Ferie na sportowo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na atrakcje przygotowane podczas ferii zimowych.

OSiR w Sokółce przygotował szeroki wachlarz atrakcji i promocji na ferie zimowe 2023. Każdy zainteresowany powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

Logo ferie w mieście 2023

1) Półkolonie „Ferie w Mieście 2023” – Wśród największych atrakcji tegorocznego zimowego wypoczynku wymienić można: wyjazd na naukę jazdy na nartach zjazdowych do WOSiR Szelment, wyjazd do Parku Trampolin w Białymstoku, seanse filmowe w Kinie Sokół, zajęcia sportowo-rekreacyjne na krytej pływalni oraz hali sportowej. Półkolonie będą rozłożone na 2 turnusy (2 tygodnie ferii zimowych), w każdym po 3 grypy, w każdym tygodniu po 42 dzieci – łącznie 84 dzieci w wieku od siedmiu do trzynastu lat.

2) Kryta Pływalnia OSiR Sokółka – promocyjne wejścia na pływalnię – Zgodnie z cennikiem przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych podczas ferii korzystają z pływalni ze zniżką w wysokości 40% ceny biletu ulgowego, czyli już od 3 zł/godz. Zniżka dotyczy pierwszych 60 minut, cena kolejnych minut naliczana będzie według cennika.

3) Wodny Tor przeszkód – Przez dwa tygodnie ferii na naszym obiekcie będzie rozstawiony WODNY DMUCHANY TOR PRZESZKÓD. Wszyscy odwiedzający nas w tym czasie bez dodatkowych opłat, w cenie wejścia na pływalnię będę mogli korzystać z tej fantastycznej atrakcji. W ubiegłych latach cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem.

4) Zawody na wodnym torze przeszkód w ostatnią niedzielę ferii, czyli 5 lutego o godz. 12:00

5) Bezpłatne zajęcia instruktażu w piłkę nożną – Odbywać się one będą we wtorek 31 stycznia klasy 1-3 i w czwartek 2 lutego klasy 4-8 w godz. 14:00-15:30 na boisku sztucznym OSiR Sokółka.

6) Bezpłatne wejściówki na basen dla osób niepełnosprawnych”.

(KZ) OSiR

Aqua aerobik na pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce serdecznie zaprasza do zapisów na regularne zajęcia z aqua aerobiku na pływalni w terminach:

 • Wtorki, godz. 7:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 7 lutego 2023 r.
 • Wtorki, godz. 11:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 7 lutego 2023 r.
 • Wtorki, godz. 20:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 24 stycznia 2023 r.
 • Czwartki, godz. 7:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 7 lutego 2023 r.

Zapisy będą prowadzone w formie elektronicznej od 16 stycznia 2023 r., od godziny 16:00, na stronie:

https://elektronicznezapisy.pl/event/7820/signup.html

Zapraszamy!

(KZ) OSiR

Zapisy na półkolonie „Ferie w Mieście 2023”

Do końca pierwszego semestru w szkołach pozostało dosłownie kilka dni, a co za tym idzie ferie zimowe są już naprawdę blisko. W związku z tym, jak co roku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował dla dzieci półkolonie pod nazwą Ferie w Mieście 2023!

Logo ferie w mieście 2023

Wśród atrakcji zaplanowanych w czasie trwania wypoczynku znaleźć można będzie między innymi wyjazd na narty do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie, dwa seanse filmowe w Kinie Sokół, zajęcia sportowe na pływalni oraz hali sportowej. Nie zabraknie też wyjazdu do parku trampolin w Białymstoku. Półkolonie będą złożone z 2 turnusów (5 dni – od poniedziałku do piątku), a w każdym z nich weźmie udział po 42 dzieci. W pierwszym tygodniu aktywnie wypoczywać będą dzieci z roczników 2014-2016, a w drugim z 2010-2013.

Zapisy będą prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej i rozpoczną się w najbliższą niedzielę 15 stycznia od godziny 17:00. Poniżej prezentujemy linki do zapisów w poszczególnych turnusach:

Organizatorami półkolonii są:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,
Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Więcej szczegółów i załączniki dostępne są na stronie osir.sokolka.pl

(KZ) OSiR

Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że w związku z organizacją VI Sokólskiego Triathlonu w niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku, w godzinach 10:10 – 11:00, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na trasie: ul. Wodna – ul. Kryńska – ul. Jana Pawła II – Nowa Kamionka – Wojnachy – Kurowszczyzna km) – Pawełki – Stara Kamionka – Pawełki – Kurowszczyzna – Wojnachy – Nowa Kamionka – ul. Jana Pawła II – ul. Kryńska – ul. Wodna.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Zaproszenie na turniej siatkówki plażowej

Wakacje są już na półmetku. Na drugą część letniego wypoczynku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował kolejne sportowe atrakcje!

