Świetne wyniki Dominika Zająca w Mistrzostwach Polski

Najlepsi polscy bilardziści zakończyli sezon 2021 najważniejszą krają rywalizacją czyli Mistrzostwami Polski.

Prawo gry w krajowym Champinacie uzyskało 32 najlepszych zawodników sezonu, wśród nich mieliśmy bilardzistów reprezentujących Sokółkę z Klubu Bilardowego LP Metal Fach: Huberta Łopotko, Grzegorza Lasotę oraz Dominika Zająca. Mistrzostwa Polski rozegrano w hotelu Bińkowski w Kielcach.

Świetny wynik odnotował Dominik Zając zdobywając brązowy medal w odmianę 9 bil i odnotowując wysokie lokaty w 8kę i 10kę, odpowiednio 13 i 5 miejsce. Pozwoliło to Dominikowi awansować ostatecznie na 2 pozycję krajowego rankingu 2021 i zapewniło prawo reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy 2022 oraz Pucharze Europy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Szachowy Memoriał Ludwika Zamenhofa

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka, tradycyjnie na zakończenie roku, uczestniczyli w kolejnym już XL Memoriale Ludwika Zamenhofa.

Turniej w dniach 27-31.12.2021 r. zorganizował MUKS Stoczek45 Białystok. Sędzią głównym był p. Leszek Zega.

Memoriał Ludwika Zamenhofa

ASU Sokółka reprezentowało 2 szachistki i 5 szachistów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje debiut szachowy p. Leszka Kocisza, który potwierdził, że szachy trenować można w każdym wieku. Pan Leszek rozpoczął treningi w klubie w październiku 2021 r. Start w w/w turnieju był jego pierwsza przygodą turniejową zakończoną zdobyciem IV kategorii szachowej. Wielkie gratulacje i życzenia, by przed pójściem na emeryturę, p. Leszek zdobył tytuł I arcymistrza Sokółki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Medale na Mistrzostwach Polski w Karate

W dniu 19 grudnia 2021 r. w Atlas Arenie w Łodzi pod auspicjami Polskiej Unii Karate odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz senior.

W zawodach tych udział wzięło pięcioro zawodników sekcji sokólskiej KAISHO Karate Klub. Łącznie w zawodach uczestniczyło 386 zawodników z 55 klubów polskich. Sokólczanie zdobyli 3 medale w tym 2 złote, 1 brązowy i 2 punktowane piąte miejsca, zajmując z kolegami i koleżankami z Białegostoku 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:
Klaudia Sokołowska – złoto w kumite młodzieżowców U21 (-55 kg);
Klaudia Sokołowska – brąz w kumite seniorek (-55 kg);
Brajan Rochalski – złoto w kumite juniorów młodszych (-63 kg);
Agnieszka Chłus – piąte miejsce w kumite juniorek (-59 kg);
Jakub Chłus – piąte miejsce w kumite seniorów (-67 kg);
Dawid Kretowicz – zakończył na rundzie eliminacyjnej kumite juniorów młodszych (-57 kg)

Trener Marek Ołowski

Dwa medale Mistrzów Polski dla kolarzy SKK Sokół

W dniach 4-5 grudnia 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich na krytym torze w Pruszkowie. W zawodach uczestniczyła również mocno zmotywowana ekipa Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół.

Rozegrane zostały cztery rodzaje wyciągów tj. 250m ze startu lotnego, wyścig „scratch” oraz drugiego dnia wyścig eliminacyjny i punktowy. Najlepiej z SKK spisał się uznawany za faworyta w swojej kategorii Michał Dereszkiewicz zdobywając 2 brązowe medale na 250m i w wyścigu eliminacyjnym. Blisko swojego pierwszego medalu w karierze był Jakub Deputat, jednak musiał się zadowolić miejscem 6 w wyścigu eliminacyjnym i 8 w punktowym. Dodatkowo warto odnotować 9 miejsce w wyścigu punktowym Natalii Piskurewicz i 25 lokatę na 250m Jana Chadukiewicza.

