - najlepsi zawodnicy

Pierwszy w tym roku turniej odbył się 13 lutego w Klubie FRAME w Łodzi. Był to pierwszy z czterech Narodowych Junior Tour z cyklu Gran Prix Polski Juniorów. Na starcie turnieju stawiło się blisko 100 młodych zawodników z całej Polski, a wśród nich czteroosobowy skład Metal-Fach LP Sokółka. Nasze miasto reprezentowali Maciej Białous, Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń. Należy przypomnieć, że miniony sezon 2020, Karol zwyciężył w krajowym rankingu Juniorów Młodszych , a Szymon uplasował się na drugim miejscu w krajowym rankingu Juniorów Starszych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nabór wniosków na stypendia sportowe

Burmistrz Sokółki przypomina, że można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego osobom fizycznym osiągającym wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym, krajowym, międzywojewódzkim i wojewódzkim współzawodnictwie sportowym.

Zasady, tryb przyznania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość stypendiów sportowych określa Załącznik nr 1 do Uchwały Nr X/79/2019 Rady Miejskiej w Sokółce z dnia 17 lipca 2019 r. w sprawie ustanowienia zasad przyznawania stypendiów.

Wzory wniosków oraz uchwała Rady Miejskiej w Sokółce wraz z załącznikami, dostępne są pod niniejszym artykułem. Wnioski o przyznanie stypendium sportowego należy składać w zamkniętych kopertach w terminie  do 31 stycznia 2021 r. do skrzynki przy wejściu do budynku Urzędu Miejskiego w Sokółce lub można wysłać na adres Urzędu Miejskiego w Sokółce Plac Kościuszki 1, 16-100 Sokółka. W razie pytań można kontaktować się z Panią Joanną Korzeniewską, adres e-mail: korzeniewska@sokolka.pl

DO POBRANIA:

Wniosek (edytowalny)

Wniosek (pdf)

Uchwała Nr X/79/2019

(JK)

Nagrody Burmistrza Sokółki trafiły do zawodników i trenerów

Pod koniec 2020 roku Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przyznała 92 nagrody sportowe i 17 wyróżnień. Trafiły one do zawodników, trenerów i jednego klubu sportowego. W sumie na ten cel z budżetu Gminy Sokółka wydatkowano kwotę 43 tysięcy złotych.

List gratulacyjny

W poprzednich latach Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zapraszała wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych na spotkanie, podczas którego osobiście gratulowała wspaniałych osiągnięć sportowych. Obecnie, z uwagi na epidemię koronowirusa i brak możliwości bezpośrednich spotkań, Pani Burmistrz wystosowała do nagrodzonych i wyróżnionych osób specjalne dyplomy z gratulacjami za osiągnięte wyniki sportowe. Burmistrz Sokółki podziękowała za włożoną pracę podczas treningów i godne reprezentowanie gminy na zawodach sportowych w 2020 roku. Pani Burmistrz wyraziła nadzieję, że otrzymane nagrody będą motywowały do jeszcze większej pracy oraz odnoszenia kolejnych sukcesów. Wysokość nagród indywidualnych wynosiła od 300 do 800 zł. Klub Sportowy „Sokół 1946 Sokółka” otrzymał 4.000 zł.

Na liście nagrodzonych i wyróżnionych zawodników znaleźli się reprezentanci następujących klubów: KAISHO KARATE KLUB/ Sekcja Sokółka, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Start” w Malawiczach Dolnych, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orliki” w Starej Kamionce, Akademii Sportów Umysłowych Sokółka, Sokólskiego Stowarzyszenia Bilardowego przy Klubie Bilardowym LP w Sokółce, Uczniowskiego Klubu Sportowego „OMEGA” w Sokółce, Akademii Sportu Falcon, Klubu Jeździeckiego Popławce, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mikolo” w Sokółce, Combat Sports Academy, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Boxing Sokółka”, Uczniowskiego Klubu Sportowego „BATORY” w Sokółce, Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej i Tańca „BIS”, Ludowego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Orient Sokółka”, Klubu Sportowego „Sokół 1946 Sokółka”, Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół.

(DB) Fot.: D. Biziuk

Nagrody i wyróżnienia sportowe zostały przyznane

Mimo trudnego dla wszystkich roku, nasi sokólscy sportowcy nie zawiedli. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przyznała 77 zawodnikom, 14 trenerom oraz jednemu klubowi sportowemu, nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym w 2020 roku. Zostały przyznane również wyróżnienia.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali zawodnicy i trenerzy, którzy mogą się pochwalić osiągnieciami i sukcesami w swoich dyscyplinach: karate, pływaniu, kolarstwie, szachach, nartorolkach, jeździectwie konnym, bilardzie, boksie, gimnastyce artystycznej, piłce siatkowej oraz piłce nożnej. Łącznie zawodnicy i trenerzy otrzymali nagrody na kwotę 43 000 zł.

DO POBRANIA: Lista wyróżnień i nagród sportowych

Joanna Korzeniewska
Referat Polityki Społecznej

Brąz Michała Dereszkiewicza w MP Szkółek Kolarskich

W dniach 5-6 grudnia 2020 r. na Arenie Pruszków odbyła się kolejna odsłona Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w Kolarstwie Torowym z udziałem kolarzy z SKK Sokół.

