Pracowity weekend Akademii Sportów Umysłowych

Miniony weekend był pracowity dla młodych szachistów/tek ASU Sokółka, którzy w dniach 2-3 grudnia 2023 r. reprezentowali Sokółkę w silnie obsadzonym turnieju szachowym w Białymstoku.

Na szachownicy

Turniej zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku został wzorowo przygotowany i przeprowadzony przez sędziów turnieju p. Kamilę Klimaszewską i p. Agnieszkę Post. W turnieju uczestniczyło 33 szachistów z rankingiem 1400-1600. Rywalizacja przebiegała na dystansie 7 rund z czasem 30′ minut + 30”sekund na ruch. Turniej otworzyła p. Iwona Dzierma wykonując symboliczne posunięcie na szachownicy nr 1.

Duży sukces odniosła nasza szachistka Emilia Kocisz uzyskując 4 pkt i uzyskała II kategorię szachową – gratulacje.

Pozostali zawodnicy uzyskali: Bulej Dawid 4pkt, Otoka Jan 3,5 pkt, Wieliczko Natalia 3,5 pkt, Łukaszuk Filip 2 pkt. Wszyscy szachiści otrzymali piękne kalendarze z motywami szachowymi na rok 2024.

Natomiast w turnieju Mikołajkowym w Sokółce, Chomko Jan – z przedszkola nr 5, bez porażki wygrał turniej przedszkolaków wynikiem 4,5 pkt z 5 rund. Gratulujemy młodym zawodnikom dobrych wyników sportowych.

Prosimy o poparcie Emilki Kocisz w plebiscycie Kuriera Porannego, Sportowy Talent Roku” 2023. Jej pracowitość i zaangażowanie sportowe zasługują na Wasz/nasz głos. Dziękujemy za wsparcie w imieniu Emilki i środowiska szachowego.

https://poranny.pl/emilia-kocisz/pk/5754199

Fotografie udostępnił Jerzy Lech

(JB) Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również