Rozpoczyna się nowy rok szkolny

W poniedziałek 4 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 w placówkach oświatowych Gminy Sokółka. Inaugurację nowego roku szkolnego poprzedziły Msze Święte w intencji rozpoczynających naukę uczniów i pracę nauczycieli.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Do placówek oświatowych Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska skierowała list z życzeniami:
„Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie. Mam nadzieję, że wakacje pozwoliły Wam odpocząć i nabrać sił do nowych wyzwań. Teraz czas więc wrócić do pracy i nauki. Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, ale też miejsce zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. Mam nadzieję, że będziecie przychodzić do szkoły z ochotą i radością, odkryjecie tu własne talenty i mocne strony. Szczególnie ciepłe słowa chciałabym skierować do pierwszoklasistów. Życzę Wam abyście szybko poczuli się w szkole dobrze i bezpiecznie, a nowi koledzy niech otoczą Was opieką. Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzony w szkole był radosny i pełen sukcesów. Nauczycielom życzę entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań i wielu powodów do satysfakcji, pracownikom administracji oraz obsługi – spokojnej i efektywnej pracy. Rodzicom życzę zadowolenia ze swoich dzieci, a także dobrej współpracy ze szkołą.”

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego: w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce – Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, w Szkole Podstawowej nr 2 w Sokółce – Zastępca Burmistrza Adam Juchnik, w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce – Zastępca Burmistrza Adam Marian Kowalczuk, w Szkole Podstawowej w Geniuszach – kierownik Referatu Oświaty Anna Sidor-Żemajduk, w Szkole Podstawowej w Starej Rozedrance – pracownik Referatu Oświaty Urszula Marchiel, w Szkole Podstawowej w Boguszach – pracownik Referatu Oświaty Beata Maliszewska, w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce – pracownik Referatu Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Justyna Fiłonowicz, przekazali ciepłe słowa pod adresem uczniów i nauczycieli, zachęcające do wytężonej pracy.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów i nauczycieli.

(BM) UMS


Zobacz również

Skip to content