Rekrutacja na Uniwersytet Sukcesu – program stypendialny dla kobiet

Fundacja Digital University zaprasza do wzięcia udziału w programie kobiety w wieku 18-25 lat, które mimo przeciwności losu, marzą o zawodowej przyszłości w świecie technologii. Oferowane są kursy IT, mentoring i udział w inspirujących warsztatach motywacyjnych. Nie przegap szansy na rozwój najbardziej pożądanych umiejętności i zgłoś się do 14 maja 2024 r.

Uniwersytet Sukcesu to program przygotowany i realizowany przez Fundację Digital University od 2019 roku. Powstał, aby umożliwić karierę w IT tym kobietom, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na studia czy kursy programistyczne. Skorzystało z niego 374 kobiety. Pracownicy IT potrzebni są we wszystkich branżach, dlatego też absolwentki programu pracują w różnych obszarach: od działów cyberbezpieczeństwa w dużych bankach zaczynając, poprzez retail, organizacje społeczne, domy mediowe i branżę hotelową, a na gamingu kończąc. Wiele z nich zdecydowało się na studia technologiczne.

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia zmienia się w mgnieniu oka, posiadanie umiejętności przyszłości, takich jak analiza danych, myślenie krytyczne, czy inteligencja emocjonalna są niezbędne do tego, aby z sukcesem odnaleźć się na rynku pracy. Znajomość narzędzi AI jest na szczycie tej listy, szczególnie w sektorze IT gdzie budowane są aplikacje i systemy oparte na tym rozwiązaniu. – Sztuczna inteligencja to już nie tylko futurystyczna wizja, ale zmienna kształtująca nasze codzienne życie i pracę. Misją naszej Fundacji jest nie tylko podążanie za tymi zmianami, ale też aktywne współtworzenie przyszłości w sposób świadomy i kreatywny. Dlatego w odpowiedzi na dynamiczny rozwój AI w niemal każdej branży, zdecydowaliśmy się na rozszerzenie programu Uniwersytet Sukcesu o ten niezwykle istotny obszar – wyjaśnia Ela Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University.

Jak temat AI będzie przejawiał się w programie VI edycji Uniwersytetu Sukcesu? Przede wszystkim zaprojekowany został dodatkowy kurs, który dla części stypendystek może przerodzić w główną oś budowania umiejętności. Nadal w ofercie pojawią się kursy przygotowujące do wykonywania wybranych zawodów IT, ale będą uzupełnione o zagadnienia jak wykorzystać AI w danym obszarze. Ponadto pojawią się webinary, szkolenia i inne materiały dydaktyczne pozwalające na praktyczne wykorzystywanie sztucznej inteligencji w codziennej pracy, bez względu na branżę. Wszystko po to, aby stypendystki mogły wyróżnić się na tle konkurencji albo już teraz zdobyć kompetencje do wykonywania zawodów przyszłości, czyli takich które dopiero się na rynku pojawią.

VI edycja Uniwersytetu Sukcesu rozpocznie się w lipcu tygodniowymi warsztatami motywacyjno-rozwojowymi, organizowanymi w trzech miastach: Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Przez kolejne miesiące uczestniczki będą pracować indywidualnie ze swoimi doradcami HR i mentorami. Z początkiem 2025 roku rozpoczną kursy, które zakończą się egzaminem i otrzymaniem certyfikatu. Poza pierwszym etapem, program jest prowadzony online i można go realizować z dowolnego miejsca w Polsce.

– Sztuczna inteligencja przyniesie wiele wyzwań, ale także możliwości na rynku pracy. Tak kompleksowy program jakim jest Uniwersytetu Sukcesu ma na celu przygotować nasze uczestniczki do wejścia na rynek pracy z gotowością na wykorzystanie zarówno swojego potencjału jak i wyposażenie ich w kompetencje przyszłości. W tak zmieniającym się i wymagającym środowisku pracy jest to ogromny atut i przewaga i cieszymy się, że możemy kolejny rok wspierać tak ważną inicjatywę – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Nationale-Nederlanden, Partnera Głównego, który wspiera Uniwersytet Sukcesu od pierwszej edycji.

Koszt wykształcenia jednej uczestniczki to 16 000 zł, dlatego oprócz zbiórek Fundacja Digital University, korzysta ze wsparcia Partnerów. Do VI edycji, oprócz Partnera Głównego Nationale-Nederlanden, dołączyli: Fundacja Empiria i Wiedza, Elavon, EPP, Szkoła Psychoterapii Gestalt, Lumina Learning, BWHS, Polskie Stowarzyszenie Mentoringu, Quality of Life Institute, Sukces Pisany Szminką, Cyber Women Community, Ekspertki Razem, Fundacja Perspektywy. Wciąż można zostać jednym z Partnerów Uniwersytetu Sukcesu.

Odkryj drogę do sukcesu w branży IT z Uniwersytetem Sukcesu, teraz z nowym modułem nauki korzystania ze sztucznej inteligencji! To odpowiedź na rosnące znaczenie AI jako kompetencji przyszłości.

Zgłoszenia do VI edycji programu przyjmowane są do 14.05.2024 r. na stronie: https://uniwersytetsukcesu.com/

Uwaga! Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, a liczba miejsc w programie jest ściśle ograniczona. Aby zmaksymalizować szansę na zdobycie stypendium, nie czekaj ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.

Źródło: uniwersytetsukcesu.com


Zobacz również

Skip to content