Występy wokalne w ramach Konkursu Piosenki Dziecięcej

27 kwietnia 2022 r. odbył się II etap Konkursu Piosenki Dziecięcej, którego organizatorem była Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce. Po raz drugi widownia miała okazję wysłuchać występów wokalnych w wykonaniu dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

Zdjęcie grupowe

Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe: 6-10 lat oraz 11-14 lat. Pierwszy etap konkursu, odbył się w formie on-line. Uczestnicy wysyłali swoje nagranie video, na których prezentowali swoje umiejętności wokalne. Spośród wszystkich zgłoszeń, Jury wybrało 25 uczestników, których zaprosiła do II etapu konkursu – przesłuchań na żywo.

Przesłuchania odbyły się na auli konferencyjnej w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce, gdzie mieści się również Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokółce. Najchętniej były prezentowane utwory z popularnych filmów animowanych, tj. “Nie bój się chcieć” z filmu “Zwierzogród”, “Tej historii bieg” z filmu “Piękna i Bestia” czy “Miłość rośnie wokół nas” z filmu “Król Lew”.

Jury, czyli pani Agnieszka Kozakiewicz – pełniąca obowiązki Dyrektora Sokólskiego Ośrodka Kultury, pani Joanna Snochowska-Grygo – wieloletni nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej, pani Justyna Wieruszewska-Biniek – nauczyciel chóru, oraz dyrektor SSM I st. w Sokółce pan Dariusz Jacek Drewnowski, wybrali uczestników, których wyróżnili nagrodami.

Laureaci w kategorii wiekowej 6-10 lat:

  • I miejsce – Martyna Bućko
  • II miejsce – Maja Markowska
  • III miejsce – Stanisław Sulik

Wyróżnienie w kategorii wiekowej 6-10 lat otrzymali: Magdalena Zajczyk i Maciej Rudź.

Wyjątkowo, wręczono również nagrodę Dyrektora SSM I st. w Sokółce, którą otrzymała Maja Markowska.

Laureaci w kategorii wiekowej 11-14 lat:

  • I miejsce – Oliwia Łapciuk-Rusiecka
  • II miejsce – Mateusz Wołczek
  • III miejsce – Aleksandra Tochwin i Aleksandra Prokopczyk

Wyróżnienie w kategorii wiekowej 11-14 lat otrzymali: Daria Obuchowicz i Dawid Andrejczyk

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim występującym oraz tym, którzy wysłali swoje nagrania do konkursu – cieszymy się, że mieliśmy okazję Was wysłuchać oraz mamy nadzieję, że będziecie dalej rozwijać swój talent, trwając w zamiłowaniu do muzyki.

Sekretariat SSM


Zobacz również

Skip to content