Zaproszenie na wystawę obrazów Gabriela Gryko

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę hiperrealistycznych obrazów Gabriela Gryko, którą będzie można zobaczyć w holu Biblioteki w czerwcu 2023 r.

Plakat

Gabriel Gryko urodził się w 1992 r. w Sokółce. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Skończył Wydział Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Białostockiej z tytułem mgr inż. Jest zapalonym sportowcem – piłkarzem Sokoła Sokółka i Pogranicza Kuźnica, nurkiem w federacji ISSF, strzelcem sportowym klubu 9mm Białystok. Zaczął przygodę z malowaniem w 2020 r., kiedy kontuzja kolana zakończyła jego aktywności sportowe i zawodowe. Nieudana operacja rekonstrukcji kolana zmieniła się w zapalenie kości, z którym walczy po dziś dzień jako 31-letni rencista.

Pomimo trudnego okresu w życiu malowanie daje mu najwięcej sił i motywacji do powrotu na nogi. Tworzenie obrazów traktuje bardzo poważnie, gdyż chce by były najwyższej jakości i trafiały do jak największej grupy odbiorców. Gabriel stara się, by jego obrazy były nie tylko estetycznym dodatkiem do wnętrz, lecz też swoistą historią, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy do odwiedzenia autorskich profili Gabriela Gryko na Facebooku i Instagramie:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100078016720843

https://www.instagram.com/gaben_art/?hl=cs

(NN) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również