Norbert Kopeć pokonał wszystkich

13 letni Norbert Kopeć jest w bardzo wysokiej formie. Zawodnik LUKS Orient Sokółka i reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce zdobył komplet 7 punktów i bezapelacyjnie zajął pierwsze miejsce w 34. turnieju z cyklu “90 Turniejów na 90-lecie PZSzach.”

Norbert Kopeć przy szachownicy

Zwycięzca turnieju ma prawo uczestniczyć w Finale Obchodów – specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie w grudniu 2016 roku w Warszawie. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej Norbert również pokonał wszystkich rywali i zwyciężył w Mistrzostwach LZS Województwa Podlaskiego. Bardzo cieszy wysoka forma Norberta, gdyż w dniach 1-7 maja 2016 r. będzie rywalizował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów 2016 (do 14 lat) w Olecku.

Trenerem Norberta jest Czesław Michał Spisak – Mistrz FIDE, który jako trener zdobył złoto w drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów z MUKS Stoczek 45 Białystok (2014 r.) i UKS Rodło Opole (2015 r.). Autor dwóch książek o tematyce szachowej: “Szachy. Kurs Podstawowy” i “Szachy. Kurs na IV kategorię”.

Inni zawodnicy LUKS Orient: Jan Giełażyn i Kornel Woronko, zdobyli po 3 punkty w rywalizacji 8 latków (obaj mają 7 lat).

24 kwietnia 2016 r. w Sokólskim Ośrodku Kultury odbędzie się II Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Szachach. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 22.04.2016 r. (szczegóły na www.luksorient.pl)

Wojciech Zajkowski


Zobacz również

Skip to content