Michał Dereszkiewicz na podium

Sokólski Klub Kolarski Sokół reprezentowało czterech zawodników, ale tylko jednemu z nich udało się sięgnąć po krążek krajowego czempionatu. To Michał Dereszkiewicz, który odpalając dynamit w nogach wykręcił trzeci czas w wyścigu 250m ze startu lotnego klas piątych. Michał był też siódmy w wyścigu scratch.

Miejsce w pierwszej dziesiątce zajęła również Nikola Gliniecka w wyścigu ze startu lotnego (8. lokata w klasach VII) oraz Kacper Trochim w tej samej konkurencji (10. miejsce w klasach VIII). Na dalszych miejscach uplasował się Jakub Deputat.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zakończenie sezonu pływackiego w UKS „Batory”

W weekend  4– 5 grudnia 2020 r., po około rocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, zawodnicy UKS „Batory” Sokółka, startem w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Pływaniu w Suwałkach, zakończyli kolejny sezon pływacki 2020 roku.

W tych najważniejszych w regionie zawodach udział wzięło 11 klubów z naszego województwa i nie tylko, reprezentowanych łącznie przez 232 zawodniczki i zawodników. UKS „Batory” w Sokółce reprezentowało 7 zawodników, którzy popisali się  bardzo wysokim poziomem, zdobywając przy tym 16 medali.

Dziewczęta na podium

Dziewczęta z UKS „Batory” rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2007, 2005 i starsi. Wśród nich znakomitymi występami popisały się: w roczniku 2005 i starsi – Ola Kaźmierczak, zdobywając złoty medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i 3 medale srebrne na dystansach 100 metrów stylem klasycznym, 50 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym (Ola wywalczyła również 4 miejsce klasyfikacji generalnej zawodów); w tej samej kategorii wiekowej, z rocznika 2004, Julia Oleńska zdobyła 2 srebrne medale na dystansie 200 i 400 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym; z rocznika 2007 – Oliwia Awdziej, która wywalczyła trzy złote medale – na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem motylkowym i 50 m stylem motylkowym oraz  brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (Oliwia wywalczyła tym samym 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów ); Wiktoria Kunda – również z rocznika 2007 – zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale na 100 metrów stylem klasycznym i 50 m grzbietowym. ZOBACZ WIĘCEJ

Zapraszamy na lodowisko

Lodowisko w Sokółce

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od soboty 5 grudnia 2020 r. będzie otwarte Miejskie Lodowisko.

W ostatnich dniach listopada i pierwszych dniach grudnia pogoda zimowa utrzymywała się, lekki mróz ułatwił pracownikom wylanie tafli lodu. Dzięki temu już od jutra zapraszamy do korzystania z Miejskiego Lodowisko w Sokółce (boisko wielofunkcyjne przy ul. Mariańskiej 31). Działać będzie również wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy. Do dyspozycji klientów jest ponad 60 par łyżew. Dzieci pierwsze kroki na lodzie mogą stawiać z pomocą pingwinków. Nowością w tegorocznym sezonie jest profesjonalna rolba, dzięki której pracownicy dużo łatwiej będą mogli odnowić zjeżdżoną taflę lodu. ZOBACZ WIĘCEJ

Elektroniczne zapisy na zajęcia na krytej pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że ruszyły elektroniczne zapisy na nowy cykl zajęć (nauka indywidualna oraz zajęcia w grupach) na Krytej Pływalni OSiR w Sokółce.

Kryta pływalnia w Sokółce

Już dziś zapisać się można poprzez stronę:

https://elektronicznezapisy.pl/event/5341.html

Zajęcia ruszą już od najbliższego poniedziałku 30 listopada 2020 r.

W nowym harmonogramie zajęć znalazły się dodatkowe grupy nauki pływania, doskonalenia pływania, oswajania z wodą oraz Aqua aerobiku. Zajęcia będą się odbywać indywidualnie oraz grupowo i są skierowane zarówno do dzieci jak i dorosłych. ZOBACZ WIĘCEJ

Kryta pływalnia otwarta dla grup zorganizowanych

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od 19 października 2020 r. kryta pływalnia zostaje otwarta dla grup zorganizowanych. Z obiektu będą mogli korzystać uczniowie szkół, sekcje pływackie oraz grupy zajęciowe z instruktorami.

Wszystkie zawieszone zajęcia: nauka pływania, doskonalenie pływania, oswajanie z wodą oraz aqua aerobik zostają wznowione. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

W dalszym ciągu pływalnia jest zamknięta dla klientów indywidualnych. Wyłączone z użycia pozostają kompleks saun oraz wanna jacuzzi.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Paulina Sawicka, OSiR

Kryta Pływalnia nieczynna do odwołania

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od dnia 17.10.2020 r. kryta pływalnia będzie zamknięta.

Wszystkie zajęcia prowadzone przez instruktorów zostają zawieszone. Sprawy urzędowe do OSiR Sokółka należy załatwiać telefonicznie: 85-711-25-71 bądź drogą elektroniczną na adres: osir@sokolka.pl

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Paulina Sawicka, OSiR

Skip to content