Zapraszamy na Ekstremalną Przeprawę 2023

Plakat

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na Ekstremalną Przeprawę, że zgłoszenia będą możliwe również w biurze zawodów od godziny 15:00 do 16:30.

Wielkie wyzwanie czeka miłośników mocnych sportowych wrażeń nad zalewem w Sokółce. Już po raz ósmy zapraszamy na Ekstremalną Przeprawę pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

Start biegu z przeszkodami odbędzie się 1 października 2023 r. o godzinie 17:00. Główny bieg będzie poprzedzony zmaganiami dzieci w Mini Ekstremalnej Przeprawie.

Więcej na stronie: osir.sokolka.pl

Zapraszamy!

(KZ) OSiR

Zaproszenie na zajęcia sportowe ph. „Aktywni z OSiR”

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe ph. „Aktywni z OSiR”, które odbywać się będą na boiskach OSiR w Sokółce.

OSiR logo

Część ogólnosportowa na boiskach OSiR.
Terminy: 25, 27, 29 września 2023 r., godziny:
– 16:00 – 16:45 dzieci 6, 7, 8, 9 lat,
– 17:00 – 17:45 dzieci 9, 10, 11, 12 lat,
– 18:00 – 18:45 dzieci 12, 13, 14, 15 lat,
– 19:00 – 19:45 dorośli, trening obwodowy.

Zajęcia na kortach
Termin: 23 września
– 10:00 – 14:00 dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat.

(KZ) OSiR

Zaproszenie do udziału w turnieju siatkówki plażowej

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce serdecznie zaprasza młodych miłośników siatkówki plażowej do wzięcia udziału w turnieju o Puchar Burmistrza Sokółki.

Siatkówka plażowa

Zawody odbędą się w najbliższy piątek 25 sierpnia 2023 r. na boiskach przy zalewie sokólskim (ul. Wodna 20). Turniej podzielony będzie na dwie kategorie wiekowej: rocznik 2010 i młodsi oraz 2006 i młodsi. Zapisy prowadzone będą na miejscu od godziny 9:15 do 9:45. Aby wziąć udział w turnieju niezbędne jest przedstawienie zgody rodzica/opiekuna.

Regulamin i oświadczenie dostępne są na stronie: https://osir.sokolka.pl/

(KZ) OSiR

Zaproszenie do udziału w Turnieju Dzikich Drużyn

Uwaga wszyscy miłośnicy piłki nożnej! Już jutro, 17 sierpnia 2023 r. odbędzie się Turniej Dzikich Drużyn z dodatkową kategorią wiekową 17+!

OSiR logo

Wystarczy zebrać drużynę i już można zmierzyć się na boisku z podobnymi do siebie pasjonatami sportu. Na koniec turnieju wyłonimy najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika którzy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami! Dobra zabawa i sportowe emocje gwarantowane.

Przypominamy, że dwie kategorie wiekowe czyli rocznik 2007 i młodsi oraz rocznik 2010 i młodsi startują o godzinie 09:00. Rocznik 2006 i starsi zaczynają o godzinie 17:00.

Zapisy przyjmowane będą bezpośrednio przed rozpoczęciem rozgrywek. Serdecznie zapraszamy!

(KZ) OSiR

Zaproszenie na „Gorące Lato z Motorowodniakami”

W najbliższy weekend szykuje się wiele fantastycznych atrakcji nad zalewem w Sokółce pod nazwą „Gorące Lato z Motorowodniakami”. Mieszkańcy Gminy Sokółka będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w pływaniu na nartach wodnych oraz na wakeboardzie.