„Widać, że kolejny rok wyjazdów na zawody torowe przynosi wymierne efekty w wynikach naszych zawodników. Nie jesteśmy już nowicjuszami i staramy się nawiązywać walkę z najlepszymi, a nie tylko pobierać naukę. W tym momencie dysponujemy już całkiem dobrej klasy sprzętem, więc nie można szukać wymówek. Momentami nasi zawodnicy potrafili solidnie zaatakować i przejąć inicjatywę, jednak przy wysokim i wyrównanym poziomie jest wiele zmiennych decydujących o sukcesie. Szczególnie szkoda mi tu Kuby Deputata, który mimo bardzo dobrej dyspozycji i zakwalifikowania się do wszystkich finałów A, meldował się ostatecznie poza strefami medalowymi” – skomentował Trener Piotr Kirpsza

Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Sokółka, w ramach otwartego konkursu ofert, oraz przez Sponsorów Klubu: Metal-Fach, Hurtownia Rekin, Powiat Sokólski, GENES, Biasona, Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski, Karczma pod Sokołem, Kaweta, Celsium, Transkop, Gabiol.

SKK Sokół

7 grudnia rusza Miejskie Lodowisko w Sokółce

Przy okazji Mikołajek mamy dobrą informację dla miłośników łyżwiarstwa. Już od wtorku 7 grudnia 2021 r. rusza Miejskie Lodowisko w Sokółce mieszczące się na boisku wielofunkcyjnym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, przy ul. Mariańskiej 31. Aby z niego korzystać nie trzeba posiadać własnych łyżew. Jak co roku działać będzie wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy dla najmłodszych.

Lodowisko w Sokółce

Lodowisko będzie czynne:

– od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00 oraz 15:00 – 21:00,

– w weekendy 9.00 – 13 oraz 15.00 – 21.00.

Klient chcąc korzystać z usług wypożyczalni łyżew, podając swoje dane osobowe, zobowiązany jest uprzednio podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dzieci powyżej 13 roku życia oraz osoby dorosłe wypełniają zgodę samodzielnie, natomiast w przypadku dzieci poniżej 13 roku życia zgodę wypełnia rodzic/opiekun prawny.

Szczegółowe informacje dostępne są w załącznikach. ZOBACZ WIĘCEJ

Młodzicy UKS MIKOLO na turnieju w Augustowie

W miniony weekend zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Mikolo rywalizowali w turnieju siatkówki chłopców, który odbył się w Augustowie w ramach ligi o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego w siatkówce młodzików.

Podopieczni Krzysztofa Zaniewskiego i Stanisława Marchiela rozegrali dwa spotkania. W pierwszym – pewnie pokonali zespół UKS Olimpik Mońki 2:0, w drugim – musieli uznać wyższość rywali z UKS Centrum Augustów. Szczególnie drugi mecz dostarczył wielu emocji, niestety w końcówce zabrakło szczęścia i to gospodarze z Augustowa cieszyli ze zwycięstwa.

Turniej w Augustowie był jednym z ośmiu turniejów sezonu 2021/2022, w których wystąpi zespół z Sokółki. Zespoły UKS Mikolo systematycznie trenują w hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce oraz w hali przy Zespole Szkół.

Prowadzenie treningów, wyjazdy na mecze czy organizacja turniejów jest możliwa przede wszystkim dzięki wsparciu samorządu terytorialnego – Gminy Sokółka oraz Starostwa Powiatowego w Sokółce – w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu sportu, oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – w ramach ogólnopolskiego Programu Klub. W najbliższej przyszłości Klub planuje rozszerzyć działalność o kolejną grupę młodzieżową.

(SM)

Sokólscy kolarze na torowych zawodach w Pruszkowie

W dniach 27-28.11.2021 r. kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół brali udział w zawodach na krytym arenie w Pruszkowie pod nazwą Szukamy Następców Olimpijczyków.

Impreza podzielona była na 4 oddzielne wyścigi rozegrane na 250m torze. W sobotę były kwalifikacje, wyścig punktowy (lotne finisze co 10 okrążeń) i wyścig scratch (tradycyjny na linię mety, a w niedzielę wyścig eliminacyjny (co 2 okrążenia ostatni zawodnik odpada) i ponownie punktowy. Ze względu na liczne kwarantanny i inne wydarzenia SKK wystawiło nieco eksperymentalną ekipę w składzie: Marcel Brasławski, Natalia Piskurewicz, Michał Dereszkiewicz i Jakub Deputat.

Najlepiej spisał się Dereszkiewicz zdobywając kolejno 4,2,3 i 1 miejsce w popisowym wyścigu na zakończenie dublując cały peleton. Dużo emocji dostarczył również Deputat, który dwukrotnie otarł się o podium. Pozostali jako torowi debiutanci zajmowali pozycje poza czołówką. Trzeba dodać, że był to start kontrolny przed zbliżającymi się 4-5 Grudnia Mistrzostwami Polski Szkółek Kolarskich również na torze w Pruszkowie.

Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Sokółka i Powiatu Sokólskiego, w ramach otwartych konkursów ofert, oraz przez Sponsorów Klubu: Metal-Fach, Hurtownia Rekin, Gmina Sokółka, Powiat Sokólski, GENES, Biasona, Usługi Drogowe Krzysztof Błahuszewski, Karczma pod Sokołem, Kaweta, Celsium, Transkop, Gabiol.

SKK Sokół

Świetny wynik Aleksandra Dziełaka w turnieju szachowym

Aleksander Dziełak

65 szachistów wzięło udział w rozgrywanym w Sielpi Wielkiej XI Grand Prix Gór Świętokrzyskich w szachach szybkich z tempem 10 minut + 5 s za posunięcie. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Szachowe „HETMAN” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Sokółkę w turnieju reprezentował 7 letni szachista Akademii Sportów Umysłowych Sokółka Aleksander Dziełak. Alek uzyskał bardzo dobry wynik odnosząc 6 zwycięstw co dało mu w końcowej klasyfikacji II Miejsce. Alek szachy zaczął trenować w ASU Sokółka w listopadzie ub. Roku jest uczniem kl. I Szkoły Podstawowej w Janowie. Systematyczna wytrwała praca przynosi efekty. ZOBACZ WIĘCEJ

Pracowity weekend kolarzy SKK Sokół

W dniach 8-10 października 2021 r. zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego „Sokół” rywalizowali na zawodach w trzech różnych odmianach kolarstwa i za każdym razem z pozytywnym skutkiem.

Kolarze SKK

W piątek odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie torowym na Arenie Pruszków. Z 4 obecnych tam zawodników najlepiej spisał się Jakub Deputat zdobywając brązowy medal w konkurencji 250m ze startu zatrzymanego i 4 miejsce w sprintach.

W sobotę odbyły się kończące sezon zawody z cyklu Maratony Kresowe MTB w Augustowie gdzie ponownie bezkonkurencyjna była Nikola Gliniecka zdobywając złoty medal w półmaratonie, a na dystansie Mini triumfował żak Michał Dereszkiewicz przed zawodnikiem z Supraśla i Jakubem Fiedorowiczem również z SKK SOKÓŁ.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na IV Memoriał im. Edmunda Mackiewicza

SKTS

W niedzielę, 17.10.2021 r. w hali sportowej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, odbędzie się turniej tenisa stołowego – IV Memoriał im. Edmunda Mackiewicza.

Cel:
• Uczczenie pamięci wieloletniego działacza tenisa stołowego Edmunda Mackiewicza
• Wyłonienie najlepszych zawodników
• Promocja tenisa stołowego w regionie
• Umożliwienie pasjonatom tenisa stołowego porównanie swoich umiejętności w warunkach rywalizacji sportowej

Organizatorzy:
• Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokółce
• Sokólski Klub Tenisa Stołowego
• Fundacja Polska360

Termin i miejsce:
17.10.2021 r., hala sportowa w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, ul. Szkolna 2. Początek gier od godz. 10.00 zgodnie z kategoriami.

Kategorie:
• I kategoria – mężczyźni do lat 60 – godz. 10.00
• II kategoria – mężczyźni powyżej 61 lat – godz. 10.00
• III kategoria – OPEN kobiet – 12.00
• IV kategoria – OPEN DEBLE – wspólna dla wszystkich

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na charytatywny turniej piłki siatkowej

Plakat

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia Janusza Korczaka w Sokółce oraz Stowarzyszenie „Pod Skrzydłami” serdecznie zapraszają na I Powiatowy Charytatywny Amatorski Turniej Piłki Siatkowej, który odbędzie się 17 października 2021 r. w hali przy ul. Mickiewicza 11 w Sokółce,  start o godz. 9.00.

Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego podopiecznych stowarzyszenia ”Pod Skrzydłami”.

Zapraszamy do kibicowania!

Organizatorzy (JP)

Dominik Zając zwyciężył w turnieju Grand Prix Polski

Dominik Zając z Klubu Bilardowego LP Metal Fach Sokółka wygrał ostatni w tym sezonie turniej serii Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Zawody odbyły się w łódzkim Klubie Bilardowym FRAME.

