Rozkochani w dobrej literaturze

W Bibliotece Publicznej w Sokółce z okazji  Walentynek nie zabrakło atrakcji. Panie bibliotekarki Święto Zakochanych wykorzystały jako pretekst do rozkochania dużych i małych czytelników w dobrej literaturze.

Zdjęcie grupowe

Zorganizowano cztery spotkania autorskie z Panią Krystyną Gudel i jej tomikiem poezji dla dzieci pt.: „Którędy do domu”. W literackich zabawach z gościem wzięli udział uczniowie klasy III d ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce oraz dzieci z Przedszkola Nr 3 w Sokółce.

Pani Krystyna Gudel zaczarowaną różdżką przeniosła uczestników w niezwykły świat swoich wierszy. Dzieci na chwilę stały się bohaterami czytanych utworów m.in. ptaszkami. Poetka zaprezentowała również swoją kolekcję ołówków z całego świata. Pani Krystyna musiała sprostać ciekawości młodych czytelników, którzy byli bardzo ciekawi w jaki sposób powstają wiersze, jak wydawane są tomiki poezji, co to jest wena twórcza i czy każdy może zostać poetą. Gość przygotował niesamowitą niespodziankę dla każdego uczestnika. Wszystkie dzieci otrzymały zakładkę do książki. Bohaterami umieszczonego na zakładce wiersza byli uczniowie z poszczególnych grup.

Dorośli również mieli swoją dawkę walentynkowych atrakcji. Laureatami konkursu na facebooku ph. Zakochani w książkach zostały cztery osoby: Ewa Raducha, Agnieszka Andrukiewicz, Mirosław Panow oraz Ewa Firs.

Nie zabrakło także odważnych na randkę w ciemno z książką. Pozycje literackie, zapakowane w papier, owinięte wstążką i ozdobione serduszkiem rozchodziły się jak świeże bułeczki. Na czytelników, którzy przekroczyli próg wypożyczalni czekały w prezencie zakładki do książek z wypisaną na nich maksymą o miłości.

Po południu rodzice nastolatków spotkali się z pedagogiem i psychoterapeutą  Arturem Brzezińskim – konsultantem CEN-u –aby przedyskutować temat zakochanego nastolatka. W trakcie warsztatów rozmawiano o pierwszych miłościach nastolatków, nieodwzajemnionych uczuciach, rozczarowaniach miłosnych, reakcjach na nastoletnie miłości naszych dzieci.

(KB)


Zobacz również

Skip to content