Złoty Jubileusz

Był Marsz Mendelsona, życzenia, medale i łzy wzruszenia. W poniedziałek 20 lutego 2023 roku w Sokółce świętowano Złote Gody. Przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymało 41 par z miasta i gminy Sokółka. Odznaczenia wręczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcami Adamem Kowalczukiem i Adamem Juchnikiem.

Złoty Jubileusz Państwa Sańko

Zorganizowana przez Panią Burmistrz i pracowników Urzędu Stanu Cywilnego w Sokółce uroczystość odbyła się w Kamienicy Tyzenhauza. Uroczystość prowadziła Kierownik USC w Sokółce Elżbieta Jakimik. Oprócz Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Jubilaci otrzymali też kwiaty, pamiątkowe dyplomy od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz Posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego, a także upominki, wśród których były wykonane własnoręczne przez Panią Burmistrz owocowe przetwory.

ZOBACZ WIĘCEJ

Pół wieku wspólnej drogi

Był Marsz Mendelsona, życzenia, medale i łzy wzruszenia. W czwartek 24 marca 2022 roku w Sokółce świętowano Złote Gody. Przyznane przez Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymało 28 par z miasta i gminy Sokółka. Odznaczenia wręczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcami Adamem Kowalczukiem i Adamem Juchnikiem.

Medale

Zorganizowana przez Panią Burmistrz i pracowników Urzędu Stanu Cywilnego w Sokółce uroczystość odbyła się w Kamienicy Tyzenhauza. Ze względu na epidemię koronowirusa, na określoną godzinę po odbiór odznaczeń zgłaszały się jednocześnie po cztery pary. Uroczystość prowadziła Kierownik USC w Sokółce Elżbieta Jakimik. Oprócz Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Jubilaci otrzymali też kwiaty, pamiątkowe dyplomy od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz Posła na Sejm RP Jarosława Zielińskiego, a także upominki, wśród których były wykonane własnoręczne przez Panią Burmistrz owocowe przetwory.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 25 listopada 2021 roku – na wniosek Burmistrza Sokółki – nadał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 28 parom z terenu miasta i gminy Sokółka. Odznaczenia za 50 lat pożycia małżeńskiego otrzymały pary, które zawierały związek małżeński w 1971 roku, a 50 lat małżeństwa upłynęło w 2021 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ

100 lat Pani Zofii

Przyszła na świat 10 września 1921 roku z Zadworzanach koło Sokółki. W setną rocznicę urodzin – w piątek 10 września 2021 roku – Zofię Burnos odwiedzili z życzeniami Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sokółce Elżbieta Jakimik.

100 lat Pani Zofii

Pani Zofia jest panną. W latach 1984 – 2014 mieszkała na Mazurach w miejscowościach Wrony koło Giżycka i Ryn. W tym okresie pracowała jako pomoc domowa. Od 2015 roku mieszka w Zadworzanch.

Pani Zofia jest zwolenniczką zdrowego trybu życia. Posiłki spożywa regularnie co do minuty i tak: o godz. 8 – śniadanie, 10:30 – kawa rozpuszczalna z ciasteczkiem, 13:30 – obiad, ostatni posiłek to kolacja – nie później jak o godz.17.

ZOBACZ WIĘCEJ

Rejestracja narodzin dziecka online

Profil zaufany i kilka minut – to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r.

Plakat

Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut. Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.

Rodzic, który będzie rejestrował narodziny (może to być zarówno mama, jak i tata) musi mieć aktualny Profil Zaufany. Jeśli go nie masz, sprawdź jak to zmienić. Co dalej? Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i tam wybierz usługę, z której chcesz skorzystać. Po zalogowaniu, system poprosi Cię o potwierdzenie, że jesteś matką/ojcem dziecka. Następnie – o zweryfikowanie Twoich danych. Jak tylko to zrobisz, przejdziesz do zarejestrowania narodzin potomka. To czego potrzebujesz na tym etapie to m.in. nazwa szpitala, w którym dziecko przyszło na świat oraz imię dziecka. Dobrze, by było uzgodnione przez oboje rodziców ;-) Ustal także numer Twojego aktu małżeństwa lub urodzenia (jeśli nie jesteś w związku małżeńskim) – to znacznie ułatwi weryfikację Twoich danych w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kilka kliknięć i gotowe. Kolejny krok to wybór adresu, pod którym chcesz zameldować dziecko oraz sposobu odebrania dokumentów. Do wyboru masz skrzynkę na ePUAP, odbiór osobisty lub przesyłkę tradycyjną pocztą. Ostatni krok to podgląd wniosku i podpis (Profilem Zaufanym). Gotowe! Wszystko powinno potrwać krócej, niż poobiednia drzemka malucha.

ZOBACZ WIĘCEJ: Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji

Skip to content