W Szkole Muzycznej odbył się Dzień Otwarty

We wtorek 25 kwietnia 2023 r. w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce odbył się Dzień Otwarty. Szkołę licznie odwiedzili rodzice z dziećmi zaciekawionymi tajnikami świata muzyki.

Dzień otwarty w SSM

Goście wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, który otworzył zespół instrumentalny pod dyrygenturą pani Grażyny Grabowskiej z utworem Wojciecha Kilara “Polonez” z filmu “Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy oraz zespół ludowy pod kierunkiem pani Emilii Tryzna, który urozmaicił występ tanecznym krokiem. Koncert poprowadził pan Ròbert Jurčo – nauczyciel akordeonu. Po koncercie wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć instrumenty muzyczne z bliska i spróbować wydobyć z nich dźwięk pod czujnym okiem nauczycieli.

Odwiedzających, do sal z różnymi instrumentami, prowadziła mapa i rysunki własnoręcznie wykonane przez uczniów.

Samorząd uczniowski z chęcią opowiadał o szkole młodszym kolegom, którzy dopiero planują podjęcie nauki. Rodzice zasięgali informacji o formalnościach towarzyszącym zgłoszeniu kandydata do szkoły muzycznej, a jest nim złożenie wniosku wraz z załącznikami do 30 maja 2023 r. Następnie wszystkich kandydatów czekają badania predyspozycji ogólnomuzycznych i fizyczno-manualnych, które odbędą się 3 czerwca (sobota). Więcej o rekrutacji na stronie: http://ssmsokolka.pl/a,161,rekrutacja-na-rok-szkolny-20232024.

Istotnym jest fakt, że nauka w Samorządowej Szkole Muzycznej I st. w Sokółce jest bezpłatna, a zajęcia odbywają się popołudniami. W szkole realizowane są indywidualne zajęcia nauki gry na instrumencie głównym, tj. flet, klarnet, waltornia, puzon, akordeon, saksofon, sakshorn, skrzypce, fortepian, trąbka, gitara, oraz zbiorowe lekcje z rytmiki i kształcenia słuchu, a w kolejnych latach audycji muzycznych, chóru, fortepianu dodatkowego oraz zespołów muzycznych objętych ramowym planem nauczania. Uczniowie mogą również uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, tj. zespół ludowy i zespołu wokalny.

SSM


Zobacz również

Skip to content