Kryta pływalnia otwarta dla grup zorganizowanych

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od 19 października 2020 r. kryta pływalnia zostaje otwarta dla grup zorganizowanych. Z obiektu będą mogli korzystać uczniowie szkół, sekcje pływackie oraz grupy zajęciowe z instruktorami.

Wszystkie zawieszone zajęcia: nauka pływania, doskonalenie pływania, oswajanie z wodą oraz aqua aerobik zostają wznowione. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

W dalszym ciągu pływalnia jest zamknięta dla klientów indywidualnych. Wyłączone z użycia pozostają kompleks saun oraz wanna jacuzzi.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Paulina Sawicka, OSiR

Kryta Pływalnia nieczynna do odwołania

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od dnia 17.10.2020 r. kryta pływalnia będzie zamknięta.

Wszystkie zajęcia prowadzone przez instruktorów zostają zawieszone. Sprawy urzędowe do OSiR Sokółka należy załatwiać telefonicznie: 85-711-25-71 bądź drogą elektroniczną na adres: osir@sokolka.pl

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie na IV Memoriał im. Edmunda Mackiewicza

UWAGA! W związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzeniem od dnia 17 października 2020 r. czerwonej strefy w powiecie sokólskim, turniej tenisa stołowego zostaje odwołany.

Tenis stołowy

Zapraszamy na IV Memoriał im. Edmunda Mackiewicza – turniej tenisa stołowego o puchar Burmistrza Sokółki, który odbędzie się w niedziele 18.10.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce, przy ul. Szkolnej 2.

Turniej rozegrany zostanie w kategoriach:
I kategoria – OPEN mężczyzn do lat 55
II kategoria – OPEN mężczyzn powyżej 55 lat
III kategoria – OPEN kobiet
IV kategoria – OPEN deble

Start o godzinie 10.00.

Szczegółowe informacje tel. 502556059, 510612129.

DO POBRANIA: Regulamin turnieju

Karol Żukowski, SKTS

Finałowy turniej Grand Prix w Tenisie Ziemnym

Puchary - turniej tenisa ziemnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza do wzięcia udziału w finałowym turnieju w ramach tegorocznej Grand Prix Sokółki w tenisie ziemnym, który odbędzie się w niedzielę 11 października 2020 r. na kortach OSiR przy ul. Mariańskiej.

W ostatnim turnieju zawodnicy będą mieli do zdobycia podwójną liczbę punktów rankingowych, dzięki temu kwestia podium w tegorocznej edycji grand prix jest jeszcze otwarta. Zapisy do turnieju prowadzone będą w biurze zawodów w godzinach 8:15 – 8:45.

DO POBRANIA:

Regulamin turnieju GRAND PRIX
RODO Turniej tenisa 2020

Paulina Sawicka, OSiR

Akademii Sportów Umysłowych na turnieju w Łomży

W sobotę 26 września 2020 r., z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Polska O. Łomża, w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży odbyły się XX Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Szachowe X Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W ramach Igrzysk rozegrano trzy turnieje szachowe:
T1 – turniej dziewcząt i chłopców do 10 lat (D10, C10), 28 – zawodników
T2 – turniej dziewcząt do 13 i 16 lat (D13, D16), 16 – zawodniczki
T3 – turniej chłopców do 13 i 16 lat (C13, C16), 18 – zawodników

Wśród 62 zawodników turnieju swoją obecność zaznaczyła reprezentacja Akademii Sportów Umysłowych Sokółka w składzie: Weronika Supeł, Stefan Maliszewski, Sebastian Pryzmont, Cyryl Pac.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sukces sokólskich kolarzy w MP w Żerkowie

Nikola Gliniecka i Miłosz Chadukiewicz z Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół wrócili z medalami rozgrywanych w Żerkowie Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich MTB.

Kolarze na podium

Do wielkopolskiego Żerkowa pojechało sześciu zawodników z Sokólskiego Klubu Kolarskiego. Najlepsze zawody zaliczyli: Nikola Gliniecka, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski szkółek kolarskich w kategorii klas VII oraz Miłosz Chadukiewicz, który zdobył srebrny medal w kategorii klas IV i może pochwalić się pierwszym w karierze tytułem wicemistrza Polski.

