Natura naszym sprzymierzeńcem

Stowarzyszenie „Polanie” z Polanek w ramach projektu „Natura naszym sprzymierzeńcem” zaprosiło do siebie znaną w środowisku zielarzy i ekologów Agnieszkę Prymaka właścicielkę „Zielskiej Koloni”, którą od lat w mediach społecznościowych obserwuje tysiące ludzi miłośników ziół i życia w zgodzie z naturą.

Natura naszym sprzymierzeńcem

Z Agnieszką wyruszyliśmy na spacer by zebrać zioła, z których wspólnie przygotowaliśmy sól ziołową dodatek do zup, sałatek i innych potraw. Na pożegnanie każdy z uczestników zabrał ze sobą swój „słoiczek szczęścia”, a nam pozostaje zaprosić na kolejne spotkania w ramach projektu.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółkę.

ZOBACZ WIĘCEJ

Utrudnienia w ruchu drogowym

Mapa

Burmistrz Sokółki informuje, że od dnia 9 sierpnia 2022 r. prowadzone będą prace przy przebudowie skrzyżowania ul. Kołłątaja z ul. Bohaterów Monte Casino.

Skrzyżowanie będzie zamknięte dla ruchu, co będzie wiązało się z poważnymi utrudnieniami w ruchu ulic przyległych. Prace budowlane będą trwały około 1 miesiąca.

Za utrudnienia przepraszamy.

(GK)

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

Plakat

Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym: „W świecie bajek i wierszy Aleksandra Fredry”.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

– uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej z gminy Sokółka,

– uczniowie kl. IV– VIII szkoły podstawowej z gminy Sokółka.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie biblioteki:

http://www.sokolka.naszabiblioteka.com/n,konkurs-plastyczny-w-swiecie-bajek-i-wierszy-aleksandra-fredry

Konkurs trwa od 8 sierpnia do 9 września 2022 r.

 

Oddział dla Dzieci
Biblioteki Publicznej w Sokółce

Tyzenhauz Fest 2022

W weekend 29-31 lipca 2022 r, odbył się trzy dniowe wydarzenie o nazwie „Tyzenhauz Fest”, który przyciągnął do Sokółki rzesze ludzi zainteresowanych historią, sportem, kulinariami, sztuką ale przede wszystkim dobrą zabawą.

W piątek 29 lipca po uroczystym otwarciu festiwalu, miłośnicy czterech kółek wyruszyli w rajd rowerowy trasą samego Antoniego Tyzenhauza. W trakcie rajdu nie obyło się bez przystanków w najważniejszych w punktach związanych z historią naszego bohatera oraz integracji przy ognisku.

Tyzenhauz Fest 2022

Sobota 30 lipca był dniem, który w całości poświęcony został warsztatom kulinarnym i degustacji wypracowanej podczas wielu miesięcy potrawy Tyznehauza nazwanej „Leguminą Tyznehauza”. Ta unikalna acz bardzo prosta potrawa przypadła nie tylko do gustu ale też rozsmakowała nie jednego gościa drugiego dnia festiwalu. Najmłodsi również znaleźli coś dla siebie w trakcie budowy miasteczka Tyzenhauza budowniczego Sokółki, a wszystko uzupełniali rękodzielnicy z Sokółki i okolic, którzy prowadząc warsztaty zdradzali tajniki swojej pracy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 – zgłoś się już dziś!

Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) odbędą się w dniach 7-9 października 2022 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie oraz on-line. To znakomita okazja, by pochwalić się sukcesami projektów i pokazać je szerszej publiczności.

Logo

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców, samorządy, jednostki kultury i wszystkich, którzy skorzystali z funduszy europejskich do organizacji Dnia Otwartego/ Dni Otwartych w Państwa projektach: zwiedzanie, udostępnienie bezpłatne lub ze zniżką codziennej oferty, organizacja dodatkowego wydarzenia, warsztaty, gry lub zabawy dla dzieci i ich opiekunów, itp. Mogą Państwo zaplanować zarówno wydarzenie w formule on-line, jak i tradycyjnie zaprosić beneficjentów do siebie. Wydarzenia zaprezentujemy na mapie atrakcji na stronie: www.dniotwarte.eu. Do udziału w nich będzie zachęcała kampania promocyjna w mediach i na profilach społecznościowych.

Jak zgłosić wydarzenie? W tym roku Beneficjenci mogą zakładać konto i logować się do panelu na stronie www.dniotwarte.eu. W panelu znajdują się m.in. informacje o tym, jak prawidłowo opisać wydarzenie. Zgłaszanie wydarzeń na DOFE jest również możliwe bez konieczności zakładania konta i logowania. Termin zgłaszania wydarzeń do DOFE 2022 upływa 31 sierpnia br. Regulamin udziału w akcji dostępny jest na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Beneficjenci, którzy zgłoszą się do DOFE stacjonarnego, otrzymają nie później niż do 30.09.2022 r. pakiet materiałów promocyjnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku organizowane są konkursy dla beneficjentów i ogółu społeczeństwa.

