Koncert kolęd w Szkole Muzycznej

W uroczysty wieczór 19 grudnia 2023 roku Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sokółce otworzyła swoje drzwi na koncert świąteczny, przenosząc publiczność w magiczny świat dźwięków, kolęd i atmosfery Bożego Narodzenia.

W sali panowała wyjątkowa atmosfera. Dekoracje świąteczne, ciepłe światło, oraz talent młodych muzyków tworzyły niepowtarzalny klimat. Publiczność, słuchając muzyki, przeniosła się w świat magii i tradycji bożonarodzeniowych.

Koncert kolęd w Szkole Muzycznej

Uczniowie szkoły oraz ich nauczyciele dostarczyli publiczności niezapomnianych dźwięków tradycyjnych polskich kolęd oraz piosenek świątecznych. Instrumenty, wokalne umiejętności, taniec i pasja przeplatały się, tworząc harmonię ducha świąt Bożego Narodzenia. Każda nuta była jak miła melodia, budząca nostalgiczne wspomnienia i wywołująca uśmiech na twarzach słuchaczy.

Szkoła muzyczna gościła podczas koncertu Burmistrza Sokółki, Panią Ewę Kulikowską, oraz Zastępców – Pana Adama Kowalczuka i Pana Adama Juchnika, którzy z zaangażowaniem wspierają życie kulturalne społeczności lokalnej, a także inicjatywy edukacyjne i artystycznych szkoły. Gości przywitał dyrektor – Pan Dariusz Jacek Drewnowski.

Koncert poprowadzili nauczyciele – pani Marlena Ostrowska oraz pan Róbert Jurco.

Po zakończeniu koncertu społeczność uczestniczyła w tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem, tworząc niepowtarzalną atmosferę wspólnoty i życzliwości. Następnie wszyscy zgromadzeni włączyli się w wspólne kolędowanie, czyniąc to wydarzenie nie tylko słuchowym, ale i aktywnym uczestnictwem w świątecznych tradycjach.

Rada Rodziców zadbała o poczęstunek, który stanowił doskonałe zwieńczenie wieczoru. Wspólne spożywanie smakołyków w serdecznej atmosferze dodawało uczestnikom jeszcze większej radości i wspólnotowego ducha.

Koncert świąteczny w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sokółce był nie tylko wydarzeniem artystycznym, ale także wyjątkową okazją do spotkania się społeczności w atmosferze świątecznej radości. Wyrazem tego było nie tylko piękno dźwięków, ale i chęć dzielenia się nimi oraz tradycyjnymi zwyczajami.

Sekretariat SSM


Zobacz również

Skip to content