Sokólski Ośrodek Kultury chce pomóc zwierzętom

Bilbord

Zamiast witać rok z łomotem, sztamę trzymaj z psem i kotem‍. Pod takim hasłem, po raz kolejny, Sokólski Ośrodek Kultury propaguje zachowania proekologiczne, a przede wszystkim mające na celu ochronę zwierząt i ich spokój.

Dom kultury zachęca, aby w sylwestra powstrzymać się od kupowania i strzelania fajerwerków, aby nie straszyć zwierząt domowych, nie płoszyć dzikich zwierząt, nie zanieczyszczać środowiska, ale także nie narażać swojego bezpieczeństwa!

Środki finansowe, które miałyby być wydane na hałasujące race, warto przeznaczyć na pomoc zwierzętom przebywającym w sokólskim schronisku. Zawsze potrzebne tam są: dobrej jakości karma dla kotów i psów (także dla maluchów i seniorów), zabawki dla zwierzaków czy koce i ręczniki, które nam już się nie przydadzą, a futrzakom zapewnią ciepło.

Sokólski Ośrodek Kultury zachęca do użycia na swoich kontach Facebookowych nakładek na zdjęcie profilowe, aby podkreślić swoje poparcie dla akcji ochrony bezpieczeństwa zwierząt. Zostały one przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury i są nazwane: ” Nie kupuję fajerwerków” i ” Nie strzelam w sylwestra”.

Produkty zakupione na rzecz sokólskiego schroniska dla zwierząt zbierane są w Sokólskim Ośrodku Kultury, Kamienica Tyzenhauza, ul. Piłsudskiego 1, w terminie od 28 grudnia 2021r. do 5 stycznia 2022 r. w godzinach 8:00 –16:00. Zapraszamy. Dziękujemy w imieniu zwierząt!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK


Zobacz również

Skip to content