Darmowe badania profilaktyczne dla mieszkańców Sokółki

Już 16 czerwca 2024 r. mieszkańcy Sokółki będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, jak USG piersi, tarczycy czy jąder, oraz dokonać darmowego przeglądu dermatologicznego znamion. Akcja „Zrób sobie Dzień na U”, którą organizuje Fundacja Rak’n’Roll, odbędzie się w godzinach 10:00 -18:00 na Placu Kościuszki.

Badaniami mogą zostać objęte tylko osoby pełnoletnie.

– Po raz kolejny ruszamy w trasę, by zachęcić ludzi do potwierdzania swojego zdrowia. Profilaktyka powinna stać się dla nas naturalnym nawykiem, jak umycie zębów czy nałożenie kremu. Udostępnienie darmowych badań USG tarczycy, piersi i jąder, a także bezpłatnego badania znamion, to szansa na dotarcie do osób, które z różnych przyczyn nie wykonują regularnie badań profilaktycznych – mówi Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll.

Zapisy na badania rozpoczną się na pół godziny przed ich startem, a o możliwości wzięcia udziału decydować będzie kolejność rejestracji. Ważne, by chętne osoby miały przy sobie dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona! Każdego dnia w medbusie wykonanych zostanie do 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion. Chętne osoby będą mogły też nauczyć się na specjalnych fantomach, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i jąder.

– Zdrowie jest jedną z nadrzędnych wartości, o którą powinniśmy dbać. Jedną z najczęstszych wymówek przeprowadzania regularnych badań jest brak czasu czy zajmowanie się innymi czasochłonnymi obowiązkami. Jako partner akcji „Zrób sobie Dzień na U”, chcemy uświadamiać o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Liczymy, że dzięki akcji wiele osób w północno-wschodniej Polce będzie miało możliwość skorzystać z bezpłatnych badań i zacznie budować ważny nawyk regularnego potwierdzania swojego zdrowia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden.

Więcej informacji o kampanii Dzień na U oraz w regulaminie wzięcia udziału w akcji:

Dzień na U (dziennau.pl)

Regulamin udzielania świadczeń medycznych (dziennau.pl)

O kampanii Dzień na U

„Dzień na U” to kampania zainicjowana w 2019 roku przez Fundację Rak’n’Roll, zachęcająca do regularnego wykonywania badań profilaktycznych, w której zamiast nieskutecznie straszyć chorobą postawiliśmy na pozytywny przekaz. Wiemy, że jednym z usprawiedliwień jest „brak czasu”. Dlatego stworzyliśmy „Dzień na U”, w którym nic nie jest ważniejsze od potwierdzenia zdrowia badaniami profilaktycznymi. Początkowo naszą komunikację kierowaliśmy do kobiet, stąd „Dzień na U”, czyli dzień na wykonanie USG piersi. Skuteczność pozytywnej komunikacji przekonała nas do rozszerzenia działań i skierowania ich również do mężczyzn. Od trzech lat w działania angażujemy również pracodawców, którzy przystępując do programu Dzień na U zapewniają swoim pracownikom dodatkowy czas wolny na wykonanie badań. Taką możliwość ma obecnie ponad 37 000 pracowników w 55 firmach i instytucjach.

Partnerem wydarzenia jest firma Nationale-Nederlanden, a patronem medialnym TVP3 Olsztyn. Akcja została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Sokółki.


Zobacz również

Skip to content