Brąz Szymona Mironia na MP Juniorów w Pool Bilard

Po długiej przerwie do rywalizacji powrócili polscy bilardziści, również ci najmłodsi. W tym roku znacznie trudniejszemu wyzwaniu niż zwykle, organizacji Mistrzostw Polski Juniorów podjął się razem z Polskim Związkiem Bilardowym Klub Bilardowy „FRAME” z Łodzi.

Szymon Miroń stanął na podium zdobywając brązowy medal

Wśród blisko setki polskich juniorów prawo gry w Championacie wywalczyła trójka reprezentująca nasz klub „LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka”: Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń.

Nasi najmłodsi przez 5 dni rywalizowali z najlepszymi w kraju osiągając wysokie miejsca, a do najbardziej udanych te mistrzostwa zaliczy Szymon Miroń , który w odmianę 9bil stanął na podium zdobywając brązowy medal. Szymon również z powodzeniem rywalizował w odmianę 14.1 zajmując 9 miejsce. Karol Zielenkiewicz był 7 w 14.1 oraz 9ty w 8kę i 9kę. Tomek Górski zaznaczmy jeden z najmłodszych uczestników mistrzostw zajął wysokie 9 miejsce w 8 bil. ZOBACZ WIĘCEJ

VI Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach

Baner

W niedzielę 2 sierpnia 2020 r. w SP 1 w Sokółce (stołówka w budynku 2) odbędą się już VI Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach pod honorowym patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Rywalizacja będzie się odbywać w dwóch grupach, z podziałem na grupy wiekowe i płeć, a udział mogą wziąć każdy chętny zamieszkały w naszym powiecie. Najlepsi otrzymają puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe, a każdy uczestnik dostanie dyplom i upominek. Zgłoszenia i wpisowe do piątku 31-07-2020. ZOBACZ WIĘCEJ

Dwa medale mistrzostw Polski dla kolarzy SKK Sokół

W zeszły weekend w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich, na których w 6-osobowej obsadzie stawili się kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego “Sokół”.

Kolarze Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół

I po raz kolejny nie zawiedli. W wyścigu ze startu wspólnego dwoje sportowców sięgnęło po medale. Nikola Gliniecka wywalczyła srebro w klasach VI, a Michał Dereszkiewicz zdobył brąz w wyścigu klas IV.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak naprawdę po przerwie w ściganiu spowodowanej koronawirusem nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać w Raszkowie. Widać było dużą różnicę poziomów w poszczególnych kategoriach, to pokazywało, kto i jak pracował przez ten trudny czas – mówi Piotr Kirpsza, trener SKK Sokół.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zapisy na „WAKACJE W MIEŚCIE 2020”

Pomimo ograniczeń i wprowadzonych środków bezpieczeństwa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce postanowił zorganizować letni wypoczynek „WAKACJE W MIEŚCIE 2020”. I chociaż odbędzie się on w nieco innej formule, bo bez wycieczek autokarowych i w pomniejszonych grupach, to gorąco zachęcamy do uczestnictwa. Elektroniczne zapisy na półkolonie rozpoczną się już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 r. 

Poniżej szczegóły godzin zapisów i dane szczegółowe dotyczące turnusów i grup.

TURNUS I – zapisy w niedzielę 12 lipca 2020 r. O GODZINIE 17:00

 • termin wypoczynku: 20-24 lipiec 2020 r.,
 • rocznik: 2011-2013,
 • grupy: żeglarska, sportowa, taneczna,
 • zapisy potrwają do poniedziałku 13 lipca 2020 r. do godziny 23.59,
 • w każdej grupie po 10 uczestników,
 • LINK DO ZAPISÓW: https://elektronicznezapisy.pl/event/5027.html

ZOBACZ WIĘCEJ

Sokólscy kolarze wrócili do ścigania

Sokólscy kolarze w końcu wrócili do ścigania po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. W zeszły weekend sportowcy z SKK Sokół rywalizowali na Pucharze Polski w Warszawie i podczas Maratonów Kresowych w Michałowie.

Sokólscy kolarze w końcu wrócili do ścigania

Nikola Gliniecka startowała na Warsaw Cup, stanowiącym jednocześnie pierwszą rundę Pucharu Polski. Trasa wyścigu wiodła przez legendarną i piekielnie wymagająca Górkę Kazurkę, dobrze znaną kolarzom z Mazowsza. 13-letnia zawodniczka SKK Sokół wywalczyła znakomite 6. miejsce w kategorii młodziczek. Do podium zabrakło jej nieco ponad półtorej minuty.

