Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Sokółce

Inaczej niż zazwyczaj przebiegały obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jakie zorganizowano w Sokółce. W związku z Wielkim Piątkiem wyznawców prawosławia, który w 2024 roku przypadł 3 maja, uroczystości – na które zaprosiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – miały skromniejszy charakter.

W porozumieniu z Proboszczem Parafii Prawosławnej ks. Włodzimierzem Misiejukiem oraz Proboszczem Parafii pw. św. Antoniego Padewskiego ks. Jarosławem Ciuchną, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – w poszanowaniu wielkopiątkowego postu u wyznawców prawosławia – podjęła decyzję o rezygnacji z części artystycznej, która zawsze uświetniała obchody świąt patriotycznych.

W piątek 3 maja o godz. 10.30 Burmistrz Sokółki – w imieniu mieszkańców miasta i gminy – wraz z delegacją złożyła kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pół godziny później w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce rozpoczęła się msza w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Przewodniczył jej Dziekan Dekanatu Sokólskiego ks. Bogusław Urban.

W poniedziałek 6 maja w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego w Sokółce Proboszcz Włodzimierz Misiejuk odprawił nabożeństwo w intencji Ojczyzny.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content