Życzenia od Posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego

Szanowna Pani Burmistrz Ewa Kulikowska, dziękuję raz jeszcze Pani Burmistrz za dotychczasową współpracę, zwłaszcza w mijającym 2021 roku i pozwalam sobie przesłać moje życzenia noworoczne na Nowy 2022 Rok wraz z okolicznościową refleksją, które kieruję do Pani Burmistrz i wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Sokółka. … ZOBACZ WIĘCEJ

Ogłoszenie o dodatkowym naborze w ramach realizacji projektu „Gmina Sokółka przyjazna środowisku”

Baner EFRR

Gmina Sokółka informuje, że z dniem 3 stycznia 2022r. ogłasza dodatkowy nabór na zakup i montaż instalacji OZE na budynkach mieszkalnych w postaci:

  1. instalacji fotowoltaicznej (panele fotowoltaiczne) przeznaczonej do produkcji energii elektrycznej,
  2. instalacji solarnej (kolektory słoneczne) przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Informacja

[box color=”green”]W piątek, 31 grudnia 2021 r. KASA w Urzędzie Miejskim w Sokółce będzie czynna do godz. 12.00.[/box]

XLVII Sesja Rady Miejskiej w Sokółce [na żywo]

29 grudnia 2021 r. (środa) o godzinie 15:00, odbędzie się XLVII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Sokółce, w trybie zdalnym za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Zapraszamy na transmisję na żywo od godziny 15:00. Materiały dotyczące posiedzenia dostępne są pod adresem: https://ssl.esesja.pl/posiedzenie8/162984

Kultura romska w malarstwie Joanny Brzozko

28 grudnia 2021 R. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się wernisaż wystawy pt. „Kultura romska w malarstwie Joanny Brzozko”.

Kultura romska w malarstwie Joanny Brzozko

To pierwsza wystawa młodej artystki, której przodkowie wywodzą się z osiadłych Cyganów we wsi Igryły. Zainspirowana historiami o cygańskich taborach, które gościnnie wędrowały do swoich pobratymców do tejże miejscowości, rozpoczęła malarską przygodę z obrazami nawiązującymi do ich kultury. Początkowo malowała pejzaże wyłącznie dla rodziny i przyjaciół, jednak z czasem zaczęła prezentować je również poza kręgiem swoich najbliższych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nauczanie przez eksperymentowanie w SP w Starej Rozedrance

Baner EFS

Dzięki otrzymaniu przez Gminę Sokółka dofinansowania w wysokości 127 345,03 zł na realizację projektu „Nauczanie przez eksperymentowanie w SP w Starej Rozedrance” uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach rozwijających kompetencje matematyczno – przyrodnicze, naukowo – techniczne, kreatywność, logiczne myślenie oraz umiejętność pracy zespołowej.

Zajęcia prowadzone są w myśl sentencji Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” Poznawanie świata przez doświadczanie jest najlepszą drogą do poszerzania i rozumienia otaczających nas zjawisk.

Mali badacze

„Młodzi Badacze” zgłębiają wiedzę przede wszystkim z zakresu biologii i chemii. Samodzielne prowadzenie doświadczeń w obecności nauczyciela pomaga kształtować postawę badawczą, rozwijać umiejętności zadawania pytań, analizowania i wyciągania wniosków. Prowadzenie zajęć metodami aktywizującymi umożliwia zaangażowanie w procesie poznawczym wszystkich zmysłów, co ułatwia zrozumienie zagadnień i zapamiętanie zdobytej wiedzy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wystawa „Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie”

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do zapoznania się z elektroniczną wersją wystawy upamiętniającej 103. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Plansza tytułowa

Wystawa powstała m.in. dzięki współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i przedstawia lokalne wielkopolskie murale pt. „Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie”, które przypominają o bohaterstwie naszych przodków. Partnerem wystawy jest AMS S.A.

Wystawa „Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie” składa się 17 plansz: planszy tytułowej, merytorycznego opracowania i fotografii wybranych murali. Wybór murali, jako nośników pamięci regionalnej, nawiązuje do tradycji pocztówek z okresu międzywojennego. Dwanaście reprodukcji obrazów malarza i powstańca Leona Prauzińskiego, przedstawiających wybrane sceny Powstania Wielkopolskiego, było okazjonalnie przedrukowywanych i wydawanych. W wystawie do pobrania zawarte zostały reprodukcje czterech dzieł artysty: Przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania, Zdobycie lotniska niemieckiego w Ławicy, Walki na przedmieściach Poznania i Przysięga wojsk polskich.

