11 lat po katastrofie smoleńskiej

Pomnik upamiętniający katastrofę smoleńską

Była sobota 10 kwietnia 2010 roku. Z warszawskiego lotniska Okęcie wystartował tupolew z 96 osobami na pokładzie. Wśród nich był Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską oraz Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Lecieli do Smoleńska, aby wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wkrótce świat usłyszał o ogromnej tragedii. Prezydencki tupolew rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy.

W przeddzień 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej – w piątek 9 kwietnia 2021 roku – Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk – w imieniu Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz mieszkańców miasta i gminy Sokółka – złożył wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą 96 osób, które zginęły na pokładzie prezydenckiego samolotu.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną i związanymi z nią obostrzeniami, władze Miasta i Gminy Sokółka odstąpiły od zamiaru zorganizowania uroczystości upamiętniających tragedię smoleńską.

 

Aktualizacja:

Ze względu na obowiązki służbowe, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, kilka godzin później osobiście oddała hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej.

(DB) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content