Bliski wywalczenia medalu krajowego czempionatu był Jan Kaźmierowski, który ostatecznie w rywalizacji klas VII zajął wysokie 5. miejsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Srebrny medal Karola Zielenkiewicza w Junior Tour

W Kielcach rozegrano Międzynarodowy Festival Bilradowy w którym uczestniczyli bilardziści 9 państw europejskich, wśród nich także bilardziści „LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka”, juniorzy: Karol Zielenkiewicz, Szymon Miroń , Tomasz Górski , seniorzy: Grzegorz Lasota oraz Dominik Zając.

Finaliści: Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Kural
Finaliści: Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Kural

Rywalizacja odbywała się w 2 formułach: juniorskiej i seniorskiej. Cała piątka wystartowała w formule otwartej, a najlepiej z naszych zaprezentował się Grzegorz Lasota zajmując 5 miejsce.

Jeszcze lepiej radzili sobie nasi juniorzy w swojej kategorii, super występ odnotował Karol Zielenkiewicz zdobywając brązowy medal. Trzeba nadmienić, że Karol świetnie radził także wśród seniorów, awansował do rundy pucharowej, po drodze eliminując wielokrotnego Mistrza Polski i Europy – Tomasza Kapłana. Szymon Miroń w kategorii „Junior” zajął dobre 9 miejsce a Tomasz Górski został sklasyfikowany na miejscu 33.

Już 27 września naszych najmłodszych bilardzistów czeka kolejny poważny sprawdzian, w Łodzi zagrają w 2 Edycji Grand Prix Polski Juniorów „Narodowy Junior Tour”.

Lech Piekarski

Zaproszenie na IV Sokoli Bieg

Ruszyły już zapisy na kolejną edycję naszego cyklicznego, sokólskiego biegu pod Patronatem Burmistrza Sokółki który odbędzie się w niedzielę 27 września 2020.

Plakat

W tym roku bieg odbędzie się w nieco innej, bo w jesiennej odsłonie i już nie starą trasą wiodącą przez centrum miasta, a poprzez malowniczą nowo powstałą ścieżkę okalającą Zalew Sokólski. Biegi rozstrzygną się na trzech dystansach – 2 km, 5 km oraz 10 km. Dodatkowo, specjalnie dla najmłodszych pasjonatów sportu przygotowano mini biegi złożone z krótszych odcinków 100 i 500 m.

Zapisy na dystanse główne (2 km, 5 km i 10 km) prowadzone są na stronie internetowej elektronicznych zapisów pod linkiem: https://elektronicznezapisy.pl/event/5196/strona.html Wpisowe wynosi 20 zł. Z opłaty startowej zwolnione są osoby niepełnoletnie.

Zapisy na mini biegi dla dzieci prowadzone będą od 8:30 do 9:30 w biurze zawodów. Uczestnictwo jest bezpłatne.

UWAGA!  Będzie możliwość zapisania się na każdy z 3 dystansów w niedzielę 27 września 2020 r. w biurze zawodów między 8:30 a 9:30.

Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe medale.

ZOBACZ WIĘCEJ

ASU zaprasza na treningi szachowe

Akademia Sportów Umysłowych Sokółka ogłasza nabór na zajęcia szachowe na rok szkolny 2020/21

Plakat - ogłoszenie
 • różne grupy zaawansowania
 • elementarne podstawy gry szachowej dla kl. 0 i I
 • grupa zaawansowana bez ograniczeń wiekowych
 • profesjonalne zajęcia w miłej atmosferze

Zajęcia prowadzone będą w zespołach 6-8 osobowych. Szkolenia poprowadzi doświadczony szkoleniowiec Akademii Sportów Umysłowych Sokółka.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/Akademia-Sport%C3%B3w-Umys%C5%82owych-156470595061175/

Rekrutacja trwa przez cały wrzesień. Szkolenie rozpocznie się w październiku. I Ty możesz nauczyć się gry w szachy!

Józef Bochenko, ASU

Czwarty turniej Grand Prix w tenisie ziemnym

Grand Prix w tenisie ziemnym

Już w najbliższą niedzielę 13 września 2020 r. odbędzie się kolejny turniej w ramach tegorocznego Grand Prix w tenisie ziemnym o Puchar Burmistrza.

Zapisy prowadzone będą na kortach w godzinach 8:15-8:45. Zawodnicy będą rywalizować o pamiątkowe puchary oraz punkty do rankingu Grand Prix. Turniej będzie przedostatnią okazją do zdobycia punktów, a sytuacja w rankingu zdecydowanie nie jest jeszcze przesądzona! Szczegóły w regulaminie.

Zapraszamy!