– To jedna z najcięższych tras w Polsce. Trudność wyścigu podniosła również spora frekwencja. Głodni ścigania kolarze zjechali do Warszawy, by po dłuższej przerwie poczuć smak rywalizacji – mówi Piotr Kirpsza, trener młodych kolarzy. Podkreśla, że zawody w Warszawie stanowią dobre przetarcie przed Mistrzostwami Polski Szkółek Kolarskich, które za niespełna dwa tygodnie odbędą się w Raszkowie.

Ubiegły weekend to również ściganie pod znakiem Maratonów Kresowych. Szczególnie zacięta rywalizacja była w kategorii “Żak”. Na pierwszym miejscu uplasował się Jakub Fiedorowicz. Na drugiej pozycji – z minimalną stratą – przyjechał Jan Chadukiewicz, a tuż za podium znalazł się Miłosz Chadukiewicz.

Sokólskich kolarzy czeka teraz rywalizacja we wspomnianym Raszkowie, a także Zamościu oraz dalsza walka o punkty do klasyfikacji generalnej w cyklu Maratonów Kresowych. Tym razem sportowcy zjadą 19 lipca do Wasilkowa”

Mariusz Bykowski
fot. Marek Kulikowski

Zaproszenie do udziału w turnieju tenisa ziemnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na kolejną odsłonę tegorocznego GRAND PRIX Sokółki w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Sokółki.

Puchary - turniej tenisa ziemnego

Zawody odbędą się 19 lipca 2020 r. na kortach OSiR w Sokółce. Początek gier zaplanowany jest na godzinę 9:00. Zapisy prowadzone będą na miejscu od 8:15 do 8:45. Na najlepszych zawodników czekają pamiątkowe puchary oraz punkty do rankingu GRAND PRIX.

Zasady bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią COVID-19 pozostają niezmienne, oto one:

1. Zalecamy utrzymanie odległości 2 m pomiędzy osobami przebywającymi na turnieju.
2. Nie zaleca się udziału publiczności.
3. W turnieju NIE MOŻE wziąć udziału osoba, która posiada objawy chorobowe, sugerujące chorobę zakaźną oraz osoba, która w przeciągu ostatnich 14 dni miała kontakt z osobą, u której stwierdzono chorobę Covid-19.
4. Przed przystąpieniem do rozgrywek, każdy zawodnik zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia (dokument do pobrania poniżej).

Bardzo prosimy o zastosowanie się do powyższych zasad. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Paulina Sawicka, OSiR

Kryta pływalnia wznowiła funkcjonowanie

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa od 1 lipca 2020 r. wznawia funkcjonowanie Kryta Pływalnia OSiR Sokółka. Obiekt będzie czynny w godzinach 14:00 – 22:00, przez siedem dni w tygodniu. Ze względów bezpieczeństwa obowiązywać będą limity osób, wprowadzone zostaną nowe procedury postępowania na terenie pływalni, natomiast sauny pozostaną nieczynne.

Zasady obowiązujące na Krytej Pływalni OSiR w Sokółce w czasie pandemii Covid-19:

 1. Zabrania się korzystania z Krytej Pływalni osobom z objawami infekcji, w szczególności dróg oddechowych. W uzasadnionych przypadkach będzie mierzona temperatura ciała.
 2. Po wejściu na krytą pływalnię należy zdezynfekować ręce. Można to zrobić w specjalnie wyznaczonym miejscu w holu basenowym.
 3. Na terenie całego obiektu pływalni obowiązuje zachowanie dystansu 2 metrów między osobami.
 4. Na terenie Krytej Pływalni obowiązkowe jest noszenie maseczki:
 • wchodząc – od wejścia aż do szatni basenowej,
 • wychodząc – od szatni basenowej do wyjścia.
 1. Bezpośrednio przed kasą pływalni może znajdować się jedna osoba, pozostali oczekujący ustawiają się w kolejce z dwumetrowymi odstępami.
 2. Obowiązują zmienione limity użytkowników. Z pływalni jednocześnie może korzystać maksymalnie 30 osób, w tym:
 • na jednym torze niecki dużej mogą jednocześnie znajdować się maksymalnie 4 osoby,
 • z wanny jacuzzi mogą jednocześnie korzystać maksymalnie 3 osoby,
 • w niecce małej może się znajdować maksymalnie 7 osób.
 1. Sauny są nieczynne.
 2. Z natrysków prysznicowych w szatniach męskich oraz damskich może korzystać jednocześnie maksymalnie po 5 osób.
 3. Po zakończeniu korzystania z pływalni, wychodząc z szatni prosimy o nie zamykanie szafek.

Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad. Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Kąpielisko przy Zalewie Sokólskim jest otwarte

OSiR logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza od 1 lipca 2020 r. wszystkich miłośników wodnych kąpieli nad Zalew Sokólski. Strzeżone kąpielisko będzie czynne siedem dni w tygodniu, w godzinach 10:00 – 18:00.

Przy miejskiej plaży funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie można wypożyczyć rowerki, kajaki czy żaglówki. Korzystajmy z pięknych, wakacyjnych dni i spędzajmy je aktywnie na świeżym powietrzu. Pływając, wiosłując, chwytając wiatr w żagle… Możemy też zawsze błogo poleniuchować na piaszczystej plaży.

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie do udziału w turnieju tenisa ziemnego

Rusza kolejna edycja GRAND PRIX Sokółki w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Sokółki. Inauguracyjny turniej odbędzie się w sobotę, 27 czerwca 2020 r. na kortach OSiR w Sokółce.

Zapisy prowadzone będą na miejscu w dniu zawodów w godzinach 8:15 – 8:45. Początek gier o godzinie 9:00.

Puchary - turniej tenisa ziemnego

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa wprowadzone są zasady bezpieczeństwa:
1. Zalecamy utrzymanie odległości 2 m pomiędzy osobami przebywającymi na turnieju.
2. Nie zaleca się udziału publiczności.
3. W turnieju NIE MOŻE wziąć udziału osoba, która posiada objawy chorobowe, sugerujące chorobę zakaźną oraz osoba, która w przeciągu ostatnich 14 dni miała kontakt z osobą, u której stwierdzono chorobę Covid-19.
4. Przed przystąpieniem do rozgrywek, każdy zawodnik zobowiązany jest do podpisania oświadczenia o stanie zdrowia (dokument do pobrania poniżej).

Bardzo prosimy o zastosowanie się do powyższych zasad. Sport jest niezwykle ważny, ale bezpieczeństwo przede wszystkim!

DO POBRANIA:

Oświadczenie o stanie zdrowia i zgoda RODO

Regulamin turnieju GRAND PRIX (czerwiec)

Regulamin turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki

Paulina Sawicka, OSiR

VI Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach

new_releases

W związku z wydarzeniami związanymi z koronawirusem zawody zostały ODWOŁANE.

W niedzielę, 15 marca 2020 r. w “Sercu” Polskim Domu Rodzinnym przy ul. Kryńskiej 41, odbędą się VI Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach pod honorowym patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Rywalizacja będzie się odbywać w dwóch grupach, z podziałem na grupy wiekowe i płeć, a udział może wziąć każdy chętny zamieszkały w naszym powiecie. Najlepsi otrzymają puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe, a każdy uczestnik dostanie dyplom i upominek. Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do czwartku 12 marca 2020 r. ZOBACZ WIĘCEJ

Zawodnicy CSA wrócili z Rzymu medalami

Klub Combat Sports Academy z powodzeniem promował województwo podlaskie na Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF NI-KKO Roma Open 2020.

Na matach w hali Palatorrino w Rzymie rywalizowało 506 zawodników z 50 klubów. W stolicy Włoch swoich reprezentantów miało 16 krajów z Europy i Azji. Nasz klub CSA Team, w 10 osobowym składzie, przywiózł do domu 13 medali: 2 złote, 7 srebrnych i 4 brązowe.

Zdjęcie grupowe

Złoto za układy formalne przywieźli Krzysztof Boguszewski i Julia Sićko. Srebro zdobyli: Karina Fiedorowicz (układy i walki do 50 kg), Antonina Bułkowska (walki do 45 kg), Gabriela Kołpak (walki do 145 cm), Artur Kozioł (walki do 145 cm), Paweł Majewski (walki do 60 kg), Julia Sićko (walki powyżej 50 kg). Brązowe medale wywalczyli: Malwina Borodziuk (układy i walki do 145 cm), Krzysztof Boguszewski (walki powyżej 75 kg), Artur Kozioł (układy). Na matach turnieju startowali także Julia Rychtarczyk i Jan Rychtarczyk.

ZOBACZ WIĘCEJ

Taekwondziści CSA przywieźli z Rygi 16 medali!

W dniach 14 – 15 lutego 2020 r. zawodnicy Combat Sports Academy wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do ITF XIII TOP TEN LATVIAN OPEN CUP w stolicy Łotwy – Rydze.

