Trzy kolory i trzy wymiary

Zdjęcie grupowe

Przełom marca i kwietnia to czas kiedy uczelnie wyższe prezentują swoje oferty edukacyjne przyszłym maturzystom. 19 kwietnia 2023 r. kadra i studenci Politechniki Białostockiej zawitali w Sokółce w związku z promocją swoich kierunków.

W foyer Kina „Sokół” prezentowały się akademickie koła naukowe. Po części merytorycznej przyszedł czas na część artystyczną. W Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK uroczystym wernisażem otwarta została wystawa malarska studentów Politechniki Białostockiej pt. „Trzy kolory”. Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury, Barbara Maj przywitała przedstawicielki uczelni: dr. inż. Katarzynę Kalinowską-Wichrowską, prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy PB i Elżbietę Orzechowską-Klimowicz – prowadzącą przedmiot rysunku i malarstwa, także studentów Politechniki (autorów prac) oraz młodzież z sokólskich szkół.

Prace w technice akrylowej, które złożyły się na wystawę powstały na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej pod kierunkiem Orzechowskiej-Klimowicz. Tematyką jest realistycznie ujęta martwa natura oraz nastrojowy pejzaż. Wyzwaniem warsztatowym było ograniczenie palety tylko kolorów podstawowych – żółtego, czerwonego i niebieskiego oraz bieli. Studenci podczas wernisażu podzielili się swoimi wrażeniami z zajęć, dla większości z nich były to pierwsze próby
malarskie w życiu. Wśród autorek prac była sokółczanka Karolina Lipska, której hiperrealistyczne „Pomidory” zdradzały doskonały warsztat malarski.

Wystawa jest dostępna w Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK do 13 maja 2023 r. Wstęp wolny. Grupy zorganizowane można zgłaszać telefonicznie: 690 333 590.

(AT) fot. Wojciech Panow
Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content