Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Kultura romska w malarstwie Joanny Brzozko”, który odbędzie się 28 grudnia o godz. 11.00.

Malarstwo Joanny Brzozko

Joanna Brzozko jest pasjonatką malarstwa. Jak sama mówi kultura romska towarzyszy jej od dzieciństwa: „Malowałam pejzaże i kulturę romską dla siebie i rodziny. Moja babcia pochodzi z osiadłych Cyganów ze wsi Igryły. Opowiadała mi o taborach cygańskich, które gościnnie wędrowały do swoich pobratymców do Igrył. Poprzez swoje malarstwo chcę ocalić od zapomnienia tabory cygańskie”.

Wystawa Pani Joanny jest efektem rocznego stypendium Marszałka województwa podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2021. Pomysł na stworzenie wystawy zrodził się przy okazji promocji tomiku wierszy Iwony Januszkiewicz pt. „Pieśni i wiersze cygańskie” w Igryłach. „Zaprezentowałam wówczas swoje prace i było duże zainteresowanie uczestników imprezy moją wystawą. To mnie zainspirowało do napisania programu stypendialnego”.

Wystawę prac będzie można oglądać od 28 do 31 grudnia 2021 r. w godzinach pracy biblioteki, Os. Centrum 21.

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Skip to content