Plakat

W sobotę od godziny 10:00 do 11:00 prowadzone będą zapisy na zajęcia, przeprowadzone zostanie szkolenie w zakresie bezpieczeństwa na wodzie oraz udzielania pierwszej pomocy. Po szkoleniu aż do godziny 18:00 odbędą się zajęcia praktyczne z pływania na nartach wodnych, a także instruktaż prowadzenia łodzi motorowej. W międzyczasie przewidziane są również zajęcia rekreacyjne: rejsy motorówką, holowanie za motorówką na dmuchanych zabawkach wodnych. Na drugi dzień (niedziela) zaplanowane są zajęcia z doskonalenia pływania na nartach wodnych i wakeboardzie, instruktaż z pływania motorówką oraz atrakcje rekreacyjne.

Na te atrakcje zapraszają: Burmistrz Sokółki, OSiR Sokółka, Ministerstwo Sportu i Turystki oraz Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.

UWAGA! Osoby niepełnoletnie potrzebują zgody opiekuna. Zapraszamy!

(KZ) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce

Zaproszenie na „Zalew Run” – 6 sierpnia 2023 r.

Wakacje w pełni więc przyszedł czas na Letnią Edycję nowej imprezy biegowej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce pn. „Zalew Run”.

Plakat

Podobnie, jak wiosną zupełnie bezpłatnie można będzie zmierzyć się w biegu na 2 oraz 5 km. Nie zapomniano też o najmłodszych, dzieci będą mogły wystartować w biegach krótkich oraz w wyścigach na hulajnodze.

Program imprezy:

10:30 – 11:30 wydawanie pakietów startowych,
10:30 – 10:55 zapisy do biegów dla dzieci (biuro zawodów),
11:00 – wyścigi na hulajnogach oraz biegi dla dzieci na dystansie 50, 100 i 500 metrów (szczegóły w biurze zawodów),
11:50 – odprawa techniczna (okolice startu),
11:55 – oficjalne otwarcie „Zalew Run”
12:00 – start biegu na dystansie 2 km,
12:15 – start biegu na dystansie 5 km,
13:00 – zamknięcie trasy,
13:15 – 13:30 – ceremonia wręczania nagród i zamknięcia imprezy.

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/8660/signup.html

Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

(KZ) OSiR

Półkolonie „Wakacje w Mieście 2023” – zapisy od 18 lipca

We wtorek 18 lipca 2023 r. o godzinie 18:00 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce rozpoczyna zapisy na półkolonie „Wakacje w mieście 2023”.

W programie tegorocznych wakacji są m.in: warsztaty z robotyki, zajęcia z animatorami, zajęcia sportowe, zwiedzanie zamku oraz warsztaty tematyczne w Tykocinie, wizyta w Nadleśnictwie Czarna Białostocka, seans w kinie oraz wiele innych gier i zabaw!

Poniżej prezentujemy harmonogram oraz szczegóły zapisów. Osoby zainteresowane zapisami prosimy o ich dokładne przestudiowanie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wakacyjne atrakcje OSiR

Atrakcje sportowo-rekreacyjne planowane na wakacje przez Ośrodek Sportu i Rekreacji:

 • 1 lipca – 31 sierpnia: kąpielisko nad zalewem czynne 10:00 do 18:00, czynna będzie również wypożyczalnia sprzętu pływającego,
 • 1 – 31 lipca: pływalnia miejska czynna od 14:00 do 21:45 – promocyjne wejścia dla dzieci i młodzieży),
 • 3 – 31 lipca: dmuchany tor przeszkód na pływalni miejskiej,
 • 5 lipca: turniej „Dzikich Drużyn” w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki, dwie kategorie wiekowe: 2010 i młodsi oraz 2007 i młodsi,
 • 9 lipca: turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki,
 • 16 lipca: zawody wędkarskie o Puchar Dyrektora OSiR, 4 kategorie wiekowe: kadeci, juniorzy, seniorzy, kobiety.
 • 23 lipca: Sokoli Bieg pod Patronatem Burmistrza Sokółki, biegi na dystansach 2, 5 i 10 km, dodatkowo mini biegi dla dzieci,
 • 31 lipca – 4 sierpnia: pierwszy turnus półkolonii Wakacje w Mieście roczniki 2010–2013,
 • 7 sierpnia – 11 sierpnia: drugi turnus półkolonii Wakacje w Mieście roczniki 2014–2016,
 • 6 sierpnia: turniej tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki,
 • 6 sierpnia: letnia edycja imprezy biegowej Zalew Run, biegi na 2 i 5 km, dodatkowo mini biegi dla dzieci i wyścigi na hulajnodze,
 • 20 sierpnia: triathlon pod Patronatem Burmistrza Sokółki, pływanie, jazda rowerem, bieg, dodatkowo mini biegi dla dzieci.
 • lipiec – sierpień: turnieje siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Sokółki,
 • lipiec – sierpień: otwarte zajęcia rowerowe dla dzieci na Miasteczku Ruchu Drogowego na os. Zielonym,
 • sierpień: drugi turniej „Dzikich Drużyn” w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Sokółki, trzy kategorie wiekowe: 2010 i młodsi, 2007 i młodsi oraz 2006 i starsi.
 • sierpień – wrzesień: zawody etapowe – Rowerowe Wakacje z OSiR Sokółka.

(PS) OSiR Sokółka

Zapraszamy na wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2023 r. od godziny 18:00 aż do niedzieli, burmistrz Sokółki i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, z okazji Dnia Dziecka, zapraszają na wodny tor przeszkód na pływalni OSiR.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce wraz z Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską wpadli na pomysł, by dodatkowo umilić najmłodszym ten wyjątkowy dzień. Od godziny 18:00 zapraszamy na pływalnię na WODNY TOR PRZESZKÓD! Korzystanie z niego nie będzie dodatkowo płatne – wstęp w cenie biletu. To nie koniec niespodzianek – wodny tor przeszkód zostanie do dyspozycji klientów pływalni aż do niedzieli! Takie przedłużenie Dnia Dziecka.

W tej chwili nasz Stadion jest kolorowy, słoneczny i uśmiechnięty! Zabawa trwa na całego! Rozstrzygają się Igrzyska szkół podstawowych, a wielkie dmuchańce wciąż czekają na rozbrykane dzieci!

Powtórzmy jeszcze raz:

 • Do 18:00 zapraszamy na bezpłatny popcorn i dmuchańce na stadiionie.
 • Od 18:00 widzimy się na pływalni na WODNYM TORZE PRZESZKÓD!

(PS) OSiR

Dzień Dziecka na stadionie

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska otworzyła Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w czwartek 1 czerwca 2023 roku na stadionie Ośrodka Sportu Rekreacji w Sokółce.

Burmistrz Sokółki wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zaprosiła dzieci i ich rodziny do wspólnej celebracji tego wyjątkowego dnia. – Niech te święto upłynie w radosnej, sportowej atmosferze – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Zdjęcie grupowe

Uczniom szkół podstawowych zaproponowano udział w zawodach sportowych, które przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży podzielono na dwie kategorie wiekowe. Klasy I-III uczestniczyły w sztafecie mieszanej i rzucały woreczkiem do celu. Klasy IV-VIII zbierały punkty w sztafecie mieszanej, rzucaniu piłeczką palantową, skokach w dal i biegu na 60 metrów. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zapraszamy na Dzień Dziecka na Stadion Miejski!

Plakat

Już tuż, tuż 1 czerwca – czyli wielkie Święto tych najmniejszych – Dzień Dziecka. Burmistrz Sokółki wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce zapraszają całe rodziny z dziećmi na wspólną celebrację tego dnia na Stadion Miejski.

Termin: 1 czerwca 2023 r. Miejsce: Stadion Miejski OSiR Sokółka. W programie dnia:

9:00 – 14:00 – Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych Gminy Sokółka. Konkurencje sportowe:

 • Klasy I-III: sztafety mieszane, rzuty woreczkiem do celu.
 • Klasy IV-VIII: sztafety mieszane, rzuty piłeczką palantową, skok w dal, bieg 60 m.