Drużyna CSA

Na matach rywalizowało 300 zawodników z 16 klubów, z 8 krajów. Nasi taekwondziści po raz trzeci wzięli udział w zmaganiach w hali sportowej Salaspils. Combat Sports Academy reprezentowało 14 zawodników, którzy wywalczyli 16 krążków – 4 złote, 4 srebrne i 8 brązowych.

Złoto przywieźli: Antonina Bułkowska (walki do 48 kg), Norbert Mackało (walki do 48 kg), Szymon Majewski (układy formalne), Julian Niedzielko (walki do 48 kg). Srebrne medale zdobyli: Krzysztof Boguszewski (układy formalne), Antonina Bułkowska (układy formalne), Kinga Stefanowska (układy formalne i walki do 42 kg). Brązowe krążki wywalczyli: Krzysztof Boguszewski (walki +75 kg), Jakub Cieszkowski (walki do 48 kg), Jakub Jarmusik (walki do 48 kg), Paweł Majewski (układy formalne i walki do 62 kg), Łukasz Owsiejko (walki do 50 kg), Gabriela Wróblewska (układy formalne i techniki specjalne).

Wyniki uzyskane na XIII TOP TEN LATVIAN OPEN CUP stanowią bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi startami. ZOBACZ WIĘCEJ

Zapisy na zajęcia nauki i doskonalenia pływalnia

Kryta pływalnia w Sokółce

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza do zapisów na kolejny cykl zajęć nauki i doskonalenia pływalnia.

Zapisy startują w niedzielę 16 lutego o godz. 18:00. Zapisy potrwają do wtorku, do godziny 13:00. Wybierając grupę należy zwrócić uwagę na odznakę, którą dziecko posiada. Nowe grupy nie wymagają posiadania odznaki. Zapisy prowadzone będą internetowo poprzez stronę https://elektronicznezapisy.pl/event/4717/strona.html

ZOBACZ WIĘCEJ

Zimowy obóz siatkarzy UKS Mikolo

W dniach 27–31 stycznia 2020 roku 22 młodych siatkarek i siatkarzy z UKS Mikolo Sokółka uczestniczyło w zimowym obozie sportowym w Piszu na Mazurach.

Na zdjęciu uczestnicy obozu

Dzieci w zimowej przerwie od zajęć szkolnych udały się na zgrupowanie aby podnieść swoje umiejętności sportowe oraz w celu jeszcze lepszej integracji. Oprócz zajęć sportowych uczestnicy obozu zorganizowali wieczór kabaretowy, w którym grupki młodych artystów o sportowym zacięciu przedstawiły wcześniej długo ćwiczone skecze.

Po treningach przychodził czas na regenerację, wolny czas najchętniej upływał na wspólnych grach i zabawach, nie zabrakło też wizyty w miejscowej pływalni. ZOBACZ WIĘCEJ

Brąz na inaugurację sezonu

W pierwszym w tym roku turnieju rankingowym Grand Prix Polski w Pool Bilardzie, rozegranym w Kieleckim Centrum Bilardowym, Sebastian Batkowski, zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka, wywalczył brązowy medal.

Obok Sebastiana Sokółkę reprezentował jeszcze bardzo młodziutki junior Karol Zielenkiewicz, którego start w kategorii mężczyzn należy uznać za bardzo udany.

Na zdjęciu Sebastian Batkowski zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka

Karol pewnie przebrnął rundę grupową i dopiero w I rundzie pucharowej uległ Szymonowi Kuralowi 5:6 by ostatecznie zajmując 17 miejsce. Niestety, styczniowy termin zawodów nie pozwolił na udział w 1 odsłonie GP Polski pozostałej grupie sokółczan.

Zwycięzcą turnieju został Wojciech Szewczyk z „Konsalnet” Warszawa, drugi był Mariusz Skoneczny z „Lipiński Dachy” Tomaszów Mazowiecki, obok Sebastiana Batkowskiego „LP Metal-Fach Pool Bilard” Sokółka na 3. stopniu podium stanął Daniel Maciął z „Cromo Stal” Warszawa. ZOBACZ WIĘCEJ

Wyniki turnieju tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki

26 stycznia 2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce rozegrany został turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Sokółki.

