Rewelacyjne starty szachistów

Czternastoletni Norbert Kopeć zajął drugie miejsce w prestiżowej 8 rundzie XXII edycji Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 20, a Ola Stupak zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt w 7 rundzie I edycji Podlaskiej Szachowej Ligi Przedszkolnej.

Norbert Kopeć pokonał wielu wyżej rozstawionych zawodników, wyprzedził go tylko wielokrotny Mistrz Polski Jakub Kosakowski. Norbert reprezentował w tym turnieju Gimnazjum nr 1 w Sokółce, a Ola Stupak (5 pkt.) i Lena Hanczaruk (3,5 pkt.) reprezentowały Przedszkole nr 1 w Sokółce. Dobry start zanotował też Rafał Szydłowski, który zdobył 5 z 7 punktów i zajął wysokie 9 miejsce w grupie do lat 10.

Norbert zanotował też świetną formę w Drzonkowie (gmina Zielona Góra) na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 14 (Mistrzostwa Polski), która odbyła się w dniach 1-8 kwietnia 2017 r. Pod względem postępu zajął II miejsce (wśród 46 zawodników). Po pierwszych 3 rundach był na pierwszym miejscu, zdobył pierwszą normę na I kategorię szachową, prawie przez cały turniej znajdował się w pierwszej dziesiątce, jednak ostatecznie skończył zawody na 24 miejscu (startując jako 39 zawodnik w rankingu). Po wyczerpującej, całodniowej podróży z tego turnieju i powrocie do domu w późnych godzinach nocnych, Norbert następnego dnia tj. 9 kwietnia 2017 r. zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Województwa LZS w Danówku w grupie chłopców do lat 16.

Sukcesy zawodników to ogromna zasługa trenerów: Instruktora FIDE Tomasza Kozłowskiego i Kacpra Widelskiego, Karola Milewskiego i od niedawna Wojciecha Miakisza.