Regulamin-DOFE-2022-ogolny

Regulamin-konkursu-Beneficjenci

Regulamin-konkursu-ogolu-spoleczenstwa

Zaproszenie na turniej siatkówki plażowej

Wakacje są już na półmetku. Na drugą część letniego wypoczynku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przygotował kolejne sportowe atrakcje!

Drugi już w tym roku turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Sokółki odbędzie się 14 sierpnia 2022 r. Zapisy będą prowadzone na boisku do siatkówki plażowej, od 8:15 do 8:45. Tym razem rywalizacja odbędzie się w kategorii mężczyzn/chłopców rocznik 2008 i starsi. Zapraszamy!

Do pobrania: Regulamin turnieju

 

OSiR

Food Trucki przyjadą do Sokółki

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy weekend 5-7 sierpnia 2021 r. na plac przed Kinem „Sokół”, na trzydniową ucztę, gdzie spróbować będzie można smaków z czterech stron świata.

Plakat

Zawitają u nas: gruzińskie chinkali, amerykańskie donaty, mini pączki i burgery, chińskie pierożki dim sun, belgijskie frytki, japońskie sushi i dużo dużo więcej… Nie zabraknie także muzyki i atrakcji dla najmłodszych.

Festiwal będzie odbywał się:
Piątek – godz. 15.00-22.00
Sobota – godz. 12.00-22.00
Niedziela – godz. 12.00-20.00

Edyta Wiśniewska, SOK

Zaproszenie na warsztaty zielarskie

Stowarzyszenie „Polanie” w ramach prowadzonego od lipca 2022 projektu „Natura naszym sprzymierzeńcem”, zaprasza na warsztaty zielarskie z Agnieszką Prymaka i jej Zielską Kolonią. W trakcie spotkania wyruszymy na spacer by zebrać zioła, które wykorzystamy w przygotowaniu soli ziołowej.

Plakat

7 sierpnia 2022 w niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy do Polanek (wieś w gminie Sokółka) adres: Polanki 15 . Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 533 412 916. Warsztaty skierowane są do mieszkańców gminy Sokółka a zwłaszcza mieszkańców Polanek i okolicznych wsi w parafii Rozedranka Stara.

Agnieszka Prymaka omówi zastosowanie zebranych przez nas ziół, wspólnie przygotujemy mieszanki, które znajdą zastosowanie w każdej kuchni. Agnieszka Prymaka – podlaska zielarka i właścicielka „Zielskiej Kolonii” w Puszczy Knyszyńskiej, dzieli się swoimi doświadczeniami w temacie szeroko rozumianego powrotu do natury w życiu codziennym oraz lekcjami płynącymi z pracy z roślinami.

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółkę.

LVI Sesja Rady Miejskiej w Sokółce [na żywo]

4 sierpnia 2022 r. (czwartek) o godzinie 9:00, odbędzie się LVI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Sokółce, w trybie zdalnym – za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Osoby zainteresowane zabraniem głosu w LVI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Sokółce w dniu 4 sierpnia 2022 r. proszone są o zgłoszenie się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres informatyk@sokolka.pl do środy, 3 sierpnia 2022 r. do godziny 15.00.

Zapraszamy na transmisję na żywo od godziny 9:00.

Materiały dotyczące posiedzenia dostępne są pod adresem:

https://ssl.esesja.pl/posiedzenie8/191976

Pozostałe zarejestrowane obrady Rady Miejskiej w Sokółce można zobaczyć pod adresem:

https://sokolka.esesja.pl/transmisje_z_obrad_rady

„Mapy” – wstawa ilustracji autorstwa A. i D. Mizielińskich

Od 4 sierpnia 2022 r. Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na WYSTAWĘ ILUSTRACJI do książki „MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Plakat

Wybrane strony z imponującego atlasu w stylu map dawnych podróżników przeniesione zostały na wielkoformatowe płótno, dzięki czemu powstał zestaw 15 ogromnych map, które zabiorą Was w podróż dookoła świata! Publikacja MAPY ukazała się w 2012, zawiera 51 map dotyczących 42 krajów wraz ze szczegółowymi ilustracjami lokalnych strojów, zabytków, fauny i flory. Na potrzeby książki Mizielińscy stworzyli font naśladujący pismo odręczne, a całość projektu zajęła im trzy lata. W ciągu roku od wydania książka ukazała się w ponad dziesięciu krajach, a międzynarodowy nakład wyniósł ponad 120 tys. egzemplarzy, do tego na niektórych rynkach zamówiono dodruki. W 2015 roku Mapy były już dostępne w 21 obcojęzycznych edycjach, a także znalazły się w pierwszej szóstce bestsellerów „New York Timesa”.

Wystawa będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15 w sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza na ul. Piłsudskiego 1 w Sokółce (wejście – Punkt It). Wstęp wolny

Wystawę przygotowało Wydawnictwo Dwie Siostry https://wydawnictwodwiesiostry.pl

Edyta Wiśniewska, SOK

Letnie obozy sokólskich narciarzy

Narciarze z UKS Orliki w Starej Kamionce i UKS Start w Malawiczach Dolnych zakończyli letnie obozy, które odbyły się w Ustroniu Morskim oraz w WOSiR Szelment.

