13 medali UKS OMEGA

W sobotę, 18 listopada 2023 r. w Ciechanowie odbyły się zawody pływackie „U CIECHA” pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów.

Pływaczki w Ciechanowie

W zawodach wzięło udział 499 zawodników reprezentujących 29 klubów z Polski oraz jeden z Litwy. Zawody odbywały się w siedmiu kategoriach wiekowych: 8 lat i młodsi, 9 lat, 10 lat, 11 lat, 12 lat, 13 lat, 14 lat, 15 lat i starsi.

W zmaganiach zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając 13 medali (5 złotych, 1 srebrny i 7 brązowych).

ZOBACZ WIĘCEJ

Wsparcie finansowe dla sokólskich klubów pływackich

W dniu 17 listopada 2023 r. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowy na realizację zadań publicznych z przedstawicielami klubów pływackich Uczniowskim Klubem Sportowym „BATORY” i Uczniowskim Klubem Sportowym „OMEGA”.

Kwota dotacji wyniosła po 10 000 zł. dla każdego klubu. Udzielona pomoc finansowa związana jest z trwającym remontem krytej pływalni w Sokółce. W ramach tej dotacji zostaną opłacone koszty transportu, wynajem torów i wstępu na pływalnie dla zawodników trenujących w tych klubach.

(JK) Zdjęcia D. Biziuk

19 medali UKS OMEGA

W sobotę, 28 października 2023 r., na pływalni „Wodnik” w Bielsku Podlaskim, odbył się XVI Międzynarodowy Mecz Pływacki „Złota Jesień” pod patronatem burmistrza Bielska Podlaskiego. W zawodach wzięło udział 272 zawodników reprezentujących 16 klubów z Polski, Litwy i Łotwy.

Grupa na podium

Zawody odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: 2008 i starsi, 2009, 2010 – 2011, 2012 – 2013, 2014 i młodsi. Każdy z zawodników miał prawo startu w trzech konkurencjach indywidualnych. W zmaganiach, zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego, zdobyli 19 medali (8 złotych, 10 srebrnych i jeden brązowy) i zajęli piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej zawodów.

W najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 2014 i młodsi jako jedyna reprezentowała klub Izabela Paszko, która zdobyła złoty medal na 100 metrów stylem dowolnym oraz dwa srebrne medale na 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem grzbietowym. Dodatkowo w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce (suma punktów FINA za 2 najlepsze starty).

ZOBACZ WIĘCEJ

Turniej szachowy dla uczczenia dnia Edukacji Narodowej

22 października 2023 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce odbył się XIV Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.

XIV Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.

Turniej rozgrywano w 5 kategoriach: open, szkoły ponadpodstawowe, szkoły podstawowe z podziałem na uczniów klas I-III oraz IV-VIII i przedszkolaki.

Wyłoniono najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach, w tym najlepsze zespoły szkolne/przedszkolne w województwie podlaskim.

ZOBACZ WIĘCEJ

40 tenisistów rywalizowało w Memoriale E. Mackiewicza

Zdjęcie grupowe

W niedzielę, 23 października 2023 r. odbył się turniej tenisa stołowego ku pamięci śp. Edmunda Mackiewicza, który działał w naszym regionie na rzecz rozwoju tenisa stołowego i był założycielem i zawodnikiem klubu tenisa stołowego działającego w Sokółce.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników z różnych miejscowości województwa podlaskiego. Rywalizowali w czterech kategoriach: OPEN dla wszystkich uczestników, kategoria mężczyzn powyżej 56 lat, OPEN kobiet i OPEN deble.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sukcesy Emili Kocisz i Janka Chomko w zawodach szachowych

W sobotę, 21 października 2023 r. Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka walczyli w turnieju eliminacyjnym w Bydgoszczy o awans do finału Szachowego Grand Prix OSE.

Organizatorem Szachowego Grand Prix OSE jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Turniej jest realizowany w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

Zawody szachowe w Bydgoszczy

Wyniki uzyskane przez szachistów z Sokólskiego Ośrodka Kultury:
2. miejsce zajęła Kocisz Emilia 7,5 pkt z 9 rund – uzyskała awans do finału Szachowego Grand Prix OSE w Warszawie.
14. Otoka Jan – 6 pkt.
19. Bulej Dawid – 5,5 pkt.
43. Łukaszuk Filip – 4 pkt.

