Dobre ściganie na pofałdowanej trasie

Kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego mają za sobą kolejne zmagania w Maratonie Kresowym. Tym razem ścigali się na mocno pofałdowanej trasie w Wasilkowie. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdzili najmłodsi sportowcy, którzy rywalizowali na dystansie Mini.

Zawody, które odbyły się w zeszłą sobotę to druga odsłona Maratonów Kresowych, czyli wyścigu MTB rozgrywanego na kilku dystansach.

Maraton w Wasilkowie

Mini Maraton (9,5km)

Jak zwykle nie zawiedli młodzi zawodnicy ścigający się na dystansie mini w kategorii Dzieci. Jaś Kaźmierowski do swojej kolekcji dołożył kolejny złoty medal. Po złoty krążek sięgnęła również Nikola Gliniecka. Brązowy medal wywalczył z kolei Michał Januszkiewicz. Ponadto na imprezie zadebiutował 10-letni Mateusz Wilczyński, który zajął 10. miejsce. Szóste miejsce w kategorii Hobby padło łupem Kamila Korolczuka. Po dwóch wyścigach Sokólski Klub Kolarski zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Author Mini Maraton.

Półmaraton (32 km)
Po pechowym występie na półmaratonie w Narewce (DNF), tym razem Aleksandra Jackiewicz wywalczyła drugie miejsce w kategorii Kobiety Junior. Marta Sieniucz była szósta w kategorii Kobiety Fit K3. Bardzo dobry występ zanotował Marcin Rećko. Na poprzednim wyścigu otarł się o podium, za to w sobotę sięgnął po srebrny medal w kategorii Junior młodszy. Na podium nie udało się stanąć Ernestowi Gresiowi. Zajął on czwarte miejsce tracąc do rywala jedynie 40 sekund. Dalsze miejsca zajmowali kolarze z kategorii Elita. Rafał Kowalkowski był 32., a Jacek Kirpsza – 45. Ten ostatni mimo jazdy w ścisłej czołówce w połowie trasy złapał gumę. Mimo to dojechał do mety bez powietrza i jak się później okazało ze sporym wkrętem w oponie. Niestety to już drugi wyścig z rzędu, kiedy Jacek ma poważne problemy techniczne. Adam Małoń ścigający się w kategorii Elita Plus wywalczył 9. miejsce.

Maraton (57 km)
Dobrze spisali się zawodnicy rywalizujący na koronnym dystansie. Jakub Mozolewski zajął pierwsze miejsce w kategorii Junior. Piotr Kirpsza uplasował się na piątej pozycji.

Kolejne zawody z serii Maratonów Kresowych zaplanowano na 8 maja w Knyszynie, gdzie kadrę zawodników dystansu mini według planu ma zasilić kilku nowych cyklistów wyłonionych spośród uczestników Szkółki Kolarskiej działającej przy ZSO w Sokółce. Wcześniej 24 kwietnia juniorzy wystartują w Pucharze Polski w Zamościu, a 3 maja, na kolarzy z SKK czeka rywalizacja na rowerach szosowych w Mońkach i wyścigach dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia 3-go Maja pod Patronatem Starosty Sokólskiego.