ZOBACZ WIĘCEJ

Z teczki małej biblioteczki …

W ostatnich przedświątecznych dniach Biblioteka Publiczna w Sokółce otrzymała niezwykle miły prezent – przybyła do nas wprost z drukarni książka pt.: „Z teczki małej biblioteczki, czyli miłe wspomnienia z trudnego czasu narodowej kwarantanny”, zawierająca teksty bajek i wierszyków autorstwa Marty Wojewódzkiej-Szody, bibliotekarki z Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce oraz ilustracje młodych artystów: Marii Andrukiewicz, Magda Borowik oraz Michała Klima, najaktywniejszych uczestników zajęć bibliotecznych online.

Wszyscy twórcy spotkali się w Filii Bibliotecznej nr 1 (Osiedle Zielone 4) na wręczeniu autorskich egzemplarzy oraz drobnych upominków, będących wyrazem wdzięczności za zaangażowanie, nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w działaniach online, podejmowanych przez naszą placówkę w czasie tak trudnym , jakim okazał się być okres izolacji spowodowanej pandemią COVID-19.

ZOBACZ WIĘCEJ

Informacja

[box color=”green”]W piątek 24.12.2021 r. Urząd Miejski w Sokółce będzie czynny do godz. 12.00[/box]

Medale na Mistrzostwach Polski w Karate

W dniu 19 grudnia 2021 r. w Atlas Arenie w Łodzi pod auspicjami Polskiej Unii Karate odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz senior. W zawodach tych udział wzięło pięcioro zawodników sekcji sokólskiej KAISHO Karate Klub. Łącznie w zawodach … ZOBACZ WIĘCEJ

Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Kultura romska w malarstwie Joanny Brzozko”, który odbędzie się 28 grudnia o godz. 11.00. Joanna Brzozko jest pasjonatką malarstwa. Jak sama mówi kultura romska towarzyszy jej od dzieciństwa: „Malowałam pejzaże i kulturę romską dla siebie … ZOBACZ WIĘCEJ

Dotacja na działania kryzysowe

Samorząd województwa przyznał Gminie Sokółka wsparcie w wysokości 50 tysięcy złotych z budżetu Województwa Podlaskiego na realizację zadań związanych z zarządzaniem kryzysowym, spowodowanym sytuacją na polsko – białoruskiej granicy. Przyznana dotacja pozwoli na szybsze odtwarzanie infrastruktury krytycznej, umożliwi monitorowanie zagrożeń oraz zabezpieczy siły i środki … ZOBACZ WIĘCEJ

Awans zawodowy nauczycielki z Przedszkola nr 4 w Sokółce

W dniu 21 grudnia 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Sokółce odbyło się uroczyste wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. -Pani zaangażowanie w realizację celów i zadań przedszkola pozytywnie wpływa na poziom sokólskiej edukacji, powiedział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, który przyjął przysięgę … ZOBACZ WIĘCEJ

Konferencja podsumowująca projekt “Szlakiem Tyzenhauza”

16 grudnia 2021 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt “Szlakiem Tyzenhauza – utworzenie szlaku turystycznego w celu promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego dwóch miast Sokółka i Grodna”.

Konferencja miała formę hybrydową online, gdzie wraz z partnerami projektu w Grodnie podsumowano ośmioletnie działania projektowe po obu stronach granicy.

Zdjęcie grupowe

Spotkanie rozpoczęto oficjalnym otwarciem Kamienicy Tyzenhauza w Grodnie. W trakcie jego przebiegu głos zabrali: Siergiej Koleda – Przedstawiciel Grodzieńskiego miejskiego komitetu wykonawczego – Koordynator projektu w BY Mieczysław Goj – Przewodniczący Grodzieńskiego miejskiego komitetu wykonawczego.

Po stronie polskiej konferencja miała miejsce w kinie “Sokół” w Sokółce, gdzie głos zabrali m.in. Paweł Lange-Kuczyński – Koordynator projektu w PL, Ewa Kulikowska – Burmistrz Sokółki, Adam Juchnik – Zastępca Burmistrz Sokółki, Andrzej Słodki – Kierownik WST Programu Polska – Białoruś – Ukraina, Agnieszka Kozakiewicz – pełniąca funkcję Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Dzięki wieloletniej pracy w obu krajach powstał nowy produkt turystyczny zwany “Szlakiem Tyznehauza”, który już niebawem stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych Podlasia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content