ASU na XXII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Środa 29 czerwca 2022 r. była pracowita dla reprezentacji Akademii Sportów Umysłowych Sokółka. W tym dniu ambitnie walczyliśmy przy szachownicach na XXII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży.

Zdjęcie grupowe

W igrzyskach brało udział 113 szachistów z Polski, Czech, Białorusi i Ukrainy. Wzorową obsługę techniczną turnieju zapewniła Akademia Szachowa Sobocińscy z Łomży. Sędzią głównym był sędzia kl. I p. Sławomir Sobociński. Turniej rozegrano na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na zawodnika.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Andrzejewa 26,5 pkt a w rywalizacji zagranicznej zespół z Ukrainy. Reprezentacja ASU Sokółka klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce 26,0 pkt.

ZOBACZ WIĘCEJ

ASU Sokółka na mistrzostwach w Suwałkach

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szachach

W Suwałkach w dniach 17-19 czerwca 2022 r. odbyły się XXIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorek i Juniorów do lat 18 w Szachach.

Turniej rozegrano na dystansie 9 rund tempem 30 minut +30 sekund za posunięcie. Sędzią głównym był Prezes Podlaskiego Związku Szachowego p. Leszek Zega. Udział wzięło 9 klubów województwa podlaskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach

W ostatni weekend działo się dużo w Ludowym Uczniowskim Klubie Szachowym „Orient Sokółka”, którego kadra wzięła udział w Mistrzostw Województwa Juniorów do lat 18, rozegranych w dniach 17-19 czerwca 2022 r. w Suwałkach.

Szachiści przy szachownicach

W tym roku ekipa składała się z trenera Karola Busińskiego oraz 4 reprezentantów: Grupa C18 Hubert Klimowicz, Grupa C14 Dawid Żukiewicz, Grupa C10 Antoni Pieszko, Grupa C10 Emil Lis. Szachiści wrócili z zawodów w świetnych humorach (może nieco zmęczeni trudami rywalizacji). Złoty medal w grupie C10 zdobył Antoni Pieszko, na 8 – punktowanym miejscu w tej samej grupie uplasował się Emil Lis rozgrywając świetne zawody uzyskał normę na III kategorię Hubert Klimowicz uplasował się tuż za podium w najtrudniejszej grupie C18, Dawid Żukiewicz był 11 w równie trudnej grupie.

ZOBACZ WIĘCEJ

V turniej „Z Serca do Szachów”

Turniej "Z Serca do Szachów"

W dniach 11-12 czerwca 2022 r. w Sokółce został rozegrany V turniej „Z Serca do Szachów”.

W tym roku turniej został rozegrany w dwóch grupach. Turniej A zwyciężył zawodnik Ludowy Uczniowski Klub Szachowy „Orient Sokółka” Jerzy Obuchowicz zdobywając komplet punktów, drugi był zawodnik Klub Szachowy „Hańcza” Suwałki Dorian Sawicki, a trzecie miejsce przypadło zawodnikowi MUKS Stoczek 45 Białystok Kornelowi Chomickiemu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Edukacja przez szachy

Dni Sokółki 2022 rozpoczęły się turniejem szachowym „II Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych i Przedszkoli”.

Turniej szachowy

Turniej zorganizował Sokólski Ośrodek Kultury w sali „Lira” w programie „Edukacja przez szachy”. Patronat nad turniejem sprawowała Burmistrz Sokółki. Do gry przystąpiło 40 młodych szachistów z szkół i przedszkoli Sokółki i powiatu.

Turniej odbył się na dystansie 5 rund tempem 20 minut + 10 sekund za posunięcie. Tempo gry umożliwiało zdobycie pierwszych stopni wtajemniczenia szachowego kategorii V i IV. Najliczniejsza grupę szachistów wystawiły przedszkola sokólskie, mniej liczne były reprezentacje szkół podstawowych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na liczne imprezy sportowe organizowane w ramach „Dni Sokółki 2022”.

W nadchodzący weekend odbędą się:

  • Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc
  • Mistrzostwa Sokółki w Tenisie Stołowym
  • Zawody wędkarskie
  • Turniej tenisa ziemnego
  • Sokoli Bieg

Szczegóły poniżej:

Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc

Zapraszamy serdecznie na zawody w wyciskaniu sztangi leżąc o Puchar Burmistrza miasta Sokółka. Zawody będą jedną ze sportowych atrakcji Dni Sokółki 2022.

Plakat

Gościem specjalnym będzie Roma Eremashvili aktualny rekordzista i mistrz świata.

Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, a na kibiców zmagania – specjalne konkursy dla publiczności.