W eliminacjach wzięło udział 429 szachistów SP z województw: lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie. Turniej finałowy Szachowego Grand Prix OSE odbędzie się w Warszawie 4.11.2023 r. Gratulujemy Emilce Kocisz, uczennicy SP 3, awansu do wielkiego finału i dobrego wyniku w konfrontacji z najlepszymi szachistkami w kraju.

Natomiast w niedzielę duży sukces odniósł nasz najmłodszy szachista. I miejsce zajął Chomko Jan w turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego wygrywając wszystkie partie oraz uzyskał IV kategorię szachową. Malewicz Kacper był 22, Szesiul Antoni 25.

ZOBACZ WIĘCEJ

Medale UKS OMEGA na zawodach pływackich w Łomży

Pływacy z OMEGI mimo trudnej sytuacji, spowodowanej zamknięciem basenu w Sokółce, trenują i biorą udział w zawodach pływackich!

Zdjęcie grupowe na podium

W sobotę, 21 października 2023 r. w Łomży odbyły się I Ogólnopolskie Jesienne Zawody pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża. W zawodach wzięło udział 306 zawodników reprezentujących 17 klubów z Białegostoku, Łomży, Bielska Podlaskiego, Michałowa, Ostrowi Mazowieckiej, Warszawy, Mławy, Giżycka, Ostrołęki, Wyszkowa, Szczytna, Ciechanowa, Legionowa oraz Sokółki.

Zawody odbywały się w siedmiu kategoriach wiekowych: 8 lat i młodsi, 9 lat, 10 lat, 11 lat, 12 lat, 13 lat, 14 lat i starsi.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na VII Memoriał im. Edmunda Mackiewicz

Stowarzyszenie Sokólski Klub Tenisa Stołowego w Sokółce zaprasza wszystkich chętnych na turniej tenisa stołowego „VII Memoriał im. Edmunda Mackiewicza”, który odbędzie się 22.10.2023 r. (w niedzielę) w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce, ul. Szkolna 2.

Edmund Mackiewucz

Turniej rozegrany zostanie w następujących kategoriach:

I kat. OPEN – wspólna dla wszystkich – godz. 10.00
II kat. Mężczyźni 56 lat i więcej – godz. 10.00
III kat. OPEN kobiet – godz. 10.00
IV kat. OPEN deble – po kategoriach singlowych

Szczegółowe informacje

(KŻ) SKTS

XXIII Turniej Szachowy im. Bohaterów Akcji V2

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka uczestniczyli w XVII Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Bohaterów Akcji V2. Turniej odbył się w dniach 6-9 października 2023 r. i miał na celu uczczenie pamięci żołnierzy AK.

XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Bohaterów Akcji V2

W turniejach A, B i Blitz wzięło udział 126 szachistów z Polski, Czech i Mołdawii. Nasi szachiści jako najmłodsi brali udział w turnieju B do lat 15. Szachiści ASU Sokółka uzyskali bardzo dobre wyniki.

W kategorii dziewcząt rocznika 2015 i młodsze:
1. Sieńko Alisa 6.0 pkt.
2. Kocisz Emilia 5,5 pkt.
3. Wieliczko Natalia 5,5 pkt.
4. Matys Nikola 4.0 pkt.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sukcesy zawodniczek SkiTeamu Sokółka

W ostatni weekend września, na terenie WOSiR w Szelmencie, rozegrano wyścigi nartorolkowe, w ramach Mistrzostw Polski Młodzików połączone z Pucharem Podlasia i Pucharem Polski.

Na podium

Na Suwalszczyznę przyjechało kilkanaście ekip narciarskich z całej Polski by rywalizować w tych prestiżowych zawodach. Byli to zawodnicy z: UKS Hubal Białystok, MKS Karkonosze, SMS Szklarska Poręba, LKS Witów ski Mszana Górna, UKS Start Malawicze, UKS Orliki Stara Kamionka. SMS Zakopane, LKS Klimczok Bystra, WSS Wisła, UKS Rawa Siedlce, NKS Trójwieś Beskidzka, UKS G-8 Bielany.

