Uczniowie zaśpiewali angielskie przeboje

42 wykonawców wystąpiło podczas XIII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Music Zone, który odbył się w środę 17 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce.

– Wysłuchamy dziś muzyczne prezentacje przygotowane przez uczniów ośmiu podstawówek – zapowiedziała Dyrektor SP nr 3 w Sokółce Katarzyna Chociej. Muzyczne popisy uczniów podziwiali m.in. Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Sokółce Anna Sidor – Żemajduk. – Gratuluję wam talentu i odwagi. Z przyjemnością obejrzałem dzisiejsze występy. Pamiętam, jak organizowana była pierwsza edycja tego konkursu, bo pełniłem wówczas funkcję dyrektora SP nr 3 – powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

Po trwających prawie trzy godziny występach, jurorzy ogłosili swój werdykt.

Wśród klas I-III, w kategorii solistów zwyciężyła Marcelina Woroniecka ze SP w Starej Rozedrance, druga była Aleksandra Tomaszycka ze SP nr 2 w Sokółce, a trzeci – Filip Kaźmierczak ze SP nr 1 w Sokółce. W tej kategorii wiekowej, w grupie duetów pierwsze miejsce przypadło w udziale Anieli Pruszyńskiej i Lenie Gasperczyk ze SP nr 3 w Sokółce, drugie – Zuzannie Szpakowskiej i Dianie Szumiło ze SP nr 1 w Sokółce, natomiast trzecie – Krzysztofowi Supronik i Amelii Matukiewicz ze SP nr 3 w Sokółce.

Wśród klas IV-VIII, w kategorii solistów zwycięzcą została Julia Supronik ze SP nr 3 w Sokółce, która wyprzedziła Aleksandrę Normantowicz ze SP nr 3 w Sokółce i Oliwię Popławską ze SP nr 2 w Sokółce. Podium w kategorii duetów wyglądało następująco: pierwsze miejsce – Aleksandra Prokopczyk i Aleksandra Stupak ze SP nr 1 w Sokółce, drugie – Oliwia Woronko i Laura Nowik ze SP nr 3 w Sokółce, trzecie – Magda Borowik i Kaja Baranowska ze SP nr 3 w Sokółce.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content