III Festiwal Piosenki Dziecięcej

19 kwietnia 2023 r. odbył się finał III Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanego przez Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Sokółce. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Zdjęcie grupowe

Po raz trzeci, w auli konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce wystąpiły młode talenty prezentując swoje umiejętności wokalne. Wszyscy ci, którzy wystąpili na scenie przeszli pierwszy etap Festiwalu, który polegał na nagraniu materiału audio-wideo i przesłaniu go do organizatora. Spośród trzydziestu zgłoszeń organizatorzy wybrali dwudziestu uczestników, których wykonanie było na bardzo wysokim poziomie.

Kryteria jakie były brane pod uwagę to dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestnika, umiejętności wokalne, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie (ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki, interpretacja wybranego utworu).

Wydarzenie otworzyła i poprowadziła pani Iwona Słoma, nauczycielka chóru w SSM I st. w Sokółce oraz koordynatorka Festiwalu. Na scenie mogliśmy usłyszeć wspaniałe interpretacje utworów z przedziału tzw. piosenki dziecięcej, m. in. “Puszek-Okruszek”, “Laleczka z Saskiej Porcelany”, “Co powie tata?” czy “Piosenka o niczym” Krakowskiego Chóru Dziecięcego. W starszej grupie wykonawców (11-14 lat) najchętniej prezentowane były utwory z popularnych filmów animowanych, tj. “Będę wracał” z filmu Mustang z Dzikiej Doliny, “Gdy nie masz nic” z filmu Kraina Lodu 2 czy “Mój dom” z filmu Anastazja.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców głos zabrał zastępca Burmistrza Sokółki Adam Marian Kowalczuk, który zauważył, że wydarzenie to jest bardzo rozwijające dla dzieci, a piosenka dziecięca niesie ze sobą przesłanie i akcentuje ważne wartości w życiu człowieka, takie jak zdrowie, miłość, przyjaźń czy rodzina. Wszyscy występujący otrzymali gratulacyjne dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Sokółki oraz Radę Rodziców Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce.

SSM


Zobacz również

Skip to content