Kategorie startowe:
– juniorzy do 21 lat
– seniorzy 21+

Nagrody:
Open senior:
I. miejsce – 600 zł, puchar, zestaw suplementów, prezent
II. miejsce – 300 zł, medal, zestaw suplementów, prezent
III. miejsce – 150 zł, medal, zestaw suplementów, prezent
Open junior:
I. miejsce – 300 zł, puchar, zestaw suplementów, prezent
II. miejsce – 200 zł, medal, zestaw suplementów, prezent
III. miejsce – 100 zł, medal, zestaw suplementów, prezent

ZOBACZ WIĘCEJ

Komunikat z turnieju szachowego w Przedszkolu nr 5

W poniedziałek 30 maja 2022 r. Przedszkole nr 5 w Sokółce szachami stało,  bo w tym dniu odbył się I Turniej Szachowy Przedszkolaków. Do turnieju przystąpiło 18 najtęższych umysłów przedszkola :)

Turniej otworzyła p. Dyrektor Lucyna Szymańska wykonując pierwszy ruch na szachownicy.

Zawody odbyły się na dystansie 6 rund z czasem 10 minut + 5 sekund za posunięcie. Celem turnieju była popularyzacja sportu szachowego wśród przedszkolaków oraz wyłonienie reprezentacji przedszkola na Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego.

Turniej otworzyła p. Dyrektor Lucyna Szymańska wykonując pierwszy ruch na szachownicy. Życzyła wszystkim dużo radości z rozgrywanych partii szachowych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na Mistrzostwa Sokółki w tenisie stołowym

Obchody Dni Sokółki to również weekend na sportowo. Jedną z propozycji są Mistrzostwa Sokółki w tenisie stołowym skierowane do pasjonatów małej piłeczki.

Tenis stołowy

Sokólski Klub Tenisa Stołowego, zawsze jest z nami podczas dni naszego miasta. Swoim zaangażowaniem w rywalizację sportową, organizuje wspólnie z Urzędem Miejskim i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce turnieje tenisa stołowego. Tym razem, także nie zabraknie ping-pongowych zawodów.

Turniej zostanie rozegrany w niedzielę 12.06.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce. Na najlepszych czekają puchary i dyplomy. Zawody ruszają o godzinie 10:00 i będą rozgrywane w następujących kategoriach:

  • Kategoria I – mężczyźni do lat 55
  • Kategoria II – mężczyźni powyżej lat 55
  • Kategoria III – OPEN kobiet
  • Kategoria IV – OPEN deble

Wszystkich chętnych zapraszamy. Szczegółowy regulamin zamieszczamy niżej.

Komunikat – Mistrzostwa Sokółki w tenisie stołowym 12.06.2022

(KŻ) SKTS

Grand Prix Sokółki w Tenisie Ziemnym

29 maja 2022 r. rozegrany zostanie pierwszy z zaplanowanych sześciu turniejów z cyklu Grand Prix Sokółki w Tenisie Ziemnym.

Tenis na kortach OSiR w Sokółce

Do rywalizacji mogą przystąpić wszyscy chętni, którzy tego dnia stawią się na korty do godziny 8:45 i uzupełnią oświadczenie o stanie zdrowia i rodo.

Wzorem lat ubiegłych tenisiści będą rywalizować o puchary oraz punkty do rankingu Grand Prix. Zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów zostanie zwycięzcą cyklu.

Szczegóły w regulaminach.

Oświadczenie
Regulamin Grand Prix
Regulamin turnieju

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Żeglarski weekend nad Zalewem Sokólskim

Miniony weekend upłynął pod znakiem zmagań żeglarzy. Sześć załóg: trzy z Sokółki, dwie z Białegostoku i jedna z Augustowa walczyły w VII Regatach Żeglarskich o Puchar Burmistrza Sokółki w klasie Omega Standard.

Regaty w Sokółce

Zawody zaliczały się do VI edycji cyklu Podlaskiej Ligi Żeglarskiej 2022. Rozegrano dziewięć wyścigów, w tym Memoriałowy Bieg Pamięci Zbyszka Czarnieckiego. Walka pomiędzy załogami była bardzo wyrównana, szczególnie o dwa pierwsze miejsca. Gratulujemy zwycięzcom! Wyniki:

Memoriałowy Bieg Pamięci Zbyszka Czarnieckiego wygrała załoga z Sokółki w składzie: sternik Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź oraz Katarzyna Czarniecka.

VII Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki:

1. Załoga w składzie: sternik Adam Broniakowski, Grzegorz Czyżewski, Paweł Sokołowski
2. Załoga w składzie: sternik Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź oraz Katarzyna Czarniecka
3. Załoga w składzie: sternik Jerzy Górko, Witold Kołosow, Wojciech Kołosow
4. Załoga w składzie: sternik Maciej Garniewski, Karol Starosta, Urszula Żarkowska
5. Załoga w składzie: sternik Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Maciej Rudź
6. Załoga w składzie: sternik Piotr Kułak, Sławomir Kiejko, Tomasz Kułak.

ZOBACZ WIĘCEJ

Cztery medale w Mistrzostwach Polski Juniorów

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard 2022, które były rozgrywane przez 5 dni majowego weekendu w Łódzkim Klubie FRAME, to najważniejsza rywalizacja najmłodszych polskich bilardzistów.

Cztery medale Sokółczan!

