Pierwsze zwycięstwo juniorów AS “Falcon”

17 kwietnia 2016 r. na stadionie w Sokółce, przy pięknej wiosennej pogodzie juniorzy młodsi Akademii Sportu „Falcon” podejmowali zespół Czarnych Czarna Białostocka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 2:0.

Mecz Falcon - Czarni

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando drużyny z Sokółki. W pierwszej połowie stworzyliśmy 5-6 doskonałych okazji do objęcia prowadzenia. Jedną z nich w 30 minucie wykorzystał Ernest Gieniusz, asystował mu Hubert Rakieć. Goście w pierwszej połowie oddali tylko jeden niecelny strzał.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Nasz zespół stwarzał kolejne okazje do zdobycia gola. Po dwójkowej akcji Jakuba Sawickiego i Jana Szustakiewicza ten pierwszy w 70 minucie podwyższył wynik na 2:0. Warto dodać, że to była akcja dwóch zmienników.

Na pochwałę zasługuje cały zespół. Począwszy od bramkarzy i obrońców, którzy pewnie kierowali poczynaniami zespołu w defensywie, po pomocników i napastników, którzy stworzyli wiele okazji do zdobycia bramki. Gratulujemy!

Kolejny mecz młodych piłkarzy odbędzie się 24 kwietnia 2016 r. w Hajnówce.