Z teczki małej biblioteczki …

W ostatnich przedświątecznych dniach Biblioteka Publiczna w Sokółce otrzymała niezwykle miły prezent – przybyła do nas wprost z drukarni książka pt.: „Z teczki małej biblioteczki, czyli miłe wspomnienia z trudnego czasu narodowej kwarantanny”, zawierająca teksty bajek i wierszyków autorstwa Marty Wojewódzkiej-Szody, bibliotekarki z Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce oraz ilustracje młodych artystów: Marii Andrukiewicz, Magda Borowik oraz Michała Klima, najaktywniejszych uczestników zajęć bibliotecznych online.

Wszyscy twórcy spotkali się w Filii Bibliotecznej nr 1 (Osiedle Zielone 4) na wręczeniu autorskich egzemplarzy oraz drobnych upominków, będących wyrazem wdzięczności za zaangażowanie, nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w działaniach online, podejmowanych przez naszą placówkę w czasie tak trudnym , jakim okazał się być okres izolacji spowodowanej pandemią COVID-19.

Ze wstępu do książeczki: „Bibliotekarze, ze względu na niemożliwy wówczas osobisty kontakt z czytelnikami, swoją działalność przenieśli do mediów społecznościowych. Tak uczyniły też wszystkie placówki Biblioteki Publicznej w Sokółce. Pracowaliśmy najlepiej, jak umieliśmy, by nasi użytkownicy nie odczuwali za bardzo braku ofert bibliotecznych.

Filia Biblioteczna nr 1 w Sokółce podjęła się aktywizacji młodszych czytelników poprzez interaktywne zajęcia, z których niektórymi rezultatami możecie się Państwo obecnie zapoznać. Najbardziej aktywne dzieci, Magda, Marysia oraz Michał są autorami ilustracji do publikowanych po raz pierwszy w mediach społecznościowych bajek i wierszyków. Cieszymy się, że naszym dzieciom podobały się one na tyle, by nieustannie włączać się w coraz to nowe pojawiające się w czasie narodowej kwarantanny wyzwania.

Wierzymy także, że ta książeczka będzie inspiracją dla innych, by tym chętniej i wciąż liczniej korzystali z oferty online bibliotek”.

Książka powstała z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Sokółce i została dofinansowana z dotacji Samorządu Województwa Podlaskiego.

Teksty: Marta Wojewódzka-Szoda
Ilustracje: Maria Andrukiewicz, Magda Borowik, Michał Klim.

Skip to content