94. urodziny Wojciecha Drewniaka

Dużo zdrowia, pogody ducha i kolejnych lat spędzonych wśród najbliższych, w atmosferze miłości i wsparcia – tego wszystkiego życzyły władze samorządowe sokólskiej gminy dla Wojciecha Drewniaka – Honorowego Obywatela Sokółki, który 16 kwietnia obchodził 94. Urodziny.

94. urodziny Wojciecha Drewniaka

– Dziękujemy za wszystko, co zrobił Pan dla naszego miasta – powiedział Adam Kowalczuk, Zastępca Burmistrza Sokółki. Do podziękowań dołączył się Zbigniew Dębko, Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Adam Kowalczuk przekazał dla Honorowego Obywatela pismo z życzeniami od Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Wojciech Drewniak urodził się 16 kwietnia 1922 roku w Wadowicach.

Dostojny Jubilat jest emerytowanym dyrektorem Zakładów Stolarki Budowlanej w Sokółce. Dzięki jego staraniom możliwy był dynamiczny rozwój miasta. Powstało m.in. nowe osiedle mieszkaniowe, przedszkole, żłobek, szpital. Równolegle z pracą zawodową zajmował się działalnością społeczną. Jest członkiem – założycielem Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem (Wojciech Drewniak był jednym z pierwszych więźniów tego obozu). Pełni również funkcję Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Związku Inwalidów Wojennych w Białymstoku i Prezesa jego Oddziału w Sokółce. Działa też w Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

17 stycznia 2000 roku Prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył Wojciecha Drewniaka Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a Minister Obrony Narodowej 21 maja 2001 roku mianował go w kolejnym awansie na stopień majora Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

W czerwcu 2012 roku Wojciech Drewniak otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Sokółki.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content