Drugi już w tym roku turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Sokółki odbędzie się 14 sierpnia 2022 r. Zapisy będą prowadzone na boisku do siatkówki plażowej, od 8:15 do 8:45. Tym razem rywalizacja odbędzie się w kategorii mężczyzn/chłopców rocznik 2008 i starsi. Zapraszamy!

Do pobrania: Regulamin turnieju

 

OSiR

Zapisy uzupełniające na półkolonie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje o zapisach uzupełniających na półkolonie „Wakacje w Mieście 2022”.

Jest jeszcze szansa do zapisania się na półkolonie! Osoby, którym nie udało się w pierwszym terminie mogą to zrobić w naborze uzupełniającym. Zwolniły się 2 miejsca w grupie sportowej w I turnusie (25-29.07.2022 r.). Elektroniczny system zapisów zostanie wznowiony w środę 20 lipca o godzinie 17:00. Zapraszamy!

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/7307/signup.html

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza

Zapraszamy na najbliższe zawody i wydarzenia organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce:

Turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki

Wszystkich miłośników tenisa ziemnego zapraszamy na trzeci turniej w ramach Grand Prix w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Sokółki, który odbędzie się 10 lipca 2022 r. Zapisy prowadzone będą na kortach tuż przed rozpoczęciem turnieju. Do ostatniego turnieju zgłosiło się aż 16 zawodników, w trzeciej odsłonie również liczymy na świetną rywalizację! Po dwóch turniejach na czele rankingu Grand Prix jest Krzysztof Tumiel z 27 punktami, który wyprzedza Bartosza Olszewskiego i Andrzeja Marczuka (obaj po 20 pkt.). Do zobaczenia na kortach!

Turnieje siatkówki plażowej (kobiet, mężczyzn, mixtów)

Serdecznie zapraszamy na turnieje siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Sokółki, które odbędą się w dniach 9-10 lipca na boiskach przy zalewie sokólskim. W sobotę 9 lipca od godziny 9:00 do rywalizacji przystąpią kobiety i dziewczęta, a zaraz po ich zmaganiach odbędzie się turniej mixtów (drużyny mieszane- jedna kobieta i jeden mężczyzna). Natomiast w niedzielę zagrają mężczyźni. Na najlepszych czekają puchary!

Kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego nad zalewem w Sokółce

W upalne dni tegorocznego lata zapraszamy nad Zalew Sokólski, gdzie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Osoby które poszukują ochłodzenia idealnie znajdą je na kąpielisku strzeżonym przez wykwalifikowanych ratowników wodnych. Natomiast miłośnicy bardziej aktywnych form spędzania wolnego czasu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego, gdzie można skorzystać z kajaków, rowerków wodnych oraz żaglówek klasy optimist. Zarówno kąpielisko, jak i wypożyczalnia sprzętu pływającego czynne są 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00 – 18:00.

(KZ) OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na liczne imprezy sportowe organizowane w ramach „Dni Sokółki 2022”.

W nadchodzący weekend odbędą się:

 • Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc
 • Mistrzostwa Sokółki w Tenisie Stołowym
 • Zawody wędkarskie
 • Turniej tenisa ziemnego
 • Sokoli Bieg

Szczegóły poniżej:

Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc

Zapraszamy serdecznie na zawody w wyciskaniu sztangi leżąc o Puchar Burmistrza miasta Sokółka. Zawody będą jedną ze sportowych atrakcji Dni Sokółki 2022.

Plakat

Gościem specjalnym będzie Roma Eremashvili aktualny rekordzista i mistrz świata.

Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody, a na kibiców zmagania – specjalne konkursy dla publiczności.

Kategorie startowe:
– juniorzy do 21 lat
– seniorzy 21+

Nagrody:
Open senior:
I. miejsce – 600 zł, puchar, zestaw suplementów, prezent
II. miejsce – 300 zł, medal, zestaw suplementów, prezent
III. miejsce – 150 zł, medal, zestaw suplementów, prezent
Open junior:
I. miejsce – 300 zł, puchar, zestaw suplementów, prezent
II. miejsce – 200 zł, medal, zestaw suplementów, prezent
III. miejsce – 100 zł, medal, zestaw suplementów, prezent

ZOBACZ WIĘCEJ

Grand Prix Sokółki w Tenisie Ziemnym

29 maja 2022 r. rozegrany zostanie pierwszy z zaplanowanych sześciu turniejów z cyklu Grand Prix Sokółki w Tenisie Ziemnym.

