Festyn z okazji Dnia Rodziny w Starej Rozedrance

W środę 12 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Starej Rozedrance odbył się Festyn Rodzinny ph. „Rodzina – kawałek raju na ziemi”. Jego celem była integracja środowiska lokalnego oraz danie możliwości rodzicom, dziś często tak zapracowanym, wspólnego spędzenia czasu ze swoimi pociechami na zabawie i rozrywce.

Gościem honorowym festynu była Agnieszka Anna Iwanicka wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku. W uroczystości uczestniczyły również pracownice Referatu Oświaty z Urzędu Miejskiego w Sokółce na czele z Kierownikiem Anną Sidor – Żemajduk.

Obchody święta rozpoczęły występy najmłodszych wychowanków oddziałów: ZWP, przedszkola oraz uczniów klas I – III. Rodzice przyglądali się występom swych pociech z nieskrywaną dumą i wzruszeniem.

Po części oficjalnej, już na świeżym powietrzu wszyscy mieli możliwość korzystania z przygotowanych atrakcji. m.in. różnej wielkości dmuchańców, malowania twarzy, kolorowych balonów, dmuchania baniek, łowienia magnetycznych rybek i wielu innych atrakcji. Każdy posilił się pieczonymi na ognisku kiełbaskami. Na zakończenie były lody dla ochłody.
Tego dnia szkołę odwiedzili również strażacy, służba celna, straż graniczna oraz dzielnicowy. Strażacy udostępnili swój wóz dzieciom. Służba Celna zorganizowała stoisko z rzeczami zabranymi przemytnikom na granicy oraz stoisko z quizem z nagrodami. Straż Graniczna przyjechała do Starej Rozedranki z psem służbowym, a dzielnicowy – na quadzie.
Punktualnie o godzinie 12 na boisku szkolnym zawyły syreny strażackie na znak czci i solidarności dla śp. Mateusza Sitka – żołnierza, który 28 maja nad ranem został ugodzony nożem przez kogoś z tłumu migrantów szturmującego zaporę na granicy polsko-białoruskiej.

Na początku i na zakończenie imprezy głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance Krystyna Sosna. Podziękowała wszystkim sponsorom, gościom, nauczycielom i rodzicom oraz wręczyła pamiątkowe upominki.

W przygotowaniu uroczystości szkołę wspomogli: Rodzice uczniów na czele z Radą Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Rozedranki. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance
Fot.: D. Biziuk

 


Zobacz również

Skip to content