Letni obóz sportowy narciarzy

Oba obozy trwały po 10 dni, dostarczając uczestnikom wielu sportowych wrażeń. Oprócz licznych treningów na nartorolkach, dzieci i młodzież uczestniczyła w wycieczkach pieszych i rowerowych do Kołobrzegu i latarni morskiej w Gąskach; w kąpielach morskich i słonecznych, korzystała z atrakcji na terenie WOSIR Szelment: wyciągu nart wodnych, kajaków, rowerków wodnych oraz z parku wodnego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Turniej jak z bajki

28 lipca 2022 r. w Filii Bibliotecznej nr 1 (Osiedle Zielone 4) odbyło się spotkanie z cyklu „Wakacje z biblioteką”, tym razem pod hasłem „Turniej jak z bajki, czyli księżniczki, rycerze i smoki”.

Turniej jak z bajki

Bibliotekarki wspólną zabawę rozpoczęły tym razem od nietypowego spotkania z książką. Była to historia mówiona z elementami wizualizacji na podstawie tekstu „Bajka o dzielnym Bartku i tchórzliwym rycerzu”. Opowieść stanowiła wprowadzenie w temat spotkania, w czasie którego dzieci miały okazję do zabaw plastycznych oraz ruchowych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Fotograficzne pasje studentów UTW

W sierpniu Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę pod tytułem „Fotograficzne pasje członków stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku”.

O tym, że robienie zdjęć jest wspaniałym hobby, nie trzeba nikogo przekonywać. Członkowie sekcji fotograficznej UTW doskonale o tym wiedzą i wciąż doskonalą swoje umiejętności. Tym razem studenci UTW postawili na motyw krajobrazów.

Autorami zdjęć są: Teresa Sołowiej, Elżbieta Haponik, Anna Maria Werner, Anna Andruszkiewicz i Waldemar Lesiak. Trenerem i opiekunem początkujących fotografów jest Krzysztof Frejus, autor licznych wystaw fotograficznych.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do piątku do godziny 16:00.

Beata Grecka
Biblioteka Publiczna w Sokółce

Sierpniowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce zaprasza mieszkańców gminy Sokółka na dyżury specjalistów, pracowników socjalnych oraz asystentów rodziny w Punkcie Konsultacyjnym do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie:

  • Konsultacje psychologiczne: 4, 11, 25 sierpnia 2022 r. godz. 15.00-18.00
  • Konsultacje prawne: 10, 17 sierpnia 2022 r. godz. 15.00-18.00
  • Konsultacje pedagogiczne: 2, 16 sierpnia 2022 r. godz. 15.00-17.00
  • Konsultacje z zakresu ochrony zdrowia: 8, 22 sierpnia 2022 .r godz. 15.00-17.00

Terminy konsultacji mogą ulec zmianie. Harmonogram będzie aktualizowany na bieżąco na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce. Informacje o terminach można również uzyskać pod numerem telefonu: 855558122. Punkt Konsultacyjny mieści się w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce przy ul. Dąbrowskiego 12.

Porady udzielane są bezpłatnie.

(AM) OPS w Sokółce

Zwołanie LVI Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej

Herb Sokółki

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. 2020 r. póz. 713) i § 15 ust. 2 Statutu Gminy Sokółka (Dz. Urz. Woj. Podl. z 2003 r. Nr 21, poz.538; z 2004 r. Nr 14, poz.292. Nr 188, póz. 2499; z 2005 r. Nr 261 póz. 2993; z 2010 r. Nr 236 póz. 2875; z 2012 r. póz. 161; z 2015 r. póz. 370; z 2016 r. póz. 2246; z 2018 r. póz. 4653), Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce zwołuje LVI Nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej w Sokółce na dzień 4 sierpnia 2022 r. (czwartek) o godzinie 9:00, w trybie zdalnym, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Materiały dotyczące posiedzenia dostępne są pod adresem:

https://ssl.esesja.pl/posiedzenie8/191976

Pierwsza wizyta młodzieży na ścieżce edukacyjnej w PSZOK-u

Baner infrastruktura środowisko

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sokółce to nie tylko miejsce, do którego możemy przywieść niepotrzebne nam już rzeczy. Jednym z istotnych założeń całej inwestycji była możliwość edukowania w zakresie segregacji odpadów i ochrony środowiska, dlatego na terenie całego obiektu powstała ścieżka edukacyjna, która ma wskazywać właściwe postawy w dziedzinie z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia.

Zdjęcie grupowe

„Ścieżka edukacyjna na PSZOK-u powstała po to, aby edukować najmłodszych. Chcemy, aby dzieci poznały, co tak naprawdę oznacza segregacja odpadów, dlaczego jest taka ważna w życiu każdego z nas, dlaczego warto chronić środowisko i w jaki sposób to robić. Chcemy, aby uczyły się naprawiać i dawać drugie życie rzeczom, które pozornie uważamy za niepotrzebne. I właśnie po to jest PSZOK, aby uczyć, edukować i dawać drugie życie tym wszystkim przedmiotom” mówi Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content