10:00 – 18:00 – BEZPŁATNE ATRAKCJE DMUCHANE oraz BEZPŁATNY POPCORN dla wszystkich dzieci.

ZOBACZ WIĘCEJ

„Zalew Run” – nowa impreza biegowa nad zalewem sokólskim

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza do udziału w nowym cyklu biegów na 2 oraz 5 km pod nazwą „Zalew Run”.

Logo Zalew Run

Impreza będzie się składać z 4 edycji (wiosennej, letniej, jesiennej i zimowej!). Edycja wiosenna odbędzie się już 21 maja nad zalewem w Sokółce. Udział w każdym z biegów jest zupełnie bezpłatny, a na pierwszych 30 zapisanych osób czekają niespodzianki. Ideą cyklu biegów Zalew Run jest zachęcenie społeczeństwa do fantastycznej aktywności fizycznej, jaką jest bieg. Osoby, które wystartują we wszystkich 4 edycjach tegorocznego Zalew Run wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych! Także nie czekaj i zapisz się już dziś!

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/8288.html

Program imprezy:

10:30 – 11:30 wydawanie pakietów startowych oraz zapisy do biegów dla dzieci (biuro zawodów),
11:30 – wyścigi na hulajnogach oraz biegi dla dzieci na dystansie 100 i 500 metrów(szczegóły w biurze zawodów),
11:50 – odprawa techniczna (okolice startu),
11:55 – oficjalne otwarcie „Zalew Run”,
12:00 – start biegu na dystansie 2 km,
12:15 – start biegu na dystansie 5 km,
13:00 – zamknięcie trasy,
13:15 – 13:30 – ceremonia wręczania nagród i zamknięcia imprezy.

Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

DO POBRANIA:

Regulamin

Oświadczenie

(KZ) OSiR

Ferie na sportowo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na atrakcje przygotowane podczas ferii zimowych.

OSiR w Sokółce przygotował szeroki wachlarz atrakcji i promocji na ferie zimowe 2023. Każdy zainteresowany powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

Logo ferie w mieście 2023

1) Półkolonie „Ferie w Mieście 2023” – Wśród największych atrakcji tegorocznego zimowego wypoczynku wymienić można: wyjazd na naukę jazdy na nartach zjazdowych do WOSiR Szelment, wyjazd do Parku Trampolin w Białymstoku, seanse filmowe w Kinie Sokół, zajęcia sportowo-rekreacyjne na krytej pływalni oraz hali sportowej. Półkolonie będą rozłożone na 2 turnusy (2 tygodnie ferii zimowych), w każdym po 3 grypy, w każdym tygodniu po 42 dzieci – łącznie 84 dzieci w wieku od siedmiu do trzynastu lat.

2) Kryta Pływalnia OSiR Sokółka – promocyjne wejścia na pływalnię – Zgodnie z cennikiem przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych podczas ferii korzystają z pływalni ze zniżką w wysokości 40% ceny biletu ulgowego, czyli już od 3 zł/godz. Zniżka dotyczy pierwszych 60 minut, cena kolejnych minut naliczana będzie według cennika.

3) Wodny Tor przeszkód – Przez dwa tygodnie ferii na naszym obiekcie będzie rozstawiony WODNY DMUCHANY TOR PRZESZKÓD. Wszyscy odwiedzający nas w tym czasie bez dodatkowych opłat, w cenie wejścia na pływalnię będę mogli korzystać z tej fantastycznej atrakcji. W ubiegłych latach cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem.

4) Zawody na wodnym torze przeszkód w ostatnią niedzielę ferii, czyli 5 lutego o godz. 12:00

5) Bezpłatne zajęcia instruktażu w piłkę nożną – Odbywać się one będą we wtorek 31 stycznia klasy 1-3 i w czwartek 2 lutego klasy 4-8 w godz. 14:00-15:30 na boisku sztucznym OSiR Sokółka.