 

DO POBRANIA:
Regulamin turnieju GRAND PRIX wrzesień
RODO Turniej tenisa 2020 – 1
Ranking grand prix

Paulina Sawicka, OSiR

Wznowienie zajęć na pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od najbliższego poniedziałku, 7 września 2020 r., zostaną wznowione zajęcia pływackie z instruktorami (nauka i doskonalenia pływania, aerobik), które zostały przerwane w marcu br., w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19.

W ciągu najbliższych dni OSiR będzie informować telefonicznie o przydziałach do poszczególnych grup i terminach zajęć. Wkrótce zostanie udostępniony harmonogram.

Paulina Sawicka, OSiR

Nabór do sekcji narciarstwa biegowego

Plakat

Ski Team Sokółka ogłasza nabór dzieci w wieku 9 lat i starszych do sekcji narciarstwa biegowego i biegów na nartorolkach.

Wymagania:
-dobry stan zdrowia;
-dobra umiejętność jazdy na łyżworolkach;
-posiadanie własnego sprzętu: łyżworolek i kasku;
-dobra adaptacja do zmiennych, zimowych warunków atmosferycznych.

Oferta:
– bezpieczny udziału w specjalistycznych, narciarskich treningach;
– możliwość udziału w licznych zawodach narciarskich oraz w biegach na nartorolkach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim;
– możliwość udziału w zgrupowaniach i obozach narciarskich letnich i zimowych (m.in. nad Zalewem Siemianówka, Szelmencie, Ustroniu Morskim czy w Pecu pod Śnieżką w Czechach).

Zgłoszenia telefoniczne: 509414255

Piotr Zaręba, Trener SkiTeamu Sokółka

Godziny funkcjonowania krytej pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że od dnia 1 września 2020 r. (tj. od wtorku) kryta pływalnia wraca do funkcjonowania w godzinach:

 • 6:00 – 22:00 w dni powszednie (poniedziałek – piątek),
 • 8:00 – 22:00 w soboty i niedziele.

Wyszczególnienie godzinowe w dni powszednie:

 • godz. 6:00 – 8:00 – z pływalni mogą korzystać klienci indywidualni oraz sekcje pływackie (treningi klubów pływackich),
 • godz. 8:00 – 15:00 – z pływalni korzystają wyłącznie uczniowie szkół,
 • godz. 15:00 – 22:00 – wstęp dla klientów indywidualnych, sekcji pływackich oraz uczestników zajęć nauki i doskonalenia pływania.

W soboty i niedziele w godz. 8:00 – 22:00 pływalnia będzie udostępniona zarówno klientom indywidualnym, sekcjom pływackim oraz na potrzeby zajęć nauki i doskonalenia pływania.

Po dłuższej przerwie wznowią funkcjonowanie trzy sauny, które będą czynne od godziny 15:00. Łączny limit osób przebywających w tym samym czasie w zespole saun to 10 osób. Zwiększony został też limit osób korzystających równocześnie z pływalni, który od 1 września będzie wynosił 60 osób. Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Letnie obozy narciarek biegowych SkiTeamu Sokółka

Tegoroczne wakacje (pomimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju) były dość pracowite dla narciarek biegowych SkiTeamu Sokółka, które brały aktywny udział w trzech obozach sportowych: w Ustroniu Morskim, Szelmencie k/Suwałk oraz w Białymstoku. 

Obóz w Ustroniu Morskim

Zawodniczki są członkami Uczniowskich Klubów Sportowych: UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Start Malawicze.

Podczas obozu w Ustroniu Morskim dziewczyny miały do dyspozycji (oprócz ciężkich treningów na nartorolkach doskonalących technikę jazdy oraz kształtujących szybkość i wytrzymałość) wiele sportowych atrakcji, były to m.in. możliwość kąpieli morskiej, licznych nadmorskich spacerów, wycieczek rowerowych do Kołobrzegu czy latarni morskiej w Gąskach.

ZOBACZ WIĘCEJ

Gorące lato z motorowodniakami

Burmistrz Sokółki, OSiR Sokółka oraz Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego zapraszają na gorące lato z motorowodniakami, które odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia 2020 r. nad Zalewem Sokólskim.

Przewidziane atrakcje:

 • nauka jazdy na nartach wodnych,
 • pływanie na bananie i na naleśniku za motorówką.

Harmonogram akcji:

 • 24.08.2020 r. godz. 12:00-18:00,
 • 25.08.2020 r. godz. 11:00-15:00.

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie na turniej szachowy

Baner

W dniach 15-16 sierpnia 2020 r. w Restauracji Serce Polski Dom Rodzinny (Sokółka, ul. Kryńska 41) odbędzie się trzecia edycja wyjątkowego turnieju “Z Serca do szachów”.