ZOBACZ WIĘCEJ

Udane dla Antka i Janka szachowe eliminacje

W dniach 27.09–1.10.2023 r. w malowniczo położonej Akademii Supraskiej zostały rozegrane eliminacje międzystrefowe na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Młodzików U-12 2024.

Ludowy Uczniowski Klub Szachowy „Orient Sokółka”, Gminę Sokółka oraz Województwo Podlaskie reprezentowało dwóch zawodników w kategorii C-11: Antoni Pieszko oraz Jan Busiński. Antek rozegrał genialne zawody wygrywając 7 rund i 2 remisują zwyciężył bezkonkurencyjnie nad drugim zawodnikiem uzyskując 2,5 punkty przewagi co w szachach jest rzeczą niespotykaną. Wypełnił też normę na I kategorię. Trenerem Antka od przedszkola jest Karol Busiński, a od października główną pieczę nad naszym zdolnym juniorem przejmuje GM Tomasz Markowski – pięciokrotny Mistrz Polski. Drugi podopieczny GM Tomasza Markowskiego – Janek Busiński zajął rzutem na taśmę czwarte – premiowane awansem miejsce.

Ludowy Uczniowski Klub Szachowy „Orient Sokółka” jest dumny z postawy i wyników młodych sportowców. Obu podopiecznych klubu pojedzie na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2024. Będziemy trzymać kciuki!

Zdjęcia dzięki uprzejmości MUKS Stoczek 45 Białystok

(KB) LUKS Orient

Zapraszamy na Ekstremalną Przeprawę 2023

Plakat

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na Ekstremalną Przeprawę, że zgłoszenia będą możliwe również w biurze zawodów od godziny 15:00 do 16:30.

Wielkie wyzwanie czeka miłośników mocnych sportowych wrażeń nad zalewem w Sokółce. Już po raz ósmy zapraszamy na Ekstremalną Przeprawę pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

Start biegu z przeszkodami odbędzie się 1 października 2023 r. o godzinie 17:00. Główny bieg będzie poprzedzony zmaganiami dzieci w Mini Ekstremalnej Przeprawie.

Więcej na stronie: osir.sokolka.pl

Zapraszamy!

(KZ) OSiR

Zaproszenie na turniej tenisa stołowego amatorów

1 października 2023 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, ul. Szkolna 2, odbędzie się Turniej tenisa stołowego amatorów z Powiatu Sokólskiego.

Prawo startu mają tylko i wyłącznie zawodnicy amatorzy z Powiatu Sokólskiego, niezrzeszeni i nie występujący w żadnych ligach. Start jest bezpłatny. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami PZTS – mecze do trzech wygranych setów.

SKTS

Początek gier od godz. 10.00 zgodnie z kategoriami.
I kategoria – szkoły podstawowe chłopców – godz. 10.00
II kategoria – szkoły podstawowe dziewcząt – godz. 10.00
III kategoria – OPEN mężczyzn – godz. 11.30
IV kategoria – OPEN kobiet – godz. 11.30

Organizatorzy:
Sokólski Klub Tenisa Stołowego
Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

(KŻ) SKTS

Zaproszenie na zajęcia sportowe ph. „Aktywni z OSiR”

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe ph. „Aktywni z OSiR”, które odbywać się będą na boiskach OSiR w Sokółce.

OSiR logo

Część ogólnosportowa na boiskach OSiR.
Terminy: 25, 27, 29 września 2023 r., godziny:
– 16:00 – 16:45 dzieci 6, 7, 8, 9 lat,
– 17:00 – 17:45 dzieci 9, 10, 11, 12 lat,
– 18:00 – 18:45 dzieci 12, 13, 14, 15 lat,
– 19:00 – 19:45 dorośli, trening obwodowy.

Zajęcia na kortach
Termin: 23 września
– 10:00 – 14:00 dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat.

(KZ) OSiR

Ruszyła XXIX Edycja Białostockiej Ligi Szkolnej

Sobota, 23 września 2023 r., była kolejną, w której szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowali swoje szkoły w rywalizacji szachowej województwa podlaskiego.

