Biblioteka zaprasza na spotkanie z Marianną Szulborską

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na spotkanie z podróżniczką i autorką wielu publikacji podróżniczych Marianną Szulborską, która opowie o wyprawie do Turcji i książce pt. „Turcja: na styku kontynentów”. Zapraszamy 20 kwietnia (w środę) o godz. 17:00, do czytelni biblioteki, Osiedle Centrum 21. Wstęp wolny.

Marianna Szulborska urodziła się w Czuprynowie, tuż przy dzisiejszej granicy polsko-białoruskiej. Ukończyła filologię rosyjską, pracowała jako nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Po przejściu na emeryturę podróżuje po Europie, Azji i Afryce.

Przygodę z literaturą zaczęła od tłumaczeń bajek i opowiadań z języka rosyjskiego. Pisze opowiadania, bajki, refleksje do prasy katolickiej oraz kwartalnika Najprościej. Opublikowała: W sanktuariach Europy (2003), Zobaczyć Wschód (2005), Przez Italię i Bałkany (2007), Kraj pisany słońcem (2009), W krainie piątej Ewangelii (2009), Jak paciorki różańca (2010), Szlakiem szlacheckich gniazd (2011), Przez Morawy do Wiednia (2013). W przygotowaniu są wspomnienia z podróży do Kijowa, Moskwy, Leningradu, na Krym oraz trzech stolic republik w Azji Środkowej.

(KB)


Zobacz również

Skip to content