Tenis na kortach OSiR w Sokółce

Do rywalizacji mogą przystąpić wszyscy chętni, którzy tego dnia stawią się na korty do godziny 8:45 i uzupełnią oświadczenie o stanie zdrowia i rodo.

Wzorem lat ubiegłych tenisiści będą rywalizować o puchary oraz punkty do rankingu Grand Prix. Zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów zostanie zwycięzcą cyklu.

Szczegóły w regulaminach.

Oświadczenie
Regulamin Grand Prix
Regulamin turnieju

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Zawody łyżwiarskie dla najmłodszych

OSiR logo

Na zakończenie sezonu zimowego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował sportową atrakcję dla najmłodszych w postaci zawodów łyżwiarskich pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

Do rywalizacji mogą przystąpić dzieci z roczników 2015 i młodsi. Młodzi miłośnicy łyżwiarstwa wystartują w wyścigu równoległym po dwie osoby w konkurencji nawrót z pingwinkiem (na życzenie rodzica dziecko może wystartować bez pingwinka).

Kategorie wiekowe:

 • dziewczęta rocznik 2018 i młodsze,
 • chłopcy rocznik 2018 i młodsi,
 • dziewczęta rocznik 2017,
 • chłopcy rocznik 2017,
 • dziewczęta rocznik 2016,
 • chłopcy rocznik 2016,
 • dziewczęta rocznik 2015,
 • chłopcy rocznik 2015.

Na najlepszych zawodników i zawodniczki czekają medale i nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy otrzymają słodki upominek.

Termin i miejsce zawodów: 25 lutego 2022 r., Miejskie Lodowisko OSiR w Sokółce, ul. Mariańska 31.

Zapisy będą prowadzone na miejscu w biurze zawodów od godziny 17:00 do 17:25. Do startu niezbędne jest uzupełnione oświadczenie (do pobrania poniżej). Szczegóły w regulaminie. Zapraszamy.

Regulamin zawodów

Oświadczenie

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Zaproszenie na kulig, ognisko oraz narty biegowe!

UWAGA! Z powodu sobotnich opadów deszczu, zaplanowane atrakcje na stadionie miejskim ZOSTAŁY ODWOŁANE. Jeśli pogoda pozwoli to impreza zostanie zorganizowana za tydzień.


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę 6 lutego od godziny 11:00 na Stadion Miejski w Sokółce na kulig, ognisko z kiełbaskami oraz narty biegowe!

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Kulig oraz narty biegowe potrwają do godziny 15:00 natomiast ognisko do 17:00.

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Dodatkowe terminy zajęć na pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że zwolniły się dwa terminy zajęć na pływalni, więc zapraszamy do zapisów na dwie nowopowstałe grupy: doskonalenie pływania dla dorosłych (środa godz. 19:00) oraz nauki pływania od podstaw dla 6-7 latków (niedziela godz. 12:00).

Jeśli uzbiera się minimum 6 osób w grupie zajęcia rozpoczną się od przyszłego tygodnia.

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/6750/strona.html

W celu zapisania się konieczna jest rejestracja – założenie konta na stronie www.elektronicznezapisy.pl Po pomyślnym zapisaniu się i uzbieraniu minimum 6 osób w grupie należy niezwłocznie opłacić karnet za cykl zajęć w kasie pływalni. Zapraszamy!

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Atrakcje na ferie zimowe

Ferie zimowe

Od 24 stycznia do 4 lutego będą trwały tegoroczne ferie zimowe. Na czas odpoczynku od nauki, z myślą o uczniach, nasze placówki przygotowały mnóstwo atrakcji.

Poniżej przedstawiamy plan zajęć feryjnych, opracowany przez Sokólski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Bibliotekę Publiczną w Sokółce.

DO POBRANIA:

Propozycje na ferie 2022

Zaproszenia do zapisów na „Ferie w Mieście 2022”

W tym roku wypoczynek zimowy w województwie podlaskim rozpoczyna się 24 stycznia i potrwa do 4 lutego. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w półkoloniach „Ferie w Mieście 2022”. Elektroniczne zapisy startują w niedzielę – 16 stycznia 2022 r.

Podobnie, jak w latach ubiegłych OSiR szykuje się na przyjęcie 90 dzieci w dwóch turnusach. Każdy z nich potrwa od poniedziałku do piątku. W tym roku stawiamy na szeroko rozumiany sport, więc szykujemy same grupy sportowe. W programie zimowego wypoczynku znajdą się takie atrakcje jak: narty zjazdowe w Szelmencie, łyżwy, zajęcia na pływalni, robotyka, zajęcia na hali sportowej, kino i inne.

