Na nartorolkach w Augustowie

16 kwietnia 2016 r. zainaugurowano w Polsce sezon biegów na nartorolkach. W zawodach, które rozegrano w Augustowie udział wzięło blisko 80 zawodników. Sportowe zmagania o Mistrzostwo Podlasia w biegach długodystansowych odbyły się pod nazwą “Ski Tour Augustów”.

Na nartorolkach w Augustowie

Uczestnicy rywalizowali na trasie szosowo-rowerowej biegnącej z Augustowa w stronę Lipska na odcinku 5,5 km dla szkół podstawowych, 11 km dla gimnazjów, 16,5 km dla szkół ponadgimnazjalnych oraz 22 km dla seniorów.

W zmaganiach tych nie zabrakło i naszych narciarek, które wystartowały w dziewięcioosobowym składzie. Były to dziewczynki z UKS Start w Malawiczach: Natalia Fiedorec, Kamila Rećko, Julia Zajczyk, Zuzanna Czabatorowicz, Magdalena Ignatowicz, Elżbieta Łowczecka oraz z UKS Orliki w Starej Kamionce: Monika Szomko, Katarzyna Rećko i Urszula Kucharewicz. 

Dla wszystkich narciarek był to iście maraton biegowy gdyż do tej pory startowały na zdecydowanie  krótszych dystansach od 1-3 km.

W biegu gimnazjalnym na 11 km swoje liczne i starsze  rywalki zdeklasowała Natalia Fiedorec zajmując zasłużenie 1miejsce. Wyprzedziła ona Weronikę Wojna z Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu o prawie 1,5 minuty oraz Monikę Szomko (3 miejsce) o ponad 3 minuty.

W młodszej kategorii (szkoły podstawowe) na dystansie 5,5 km doskonale zaprezentowała się Kamila Rećko, która po emocjonującym finiszu wywalczyła 3 lokatę. Równie dobrze poradziła sobie Julka Zajczyk meldując się na mecie jako 6.

Nasze najmłodsze narciarki z klasy 4 i 3 startując ze starszymi koleżankami na tak długim dystansie wcale nie ustępowały im w sportowych zmaganiach. Zuzia w imponującej walce uzyskała 7 lokatę zaś Ela, Kasia, Ula i Magda zostały sklasyfikowały na nieco dalszych pozycjach.

Dla wszystkich narciarek był to doskonały, choć bardzo ciężki sprawdzian wytrzymałości – wskazówka na przyszłość jak trzeba ciężko pracować by być w gronie najlepszych.

Piotr Zaręba


Zobacz również

Skip to content