W zawodach udział wzięło około 120 zawodników z województwa podlaskiego. Zawody rozgrywane były w następujących kategoriach:

 • Kategoria pierwsza to szkoły podstawowe uczniowie klas I-IV – zwycięzcami tej kategorii wśród dziewcząt została Alicja Krynicka z Pisanicy, wśród chłopców Dominik Dzikoński również z Pisanicy.
 • Kategoria druga to rywalizacja szkół podstawowych uczniów klas V-VI. Kategorię dziewcząt wygrała Urszula Ryżewska z Chodorówki, zwycięzcą zawodników został Maciej Ziarko z Pisanicy.
 • Kategorię III OPEN – kobiet zwyciężyła zawodniczka z Białegostoku Julia Filipowicz pokonując Beatę Baranowską z Sokółki.
 • Zmagania OPEN mężczyzn wygrał Jarosław Żołądkowski, pokonując w finale Karola Żukowskiego z Sokółki.
 • Kategoria IV czyli gry deblowe wygrała para Mirosław Łukaszuk / Dariusz Czarnecki z Białegostoku.

DO POBRANIA: Tabela z wynikami

Karol Żukowski

Zaproszenie na turniej tenisa stołowego

26 stycznia 2020 r. (niedziela) w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce ul. Szkolna 2 odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrz Sokółki.

SKTS

Turniej rozegrany zostanie w następujących kategoriach:

I kategoria – uczniowie klas 1-4 – godz. 9.00

II kategoria – uczniowie klas 5-8 – godz. 9.00

III kategoria – OPEN – 11.30

IV kategoria – OPEN DEBLE

Kategoria I, II i III oddzielna dla kobiet i mężczyzn, kat. OPEN DEBLE wspólna dla wszystkich.

Kategoria I i II jest bezpłatna, wpisowe do turnieju OPEN – 10,00 zł i OPEN DEBLE – 5,00 zł

Szczegółowe informacje tel. 502 556 059, 510 612 129. Wszystkich chętnych zapraszamy!

DO POBRANIA: Regulamin

Karol Żukowski

Zaproszenie na turnieje Sylwestrowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce ponownie postanowił zakończyć rok sportowym akcentem. Przygotowano turnieje dla miłośników dwóch dyscyplin drużynowych – hokeja na lodzie oraz piłki nożnej.

VIII Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki

Sylwestrowy Turniej Piłkarski

Pierwsi do rywalizacji przystąpią piłkarze, których zapraszamy tuż po świętach, czyli w piątek 27 grudnia 2019 r. o godz. 16:00. Zgłoszenia drużyn będzie można dokonać w dniu zawodów do godz. 15:45. Spotykamy się na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią OSiR w Sokółce. Każdy zawodnik obowiązkowo dostarcza organizatorom wypełnioną i podpisaną zgodę RODO. Zawodnikowi niepełnoletniemu zgodę podpisuje rodzic bądź opiekun prawny. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie.

Sylwestrowy Turniej Hokeja Na Lodzie o Puchar Burmistrza Sokółki

Sylwestrowy Turniej Hokeja

Dwa dni po piłkarskich zmaganiach – 29 grudnia 2019 r. o trofeum powalczą hokeiści. Początek rozgrywek jest zaplanowany na godz. 17:00. Zapisy w dniu zawodów do godz. 16:45. Miejscem spotkania, nie może być inaczej, będzie Lodowisko Miejskie OSiR w Sokółce. Każdy zawodnik obowiązkowo musi dostarczyć organizatorom wypełnioną i podpisaną zgodę RODO. Zawodnikowi niepełnoletniemu zgodę podpisuje rodzic bądź opiekun prawny. Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

Paulina Sawicka, OSiR

Taekwondziści wrócili z Mińska z dziewięcioma medalami

Klub Combat Sports Academy był jedynym reprezentantem z Polski na Międzynarodowym Bożonarodzeniowym Turnieju Taekwon-Do w Mińsku, który odbył się 15 grudnia 2019 r.

Taekwondziści CSA

W sobotę pobyt w stolicy Białorusi rozpoczęto od odwiedzenia miejscowego delfinarium. Z niekłamanym zachwytem podziwiano foki, uchatkę patagońską i oczywiście delfiny. Natomiast w niedzielę zawodnicy stanęli do rywalizacji z 870 zawodnikami z 11 krajów! Miński turniej miał niesamowicie ciekawą oprawę oficjalnego otwarcia. Był występ trio młodych perkusistów, popis akrobatyki cyrkowej na szarfie oraz występ zespołu cheerleaders.

Nasz klub reprezentowała dziewięcioosobowa grupa taekwondzistów, którzy przywieźli ze sobą 9 krążków – 3 srebrne i 6 brązowych – potwierdzając tym swoją dobrą dyspozycję. ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content