HURMA vol. 1 to już historia…

Za nami pierwsza odsłona muzycznego wydarzenia, które w zamierzeniu miało zaprezentowanie lokalnej sceny rap i kultury alternatywnej. Kołem zamachowym całego przedsięwzięcia był Rap Kolektyw Hurma działający w otwartych na różnorodne brzmienia przestrzeniach Studio Qultura Sokólskiego Ośrodka Kultury.

HURMA vol. 1

HURMA to konglomerat wielu osobowości – producentów, raperów, wokalistów, graficiarzy, twórców wizualnych oraz osób, którym nie jest obca kultura hiphopowa. Koncert (2 czerwca 2023 r.) otworzyła dyrektorka SOK-u Barbara Maj, która w kilku słowach podziękowała osobom zaangażowanym w organizację i przekazała mikrofon Jackowi Minkiewiczowi – mistrzowi hiphopowej ceremonii.

Na scenie przy Kamienicy Tyzenhauza, w ramach Rap Koncertu, zaprezentowali się fascynaci oldscholowego rapu. Do elektronicznych bitów producenta Mutanaum oraz sampli Złodzieja Wokali sprawnie rymowali Zamotani Optymiści, czyli Dębek i Grzyb oraz Gaucio i Wonsz. W tekstach, jak sami o sobie mówią, „artystów ulic” nie zabrakło lokalnych nawiązań, a także pisanych „bezkompromisowymi piórami” uniwersalnych wersów czytelnych dla każdego niezależnie od szerokości geograficznej – śladów tego, z czym zmaga się trochę bardziej wrażliwy człowiek.

Publiczność reagowała bardzo żywiołowo, spragniona wydarzeń w tym kształcie i gatunku muzycznym. Po części koncertowej, która była swoistą rozgrzewką (a temperatura bardzo nam nie sprzyjała) po raz pierwszy sokółczanie mieli sposobność uczestnictwa w SILENT DISCO. Efekt cichej dyskoteki był niesamowity – dobrą zabawę zdradzały twarze i ruchy tańczących. W słuchawkach pulsowały dźwięki emitowane do wyboru przez Mutanaum (wokalista, twórca, producent), Marmø (producent, live performer), bądź Mateusza Grzybowskiego (DJ, producent, live performer).

O spójną oprawą estetyczną całego wydarzenia zadbali Jacek Minkiewicz MJ – z zawodu architekt, z zamiłowania grafik sięgający po elementy graffiti i street artu oraz Łukasz Kundzicz – absolwent grafiki na ASP w Warszawie, także inspirujący się sztuką uliczną. Trzecim mocnym filarem strony wizualnej przedsięwzięcia był fotograf, kamerzysta, dokumentalista, twórca wizualny – Wojciech Panow.

Dziękujemy za wspólny czas i za entuzjastyczny odbiór! Kłaniamy się Partnerom, Sponsorom i Patronom!

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury
Studio Qultura, fot. Wojciech Panow


Zobacz również

Skip to content