Mistrzowie Agro 2024 – zobacz kto został nominowany z gminy Sokółka

Rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie “Mistrzowie Agro 2024” – największym plebiscycie sołeckim i rolniczym w Polsce, prowadzonym w naszym województwie przez „Kurier Poranny” i „Gazetę Współczesną” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Laureaci konkursu zostaną wybrani najpierw w głosowaniu w powiatach, następnie na szczeblu wojewódzkim, a ostatecznie w skali całego kraju.

Kandydaci z gminy Sokółka w następujących kategoriach:

Agroturystyka Roku: Gospodarstwo Agroturystyczne Na Wzgórzu, Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia Na Tatarskim Szlaku, Gospodarstwo Ekoturystyczne Zielona Dolina, Kraśne Życie – Agroturystyka konna Kraśniany, Miodowe Siedlisko, Na Tatarskim Szlaku.

Koło Gospodyń Wiejskich Roku: KGW Celebrytki w Hałe, KGW Grube Szychy w Szyszkach, KGW Kamioneczki w Starej Kamionce, KGW Plancianki w Planteczce, KGW Polaneczki w Polankach, KGW Wesołe Ziomale w Gliniszczu Małym, KGW Wrzos w Nowej Rozedrance, KGW Zdrowo i Wesoło w Boguszowskim Wygonie, KGW w Boguszach, KGW w Kantorówce, KGW w Kraśnianach, KGW w Puciłkach, KGW w Sokolanach, KGW w Starej Rozedrance, KGW w Zaśpiczach, KGW w Smolance.

Lider Społeczności Roku: Grzegorz Klimaszewski, Karolina Rokicka, Magdalena Sadanowicz, Magdalena Szczebiot-Michalska, Patrycja Woronowicz.

Sołectwo Roku: Sołectwo Hałe, Sołectwo Kamionka Stara, Sołectwo Nomiki, Sołectwo Stara Kamionka.

Sołtys Roku: Barbara Lingo-Czarnomysa, Elżbieta Białobłocka, Ewa Repucha, Grażyna Fiłonowicz, Magdalena Sadanowicz, Mariusz Cholewski, Sylwia Nowakowska, Tomasz Tolko.

Tak liczne nominacje są wyrazem uznania i docenienia pracy rolników, sołtysów, sołectw, kół gospodyń wiejskich oraz liderów społeczności.

Wszystkie informacje o plebiscycie można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem www.poranny.pl/agro

Tegoroczna edycja akcji została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

(IW) Główny Koordynator Akcji


Zobacz również

Skip to content