Kobiety wzięły siebie na warsztat “WenDo”

KGW “Polaneczki” w Polankach, w ramach prowadzonego projektu “Weź siebie na warsztat”, zaprosiło kobiety na warsztaty WenDo (Wen – skrót od ang. women – kobiety, Dō – jap. droga) , których celem jest nabycie takich umiejętności jak:

  • nazwanie i rozpoznanie różnego rodzaju przemocy od fizycznej przez emocjonalną, ekonomiczną do symbolicznej,
  • wzmocnienie poczucia sprawstwa i wiary w swoją wartość,
  • nauczenia się skutecznej samoobrony w różnych sytuacjach, z fokusem na najczęstsze formy ataków na kobiety poczucia własnej siły fizycznej i psychicznej oraz pewności siebie, a także doświadczenia solidarności kobiet.

Warsztaty poprowadziła Anna Kozicka, z wykształcenia pedagożka rewalidacyjna, edukatorka antydyskryminacyjna oraz na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć (trenerka asertywności i samoobrony dla dziewczynek, osób dziewczyńskich oraz osób kobiecych i kobiet WenDo). Od wielu lat zaangażowana w działania stowarzyszenia 9dwunastych. Twórczyni idei edukacyjnej Oksydżen, w której łączy doświadczenie antydyskryminacyjne z wiedzą z tradycyjnej medycyny chińskiej.

Partner projektu: Sokólski Ośrodek Kultury
Koordynatorka: Sylwia Nowakowska

Dofinansowano ze środków programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji “Sokólski Fundusz Lokalny”, Gminę Sokółka i Bank Spółdzielczy w Sokółce.”

(SN)


Zobacz również

Skip to content