Dominik

Dominik to bardzo doświadczony zawodnik, wielokrotnie stawał na podium turniejów najwyższej rangi w kraju, a także międzynarodowych. Jednak po złoto sięgnął po raz pierwszy. W finale pokonał Mateusza Śniegockiego (Zakręcona Bila Poznań) 6:2. Z brązowymi medalami Gran Prix zakończyli: Szymon Kural (TCF HUB Kraków) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).

W turnieju zagrało 85 bilardzistów obok Dominika Sokółkę reprezentowali: Karol Zielenkiewicz, Hubert Łopotko oraz Grzegorz Lasota wszyscy z powodzeniem przebrnęli rozgrywki grupowe uzyskując awans do rundy pucharowej ostatecznie Lasota zajął miejsce 17, Karol i Hubert zostali sklasyfikowani na miejscu 33.

Zmagania bilardzistów można na żywo oglądać w tvsports.pl, jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki online dostępne są na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Grand Prix Sokółki w tenisie ziemnym

W niedzielę, 10 października 2021 r. na kortach tenisowych OSiR w Sokółce obędzie się decydujący turniej Grand Prix Sokółki w tenisie ziemnym o Puchar Burmistrza Sokółki.

Tenis ziemny na kortach w Sokółce

Po czterech turniejach na czele rankingu znajduje się Krzysztof Tumiel, drugi z 24 punktami straty jest Jerzy Czarnecki. trzecie miejsce podium zajmuje Wojciech Zalewski. Mimo sporych różnic w punktacji między zawodnikami nic jeszcze nie jest przesądzone.

W finałowym turnieju do zdobycia jest podwójna pula punktów, dzięki temu żaden z zawodników nie może czuć się pewny swojego miejsca w tabeli. Na najlepszych zawodników tegorocznej Grand Prix czeka pula nagród w wysokości 1200 zł (w formie bonów upominkowych).

Zapisy prowadzone będą w dniu turnieju w biurze zawodów (korty tenisowe OSiR – ul. Mariańska 31) w godzinach 8:15 – 8:45. Zapraszamy!

Do pobrania:

Regulamin
Rodo
Ranking

Paulina Sawicka, OSiR

Dużo kolarskich emocji w Długosiodle

26 września 2021 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego w Długosiodle.

Kolarze SKK Sokół

Zawody rozgrywane były na 13 km rundzie w kategoriach żak, młodzik, junior młodszy i junior. Sokólski Klub Kolarski SOKÓŁ reprezentowało czterech zawodników po dwóch w żaku i dwóch w młodziku. Wśród żaków którzy ścigali się na jednej rundzie wygrał zawodnik z Torunia, a trzecią pozycję zajął Michał Dereszkiewicz z SKK czwarty był zaś Jakub Fiedorowicz.

Bardzo dużo emocji dostarczył nam też wyścig młodzików gdzie od startu zawodnicy z licznych klubów próbowali rozerwać peleton jednak ostatecznie z przeciętną prędkością ponad 35 km na godzinę całą grupę przyprowadził na metę zawodnik z Grodziska Mazowieckiego, a tuż zanim wjechał Jakub Deputat z SKK SOKÓŁ. W trzeciej dziesiątce uplasował się rozprowadzający do finiszu Jan Chadukiewicz.

Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Sokółka i Powiatu Sokólskiego, w ramach otwartych konkursów ofert, oraz przez Sponsorów Klubu.

ZOBACZ WIĘCEJ

XV Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Bohaterów Akcji V2

W dniach 23-26 września 2021 r. w Borsukach gm. Sarnaki odbył się XV Międzynarodowy Turniej Szachowy im. ” Bohaterów Akcji V2″.

Zdjęcie grupowe

W turnieju wzięli udział 32 szachistów z Polski i Czech. Sokółkę reprezentowali: Alek Dziełak i Laura Bielec szachiści Akademii Sportów Umysłowych.

Turniej przebiegał na dystansie 9 rund z czasem 1 godzina na partię dla zawodnika.

Nasi szachiści nie zawiedli i zajęli wysokie miejsca. Alek Dziełak w klasyfikacji generalnej zajął II miejsce z 8 pkt (7 zwycięstw + 2 remisy). Zwyciężył szachista z Czech z taką samą ilością pkt., zadecydowała minimalnie lepsza punktacja dodatkowa. Alek otrzymał też nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju. Laura Bielec w kategorii kobiet zajęła II miejsce 4,5 pkt. ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content