Rozmowy o naturalnym pięknie kobiet

19 kwietnia 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się kolejne, trzecie już warsztaty z cyklu „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała”.

Warsztaty w bibliotece

Spotkanie poprowadziła Pani Marta Kryjan – absolwentka Wydziału Biologii na Uniwersytecie w Białymstoku, właścicielka agroturystyki o nazwie „Ptasie radio kwatera”, edukatorka prowadząca warsztaty kulinarne oraz warsztaty z tworzenia kosmetyków naturalnych.

Uczestniczki spotkania wprowadzone zostały w temat „naturalnego piękna”, poznały kilka przepisów na najprostsze kosmetyki naturalne takie jak: maseczka do włosów, odżywcze maseczki do twarzy, enzymatyczny peeling ananasowy, piwna płukanka do włosów, tonik do twarzy…

Ciekawa dyskusja dotyczyła tematów takich jak: składniki, których należy unikać w kosmetykach oraz wskazówek na temat tego jak czytać etykiety „sklepowych” kosmetyków. Panie poznały aplikacje do czytania i analizy kosmetyków, m. in. Cosmetic Scan czy Perfect Beauty. Nazwy takie jak: parabeny, formaldehyd, SLES czy SLS po wczorajszej ciekawej lekcji nie będą im obce.

W części warsztatowej każda uczestniczka wykonała mydełko glicerynowe, peeling do ciała, sól do kąpieli i tonik do twarzy, które zabrała do domu.

Projekt „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała” sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” Edycja 5/2022.

(EK) Biblioteka publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content