Zawodnicy rywalizują w czterech konkurencjach bilardowych: 8 bil, 9 bil, 10 bil oraz 14.1 z podziałem na 2 kategorie wiekowe: juniorzy młodsi i starsi. Prawo udziału w mistrzostwach otrzymała najlepsza 32-ka wśród młodszych i 16-ka wśród starszych, wyłoniona w turniejach Grand Prix Polski 2021. Wśród zakwalifikowanych znalazło się 4 zawodników LP Metal Fach Pool Bilard Sokółka.

ZOBACZ WIĘCEJ

Młodzi szachiści pojadą do Poronina

Szachistki i szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka na ostatnim treningu otrzymali powołania do reprezentacji Sokółki, która pojedzie na Mistrzostwa Polski dzieci do lat 6,7 i 8 w Poroninie w dniach 29.04-8.05 2022 r.

Zdjęcie grupowe

Organizatorem Mistrzostw Polski Dzieci do lat 6,7 i 8 jest Ośrodek Wypoczynkowy Limba Poronin i UKS przy SP 8 Chrzanów na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, przy współpracy i wsparciu finansowym Szachowej Akademii Chess in Chrzanów oraz budżetu Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Sportu.

Trening w środę 27 kwietnia 2022 r. był poświęcony sprawdzeniu formy i przypomnieniu przepisów regulaminowych obowiązujących na Mistrzostwach Polski w Szachach wydanych przez organizatorów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Udane Mistrzostwa pływaków z OMEGI

W piątek i sobotę, 1-2 kwietnia 2022 r., w Aquaparku w Suwałkach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat. W zawodach wzięło udział 138 zawodników reprezentujących 10 klubów z Olsztyna, Białegostoku, Giżycka, Suwałk, Łomży, Ełku, Bielska Podlaskiego i Sokółki.

Zdjęcie grupowe

Zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobywając 11 medali (5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe), zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W kategorii wiekowej 12 lat, startowała najliczniejsza grupa zawodników OMEGI, wśród których brylowała Paulina Breczko, która zdobyła cztery złote medal na 100 m i 400 m stylem dowolnym oraz 100 m i 200 m stylem grzbietowym. Paulina zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku oraz pobiła rekord klubu na 200 m stylem grzbietowym. ZOBACZ WIĘCEJ

Niecodzienna wizyta na treningu szachowym ASU

Szachistki i Szachiści Akademii Sportów Umysłowych podczas treningu szachowego zostali zaszczyceni wizytą p. Ewy Kulikowskiej Burmistrz Sokółki i p. Agnieszki Kozakiewicz z SOK.

Trening ASU

Pani Burmistrz złożyła gratulacje szachistkom i szachistom za wyniki uzyskane na Mistrzostwach Szachowych Województwa Podlaskiego do lat 7 i 8. Aktywnie kibicowała mistrzyni województwa do lat 7 Emili Płocharczyk podczas rozgrywanej symultany z ósmym szachistą Mistrzostw Polski Młodzików do lat 9 – Alkiem Dziełakiem. Alek rozegrał symultanę na pięciu szachownicach z najlepszymi szachistami ostatnich mistrzostw województwa podlaskiego, wszystkie gry zakończył zwycięsko. Najdłuższy opór stawiała wicemistrzyni województwa – Emilia Kocisz.

ZOBACZ WIĘCEJ

Mistrzowskie powitanie wiosny zawodników UKS Batory

Zawodnicy UKS „Batory” Sokółka, w miniony weekend 26 – 27 marca 2022 r., po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką formę. Podczas odbywających się w Giżycku XVIII Wiosennych Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka zdobyli łącznie 31 medali startując w niemalże wszystkich konkurencjach organizowanych zawodów.

UKS Batory w Giżycku

W tej znakomitej, dwudniowej imprezie udział wzięły 22 kluby reprezentowane łącznie przez 277 zawodniczek i zawodników. UKS „Batory” w Sokółce reprezentowało 23 zawodników, którzy popisali się bardzo wysokim poziomem, zdobywając jako Klub 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Dziewczęta z UKS „Batory” rywalizowały w siedmiu kategoriach wiekowych: rocznik 2012 i młodsi, rocznik 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2005 i starsi.

ZOBACZ WIĘCEJ

Szachowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego

26 marca 2022 r. pięć najmłodszych szachistek i dwoje szachistów Akademii Sportów Umysłowych Sokółka rywalizowało w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego do lat 7 w Białymstoku.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego do lat 7 i 8

Do rywalizacji tytuł najlepszego szachisty przystąpiło 33 szachistów, w rywalizacji dziewczynek 23 szachistek województwa podlaskiego. Mistrzostwa rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut + 5 sekund za posunięcie. Organizatorem mistrzostw był MUKS Stoczek 45 Białystok, sędzią głównym był FA Leszek Zega. W kategorii chłopców Wnorowski Łukasz MUKS Stoczek Białystok a w kategorii dziewcząt Emilia Płocharczyk Akademia Sportów Umysłowych Sokółka, zakończyli turniej bez porażki wygrywając wszystkie pojedynki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content