Celem tego turnieju jest propagowanie szachów w naszym regionie, oraz uzyskanie kategorii szachowych, lub ich podniesienie (do II kat. męskiej, lub normy na I kat. damską)

Do rozegrania będzie 7 rund (w grupach A, B) (4 w sobotę i 3 w niedzielę), w tempie 30 minut + 30 sekund za ruch na zawodnika. Jest to turniej dwudniowy, zgłoszenia należy przesyłać do sędziego głównego Karola Busińskiego na adres mimirmime@gmail.com do 13 sierpnia 2020 r. lub do wyczerpania miejsc – liczy się kolejność zgłoszeń. ZOBACZ WIĘCEJ

Brąz Szymona Mironia na MP Juniorów w Pool Bilard

Po długiej przerwie do rywalizacji powrócili polscy bilardziści, również ci najmłodsi. W tym roku znacznie trudniejszemu wyzwaniu niż zwykle, organizacji Mistrzostw Polski Juniorów podjął się razem z Polskim Związkiem Bilardowym Klub Bilardowy „FRAME” z Łodzi.

Szymon Miroń stanął na podium zdobywając brązowy medal

Wśród blisko setki polskich juniorów prawo gry w Championacie wywalczyła trójka reprezentująca nasz klub „LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka”: Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń.

Nasi najmłodsi przez 5 dni rywalizowali z najlepszymi w kraju osiągając wysokie miejsca, a do najbardziej udanych te mistrzostwa zaliczy Szymon Miroń , który w odmianę 9bil stanął na podium zdobywając brązowy medal. Szymon również z powodzeniem rywalizował w odmianę 14.1 zajmując 9 miejsce. Karol Zielenkiewicz był 7 w 14.1 oraz 9ty w 8kę i 9kę. Tomek Górski zaznaczmy jeden z najmłodszych uczestników mistrzostw zajął wysokie 9 miejsce w 8 bil. ZOBACZ WIĘCEJ

VI Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach

Baner

W niedzielę 2 sierpnia 2020 r. w SP 1 w Sokółce (stołówka w budynku 2) odbędą się już VI Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach pod honorowym patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Rywalizacja będzie się odbywać w dwóch grupach, z podziałem na grupy wiekowe i płeć, a udział mogą wziąć każdy chętny zamieszkały w naszym powiecie. Najlepsi otrzymają puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe, a każdy uczestnik dostanie dyplom i upominek. Zgłoszenia i wpisowe do piątku 31-07-2020. ZOBACZ WIĘCEJ

Dwa medale mistrzostw Polski dla kolarzy SKK Sokół

W zeszły weekend w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich, na których w 6-osobowej obsadzie stawili się kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego “Sokół”.

Kolarze Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół

I po raz kolejny nie zawiedli. W wyścigu ze startu wspólnego dwoje sportowców sięgnęło po medale. Nikola Gliniecka wywalczyła srebro w klasach VI, a Michał Dereszkiewicz zdobył brąz w wyścigu klas IV.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak naprawdę po przerwie w ściganiu spowodowanej koronawirusem nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać w Raszkowie. Widać było dużą różnicę poziomów w poszczególnych kategoriach, to pokazywało, kto i jak pracował przez ten trudny czas – mówi Piotr Kirpsza, trener SKK Sokół.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zapisy na „WAKACJE W MIEŚCIE 2020”

Pomimo ograniczeń i wprowadzonych środków bezpieczeństwa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce postanowił zorganizować letni wypoczynek „WAKACJE W MIEŚCIE 2020”. I chociaż odbędzie się on w nieco innej formule, bo bez wycieczek autokarowych i w pomniejszonych grupach, to gorąco zachęcamy do uczestnictwa. Elektroniczne zapisy na półkolonie rozpoczną się już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 r. 

Poniżej szczegóły godzin zapisów i dane szczegółowe dotyczące turnusów i grup.

TURNUS I – zapisy w niedzielę 12 lipca 2020 r. O GODZINIE 17:00

 • termin wypoczynku: 20-24 lipiec 2020 r.,
 • rocznik: 2011-2013,
 • grupy: żeglarska, sportowa, taneczna,
 • zapisy potrwają do poniedziałku 13 lipca 2020 r. do godziny 23.59,
 • w każdej grupie po 10 uczestników,
 • LINK DO ZAPISÓW: https://elektronicznezapisy.pl/event/5027.html

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content