W 1. rundzie XXIX Edycji Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 10 punkty dla swoich szkól zdobywali:

  • Emilia Kocisz, SP nr 3 Sokółka – 4,0 pkt.  – III miejsce ze stratą 0,5 pkt. do 1 miejsca.
  • Natalia Wieliczko, SP nr 2 Sokółka – 3 pkt.
  • Jan Otoka, SP nr 2 Sokółka – 4 pkt.
  • Dawid Bulej, SP nr 1 Sokółka – 3 pkt.
  • Filip Łukaszuk, SP nr 1 Sokółka – 3 pkt.

Gratulacje młodym szachistom i życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentu szachowego. Po krótkim odpoczynku czekają ich w dniach 27.09 do 01.10.2023r eliminacje międzywojewódzkie strefy Podlasko-Lubelskiej do Finałów Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w 2024 roku.

Dziękujemy Burmistrz Sokółki p. Ewie Kulikowskiej oraz dyrekcji Sokólskiego Ośrodka Kultury za aktywne wspieranie młodych szachistów.

Zdjęcia udostępnił MUKS Stoczek 45 Białystok.

Zarząd Akademii Sportów Umysłowych Sokółka

Dobre wyniki szachistów Akademii Sportów Umysłowych

Pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego dr. Artur Kosicki i Prezydenta Miasta Białegostoku p. Tadeusza Truskolaskiego, w dniu 16 września 2023 r. odbyła się I runda XXIX edycji Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 8.

Dobre wyniki szachistów Akademii Sportów Umysłowych

Turniej organizuje po raz 29 klub MUKS Stoczek 45 Białystok, sędzią głównym był p. Leszek Zega Prezes Podlaskiego Związku Szachowego.

Turniej odbywał się na dystansie 7 rund z czasem 10 minut + 5 sekund na partię. W 1 rundzie wzięło 25 młodych szachistów z szkół i przedszkoli województwa podlaskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na zajęcia szachowe

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury i Akademia Sportów Umysłowych zapraszają na zajęcia szachowe w roku szkolnym 2023/24.

Zajęcia odbywać się będą w SOK w kamienicy Tyzenhauza przy ulicy Piłsudskiego 1 w Sokółce. Mile widziani są dzieci w wieku 5-6 i 7 letnie do grupy początkowej. Znający podstawy gry mogą podnosić swój poziom gry w grupie lekko zaawansowanej.

Zajęcia początkowych adeptów szachów rozpoczną się w październiku. Grupy max. 10 osobowe.

Zapisy na e-mail j-bochenko@wp.pl z podaniem wieku dziecka.

(JB)

Rusza IX Sokólska Liga Szachowa

Plakat

Ludowy Uczniowski Klub Szachowy Orient Sokółka zaprasza wszystkich miłośników królewskiej gry, do uczestnictwa w turniejach szachowych w roku szkolnym 2023/2024.

Turnieje będą rozgrywane we wszystkie kolejne robocze wtorki w miesiącach IX.2023-VI 2024 roku (w sumie 41 rund -16 rund w 2023 i 25 rund w 2024 roku). Szczegóły w regulaminie.

DO POBRANIA:

Regulamin Sokólskiej Ligi Szachowej 

(WZ) LUKSz Orient Sokółka

Szachiści ASU Sokółka na Mistrzostwach w Bydgoszczy

W Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych i szybkich w Bydgoszczy, rozegranych w dniach 29 do 31 sierpnia 2023 r., wzięli udział szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka.

Na podium

W szachach szybkich Emilia Kocisz zajęła, z wynikiem 7 pkt., miejsce siódme miejsce w Polsce. Debiutant Antoni Szczesiul uzyskał 3 pkt. W szachach błyskawicznych:
Emilka Kocisz z wynikiem 8,5 pkt zajęła miejsce piąte ze stratą 2 pkt. do 1 miejsca.
Antoś Szczesiul zdobył 4,5 pkt. zajmując dalsze miejsce.

Mały niedosyt ma Emilka, ponieważ przez kilka rund była na 1 miejscu. W końcówce turnieju zabrakło sił i szczęścia. Ogółem na starcie w Mistrzostwach Polski stawiło się ok. 1400 szachistów z kraju. Każdy zawodnik w ciągu 3 dni rozegrał 22 partie szachowe.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content