TERMINY wypoczynku i GODZINY zapisów elektronicznych:

Zakończenie zapisów w dniu 17 stycznia 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 12:00. Radzimy wcześniej założyć konto na stronie elektronicznych zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/registration.html a później już tylko się zalogować i zapisać dziecko. Po zapisaniu się drogą elektroniczną, co jest równoważne z zakwalifikowaniem się uczestnika prosimy o dostarczenie kompletu dokumentów dot. wypoczynku do sekretariatu OSiR Sokółka do dnia 19 stycznia 2022 r. do godz. 12:00.

Wymagane dokumenty do pobranie na stronie: https://osir.sokolka.pl/2022/01/14/zapraszamy-dzieci-na-ferie-w-miescie-2022-elektroniczne-zapisy-juz-w-najblizsza-niedziele/

Koszt udziału w półkoloniach to 200 zł od osoby. Dokonanie opłaty za wypoczynek dziecka tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Opłaty należy dokonać do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00.
Dane do przelewu dostępne na stronie osir.sokolka.pl Uwaga! Osoby zapisane, które nie dostarczą uzupełnionych dokumentów do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00 oraz nie uiszczą do tego terminu opłaty za wypoczynek zostaną usunięte z listy.

Program będzie udostępniony na stronie internetowej OSiR na kilka dni przed rozpoczęciem każdego turnusu. Każdy rodzic/opiekun prawny dziecka biorącego udział w półkoloniach obligatoryjnie jest zobowiązany do zapoznania się i zaakceptowania regulaminu wypoczynku, co potwierdza swoim podpisem.

Zapraszamy do zapisów.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

7 grudnia rusza Miejskie Lodowisko w Sokółce

Przy okazji Mikołajek mamy dobrą informację dla miłośników łyżwiarstwa. Już od wtorku 7 grudnia 2021 r. rusza Miejskie Lodowisko w Sokółce mieszczące się na boisku wielofunkcyjnym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, przy ul. Mariańskiej 31. Aby z niego korzystać nie trzeba posiadać własnych łyżew. Jak co roku działać będzie wypożyczalnia łyżew i sprzętu do nauki jazdy dla najmłodszych.

Lodowisko w Sokółce

Lodowisko będzie czynne:

– od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 13:00 oraz 15:00 – 21:00,

– w weekendy 9.00 – 13 oraz 15.00 – 21.00.

Klient chcąc korzystać z usług wypożyczalni łyżew, podając swoje dane osobowe, zobowiązany jest uprzednio podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dzieci powyżej 13 roku życia oraz osoby dorosłe wypełniają zgodę samodzielnie, natomiast w przypadku dzieci poniżej 13 roku życia zgodę wypełnia rodzic/opiekun prawny.

Szczegółowe informacje dostępne są w załącznikach. ZOBACZ WIĘCEJ

OSiR poszukuje choinek do dekoracji miasta

OSiR logo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce poszukuje dwóch większych drzew iglastych do świątecznej dekoracji naszego miasta.

Jeśli ktoś z Państwa posiada na swojej posesji drzewo, którego „chciałby się pozbyć” to bardzo prosimy o kontakt z pod nr tel. 85 711-25-71.

Oczywiście wszystkimi sprawami logistycznymi, takimi jak wycinka i przewóz drzewek, zajmie się OSiR.

OSiR

Grand Prix Sokółki w tenisie ziemnym

W niedzielę, 10 października 2021 r. na kortach tenisowych OSiR w Sokółce obędzie się decydujący turniej Grand Prix Sokółki w tenisie ziemnym o Puchar Burmistrza Sokółki.

Tenis ziemny na kortach w Sokółce

Po czterech turniejach na czele rankingu znajduje się Krzysztof Tumiel, drugi z 24 punktami straty jest Jerzy Czarnecki. trzecie miejsce podium zajmuje Wojciech Zalewski. Mimo sporych różnic w punktacji między zawodnikami nic jeszcze nie jest przesądzone.

W finałowym turnieju do zdobycia jest podwójna pula punktów, dzięki temu żaden z zawodników nie może czuć się pewny swojego miejsca w tabeli. Na najlepszych zawodników tegorocznej Grand Prix czeka pula nagród w wysokości 1200 zł (w formie bonów upominkowych).

Zapisy prowadzone będą w dniu turnieju w biurze zawodów (korty tenisowe OSiR – ul. Mariańska 31) w godzinach 8:15 – 8:45. Zapraszamy!

Do pobrania:

Regulamin
Rodo
Ranking

Paulina Sawicka, OSiR

Skip to content