6) Bezpłatne wejściówki na basen dla osób niepełnosprawnych”.

(KZ) OSiR

Aqua aerobik na pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce serdecznie zaprasza do zapisów na regularne zajęcia z aqua aerobiku na pływalni w terminach:

 • Wtorki, godz. 7:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 7 lutego 2023 r.
 • Wtorki, godz. 11:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 7 lutego 2023 r.
 • Wtorki, godz. 20:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 24 stycznia 2023 r.
 • Czwartki, godz. 7:00 – 10 wolnych miejsc, pierwsze zajęcia 7 lutego 2023 r.

Zapisy będą prowadzone w formie elektronicznej od 16 stycznia 2023 r., od godziny 16:00, na stronie:

https://elektronicznezapisy.pl/event/7820/signup.html

Zapraszamy!

(KZ) OSiR

Zapisy na półkolonie „Ferie w Mieście 2023”

Do końca pierwszego semestru w szkołach pozostało dosłownie kilka dni, a co za tym idzie ferie zimowe są już naprawdę blisko. W związku z tym, jak co roku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował dla dzieci półkolonie pod nazwą Ferie w Mieście 2023!

Logo ferie w mieście 2023

Wśród atrakcji zaplanowanych w czasie trwania wypoczynku znaleźć można będzie między innymi wyjazd na narty do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie, dwa seanse filmowe w Kinie Sokół, zajęcia sportowe na pływalni oraz hali sportowej. Nie zabraknie też wyjazdu do parku trampolin w Białymstoku. Półkolonie będą złożone z 2 turnusów (5 dni – od poniedziałku do piątku), a w każdym z nich weźmie udział po 42 dzieci. W pierwszym tygodniu aktywnie wypoczywać będą dzieci z roczników 2014-2016, a w drugim z 2010-2013.

Zapisy będą prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej i rozpoczną się w najbliższą niedzielę 15 stycznia od godziny 17:00. Poniżej prezentujemy linki do zapisów w poszczególnych turnusach:

Organizatorami półkolonii są:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,
Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Więcej szczegółów i załączniki dostępne są na stronie osir.sokolka.pl

(KZ) OSiR

Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje, że w związku z organizacją VI Sokólskiego Triathlonu w niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku, w godzinach 10:10 – 11:00, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na trasie: ul. Wodna – ul. Kryńska – ul. Jana Pawła II – Nowa Kamionka – Wojnachy – Kurowszczyzna km) – Pawełki – Stara Kamionka – Pawełki – Kurowszczyzna – Wojnachy – Nowa Kamionka – ul. Jana Pawła II – ul. Kryńska – ul. Wodna.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Zaproszenie na turniej siatkówki plażowej

Wakacje są już na półmetku. Na drugą część letniego wypoczynku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował kolejne sportowe atrakcje!

Drugi już w tym roku turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Sokółki odbędzie się 14 sierpnia 2022 r. Zapisy będą prowadzone na boisku do siatkówki plażowej, od 8:15 do 8:45. Tym razem rywalizacja odbędzie się w kategorii mężczyzn/chłopców rocznik 2008 i starsi. Zapraszamy!

Do pobrania: Regulamin turnieju

 

OSiR

Zapisy uzupełniające na półkolonie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce informuje o zapisach uzupełniających na półkolonie „Wakacje w Mieście 2022”.

Jest jeszcze szansa do zapisania się na półkolonie! Osoby, którym nie udało się w pierwszym terminie mogą to zrobić w naborze uzupełniającym. Zwolniły się 2 miejsca w grupie sportowej w I turnusie (25-29.07.2022 r.). Elektroniczny system zapisów zostanie wznowiony w środę 20 lipca o godzinie 17:00. Zapraszamy!

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/7307/signup.html

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Skip to content